Pierre-Emerick Aubameyang [Arsenal FC]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2016.08.30 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wciąż jestem daleki od patrzenia na Karima jako wielkiego napastnika. Owszem miał bardzo dobre długie momenty w zeszłym sezonie ale dla mnie ciągle to on jest najsłabszym ogniwem BBC. Dlatego Auba by wcale nie przychodził jako zmiennik BBC tylko bardzo duży konkurent dla Karima. Gdyby teraz był w miejscu Moraty to czort wie czy Benz już by nie miał przeje*ane.

Problem tylko w tym, że Asensio musiałby wylądować na wypożyczeniu bo Auba zabierałby mu więcej minut niż Morata, więc mielibyśmy o tego jednego gostka mniej. Ale te zawirowania to skomplikowana sprawa bo pewnie w takiej sytuacji nie odchodziłby już Isco czy James itd.

Mam nadzieję, że gość zagra bardzo dobry sezon, pokaże coś wielkiego w meczach z nami, nam nie klepną tego bana i za rok wrócimy do dyskusji. Na dzisiaj jest to transfer niemożliwy.

Aaaa.. i jeszcze jeden aspekt - kasa. Jego tam cenili na ok 100 mln - to cholernie za dużo. Szczególnie jeśli klauzula Grizmanna to właśnie stówa.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.08.30 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony bardzo lubię Aubę, podoba mi się ta cała jego otoczka, sporo czasu już mówi, że marzy o grze w Realu, że jak już zmieni klub to tylko na Real i o tej obietnicy złożonej dziadkowi - naprawdę bym się ucieszył, gdyby a) była to prawda, b) ziścisło się to marzenie. Ot, sympatia, może też przez to, że mnie wychowali dziadkowie.

Jako napastnik wydaje się być świetny, tylko nie wiem czy jest to specyfika napastnika potrzebnego dla Realu - Karimowi można wiele zarzucać, ale odnajduje się najlepiej w grze kombinacyjnej i idealnie tworzy miejsce dla schodzącego Ronaldo czy też Bale'a. Real Zidane'a, poza niektórymi meczami, wydaje się być ponadto grający bardziej piłką, a Aubę zawsze postrzegałem jako takiego bardziej napadziora-kontrowego. Może i błędnie.

Problemami przy Aubie jest jego cena, zwłaszcza jeśli oscyluje ona w granicach - umówmy się - piekielnie skutecznego, młodszego i odnajdującego się w hiszpańskich realiach Griezmanna. Jego wiek z kolei to też przeszkoda, bo byłby on konkurentem dla Benziego, ale z tego samego "pokolenia piłkarskiego" - Moratato napastnik na dekadę[(jeśli by się sprawdził) - tak jak i Griezmann], Auba co najwyżej na 5 lat. Czyli tyle co Benzi.

Inną sprawą jest to, że gracz za 100 baniek(pewnie mniej, no ale tyle załóżmy) by nie mógł siedzieć na ławie. Choć to tak ręką po wodzie pisane, bo Zizou pokazał, że nie boi się stawiać wielkich nazwisk na ławce.

Czy jest w naszym napadzie miejsce na, umownie nazwijmy, cracka? Moim zdaniem tak. (BB)C jest bardzo kontuzjogenne, z tego co pamiętam zagrało z sobą 40% możliwego czasu. Jak najbardziej jest tu możliwość włożenia kogoś do rywalizacji, a i osobiście uważam, że Gabończyk mógłby postawić na ławie Karima, gdyby się odnalazł między skrzydłami Bale'a i Ronaldo. Skądinąd fakt, że może grać na skrzydle tylko i wyłącznie mu pomaga.

Oznaczałoby to jednak, że Asensio musiałby pójśc na wypożyczenie. Z tego co widać to klub go widzi bardziej w napadzie(ja bym osobiście go wolał kształtować jako śp, ale no mniejsza), a wtedy by dostawał za mało minut. Z tą różnicą, że mnie to by nie bolało, bo od początku uważam, że kogoś takiego jak Asensio absolutnie nie można spieprzyć i powinien grać w zespole z europejskimi pucharami jak najwięcej. W tak młodym wieku on się musi rozwijać, to za duże ciastko.

Oczywiście znaczyłoby to też, że Morata będzie sprzedany. A na to raczej już za późno, pierwsze mecze oficjalne miał dobre/solidne, w klubie wydają się w niego wierzyć, no i Zidane wyraźnie powiedział, że w najbliższym sezonie Alvaro będzie napastnikiem Realu.

Dlatego też nic nie zapowiada jego przyjścia, Zizou jasno powiedział, że nie będzie transferów >do< klubu, Piotrek będzie musiał się obejść smakiem, so do I. No szkoda, aczkolwiek będę kibicował mu w Borussi z całego serca.

Swoją drogą, pomyślcie o potencjale marketingowym akronimu Aubameyang Bale Cristiano.
Brzmieniowo ABC>MSN, no kurwa.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2016.08.30 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Griezmanna - od zawsze podobala mi sie jego gra i optowalem za jego kupnem, w dodatku przed przejsciem do Atletico nieraz mowil w wywiadach, ze chcialby zagrac kiedys w Realu i ze woli Krolewskich od Barcelony, ale nie czarujmy sie, wraz z jego transferem do materacy szansa na pozyskanie go przez nasz klub spadla praktycznie do zera. Nie od dzis wiadomo, ze Perez ma niepisany pakt o nieagresji z naszymi sasiadami, a nawet gdyby go w koncu olal, to do 100 milionow z klauzuli Francuza trzeba by doliczyc solidny podatek, ktory aktywowany jest podczas gdy klub sprzedajacy nie godzi sie dobrowolnie na taka tranzakcje, co w tym przypadku zdaje sie byloby oczywistoscia.
Skoro jednak Perez ulatwial Benzemie zycie na wszelkie sposoby takze wtedy gdy gral przecietnie/slabo, tym bardziej nie nalezy zakladac, ze bedzie gotow sprowadzac mu rownorzednego konkurenta, czy po prostu wymieniac go, podczas gdy ten gra dobrze. Predzej czy pozniej nastapi moment, w ktorym trzeba bedzie pomyslec o zastapieniu go kims innym, ale raczej jeszcze nie za rok czy dwa.

PS. Czysto hipotetycznie, gdyby z jakiegos nieznanego nam powodu musielibysmy pozbyc sie teraz Benzemy (nie wiem, wakacje w pierdlu? :] ), to odrzucajac kandydature Lewego i szukajac wsrod mlodszej generacji, w pierwszej kolejnosci postawilbym na Pawla Dybale. Swoja droga tez uwazam, ze przy niklej ilosci minut dzielonych wspolnie przez cale BBC na boisku bylo w naszym zespole miejsce dla jeszcze jednego, bardzo dobrego, uniwersalnego napastnika. Mamy jednak Morate i Asensio i tez sa to niezle opcje. Fanem talentu Alvaro nie jestem, ale podobno dwa pierwsze mecze w lidze mial dobre, wiec moze uwierzy w siebie i sie rozkreci, z kolei Marco tez wolalbym jednak wypozyczyc na jeszcze jeden rok do jakiejs Sevilli. Tyle tylko, ze o ile jestem przekonany, ze byloby to korzystne dla jego indywidualnego rozwoju, tak balbym sie, ze w przypadku sprowadzenia przez nas mocnego zawodnika na miejsce jego i Moraty, Marco nie mialby juz po co do Realu wracac.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.08.30 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile wynosi % tego podatku? Słyszałem o tym, ale myślałem, że to dotyczy kwestii transakcji piłkarzy wewnątrzkrajowych a nie w stylu "nie zgadzamy się na wykup, pomimo klauzuli, to państwo podwyższa opodatkowanie". Tak to działa?

Swoją drogą tak się zastanawiałem luźno po tej kolejce co by było gdyby(tak, wiem, że to idiotyczne zakładanie) formuła Atletico i Simeone się zwyczajnie skończyła. Gdyby zajęli w tym sezonie np. miejsce 5-6, trafili do LE, a w LM ich przygoda by się skończyła na 1/8 z PSV. Albo z Realem, choć naprawdę nie chciałbym oglądać tego dwumeczu kolejny raz. Zdruzgotany Simeone ogłaszcza odejście z zespołu, tracą hajs za LM w kolejnym sezonie; czy wówczas by Griezmann wciąż był taki nie do wyjęcia? Jak dla mnie charyzma Simeone i jego ambicje połączone z żelazną dyscypliną(i to możliwe, że juz w takim chorym wydaniu) są jedną z najsilniejszych podstaw Atletico. A w takiej sytuacji 100 baniek mogłoby być im potrzebne.

No, ale ma być z drugiej strony ban, więc może niech z tym poczekają dwa lata. Z drugiej strony nic o tym banie się nie słyszy.

Żeby nie offtopować;
http://www.noz.de/media/2016/02/14/imago-22847582_201602141247_full.jpg

Ile Real by zwiększył swój potencjał marketingowy na instagramie w takiej sytuacji!

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.08.30 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Swoją drogą, pomyślcie o potencjale marketingowym akronimu Aubameyang Bale Cristiano.
Brzmieniowo ABC>MSN, no kurwa.

miXUE napisał:
Żeby nie offtopować;
http://www.noz.de/media/2016/02/14/imago-22847582_201602141247_full.jpg

Ile Real by zwiększył swój potencjał marketingowy na instagramie w takiej sytuacji!

Masz jakieś dziwne (delikatnie mówiąc) wyobrażenie na temat, jak to zwiesz, "potencjału marketingowego".

Krótko - obecnie nie ma tu dla niego miejsca i nie sądzę, żeby takowe zrobiło się w najbliższym czasie.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.08.30 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co?

Muszę kursywą pisać końcówki postów, które są gołym okiem bardziej sarkastyczne i mają rozładować napięcie powhażhniejszhej dyskusji?

Powrót do góry
BigDaddy.
Trener
Trener

PostWysłany: 2016.08.30 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ile wynosi % tego podatku? Słyszałem o tym, ale myślałem, że to dotyczy kwestii transakcji piłkarzy wewnątrzkrajowych a nie w stylu "nie zgadzamy się na wykup, pomimo klauzuli, to państwo podwyższa opodatkowanie". Tak to działa?

Nie wiem nic na temat dokładnej wysokości tego podatku, ale jeśli chodzi o powód, dla którego jest on wyższy, gdy klub nie zgadza się na sprzedaż swojego zawodnika, to pewnie ma to związek z "charakterem" transakcji.

Rozumiem to tak, że klauzula to opłata (albo kara :P) za zerwanie kontraktu przez zawodnika. Griezmann może zerwać kontrakt z Atletico wpłacając na konto klubu te 100 milionów - i domyślam się, że taka operacja zerwania kontraktu jest opodatkowana wyżej niż przekazanie 100 milionów na konto Atletico.

Dlatego, jeśli kluby i zawodnik się ze sobą "dogadają", kupujący może przelać kwotę równą klauzuli na konto, zapłacić niższy podatek, a umowa zostanie zerwana za porozumieniem stron. W przeciwnym wypadku zawodnik musi aktywować klauzulę, co będzie niosło za sobą wyższy podatek.

A co do samego Aubameyanga... Fajnie mieć taką opcję, ale może przyjść do nas chyba tylko w miejsce Moraty. W Alvaro sam za bardzo nie wierzę, ale (odpukać) naprawdę dobrze zaczął, więc niech trzyma tę formę jak najdłużej.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2016.08.30 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:

Czytalem gdzies caly artykul na temat tego podatku i na jakiej zasadzie on dziala, jak znajde chwile to go znajde i tu wkleje.

e. Nie ten artykul, ale na szybko rzucajac okiem, traktuje o tym samym temacie. Gdzies widzialem to dokladniej rozpisane, ale to powinno wystarczyc.
http://igol.pl/primera-division/anatomia-transferu-klauzula-wykupu/

miXUE napisał:
Co?

Muszę kursywą pisać końcówki postów, które są gołym okiem bardziej sarkastyczne i mają rozładować napięcie powhażhniejszhej dyskusji?

Jemu nawet jakbys napisal, ze to jest zart i zakreslil w kolko, raczej by tego nie ogarnal. Przez pol roku czytania postow goscia o nicku "trisomia21isback" nie wpadl na to, ze facet moze trollowac i jeszcze poczul sie oszukany. Very Happy

e. Nazwij kogos psem niedorozwiniety szczylu na zywo, polecam.
e2. Przestan na kazdym kroku udowadniac forum jakim jestes debilem, to moze ludzie przestana z tego szydzic.

Ostatnio zmieniony przez hugh hefner dnia 2016.08.30 21:09, w całości zmieniany 2 razy

Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.08.30 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, jest pieseł. A zaczynało być spokojnie na forum. Nie wytrzymałbyś bez tej zaczepki, co?
Co to znaczy "trollował"? Bo jak sądzisz, że on tak naprawdę nie ma Bejla za zero, to chyba sam jesteś naiwny. A że postanowił z tego uczynić główny punkt programu, to już inna sprawa.

@miXUE
No spoko, ale dwa takie same żarty to o jeden za dużo ;)

EDIT:
Cytat:
e. Nazwij kogos psem niedorozwiniety szczylu na zywo, polecam.

Tylko jak się spotkamy. Ewentualnie przestań za mną łazić i ujadać.

[ Dodano: Dzisiaj o 1:20 ]
hugh hefner napisał:
Keyser Soze napisał:
Ewentualnie przestań za mną łazić i ujadać.
e2. Przestan na kazdym kroku udowadniac forum jakim jestes debilem, to moze ludzie przestana z tego szydzic.

(pogrubienia nieprzypadkowe)
Hehe, mistrzu... Wyjaśnijmy sobie coś może. Pisałem do ciebie - to po pierwsze. Nie przeszkadzają mi "ludzie", ale pewien zdesperowany duecik, który za mną łazi i ujada w każdym temacie, w którym się wypowiem. Więc nie próbuj rozciągać tego na całe forum, bo wyżej srasz, niż dupę masz. To że czasem ktoś się na to nabierze, to już wina tego, że wam odpisuję i robi się burdel. Gdyby nie wasza dwójeczka, to miałbym na tym forum normalny PR Smile Ale nie żebym się użalał - nie przeszkadza mi to. Ba, mam to już w dupie, co chyba z resztą widać :P

Daruj sobie więc mentorski ton i "szczylowanie", bo idę o zakład, że jesteś młodszy ode mnie - możemy to zweryfikować za pośrednictwem jakiejś zaufanej osoby na forum, typu admin. 30+ to na pewno nie masz, niezależnie jak starego zgreda nie wstawiłbyś sobie w nick i awatar ;) I nawet nie próbuj ściemniać, że jest inaczej, bo to widać.

Kolejna sprawa to twoja moralność Kalego. Obrażasz mnie od dawna, ale jak rzucę "psem" to się oburzasz jak primadonna wyrzucona z musicalu. A sapiesz do mnie ostatnio zupełnie bez powodu. Niedawno zacząłem, całkiem serio i bez prowokacji, dyskusję o odpowiedniku Arsenalu w La Lidze. Kilku użytkowników potrafiło merytorycznie się odnieść i była jakaś namiastka normalnej dyskusji, tylko tobie od razu pękła żyłka. Weź tam kurwa może spójrz też na siebie, bo zaczynasz się zachowywać ostatnio jak ten drugi. To tyle. Co z tego wyniesiesz to twoje.

PS: drugi post, bo nie mogłem edytować.

Powrót do góry
vizirinho
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.12.07 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale odstawił Carvajala... o_O A Dani przecież do najwolniejszych nie należy. Teraz sobie wyobraźmy jakby woził Pique i innych. Ale przecież jest Coco.

Powrót do góry
marrekk277
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.12.08 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to racja, jest coco , całkiem dobry.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2016.12.08 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auba i Bale w kontrataku Smile

Powrót do góry
maciek19911
Soy un Madridista y tengo un alma blanca

PostWysłany: 2016.12.08 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imponuje przygotowaniem fizycznym. Koleś praktycznie na pieszo przyszedłby do nas jak tylko zechcemy. Bardzo ciekawa opcja na lato, tylko wtedy pozostawienie Karima i Alvaro nie wchodzi w grę.

Behappy
be humble

PostWysłany: 2016.12.08 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo szanuję tego zawodnika, ale jeżeli jest on brany pod uwagę, a jest tylko o rok młodszy od pewnego Polaka, to nie widzę powodów, żeby wpierw nie spróbować ruszyć wszystkim do Monachium.

Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2016.12.09 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że Lewandowski nie chce odchodzić z Bayernu, a Auba chce przyjść do Realu, nie jest powodem?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8
Skocz do: