LOTTO Ekstraklasa - sezon 2017/2018
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zostanie mistrzem Polski 2017/2018?
Legia Warszawa
27%
 27%  [ 5 ]
Inna drużyna
27%
 27%  [ 5 ]
Jagiellonia Białystok
22%
 22%  [ 4 ]
Lech Poznań
16%
 16%  [ 3 ]
Wisła Kraków
5%
 5%  [ 1 ]
Lechia Gdańsk
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 18
Wszystkich Głosów : 18
Szczegółowe rezulataty/Cofanie głosów

Autor Wiadomość
Clinical.
Putka
Putka

PostWysłany: 2018.08.09 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mistrz Luksemburga! Kurwa. MISTRZ LUKSEMBURGA! :lol2: :lol2: :lol2:

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

hugh hefner
forumowy ekspert

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.08.10 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gondola. napisał:
hugh hefner napisał:

Przyznaje się bez bicia, ekstraklasy prawie nie oglądam, ale jednak trochę meczów Legii w ostatnich latach widziałem i absolutnie ani razu choćby nie zbliżyli się do "porywającej, taktycznej piłki".

No to najwyraźniej za mało widziałeś, bo były spotkania, gdzie emocji (mówię o tych na boisku) było aż nadto, a i było na czym zawiesić oko (nie mówię o widzach na trybunach), patrząc na naprawdę świetną grę.

Więc albo mam wyjątkowego pecha, albo inne wymogi estetyczne.

PS.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.10 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po takich meczach jak wczoraj myślę sobie, że polska piłka jest w gorszym punkcie niż była jeszcze kilka (naście) lat temu. Bo taka Wisła z lat 2000-2005 na luzie puknęłaby mistrza Luksemburga z 5:0, na rewanż jadąc rezerwami. Lech Poznań z lat 2008-2012 podobnie. Nawet Legia 2014-2016 spokojnie wygrałaby kilkoma bramkami i nie byłoby mowy o jakiejkolwiek kompromitacji. Tymczasem wczoraj mistrz Polski (jakby nie patrzeć najlepszy klub 21 ligi w Europie) przegrał na własnym stadionie (na którym było więcej widzów niż liczy miejscowość Dudelange) z mistrzem Luksemburga (48 ligi UEFA!, wyprzedzającej tylko takie "potęgi" jak San Marino czy Gibraltar). Z F91 Dudelange, gdzie gra kilku amatorskich zawodników, gdzie zarobki są kilkukrotnie mniejsze niż te w Legii, gdzie budżet roczny jest kilkunastokrotnie mniejszy niż ten Legii. Z Dudelange wygrywały w ostatnich latach zespoły pokroju Ekranasu Poniewież czy Rabotniczek Skopje, a Legia Warszawa dostaje po dupie. Ogromna kompromitacja.

Z drugiej strony trochę lepiej to wygląda jak spojrzymy na wpierdol, jaki Zenit otrzymał od Dynama Mińsk (0:4) czy Feyenoord od Trencina (też 0:4). Myślę, że to jest podobny poziom eurowpierdolu i kibice z St. Petersburga czy Rotterdamu też dziś są zdania, że ich kluby należałby rozwiązać i zacząć od nowa.

Lech przynajmniej pokazał walkę, bo nikt od niego nie oczekiwał, że wygra z Genk, klubem kilka razy silniejszym, który na transfery wydaje lekko 8-10 milionów i budżet również ma odpowiednio większy niż ten Lecha. 0:2 to i tak niezły wynik.

Zawiodła Jagiellonia, bo może Gent to nie były ogórki, ale były spokojnie od ogrania (ich bramkarz gubił się przy każdym dośrodkowaniu). Nawet ten bezbramkowy remis Jagę urządzał. A tak jest porażka 0:1 i trzeba będzie strzelić bramkę na wyjeździe, co może być trudniejsze niż większość uważa.

sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.10 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za dno tą Legia. Jakich upokorzeń doznają jej kibice, jak te pseudo piłkarzyki grają. Ale i tak będą mówić i zasłaniać się mistrzem. Takich blamażow na boisku i poza nim żaden inny klub w Polsce nie dostarczył. Sprawa z bereszynskim, spoliczkowanie grajków, pseudo prezes, który o piłce nie ma pojęcia i swoimi decyzjami ośmiesza się na cały piłkarski świat.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bonk
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.10 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sicario napisał:
swoimi decyzjami ośmiesza się na cały piłkarski świat.

Kogokolwiek ze świata interesuje ta gówniana liga ? Wątpie.
Rozwiązać i kasę przeznaczyć na siatkówkę/ręczną/skoki/lekkoatletykę/cokolwiek.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.08.11 06:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bonk napisał:
siatkówkę/ręczną/skoki/lekkoatletykę/cokolwiek.

Kogokolwiek z Polski interesują te sporty? 5 osób?

Niestety, chujowa piłka nozna bez perspektyw, od lat kompromitująca się czy to na klubowym czy na reprezentacyjnym podwórku (dobra, 2 lata nic nie zmienią na przestrzeni kilkudziesięciu) zawsze będzie dawała większy upust emocjom i przyciągała więcej widzów niż siatkówki czy pchnięcia kulą.Tak jest, było i będzie.

Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.08.11 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Up, a nie? Jesteś jebnięty? Przecież siatkówka czy skoki w wykonaniu Polaków od lat dostarczają tyle zainteresowania, wrażeń i emocji, że są w stanie pokryć tę gównoligę.

Dla mnie osobiście rodzime rozgrywki to jest obciach. Totalnie nieadekwatne do poziomu reszty europy w przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych. Porażka, kiła i mogiła. Nie wiem jak można się katować meczami ekstraklasy. Chyba, że traktować to jako kabaret przy piwku i chipsach.

Występy "naszych" w europejskich pucharach? Przepraszam... w eliminacjach? Kabaret do kwadratu. Totalne nieporozumienie i kompromitacja. Już wolą oglądać wyścig kolarski niż to coś <hahaha>

bartoloo92
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.11 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie.

Emocje może i dostarczają, ale żadna z tych dyscyplin nie dorówna piłce nożnej. Widać to jak na tacy kiedy przychodzą wielkie rozgrywki jak Euro czy Mundial.

Problem z polską piłką od lat jest taki sam, ściągamy szrot z zagranicy za śmieszne pieniądze lub za darmo. Ludzi, którym nie znajdowano miejsca w kadrze 2. ligi francuskiej czy niemieckiej. Tułających się po zagranicznych klubach na jeden, góra dwa sezony. Utalentowanym piłkarzom w młodszym wieku jest teraz dużo łatwiej zmienić otoczenie i szkółkę. Ci, co wchodzą do pierwszych składów ekstraklasy to pojedyncze przypadki. Do tego dochodzi całkowity brak planu, brak oceny rzeczywistości i brak jakiejś wizji przyszłości. Trenerzy są zmieniani jak rękawiczki. Wątpię, żeby któryś z nich dokonał jakiejś głębszej analizy kadry, bo tego nie da się zrobić w 3 miesiące przychodząc z zewnątrz. W zespołach robi się rewolucje, zamiast zmian.

Szkoda i chyba nie ma sensu nabijać się z tak słabej ligi, jaką mamy. Musiałoby się skończyć kolesiostwo, aby coś poszło do przodu.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.11 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze? Jak oglądałem popisy naszych na Mundialu to niewiele czułem. Ani żeny, ani smutku, ani [tym bardziej] szczęścia.

Teraz jak oglądam co niektóre dyscypliny lekkoatletyczne i widzę jak Lisek i Wojciechowski awansowują do finału - to w momencie ich skoku aż sam odginałem mimochodem ciało czy trzymam kciuki.

A jak mam to porównywać z Mistrzostwem Świata (w 2014? Kojarzę to zawsze z La Decimą) Polski w siatkówce? Czy olimpiadą z Kamilem, nie wspominając nawet o każdych zawodach Adamie dziesięć lat temu?
Dajcie spokój, mam bez porównania WIĘKSZE EMOCJE przy siatkówce czy takich skokach. Pewnie dlatego, że widzę, że tym ludziom kurwa zależy. Taka podstawowa - acz znacząca - różnica.

Ekstraklasa, polska kadra - bez znaczenia. Odfajkują swoje i elo. Nie, nie będę pierdolił coś w stylu "obciąć im hajs", bo tak ich wycenia rynek, pracodawca i mi nic do tego. Ale jak widzę taki nieład i na poziomie taktycznym, kondycyjnym, zaangażowania - sorry, taki brak profeski, brak emocji mnie nie cieszy i nie będzie cieszył.

Powrót do góry
Rokoko
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.08.11 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarcasm napisał:
Bonk napisał:
siatkówkę/ręczną/skoki/lekkoatletykę/cokolwiek.

Kogokolwiek z Polski interesują te sporty? 5 osób?

Niestety, chujowa piłka nozna bez perspektyw, od lat kompromitująca się czy to na klubowym czy na reprezentacyjnym podwórku (dobra, 2 lata nic nie zmienią na przestrzeni kilkudziesięciu) zawsze będzie dawała większy upust emocjom i przyciągała więcej widzów niż siatkówki czy pchnięcia kulą.Tak jest, było i będzie.

Przeca Polacy mają bzika na punkcie skoków i siatkówki. Co do emocji, to widać, że nigdy tych sportów nie oglądałeś, albo przynajmniej się w to nie angażowałeś. Taki handball potrafi nieraz przebić najwyższe emocje jakie możesz ujrzeć w piłce nożnej. Z ręczną mam wiele pięknych wspomnień. I wcale nie musisz oglądać tylko mecze Polaków żeby ta dyscyplina była ekscytująca, bo w niej aż kipi od ciągłych comebacków, zwrotów akcji, intensywności meczu przez okrągłe 60 minut, a jakbyś zobaczył płaczących Hiszpanów po przegranym meczu o brąz z Polakami, gdy większość miała już z nich zdobyte mistrzostwo świata dwa lata wcześniej, zrozumiałbyś ile ta dyscyplina znaczy dla samych sportowców, którzy ją uprawiają. Nie wiem czy Francuzi nie byli bardziej zainteresowani szczypiorniakiem w ostatnich latach bardziej od piłki nożnej.

Możesz uważać, że piłka nożna z powodu samej swojej popularności niebotycznie przewyższa inne sporty. Że jest dyscypliną wyższą, bo większość ludzi tak uważa. Ale nie musisz być przy tym absolutnym ignorantem i deprecjonować inne dyscypliny, które mają masy kibiców.

Powrót do góry
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.11 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze najbardziej rozpierdala mnie argument o naszej potędze w skokach i żużlu i że to powinny być nasze narodowe sporty a nie futbol. Bitch please, te sporty są popularne może w pięciu krajach na świecie prócz Polski, nic dziwnego, że nie jesteśmy tam słabi jak w piłce, która jest sportem narodowym 70% spośród przeszło 200 państw na świecie. Kwestia skali.

Dodatkowo skoki - przynajmniej dla mnie - są mega nudne. Żużla nawet nie staram się oglądać.

Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2018.08.11 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co z tego? Myślisz że Chińczycy się przejmują, że reszta świata ma w dupie ping-ponga? Hindusi tym, że w krykieta grają sami ze sobą (tj. Hindusi z Indii z Hindusami z Pakistanu)? Malezyjczycy tym, że poza nimi nikt nie wie co tu jest do ch*ja sepak takraw, a Tadżycy Buzkaszi? Nie wspominając o juesej i ich kuriozalnym futbolu.
Każdy ogląda to co chce i nikt nie będzie się oglądał na to ilu kurwa widzów mają skoki narciarskie na świecie, jeśli go to kręci. A duża część Polaków najwidoczniej tak. Nie wiem ile masz lat i czy pamiętasz Małysza, ale to jakie emocje ten gość mi dał jako dzieciakowi... - podejrzewam że nic takiego już nie przeżyje.

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.11 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie.

Tak, piłka nożna generuje największe emocje na świecie, bo i jest niska "bariera wejścia" w tym sporcie. Flak, cztery kijki i jedziesz. Siła rzeczy jest sportem najbardziej masowym i najbardziej marketingowym. Siłą rzeczy nic nie da takich emocji NA ŚWIECIE jak Mundial.

Ale... co z tego? Gadamy o Polsce. Tutaj nasi kopacze jeśli są w jakichkolwiek kompilkach to kompilkach najbardziej chujowych zagrań czy upadków, a nasze mecze kadry kończą się z reguły na grupie.

Większe emocje daje Ci oglądanie wpierdolu od Kolumbii na Mundialu czy jakikolwiek turniej Małysza w Sapporo?
Oglądanie błazenady a'la ostatni kwadrans z Japończykami na Mundialu czy nasza sztafeta Pań, która własnie zdobyła złoto razem z Kszczotem?
Niesamowity pościg Lewandowskiego wczoraj czy wpierdol Legii od jakiejś Trnavy czy mistrza Luksemburga?
Mecz FINAŁOWY Polski z Brazylią przegrany w 2006 czy wygrany w 2014 od naprawdę fantastycznego [na naszą miarę] Euro? Bo ja tu wciąz wybieram siatkówkę - to finał, do jasnej cholery.

Nie trzeba w każdej rzeczy nawiązywać do światowych standardów, żyjemy w niemałym, 40-milionowym kraju, który interesuje się skokami czy siatkówką, która tu generuje duże i POZYTYWNE emocje, więc korzystajmy z tego.

Powrót do góry
Onoma
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2018.08.16 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa, jesteśmy pośmiewiskiem. Odpaść z drużyną, która na swoim Facebooku pisze, że jest drużyną amatorską..

Powrót do góry
Rokoko
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.08.17 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Legia również powinna mieć tak napisane.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9
Skocz do: