Real Madryt - Atlético Madryt [1-1, k. 5-3] \ooooooooooooo/
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2015/16
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Real...
wygra w regulaminowym czasie gry.
85%
 85%  [ 40 ]
przegra. (i tak nikt tego nie zaznaczy poza Culés i Hermanem)
8%
 8%  [ 4 ]
wygra po dogrywce.
4%
 4%  [ 2 ]
wygra po rzutach karnych.
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowało Użytkowników : 47
Wszystkich Głosów : 47
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2016.05.10 21:51    Temat postu: Real Madryt - Atlético Madryt [1-1, k. 5-3] \ooooooooooooo/ Odpowiedz z cytatem

28. dzień maja zbliża się wielkimi krokami, wprawdzie przed nami jeszcze 17 dni wyczekiwania, ale już teraz na samą myśl o tamtym wieczorze człowiek nie może się doczekać tego wydarzenia. To właśnie wtedy, kilka minut przed godziną 20:45 będziemy świadkami kolejnego pokazu otwierającego wielki finał Ligi Mistrzów a potem na placu przy Hymnie Ligi Mistrzów pojawią się główni aktorzy tego spektaklu, po jednej stronie Real, po drugiej Atlético.

Zapowiedź najlepiej zacząć od prezentacji stadionu. Miejscem finału tej edycji będzie mediolańskie San Siro, które hymnu Champions League nie słyszało już dobre kilkanaście miesięcy. Stadion ten pomieści blisko 80 000 osób. Oba madryckie kluby mają otrzymać od UEFY z puli biletów około 20 000 wejściówek.

Przedstawienie finalistów zaczynamy od Realu Madryt, który przystępuje do tego spotkania jako gospodarz.

Ekipa Królewskich kończy ten sezon w humorach, o których w grudniu nikt nie miałby odwagi pisać. W tamtym miesiącu Real przechodził bardzo słaby okres, między zawodnikami a ówczesnym trenerem, Rafą Benítezem nie było rewelacyjnej nici porozumienia, w dodatku wyniki i gra były dalekie od oczekiwań, fatalnej atmosfery dopełniała sprawa z Dienisem Czeryszewem i wykluczeniu Los Blancos z Copa del Rey. Efektem wszystkich tych zdarzeń było zwolnienie hiszpańskiego trenera i pojawienie się na jego miejscu Zinédine'a Zidane'a. Francuz, dla którego była to pierwsza poważna przygoda z futbolem miał zdania niebywale trudne, początki były trudne, ale z czasem klub zaczął wygrywać czego efektem jest seria wygrania kilkunastu ligowych meczów pod rząd (nie pamiętam dokładnej liczby), zwycięstwo na Camp Nou i wykorzystanie potknięć Barcelony pozwoliło niespodziewanie zbliżyć się do Dumy Katalonii w tabeli. Efekt widzimy w dniu dzisiejszym - nadal mamy szansę na mistrzostwo kraju, iluzoryczne, ale i tak drużynie należy się ogromny szacunek za walkę. Z drugiej strony pojawia się na horyzoncie Liga Mistrzów, Real nie bez problemów zameldował się w walce o finał, wystarczy tylko wspomnieć wpadkę w Wolfsburgu, ale fakty są takie, że to nasza drużyna jest w dwójce najlepszych drużyn Europy i powalczy o puchar. Ktokolwiek przewidział po zatrudnieniu Zidane'a, że w maju będziemy walczyć o mistrzostwo i szykować się do wyjazdu do Mediolanu musiał być totalnym świrem lub (delikatniej) niesamowitym optymistą.

Naszym rywalem w ostatniej drodze po puchar będzie dobrze nam znane Atlético Madryt. Na czele tego projektu od kilku lat stoi już znany i niezbyt lubiany (przynajmniej wśród Madridismo) Diego "Cholo" Simeone. Można go lubić, mieć go w głębokim poważaniu lub nienawidzić, piłkę którą gra Atlético można podziwiać za konsekwencję lub krytykować na całej linii, ale (nawet ja, ogromny hejter stylu Atlético) Argentyńczykowi trzeba oddać jedno - sukcesów nikt mu nie odbierze. To jego własna, autorska ekipa i jak by tych sukcesów nie osiągnął, dwa finały CL w przeciągu trzech sezonów + mistrzostwo Hiszpanii robią ogromne wrażenie (+ Puchar Króla w sezonie 12/13). Za takich piłkarzy jak Raul Garcia ([*]) czy Diego Costa nie sposób lubić tę ekipę, ale faktem dokonanym jest, że o tej drużynie mówimy już w tej chwili TOP4 Europy i nie ma w tym krzty przesady. Atlético gra okropny (przynajmniej dla mnie) do oglądania futbol, ale jak już wspominałem, konsekwencja, jakość gry w obronie jest u nich niesamowita i skoro taką grą można zdobywać puchary to nikt im tego nie zabroni.

Historia naszych potyczek z Atlético sięga dawnych lat, to żadne zaskoczenie, ja postaram się przytoczyć tylko te ostatnie starcia.
Najpierw starcia ligowe, 10 ostatnich meczów z Atlético w Primera División to 4 wygrane Realu, 2 remisy i 4 wygrane Atlético. Nie muszę mówić kiedy nasi finałowi rywale zaczęli z nami seryjnie wygrywać na ligowych boiskach.
Statystyka meczów pucharowych wygląda dla nas zdecydowanie lepiej. Rok temu mierzyliśmy się z nimi na etapie ćwierćfinału Ligi Mistrzów, wtedy to bramka Chicharito zapewniła nam awans do 1x2 finału. W tym samym sezonie graliśmy również z nimi dwumecz o Superpuchar Hiszpanii zakończony remisem 1:1 i wygraną Atlético 1:0. Mało? Dorzućmy Puchar Króla i remis 2:2 u nas i porażkę 2:0 na Vicente Calderon.
W sezonie 13/14 nasze pucharowe potyczki wyglądają zdecydowanie lepiej, ponieważ w CdR wygraliśmy z nimi dwumecz aż 5:0 (pamiętna piłka di Marii do Jese), a do tego dochodzi rzecz jasna La Décima.

Droga obu klubów do finału nie była usłana różami. Real wprawdzie grupę przeszedł ze spokojem (tylko jeden remis z PSG), a Roma nie sprawiła nam większych problemów tak mecz w Wolfsburgu dał nam popalić. Z City mimo dominacji przy strzale Agüero w końcówce drugiego starcia serce zadrżało mocniej chyba wszystkim.
Atlético zaś w grupie poradziło sobie z Benfiką, Galatsaray i Astaną. Potem na ich drodze stanęli pogromcy naszych ukochanych diabełków z Manchesteru - PSV czego efektem był awans po karnych. Potem eliminowali już Barcelonę i Bayern.

Według bukmacherów faworytem starcia jest Real Madryt (kursy za Bet365), za naszą wygraną w regulaminowym czasie gry płaci się 2.50, remis wyceniono na 3.00, a wygraną Atlético na 3.50. Samo zdobycie trofeum przez Królewskich to kurs 1.72 a przez Colchoneros 2.10. Over 2.5 gola w tym meczu wynosi 2.40 na tak i 1.53 na nie.

Na koniec kilka ciekawostek, dlaczego to właśnie Królewscy wygrają ten puchar (przystępujemy do meczu w roli gospodarza):
1. San Siro trzykrotnie gościło finał Ligi Mistrzów, za każdy razem puchar wygrywali gospodarze. Pierwszy raz to sezon 1964/65 i triumf Interu nad Benfiką 1:0. 5 lat później Feyenoord wygrywa ze szkockim Celtikiem 2:1, a prawie 30 lat później Bayern po rzutach karnych ograł Valencię. (za Wikipedią)
2. "Clattenburg gwizdał w pięciu oficjalnych meczach Królewskich i wszystkie zakończyły się zwycięstwami Realu." (za główną, news o Clattenburgu)
3. Ostatnie edycje Ligi Mistrzów w latach parzystych wygrywają gospodarze finałów, a te nieparzyste goście. (za Flashscore)
4. Gdy Real trafia w ćwierćfinale na zespół z Niemiec wygrywa Ligę Mistrzów. (za tym postem)

Jak już kiedyś pisałem nie przejmuję się takimi rzeczami, ale myślę, że warto podrzucić. Może ktoś lubi coś takiego.

Finał pokazany zostanie oczywiście w stacji Canal+ oraz co ważne w TVP1. Kurowski potwierdził kilka dni temu na Twitterze, że zgodnie z wymogami UEFA finał LM musi być pokazany w publicznej, tak że Ci którzy nie posiadają NC+ i nie wybierają się na zlot/do pubu/znajomych spokojnie obejrzą finał nawet na telewizji naziemnej. Przekazać dziadkom, rodzicom, wszystkim. :-)

Jak to ktoś fajnie kilka dni temu ujął na Onecie w komentarzach, Real ma szansę wygrać jedenastą Decimę, nie zmarnujmy jej. Very Happy

VAMOS! A POR LA UNDECIMA!

Link

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2016.05.10 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez tej grafiki temat będzie barbarzyństwem.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Link

Przeżyjmy to raz jeszcze. Do dziś mam powtórkę całego meczu w HD. <serce>

IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.05.11 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jest takiego ciekawego na tej grafice, że bez niej temat będzie barbarzyństwem? :]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2016.05.11 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest z przegranego 2 0 meczu w pucharze króla ponad rok temu. Więc przypomina o tym, że z Atleti łatwo przejebać Potfur

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2016.05.11 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież przejebaliśmy z nimi 2,5 miesiąca temu, to po co odgrzewać stare kotleti, skoro świeże jeszcze są w pamięci?
Nie no, ileż możemy z nimi wpierdalać, kurwa mać!
Puchar jest nasz Hala Madrid

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2016.05.11 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN_ZAMORANO napisał:
A co jest takiego ciekawego na tej grafice, że bez niej temat będzie barbarzyństwem? :]

Troszkę się dziwię że pytasz, zakładam jednak że wiesz o co chodzi. 92'48''

TWL64
Stefan

PostWysłany: 2016.05.11 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugerujesz, że to gol z Lizbony? Chyba nie te reklamy wokół boiska i nie te emblematy na rękawach piłkarzy Shocked

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2016.05.11 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, zapędziłem się. Szukałem najlepszej jakości i wujek google mnie strollował :>

Proszzzzzzzzzz

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.05.11 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniecznie dodajcie powyższą grafikę do pierwszego postu, to aż symboliczne jest ;)

Co do meczu - no czekam, czekam, w tym roku atmosfera LM mi się relatywnie późno udzieliła, ale jak już przyszła - to chcę ten mecz jak najszybciej.

Osobiście liczę na mniej dramatyczną końcówkę meczu - szybko go zamknąć i niech się biją po głowie. Liczę, że nasz sztab przeanalizuje zwłaszcza ostatni mecz Bayernu, gdzie mieli sporo celnych strzałów na bramkę.

Ze strony pateti niczego nie oczekuję, pewnie na samym początku ruszą z kopyta w nadziei strzelenia, a potem żelaznej obrony - ale w tak dojebanej formie Ramosa i Pepe jaką ostatnio prezentują to miejmy nadzieję, że niewiele ugrają. Po cichu też liczę, że ta chęć rewanżu, presja pierwszej LM doprowadzi ich do przemotywowania, co też nie jest dobre.

Reasumując wierzę w Undecimę(lub jak kto woli "jedenastą decimę" XD), należy się chłopakom za to jak wrócili do żywych po gównianym początku sezonu, jak walczyli w lidzę do końca, za remontadę. Niczego nie odbierając materacom - nawet ich lubię - ale Liga Mistrzów to nasze rozgrywki.

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2016.05.12 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązują do filmiku od Gehu, chciałbym zobaczyć ZZ który tak cieszy się z piłkarzami po golu jak wtedy po bramce Balea Smile

Z dnia na dzień człowiek coraz mocniej się doczekać nie może.
Zwycięstwo wydaje się za piękne by było możliwe, ale nie tylko w Lizbonie ci goście już pokazali, że czasem brakuje im jaj, ale jak trzeba to stają na wysokości zadania.

Hala Madrid!

Powrót do góry
TheAdam
Trener
Trener

PostWysłany: 2016.05.14 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To będą długie w tygodnie, po 11 puchary Europy !

Powrót do góry
realfff
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.05.14 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam 2 bilety na Finał Ligi Mistrzów
Real Madryt - Atletio Madryt
proszę o kontakt karol.guter@gmail.com

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2016.05.15 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co bardzo spokojnie i bez prowo, rozgrzać się trzeba umiarkowanie. Pytanie ogólne. Czy tylko ja mam duże (bardzo?) obawy przed tym finałem?

Behappy napisał:
Obrazek wiadomo tylko ciekawostka, ale wchodząc w realia nie widzę podstaw aby nie wierzyć w końcowe zwycięstwo. Barcelona nie będzie grała kosmosu przez tak długi czas, a osobiście twierdzę, że odpadną już z Atleti. Jeżeli chodzi o Bayern to owszem potencjał ludzki jest straszny, ale filozof na ławce i ta ich linia obrony na połowie to śmierć z pierwszym poważnym rywalem. Paryż jest mocny, ale jeden dwumecz już z nimi wygraliśmy. Dlatego tak jak pisałem wcześniej, faworytów nie ma, ale mimo wszystko lekko uchylam się do którejś drużyny z Hiszpanii. Celowo pominąłem Atletico jako jednego z ewentualnych przyszłych przeciwników, bo na ten moment nie widzę na nich argumentów ze strony Realu.

Szczerze mówiąc teraz widzę te argumenty, ale jakoś w nie, hmm, nie wierzę? Na teraz strzelam w zero zeryzm i brak jakiegokolwiek ryzyka z obydwu stron.

e@down: ten tego
Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Behappy dnia 2016.05.15 20:43, w całości zmieniany 1 raz

Szjk
Intelektualna elita forum.

PostWysłany: 2016.05.15 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd ten wierszyk? Very Happy

Ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony, wychodzi najmocniejszy skład, w obronie pewnie, a z przodu robotę robi BBC. Ta edycja LM ułożyła się dla nas doskonale, nie ma co się oszukiwać, Atletico w finale to też jest IMO wygodna dla nas sytuacja. Przed finałem z Bayernem czy Barcą denerwowałbym się znacznie bardziej. Jedyne co mnie w tym finale bardzo boli, to to, że jest dopiero za dwa tygodnie. Damy radę.

Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2016.05.15 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem dziwnie spokojny.

Jeśli zagra najmocniejszy skład będzie dobrze. Carvajal zamiast "jeżdzonego jak psa" (mój ulubiony tekst z relacji live na stronie, był o Marcelo - Navas) Danilo. Ramos - Pepe, ewentualnie Nacho jeśli któryś wypadnie, byle nie Varane. Casemiro koniecznie oraz całe BBC.

Piłkarsko mamy wielką przewagę. Szkoda, że ten finał odbywa się tak późno i obie drużyny moga wypaść z rytmu meczowego. To kolejna zmienna.

Kluczowe będzie strzelenie pierwszej bramki. Wówczas Atletico nie będzie mogło robić swojego murowania. Nie możemy jednak później się cofnąć, trzeba grać uważnie, ale szukając podwyższenia wyniku.

No i tak skuteczność. Atleti rok temu w LM, w tym roku City, nie może być marnowania tylu okazji. To nie przejdzie w tym finale. Przy pełnej koncentracji i odrobinie szczęscia wierzę nawet w wysoką wygraną, taką która będzie prawdziwą zemstą za ostatnie upokorzenia z ich strony.

Hala Madrid, ostatni wielki mecz w tym sezonie. Miał być fatalny, a lidze możemy mówić Gloria Victis. W LM jesteśmy krok od historycznego wyczynu, wygrania jej w roku, w którym wszyscy pisali o kryzysie u nas.

Wygrania z Zidanem na ławce, legendą. Może postacią, która będzie tu na wiele lat. Oby.

Potem mądre transfery, nie gwiazdki Euro.

Wcześniej ten jeden mecz. Ronaldo, Bale, prowadźcie!

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2015/16 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16
Skocz do: