Pierre-Emerick Aubameyang [Borussia Dortmund]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2017.02.02 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:
Chyba najlepsza możliwa opcja na rynku, ale znając życie zostaniemy z tym francuskim kaleką i tyle z tego będzie.

+1

Na rynku raczej bieda, bo albo zawodnicy pod 30 lat albo za słabi albo nie do wyjęcia, ewentualnie są strzałem w ciemno jak taki Adrian Silva. Wybierać można praktycznie między Auba albo Dybałą, w zależności od przyjęcia koncepcji wobec Ronaldo. Kazdy ma swoje plusy i minusy, ale nakrywają czapką algierskiego szantażyste, z którym wiadomo ze zostaniemy.

Jeszcze chwile teoretyzując można brać skrzydłowego i wtedy wybór jest szeroki: Hazard na rekord, Dembele bo potencjał lub Alexis bo gwiazda na teraz i rok kontraktu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2017.02.02 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dybala to żadna alternatywa tutaj. Gość gra zdecydowanie bliżej tej pozycji, na jakiej Zidane wystawia Bale'a. Słusznie wspomniano, że sens transferu Argentyńczyka jest uzależniony od tego, czy Ronaldo na stałe zostanie przeniesiony do środka, a Bale'a na lewą stronę, w innym wypadku to nie ma racji bytu. On wychodzi na pozycji środkowego napastnika tylko na papierze, tak naprawdę to gość grający w sposób bardzo podobny do Messiego kiedyś, coś między skrzydłowym a drugim napastnikiem, ale z dużą dozą kreacji (dzisiaj Messi coraz bardziej schodzi w środek, ale nadal przypomina gracza tej pozycji). W standardach Realu jest więc skrzydłowym. I taka jest też jego natura, w Juve co prawda oglądałem go rzadko (w zeszłym sezonie mało), ale w Palermo zawsze hasał bliżej linii.

Widać to na heatmapach z każdego z tych spotkań (wybrałem kilka najwyżej ocenionych w tym sezonie na WS).
https://www.whoscored.com/Matches/1115512/Live/Italy-Serie-A-2016-2017-Juventus-Bologna
https://www.whoscored.com/Matches/1115173/Live/Italy-Serie-A-2016-2017-Lazio-Juventus
https://www.whoscored.com/Matches/1115194/Live/Italy-Serie-A-2016-2017-Juventus-Sassuolo#heatmaps
https://www.whoscored.com/Matches/1137588/Live/Europe-UEFA-Champions-League-2016-2017-Dinamo-Zagreb-Juventus

e: Hugh, ja to wiem, dla mnie opcja z Bale'em na lewej, Dybalą na prawej, wymiennością, podgryzającym obu Asensio (albo nawet wygryzającym, zresztą Bale i tak co chwila się łamie) brzmi naprawdę apetycznie.

Ostatnio zmieniony przez Cover dnia 2017.02.02 19:29, w całości zmieniany 1 raz

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.02.02 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat wyszłoby wszystkim na dobre. Ludzie powinni przestać się łudzić, że CR odejdzie po tym sezonie z Realu, bo on sam doskonale zdaje sobie sprawę, że w żadnym innym klubie nie będzie miał już szansy na dogonienie Messiego w Złotych Piłkach. U nas w teorii przy takiej grze też już nie powinien ich mieć, ale po pierwsze on sam może nie być tego świadomy, a po drugie, jakby to śmiesznie nie brzmiało, ale jeżeli dociągniemy ligę do końca na pierwszym miejscu i obronimy LM, a on sam coś strzeli w finale/półfinałach, to kto wie czy tej śmietanki za dobrą grę zespołu by jeszcze nie spił.

Tak czy inaczej, wracając do meritum - imho na odejście Cristiano po tym sezonie nie ma żadnych szans, na ławce też raczej siedzieć nie będzie, więc jeżeli kogoś mielibyśmy sprowadzić, to raczej trzeba zakładać że ta osoba grałaby razem z Portugalczykiem, a nie za niego. Inną sprawą jest to, że niestety w odejście Benzemy też nie wierzę, ale kibice mają go już tak serdecznie dosyć, że tutaj jeszcze jakaś mała cząstka mnie gdzieś tam w głębi się łudzi. Jeżeli jakoś udałoby się do tego doprowadzić, to w takim układzie w mojej opinii drużyna potrzebować będzie przede wszystkim kogoś do robienia zamieszania, szarpania, dryblowania, robienia miejsca innym, po prostu robienia z przodu gry. Aubameyang to nie jest tego typu zawodnik i o ile jest bardzo dobrym napastnikiem, tak ciężko jest mi sobie wyobrazić jego grę w jednym składzie i z Bale'm i z Ronaldo. Często przywoływany Hazard jest świetną opcją, problem w tym, że raczej mało realną. Myślę że brak chęci z jego strony nie byłby problemem, bo nie raz w przeszłości ciepło wypowiadał się o grze w Hiszpanii i twierdził, że chciałby kiedyś spróbować sił w jednym z dwóch iberyjskich gigantów. Nie widzę natomiast żadnego powodu dla którego po świetnym sezonie miałaby się go pozbyć Chelsea. To nie jest klub potrzebujący pieniędzy z zewnątrz, mają parcie na sukces, chcą znowu coś znaczyć w Europie i wydaje się, że z Conte na ławce powinni to osiągnąć. Oni będą robili wszystko, żeby jeszcze się przed następnym sezonem i powrotem do LM wzmocnić i oczekiwanie, że będą skłonni sprzedać swoją największą gwiazdę, jest w najlepszym przypadku naiwnością, tym bardziej że najprawdopodobniej stracą latem Costę. Jeżeli więc Hazard nie jest realną opcją, Griezmann odpada w przedbiegach z wiadomych względów, to myślę że Dybała może być wartą rozważenia opcją. To nie jest w pełni ułożona piłkarsko supergwiazda, to nie jest gość który sam będzie robił grę, ale ma większość atrybutów, których nam najbardziej z przodu od dłuższego czasu brakuje. Jeżeli rzeczywiście dałoby się go wyciągnąć z Juve, a cena nie byłaby totalnie oderwana od rzeczywistości, to myślę że warto byłoby spróbować.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Domel Madridista
The Special One

PostWysłany: 2017.03.11 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jego czas na większy klub nadchodzi. A gdzie mu będzie lepiej niż u nas? Zgarnąć go w lecie i uczynić pierwszym letnim transferem. Na to liczę. Ileż lat można kurwa grać bez napastnika?

Awesome
smart, handsome etc.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.03.12 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auba i Lewy to dwóch najlepszych napastników na świecie dzisiaj.

Lewy jest silniejszy, ale Auba szybszy. Według mnie, nam, więcej dałby Aubaymeyang.

lukexpl
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.03.12 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A za dwa/trzy lata znów będzie dramat, jak Auba straci swoją szybkość, bo właśnie na tym głównie bazuje. Dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie patrząc na jego wiek.

Jeszcze tylko przypomnę, że Gabończyk ostatnio miał dłuższą serię spotkań bez bramki.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.03.12 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam gościa za jego szczerość i konsekwencje, gdy mówi o Realu, ale też go tu nie widzę. Może gdybyśmy na skrzydłach mieli kreatywnych graczy; w tym momencie znacznie lepiej by tutaj się odnalazł Lewandowski. I jak wyżej - Auba ma krótszy termin przydatności niż nasz rodak. Niestety.
Inną sprawą jest oczywiście, że regularnie strzelający napastnik byłby jak znalazł, bo ostatnio i z wykorzystywaniem okazji mamy problemy. Ale jednak większe są z ich tworzeniem.

Powrót do góry
Tindr
Paprykarz

PostWysłany: 2017.05.04 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według Bilda idzie do PSG za co najmniej 70 mln Euro - Auba PSG

Awesome
smart, handsome etc.

PostWysłany: 2017.05.04 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże ożywienie na pewno zrobi u Paryżan, mimo wszystko szkoda, że nigdy do nas nie trafił, ale jednak chyba nie do końca pasujący gracz ze swoim stylem.

Zedd.
Antonio Conte
Antonio Conte

PostWysłany: 2017.05.04 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w jakiej roli oni go tam widzą? Na środku ataku mają Cavaniego, a Gabończyk lepsze wyniki strzeleckie w BVB osiągał grając na dziewiąte. No chyba, że powrót na prawe skrzydło. Niech ich nowy trener się już tym głowi, dla mnie decyzja dziwna, choć sam Aubameyang i swoje zarobi, i strzeli.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
RMGalacticos
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.05.05 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artykuł z Bleacher Report, w którym jest potwierdzenie spekulacji - Aubameyang jest naprawdę blisko PSG.
http://bleacherreport.com/articles/2707674-psg-transfer-news-pierre-emerick-aubameyang-move-reportedly-close-amid-rumours

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2017.05.05 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden podbijacz ceny za Mbappe mniej :]

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.05.05 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czaję tego ruchu transferowego. Gra dwójką napastników? Auba na skrzydle? Wątpię, Draxler się chyba(?) tam dobrze spisuje schodząc do środka.

Chyba, że Cavani jest na wylocie, ale o niczym takim nie słyszałem. Swoją drogą podejrzewam, że w przyszłym sezonie wykręci jeszcze lepszy statsy, bo miał przerwę od bycia na 9-tce.

Tak czy inaczej - życzę Piotrkowi jak najlepiej(o ile nie gra z Realem), sympatyczny zawodnik.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.05.05 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cavani podpisał niedawno nowy kontrakt, więc trudno spodziewać się jego odejścia. Dziwny ruch z tym PAE, ale tu może wychodzić desperacja. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że większość zawodników z najwyższej półki albo gra już w największych klubach, albo chce do nich przejść, odrzucając zakusy PSG. Kombinować muszą więc inaczej, szkoda tylko, że nie z Benzemą, czy Bale'm.

Bonk
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.05.20 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wyprzedził naszego Roberta w ostatniej kolejce ;)

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Skocz do: