Kylian Mbappé [Paris Saint-Germain]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 120, 121, 122  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.17 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mówimy o nieoczywistych transferach to ja bym nie pogardził Ndombele za rozsądne pieniądze.

Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.06.17 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ostatnio zmieniony przez madridcampeon dnia Dzisiaj o 20:06, w całości zmieniany 7 razy"

What the fuck madrid, już któryś raz czytam sobie twój post, wracam do tematu parę minut później i moim oczom ukazuje się zupełnie inny post. Poprawki i nowe myśli można też wprowadzać w trakcie pisania postu, mi osobiście bardzo przyjemnie czyta się własne słowa po wciśnięciu przycisku "podgląd".

Z pozdrowieniami, Rokoko

PS: madrid zdążył już dodać ósmą poprawkę.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

PPS: madrid prowadzi teraz we mnie dyskusję na temat swojej forumowej egzystencji!

PPPS: madrid właśnie edytował swoją notkę w moim poście! XD

Wiem, głupie przyzwyczajenie, kiedyś jakiś post edytowałem chyba kilkanaście razy, masakra. A "podglądu" to chyba przez ponad dekadę swojej forumowej egzystencji chyba ani razu nie użyłem. Może faktycznie czas się nauczyć. Swoją drogą ósma "edyta" była 10 minut przed Twoim postem, co, 10 minut tego posta pisałeś? :> Dobra, wracamy do tematu. //madridcampeon

Ostatnio zmieniony przez Rokoko dnia 2019.06.17 19:31, w całości zmieniany 2 razy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.17 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madrid po prostu wprowadza do swoich postów poprawki w tempie tak ekspresowym jak prace legislacyjne w naszym Sejmie :-) Jedna za drugą, zatwierdzona, następna!

Ja z funkcji "podgląd" korzystam tylko wtedy gdy chcę wstawić jakieś zdjęcie, by się upewnić, że będzie je widać. Za to funkcję "pisownia" gorąco polecam :-)

Madrid, dopowiedź w poście Rokoko też edytowałeś czy mi się wydaje? Tongue

Nie wydaje Ci się. :] EKHM, EKHM, wracamy do tematu. //madridcampeon

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.06.17 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą pisał tu miXUE o tym, że wcześniej Al-Khelaifi mówił o 1000% pewności, a teraz już "tylko" o 200%, na stronie też to zauważyli. Z tym że ja także będąc pewnym swojego stanowiska raz mówię "na 1000%", a raz "na 200%", ale w obu tych przypadkach stopień mojej pewności jest taki sam. :> Tak więc nie wypatrywałbym tutaj jej spadku.

Obstawiam, że transfer będzie możliwy za dwa lata, o ile nie przedłuży kontraktu. Chyba że się Katarczykom znudzi inwestycja w PSG, ale pewnie nic z tego, bo jakoś te pogłoski o przenosinach ucichły.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.06.17 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle to pisanie "na 200%", czy na "1000%" jest bardzo krzywdzące dla "na 100%", które już powinno oznaczać całkowitą pewność, ale przez ludzi którzy piszą "na 200%", czy na "1000%" pisanie "na 100%" znaczy jakby mniej. A nie powinno.

Madrid, jak już tu jesteś i zwróciłem twoja uwagę na problem z tobą, to może zamiast naprawienia go w sobie, napraw go w całym forum i usuń czas czekania (albo znacznie zmniejsz) na edycję postu po jego napisaniu. Masz tutaj jakąś moc sprawczą?

Aha, i znowu to zrobiłeś. Widziałem.

[ Dodano: Dzisiaj o 21:26 ]
No to dajcie Pawłowi moda i on się nimi zajmie. A jak ja nieraz spojrzę na swojego posta i zobaczę w nim jakieś losowe przecinki albo ich brak, to nie chce mi się czekać dwóch minut na tylko małą korektę.

Nie mam, jeśli jest w ogóle taka opcja, to mają ją tylko admini. EDIT: już kumam, o co Ci chodzi. Ten czas musi być ustawiony, bo ta opcja chyba łączy się z przerwą przed napisaniem nowego posta. I to musi pozostać, bo zniechęca spamerów przed seryjnym napieprzaniem reklamami o 4:00 nad ranem. //madridcampeon

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
ogor3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.17 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:

Mbappe to do Ronaldo i Messiego jeszcze "trochę" brakuje. O tym właśnie pisałem kilka dni temu w sprawie tego właśnie przehajpowania, nie galopujmy tak. Niech chociaż raz 1/8 finału LM przejdzie z PSG, żeby w ogóle były jakiekolwiek podstawy do porównań z ww. dwójką, bo póki co ten chłopak ma tylko bardzo duży potencjał, nie jest ani Ronaldo, ani Messim. Co on wielkiego osiągnął w klubowej piłce?.

Ronaldo czy Messi byli lepsi w jego wieku ? 33 gole strzelił w Ligue 1 ok, słabsza liga, ale w reprezentacji też się pokazał na mundialu, jak na ten wiek jest rewelacyjny, nie widzę drugiego zawodnika co pójdzie w ślady Ronaldo czy Messiego, jedyna opcja to on dlatego trzeba go przejąć to może przechylić na naszą stronę cykl dominacji w Hiszpanii.

Kylian Mbappe strzelił sto goli szybciej niż Messi i Ronaldo Ostatnio o tym pisali Smile

On ma nie wypalić? Very Happy Bardzo szybki, operuje obiema nogami, król strzelców już jako dzieciak... Kosa :

https://www.youtube.com/watch?v=dO6-ffp7uVk

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.06.17 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawałem już, ale powtórzę:

Messi w wieku 19 lat strzelał hat-tricka Realowi i zdobywał kopię bramki Maradony.

21-letni Ronaldo też był już crackiem, od 2006 roku stukał kanadyjkę jak oszalały - w Premier League i w LM.

Statystyki statystykami, obstaję przy tym, że on po prostu nie ma tyle talentu co ani jeden ani drugi i to widać w grze. Dynamika rozwoju karier jest różna - niektórzy fantastycznie zaczynają, a później rozwijają się wolniej, a niektórzy zaczynają normalnie i gdy nikt się tego nie spodziewa stają się światowej klasy piłkarzami, dlatego walić te statystyki. Ja oceniam grę, a 19-letni Messi grając przeciwko Realowi robił wiatraki z Roberto Carlosa i Cannavaro, a przeciwko słabszym drużynom potrafił przechodzić w jednej akcji połowę drużyny rywali.
Nawet kuźwa w listopadzie 2005 (gdy oberwaliśmy w Klasyku 0-3 na Bernabeu, Messi miał 18 lat i niespełna 5 miesięcy), to mimo że bezdyskusyjnie najbardziej zgnoił nas Ronaldinho będący wówczas nie do powstrzymania, to ten Messi zrobił sobie z naszych pachołki, stworzył pół gola Eto'o na 1:0 i już widać w nim było to coś, czego taki Kylian absolutnie nie ma.
Nie mówię, że Mbappe nie wypali, bo jeśli ktoś będzie mu hamował różne gwiazdorskie zapędy to z pewnością wypali, ale nawet jeśli, to porównanie go z potencjałem CR i Messiego to jest dla mnie piłkarskie świętokradztwo. Inna skala talentu.

No i przede wszystkim - dla dobra klubu fortunę powinniśmy wydać wówczas, gdy to już będzie gotowy lub prawie-gotowy piłkarz. CR przychodził do nas po Złotej Piłce i LM. Ogólnie większość galacticos kupowaliśmy po Złotych Piłkach albo w roku Złotej Piłki (Ronaldo, Figo, Zidane, Kaka, CR...), a przynajmniej po poprowadzeniach swojego zespołu do LM (wyjątek Bale), a nie po kompromitujących odpadnięciach w 1/8 finału LM z jakimiś cieniasami.
Krótko mówiąc - na galaktyczny transfer do Realu zawsze trzeba było sobie zasłużyć - albo pociągnąć do sukcesów (póki co Kylian nie pociągnął PSG nawet do 1/4 finału...), albo swój nieprzeciętny talent potwierdzić Złotą Piłką (także warunek niespełniony i drogi jeszcze sporo). Czym więc sobie na to miano zasłużył? Póki co jest tylko wonderkidem.

Dodatkowo wydaje się, że również skłonności do nadwyżki ego ma, więc tym bardziej niewskazane wydaje mi się mu takie miano dać za darmo.

Jeśli stuknie kiedyś ZP to tylko dlatego, że era tej dwójki się kończy. Topu któregokolwiek z tej dwójki raczej nie osiągnie. Co oczywiście, jak słusznie zauważył hugh, żadnej ujmy mu nie przynosi, ale trzeba znać umiar w porównaniach i nie przeszarżować, bo może się to okazać niedźwiedzią przysługą zarówno dla naszego klubu, jak i dla Mbappe.

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.06.18 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Messi i Ronaldo to inna planeta. Uważam, że Neymar byłby spokojnie na tej planecie, gdyby nie był debilem. Mbappe jest bardzo dobry, ale to póki co maszynka do robienia liczb. Nie ma tego czegoś w takiej skali jak mają wyżej wymienieni, oni w wieku 19/20 lat byli decydujący, liderami swoich drużyn w poważnych ligach. Mbappe strzela mnóstwo bramek, zalicza sporo asyst, ale do lidera mu bardzo daleko.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.06.18 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Mbappe w wieku Crisa i Messiego ma być może więcej 'produktu końcowego' - czyli goli i asyst. Oczywiście gra w gównianej lidze w klubie, który drugim składem walczyłby pewnie o drugie miejsce w tejże lidze - to musi bardzo pomagać.

Natomiast Cris i Messi w wieku 20 lat byli po prostu lepsi. Może nie robili takich liczb jak Kylian, ale było widać w niech więcej jakości i magii.

Inna sprawa, że czas przestać rozpatrywać każdego zajebistego gracza miarami Leo i Crisa. Ci dwaj to anomalia w skali całej historii piłki nożnej, gracze, których okoliczności zmusiły do wykorzystania swoich top5 talentów w historii tej dyscypliny w 120%.
Kylian będzie fantastycznym piłkarzem i bardzo możliwe, że najlepszym w dekadzie 2020-2030. W miarę możliwości fajnie byłoby jakby sytuacja kadrowa i wyniki oraz tytuły pozwoliły nam poczekać na niego rok lub dwa, ocenić i dać grać spokojnie młodzieży czekając aż PSG nie będzie wymagało za chłopaka 250 czy 350 mln.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.18 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madrid w zupełności rozumiem twoje wątpliwości związane z transferem Mbappe, też sądzę, iż w grze Francuza nie ma tej "magii" jaką czuło się podczas oglądania Ronaldo czy Messiego nawet na wczesnych etapach ich karier.

Odniosę się jednak do wymagania, by Kylian już teraz pociągnął PSG nawet do 1/4 finału LM. Moim zdaniem oczekiwanie, by 20-letni piłkarz był clutch-playerem i game-changerem w jednym jest trochę nietrafione, takie same zarzuty można postawić Messiemu, który jako 21-latek też odpadał z Barcą w 1/8 finału, mając za partnerów Ronaldinho, Eto'o w prime time, Deco, Xaviego czy Iniestę. Oczekiwania "wciągnięcia" na swoich barkach PSG choćby do ćwierćfinału LM możemy stawiać przed ukształtowaną gwiazdą aspirującą do poziomu ZP, czyli Neymarem - i to jego możemy z tego rozliczać, ale nie 20-latka, nie ważne jaki genialny by nie był. Messiemu czy Ronaldo w tym wieku nikt nie zarzucał tego, że nie są liderami z prawdziwego zdarzenia i nie są w stanie dać swoim ekipom półfinału LM w pojedynkę. 21-letni Ronaldo z Manchesterem w 2006 roku odpadał w grupie LM.
Wiadomo - później w miarę upływu czasu Messi czy Ronaldo wreszcie doprowadzili swoje drużyny do sukcesów, ale mieli odpowiednio - 22 lata oraz 23 lata, a nie 20. Tymczasem jakby spojrzeć tu i teraz, porównując całą trójkę w wieku Kyliana - to Francuz statystykami bije ich na głowę. Niestety, taka jest prawda. Oczywiście, można pisać, że nie ma takiego potencjału jak Cristiano czy Messi, nie czuć tej lekkości i przebojowości w grze, ale trzeba powiedzieć jasno, że w niedalekiej przyszłości ma szansę zostać zawodnikiem raczej nie na poziomie tej dwójki, ale być może tylko trochę gorszym? A jak Messi i Ronaldo pokończą kariery będziemy musieli znaleźć sobie nowy punkt odniesienia i najprawdopodobniej nawet jeśli Mbappe będzie całościowo gorszym piłkarzem od wyżej wymienionych, to tu i teraz, w przyszłych realiach (wcale nieodległych) - będzie najlepszy. Chyba, że głowa nie nadąży za talentem.

Moim zdaniem Mbappe rozwija się szybciej niż Messi i Ronaldo, jest w wieku 20-lat lepiej ukształtowanym piłkarzem. Ale nie da się ukryć, że - po pierwsze - najlepsze dopiero przed nim - po drugie - mimo wszystko pod względem talentu jest półkę niżej - po trzecie - sądząc po zachowaniu w klubie, boję się o to, że nie będzie miał etosu ciężkiej, tytanicznej pracy która charakteryzowała i dalej charakteryzuje Cristiano. Te wszystkie czynniki sumując się do "kupy" rzeczywiście mogą dowodzić, iż Mbappe poziomu Ronaldo czy Messiego nie osiągnie - nie ma ani talentu (tej "iskry bożej xD") Argentyńczyka ani takiego chorobliwego pracoholizmu jak Portugalczyk. Choć to drugie może się w przyszłości zmienić.

Jeśli chodzi zaś o poziom Złotej Piłki, to ani Ronaldo ani Messi w wieku 20 lat nie mogli nawet marzyć o czwartym miejscu, jakie otrzymał przed rokiem - jeszcze 19-letni - Kylian. Bo obiektywnie rzecz ujmując - ilu jest obecnie piłkarzy lepszych od Mbappe? Leo, Cristiano - bez dwóch zdań. Ale dalej? Griezmann? Moim zdaniem nie. Salah? Również. Hazard? Kane? Bale & Benzema? Ja bym jeszcze mimo wszystko nad Francuzem postawił Neymara, ale wówczas wychodzi na to, że 20-latek jest obecnie rzeczywiście czwartym najlepszym piłkarzem na świecie. A kogoś, kto w wieku 19 lat jest tak wysoko się nie odpuszcza, o niego się walczy. I w pełni rozumiem Pereza chcącego ruszyć po niego już teraz, choć szanse są iluzoryczne.

Po zakończeniu ery Messiego i Ronaldo - a to stanie się już niedługo, pewnie w przeciągu trzech lub czterech sezonów - Mbappe będzie moim zdaniem najlepszym piłkarzem na świecie. Pytanie tylko czy Real chce czekać aż to się stanie i dopiero po otrzymaniu twardego dowodu w postaci ZP czy LM próbować ściągnąć do Madrytu czy już teraz widząc jak gra i co sobą prezentuje wyłożyć na niego 250 mln. To jest ta "sztuka zarządzania ryzykiem", albo sztuka inwestowania z wysoką stopą zwrotu. :-)

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.06.18 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli chodzi zaś o poziom Złotej Piłki, to ani Ronaldo ani Messi w wieku 20 lat nie mogli nawet marzyć o czwartym miejscu, jakie otrzymał przed rokiem - jeszcze 19-letni - Kylian.

No jak to, Messi w wieku 20 lat przecież był trzeci Very Happy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ota_Pi%C5%82ka_2007
Serio, 20-letni LM był już crackiem absolutnym.

W statystyki nie patrzę, bo tak jak pisałem - dynamika rozwoju karier jest różna i ekstrapolacja typu "skoro w wieku 20 lat nastrzelał więcej, to i na koniec kariery ich przebije" uważam, że niekoniecznie się sprawdzi.

Zresztą pal już licho te porównania. Taki ktoś szybko się nie urodzi drugi raz i nie może to być argument do wątpliwości.

Po prostu jestem zdania, że nawet gdyby był wyciągalny (a nie jest), to i tak lepiej byłoby go wziąć, gdy już na pewno będzie topem topów. Wiecie, on nie gra w jakimś Pieście Nowa Ruda, tylko w klubie z piłkarzami o daleko wyżej zawieszonym suficie niż 1/8 finału. A póki co nie umie jeszcze pociągnąć dalej zespołu, w którym występuje, choćby o fazę dalej. Właśnie dlatego nie jest jeszcze "gotowym" zawodnikiem. Wiem, że ma supercyferki, ale właśnie - okoliczności. I jeszcze za słaby wpływ na drużynę, póki co Liga Mistrzów go wyjaśnia.
A nasi dotychczasowi galacticos zawsze takowymi byli.

Ostatnio zmieniony przez madridcampeon dnia 2019.06.18 10:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.18 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurde rzeczywiście, miał 3 miejsce będąc niemalże w wieku Mbappe. Ale za co on je dostał, za wicemistrzostwo i 1/8 LM? I porażki w KMŚ oraz SP Europy? Przecież Messi nie był wówczas nawet najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Poza tym nie masz pewności co będzie za np: dwa czy trzy lata, kiedy Mbappe będzie już absolutnym topem. A jak pojawia się okazja, nawet niewielka, na spróbowanie transferu takiego prospecta, jakiego nie było na świecie od prawie dwóch dekad to po prostu po niego idziesz. Tak ja sądzę.

Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2019.06.18 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sądzę, ze Vinicius będzie lepszy od Mbappe.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.06.18 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gondola. napisał:
O kurde rzeczywiście, miał 3 miejsce będąc niemalże w wieku Mbappe. Ale za co on je dostał, za wicemistrzostwo i 1/8 LM? I porażki w KMŚ oraz SP Europy? Przecież Messi nie był wówczas nawet najlepszym strzelcem swojej drużyny.

W 2008 roku Messi był drugi, pomimo że Barcelona w 2007/2008 kompromitowała się doszczętnie, o wiele bardziej niż w 2006/2007, a w lidze zajęła miejsce za Villarrealem. Byli dokładnie po takim samym sezonie, jak nasz ostatni i mimo to zajął drugie miejsce w tym plebiscycie. Po prostu miał już to coś, co każdy widział gołym okiem i indywidualnie był to już potwór.

Cytat:
Poza tym nie masz pewności co będzie za np: dwa czy trzy lata, kiedy Mbappe będzie już absolutnym topem. A jak pojawia się okazja, nawet niewielka, na spróbowanie transferu takiego prospecta, jakiego nie było na świecie od prawie dwóch dekad to po prostu po niego idziesz. Tak ja sądzę.

Jasne, ale czy robisz z niego absolutnie największy, najbardziej galaktyczny transfer w historii? Moim zdaniem nie. Gdyby miał przyjść za kwotę i pensję Hazarda, albo nawet ciut większe to spoko, ale nie oszukujmy się - zarówno kwota transferu, jak i jego pensja, byłaby gdzieś dwukrotnie wyższa. A moim zdaniem tak wielki boom powinien mieć miejsce, gdy już będzie blisko, albo na samym topie, nie przed tym momentem. I tylko tu się różnimy.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.18 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi ci o absolutnie największą kwotę transferu i bicie kolejnego rekordu dla 20-latka? Tak, też uważam, że to jest chore, ale takie są realia rynku, że o ile kiedyś za 100 milionów mogłeś dostać zdobywcę Złotej Piłki, Ligi Mistrzów oraz jednego z dwóch najlepszych piłkarzy w historii tego sportu (prawdopodobnie), o tyle teraz za 100 mln nie wyciągniesz nawet ogóra Milinkovicia-Savicia z przeciętnego Lazio. W tym tkwi problem. Przeraża nas, ludzi pamiętających jeszcze czasy piłkarskiego rynku transferowego sprzed dekady, perspektywa wydawania chorych pieniędzy na niemalże nastolatka. Jeszcze sześć lat temu za 100 baniek mogłeś dostać Bale'a, dziś tyle wołają za Dybalę. Realia rynku wymagają niestety tego, że jeśli chcesz cracka z najwyższej póki - musisz zapłacić powyżej 150 mln euro. Ta granica została już nieodwracalnie przekroczona, i gości z topu nie dostaniesz za mniej niż tę kwotę. Hazard za 130 mln jest wyjątkiem, ale już za Pogbę United chce 180, my dajemy 120 i pewnie spotkamy się gdzieś w połowie drogi, czyli właśnie w okolicy tych 150 mln. Trzeba się z tym niestety pogodzić. Jakby to ode mnie zależało, to wyłożyłbym 250 mln na Mbappe, stawiając jednak warunek, iż musi zejść ze swojej pensji do poziomu - dajmy na to - 10 milionów, by nie zaburzać drabinki płacowej.

Poza tym specyfika klubu rządzonego przez szejków sprawia, że w ogóle trudno jest kogokolwiek dobrego stamtąd wyszarpać, chyba, że oni sami go wypychają. Ich nie interesują wielkie pieniądze, jeśli Mbappe będzie złotopiłkowiczem (czyli moment, w którym na stałe zagości na topie) to mogę się założyć, że będą odrzucać oferty nawet 300 czy 500 milionowe. Po prostu nie będzie im się opłacało go sprzedawać, bo przyniosłoby to im więcej strat niż zysków.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 120, 121, 122  Następny
Strona 121 z 122
Skocz do: