Superliga

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jar_007
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.12.15 00:10    Temat postu: Superliga Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o powstaniu superligi europejskiej i jak to pogodzić z innymi rozgrywkami?

Mam taki pomysł, żeby nie likwidować europejskich pucharów i nie rezygnować z lig:
Na wiosnę odbywają się rozgrywki Pierwszej Ligi Europejskiej, Drugiej Ligi Europejskiej (ewentualnie więcej), runda wstępna lig krajowych oraz puchary krajowe. Ligi europejskie grają systemem każdy z każdym, albo w grupie 10-12 drużyn, albo ok. 20 bez rewanżów. Ligi krajowe grają każdy z każdym po jednym meczu, po czym dzielą się na grupę spadkową i mistrzowską. Na tym etapie najlepsi nie grają w ligach krajowych, tylko mają zapewniony udział w grupie mistrzowskiej. W pucharze krajowym najlepsi raczej muszą grać rezerwami, bo za dużo meczów by mieli.
Na wiosnę graja ligi krajowe o mistrzostwo, oraz europejskie puchary systemem play-off, bez fazy grupowej.

Na początku o miejscu w pierwszej lidze europejskiej decydowałyby punkty rankingowe, a potem spadki i awanse, z drugiej ligi lub przez zwycięstwo w Pucharze Europy. Do Drugiej Ligi Europejskiej można by trafić zajmując dobre miejsce w pucharze lub lidze krajowej.

Myślę, że byłoby to do ogarnięcia. Real grałby ok 20 meczów w lidze hiszpańskiej, ok 20 w lidze europejskiej. Do pucharu europy dopuściłby sporo drużyn, np 128. Dla finalisty byłoby to 13 meczów.
Co myślicie? Na pewno jeszcze do dopracowania, ale myślę, że da się ogarnąć.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: