Dani Ceballos
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2018.02.28 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
tayron,
A to Kova jest DMem, że jakoś pamięta o swoich zadaniach po obu stronach boiska?

No nie jest i dlatego mamy gola nr 1 dla Barcelony w ostatnim klasyku. Zarzucisz mu tam brak zaangażowania, czy jednak brak doświadczenia przy wypełnianiu obowiązków taktycznych/nieodpowiednie ocenienie sytuacji?

A i nie zgodzę się co do braku zaangażowania. Miarą nie jest zapierdalanie na pełnym sprincie 10 minut. To, że wczoraj zgubił krycie zrzucam bardziej na brak doświadczenia przy takowym kryciu jako DM. Jak dostawał większe szanse (w lidze z podstawowym składem), to biegał bardzo dużo i robił na boisku fajne rzeczy. To, że nie umiał się odnaleźć w składzie rezerwowym nie zrzucałbym na lenistwo. Lenistwo to uprawia Bale. On się bardziej nie umiał odnaleźć tam na boisku.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.02.28 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Demon Ognia
Czepiam się dlatego, bo mam serdecznie dość czytania o pokrzydzwonym Ceballosie, który swoją grą zwyczajnie na nic więcej nie zasłużył. Co tydzień teraz się o tym czyta w komentarzach na portalu, na Fejsie, wszędzie. Bezmózgi spam "a gdzie Ceballos?" który niczemu nie służy. Nie winię faceta za wyniki drużyny, absolutnie, prócz tego gola wczoraj który raczej nie powinien był paść, ale przecież to nie ma żadnego znaczenia bo liga przegrana, prawda? Wygodnie. Zamiatamy pod dywanik.

Co Zidane przewidywał tego nie wiem. Wydaje się, że Zizou ma prostą politykę rotacji tj. rotujemy jak idzie dobrze, mamy ciągłość wyników i pierwszy garnitur zawsze może w razie czego wejść i zrobić różnicę. Gdy pierwszy garnitur nie ma formy rotacji nie ma. Brak szans a brak rotacji to jednak co innego, bo szansę na strażaka może dostać każdy (patrz Mariano z Depor). Zizou najwyraźniej nie widział na treningach niczego co by wskazywało na to, że wejście Ceballosa pomoże drużynie. Patrząc na grę Daniego wcale się temu poglądowi nie dziwię. Ale to jedna interpretacja, choć na razie mam wrażenie, że jest to ta prawdziwa. Ceballos nie pokazał ani razu charakterności jaka cechowała np. Jese.

@tayron
Ale czy sytuacja Kovy w Klasyku to błąd jednostki czy kolektywu? Czy Rafa zdążyłby tam za Suarezem jeśli Kova podszedłby do Rakiticia? Już większy problem sprawiło to, że obaj boczni poszli do przodu. Nie wiem czy to istotne.

Jak wobec tego oceniać te 10 minutowe epizody? Co jest zadaniem zawodnika na taki okres czasu? Brak błędów i solidność? Spójrzmy na to z jego perspektywy. Jeśli jesteś Ceballosem, to w jaki sposób realizowanie tego kompletnego minimum ma dać jakikolwiek argument trenerowi, który nie widzi w tobie na ten sezon nic poza zapchajdziury? Jak to ma udowodnić trenerowi, że jest w błędzie? Kibice tego nie zrobią, bo Zizou ich nie słucha (bardzo słusznie).
Dani wyjściem na boisko i odbębnieniem paru minut niczego nie zmienia, a gdyby podszedł do tego z ambicją, zrobił jakąś indywidualną akcję i padła z tego bramka to byłoby inaczej. Czemu on się boi podjąć to ryzyko? Bo go później trener znowu nie wypuści? Wielka mi różnica w porównaniu z jego obecnym statusem.
Mówisz o tym, że robił fajne rzeczy. Mecz z Eibarem, jedyna ligówka w której wyszedł od początku to obraz Krooskontrol, ale zagrania niekonwencjonalne można policzyć na palcach jednej ręki:
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Tzn. jak mówię, wywiązał się z zadań, ale brakło elementu odwagi. Z jakiej racji miałoby teraz być inaczej gdyby go rzucili do paru z Modriciem?

Jak było napisane, cierpieć trzeba umieć. Nie wiem czy on zdaje sobie sprawę jak kurewskie szczęście on ma, że znalazł się w Madrycie tak młodo bez klubowych osiągnięć na koncie. Znalazłyby się tabuny takich talentów, którzy na taką szansę grania i trenowania z najlepszymi na świecie na swoich pozycjach zabijaliby się w kolejce o numer 24.

Ostatnio zmieniony przez Goldschmidt dnia 2018.02.28 17:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.02.28 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy przeprosi?
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2018.03.01 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
@tayron
Ale czy sytuacja Kovy w Klasyku to błąd jednostki czy kolektywu? Czy Rafa zdążyłby tam za Suarezem jeśli Kova podszedłby do Rakiticia? Już większy problem sprawiło to, że obaj boczni poszli do przodu. Nie wiem czy to istotne

Błąd jednostki spowodowany błędem kolektywu. Tak bym to ocenił. I nie jest wynikiem braku zaangażowania a złej oceny sytuacji.
Cytat:

Jak wobec tego oceniać te 10 minutowe epizody? Co jest zadaniem zawodnika na taki okres czasu? Brak błędów i solidność? Spójrzmy na to z jego perspektywy. Jeśli jesteś Ceballosem, to w jaki sposób realizowanie tego kompletnego minimum ma dać jakikolwiek argument trenerowi, który nie widzi w tobie na ten sezon nic poza zapchajdziury? Jak to ma udowodnić trenerowi, że jest w błędzie? Kibice tego nie zrobią, bo Zizou ich nie słucha (bardzo słusznie).

Solidność i wypełnienie obowiązków to podstawa. Po co mi pomocnik, który zapierdala sprintem, jak zaraz przez to zgubi pozycję i nawet będąc Boltem nie zdąży wrócić w odpowiedni obszar boiska? Masz Modricia i Kroosa na boisku, ile zagrań penetrujących notują oni na 90 minut? 1? 2? Ceba ma na to 10 minut. I jak spieprzy, to przy full ofensywie drużyna przeciwna ma kontrę. Więc szukanie na siłę czegoś ekstra nie ma sensu. Dlatego solidność w te 10 minut IMO najbardziej pokaże jakość zawodnika. Czasem wolę myśleć o drużynie, to nie skrzydłowy, który wejściem ma za zadanie pokazać się dryblingiem.

No i co do zaangażowania. Ten mecz z Eibarem - zszedł w 70 minucie i miał przebiegnięte chyba coś pod 12 km. W tempie chyba najlepszym z drużyny. No i Krooskontrol to właśnie domena Daniego. On jest pomiędzy Kroosem a Modriciem, a nie jednym z nich. I tego należy od niego wymagać. Szukanie na siłę podań prostopadłych w 10 minut nie ma najmniejszego sensu, bo to może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.03.01 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyobrażam sobie, jak przy tej 30. sekundowej zmianie Ceballos rozpędza się już z tunelu albo strefy do rozgrzewki żeby po zbiciu piątki ze schodzącym graczem nie tracić czasu w którym już mógłby gryźć glebę zamiast dopiero dobiegać do miejsca gdzie się będzie toczyć gra.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.03.03 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
Ja po prostu wolę czekać z takimi osądami do końca sezonu, bo w lidze jest wciąż wystarczająco spotkań, w których Dani może wyjść. Jak wyjdzie z Alaves to dalej będzie to skandal i upokorzenie? Osobiście trudno mi uwierzyć, że przy kontuzjach Luki i Kroosa oraz szykowaniu ich na LM Ceballos dalej będzie szmacony bez powodu.

To uwierz xD

Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.03 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załamał bym się na jego miejscu. Czym on sobie zasłużył na takie traktowanie?

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.03.03 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież brakiem zaangażowania, Cube napisał

MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 2018.03.03 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak nie ma ambicji to do Espanyolu Very Happy

Wierni poznańscy fani
Przyjaciół zawsze będzie trzech
Arka Cracovia Lech
Arka Cracovia Lech
Powrót do góry
Lemaykello.
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2018.03.04 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
@Demon Ognia
Czepiam się dlatego, bo mam serdecznie dość czytania o pokrzydzwonym Ceballosie, który swoją grą zwyczajnie na nic więcej nie zasłużył. Co tydzień teraz się o tym czyta w komentarzach na portalu, na Fejsie, wszędzie. Bezmózgi spam "a gdzie Ceballos?" który niczemu nie służy.

Jak było napisane, cierpieć trzeba umieć. Nie wiem czy on zdaje sobie sprawę jak kurewskie szczęście on ma, że znalazł się w Madrycie tak młodo bez klubowych osiągnięć na koncie. Znalazłyby się tabuny takich talentów, którzy na taką szansę grania i trenowania z najlepszymi na świecie na swoich pozycjach zabijaliby się w kolejce o numer 24.

Gość zaczął poważne granie w tym klubie pod koniec września, gdzie wygrał nam mecz z Alaves strzelając dwie bramki, grając wcześniej 4 minuty z Sociedad, 18 z APOELem i 10 z Barceloną w rewanżu Superpucharu. Następną szansę dostał z Eibarem po miesiącu, gdzie zagrał spotkanie bez fajerwerków, bez błędów, jednym słowem w żadną stronę. Epizod z Las Palmas i dwa razy po pół godziny w Lidze Mistrzów, w tym wejście po wszystkim przy 6:0 z APOELem. Dalej mamy 20 minut z Sevillą, gdzie też już było 5:0 i po meczu. Dalej mamy przepiękną serię trzech meczów w Pucharze Króla, gdzie nasz trenerski maestro włączył "FM aka FIFA style" i wymienił prawie całą jedenastkę. Później przychodzi zmiana roku w meczu z Leganes, a dalej 17 minut z Alaves i 12 z Espanyolem. I po tym wszystkim ja mogę przeczytać, że swoją grą on na nic więcej nie zasłużył. Niby kiedy, kurwa, miał zasłużyć? Ja wiem, że są treningi i trener widzi więcej niż my, ale naprawdę nie wydaje Ci się, że tutaj akurat coś jest nie za bardzo w porządku?

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.03.04 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co dokładnie jest nie w porządku? Wygląda to na standardową procedurę użytkowania gracza z zaplecza.

Brak miejsca w składzie przy obecności innych rzekomo nieokrzesanych zawodników zaplecza tym bardziej powinien jedynie utwierdzać w tym, że to nie problem trenera z rotacjami, a indywidualny problem z osobowością pokrzywdzonego. Nie wiem czy istnieje przypadek w piłce nożnej na tym poziomie, w którym zawodnik jest gnojony bez powodu.

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2018.03.23 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według sprawdzonego włoskiego źródła Ceballos oferował się Milanowi.
Nie zdziwi mnie latem jego odejście, potencjał ma IMO ogromny, ale gorzej z szansami jakie dostaje od Zidane'a. Mam nadzieję, że jeżeli odejdzie to na zasadach takich jak Morata, czyli z opcją wykupu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.03.23 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie wypowiedź rozwiewająca wszelkie wątpliwości dot. jego sytuacji, podejścia, nastawienia i ambicji. Cieszę się, że nie miałem racji. Wielki poziom pokory. Miło to słyszeć.

Niech idzie, dorasta i wraca, gdy zwolni się miejsce w rotacji za rok, dwa czy trzy. Wyciągać wnioski nawet z takiego sezonu bez gry to nielada sztuka, ale nawet bycie na treningach, obserwowanie profesjonalizmu najlepszych i tego w jaki sposób ten klub funkcjonuje zaprocentuje mu w przyszłości. Gdziekolwiek by nie poszedł będzie mieć w głowie odnośnik do tego co w Realu prezentują koledzy i to mu zagwarantuje sukces.

Szapo ba Dani.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.04.15 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajną dał zmianę, w sumie już na samym początku doprowadził do dwóch sytuacji podbramkowych, jedna z nich mogła wpaść. Ładny drybling w niezłej szybkości, inna sprawa, że może nie ma co zwracać na to większej uwagi gdy mówimy o zawodników wchodzącym w '65 i obrońcy, który ma tyle samo w nogach.

Może to pokazywać w sumie hierarchię Zidane'a skoro to Dani dostaje szanse, a nie Marcos. Bo jak dla mnie nie ma szans by dwójka z nich została w przyszłym sezonie w Madrycie.

Powrót do góry
novy154
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.04.15 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja zobaczyłem jakieś dwie akcje, potem niewidoczny.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 18 z 21
Skocz do: