Liga Mistrzów 2017/2018
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2017/2018?
Real Madryt
73%
 73%  [ 34 ]
FC Barcelona
8%
 8%  [ 4 ]
Paris Saint-Germain
6%
 6%  [ 3 ]
Bayern Monachium
6%
 6%  [ 3 ]
Chelsea FC
2%
 2%  [ 1 ]
Ktoś inny
2%
 2%  [ 1 ]
Atlético Madryt
0%
 0%  [ 0 ]
Juventus FC
0%
 0%  [ 0 ]
Manchester City
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 46
Wszystkich Głosów : 46
Ankieta Wygasa Za 24 Dni, 22 Godzin, 44 Minuty
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Zedd.
Antonio Conte
Antonio Conte

PostWysłany: 2017.08.22 01:34    Temat postu: Liga Mistrzów 2017/2018 Odpowiedz z cytatem

Za kilka dni losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale przed nami jeszcze mecze rewanżowe eliminacji Champions League.
Pary meczów play-off.
Qarabag 1-0 Kopengaha
APOEL 2-0 Slavia
Hoffenheim 1-2 Liverpool
Sporting 0-0 FCSB
Young Boys 0-1 CSKA
Basaksehir 1-2 Sevilla
Celtic 5-0 Astana
Hapoel BS 2-1 Maribor
Napoli 2-0 Nice
Olympiakos 2-1 Rijeka

Tytuły broni Real Madryt, który jako pierwszy w historii wygrał Ligę Mistrzów dwa razy z rzędu. Ekipa Zizou wzmocniona Theo Hernandezem i Danim Ceballosem należy do grupy faworytów rozgrywek, a potencjalna wygrana CL po raz trzeci z rzędu byłoby czymś nie do pobicia przez wiele lat.
Barcelona osłabiona przez odejście Neymara będzie groźna jak zawsze, ale siła rażenia została bardzo zmniejszona. Nadal nie rozwiązano sprawy zakupu następcy Brazylijczyka, a przewijające się w tym kontekście nazwiska to w głównej mierze Coutinho i Ousmane Dembele.
Atletico z zakazem transferowym nie mogło zaszaleć na rynku transferowym, jedyny ich transfer, Vitolo będzie mógł zagrać dopiero od stycznia. Ważne, że nie odszedł nikt ważny. Stać ich nawet na półfinał.
Mistrz Niemiec, Bayern poczynił ciekawe zakupy - ekipę z Bawarii wzmocnili stoper Sule, środkowi pomocnicy Sebastian Rudy i Corentin Tolisso (najdroższy transfer w historii klubu) oraz James Rodriguez. Drużyna Carlo Ancelottiego z pewnością liczy na o wiele lepsze zakończenie sezonu w europejskich rozgrywkach niż rok temu, gdzie odpali z nami w 1x4 finału.
Juventus opuścili Danil Alves oraz Leonardo Bonucci, Stara Dama wzmocniona Douglasem Costą, Bernardeschim, Matuidim i Wojtkiem Szczęsny (bo de Sciglio nie można uznać za wzmocnienie) będzie jedną z groźniejszych drużyn tegorocznej edycji i spokojnie stać ich na dalekie zajście w LM. Wzmocniono skrzydła, co prawda obrona została rozebrana, ale pod koniec okienka na RB ma przyjść Joao Cancelo.
PSG wzmocnione przede wszystkim Neymarem, nadal walczą o Mbappe, kadra wygląda potężnie i przy dobrych wiatrach powinni wreszcie przejść granicę 1x4 finału.
Chelsea nie ma za sobą najlepszego okienka, co prawda przyszli Bakayoko, Caballero, Rudiger i Morata, ale Conte nadal nie jest zadowolony z aktywności The Blues na rynku transferowym. Mogą namieszać w CL, są jednym angielskim zespołem, który traktuję na poważnie, ale bez transferów na prawe wahadło i do środka pola może być im ciężko.
Inne angielskie zespoły w tegorocznej edycji LM to City, United, Tottenham i prawdopodobnie Liverpool. Wszyscy wiemy, gdzie się cała czwórka zatrzyma.

Finał tegorocznej edycji LM odbędzie się 26. maja 2018 roku na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Burzafka
El Madrid para siempre.

PostWysłany: 2017.08.22 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cancelo idzie do Interu.

W tym sezonie wyczuwam dalekie zajście angielskich drużyn i kilka niespodzianek w postaci szybkiego odpadnięcia Barcelony. My jesteśmy chyba głównym faworytem, ale dla mnie LM nie ma takich drużyn. Tu decyduje dyspozycja dnia, forma i dostępność danych zawodników. Czekam na losowanie, chciałbym dostać jakąś mocną drużynę z drugiego koszyka. Trzecia wygrana z rzędu nie jest niemożliwa, byłaby czymś kosmicznym, przypieczętowaniem hegemonii w Europie. Do tego finał dzień po moich urodzinach, prowadź Zizou!

Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.22 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Burzafka napisał:
W tym sezonie wyczuwam dalekie zajście angielskich drużyn

A propos. Nadchodzi czas weryfikacji:

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Moja odczucia na dzień dzisiejszy? Zacznijmy od tych, których należy zrzucić z piedestału, czyli La Ligę minus Real Madryt - tutaj wszystko idzie zgodnie z planem Smile

Bo poza Realem, który jest głównym faworytem w LM, nie jest już tak kolorowo. Jest Barca mająca kryzys. Na pewno nadal może być groźna i ćwierćfinał nie powinien być zaskoczeniem, ale to już nie ta Barca co kiedyś. Jest Atletico, odcięte za sprawą bana od powiewu świeżości i nowych impulsów - powinno skisnąć w tym zastoju i nie wróżę im dobrego wyniku. No i Sevilla, która w LM szału nie zrobi, a życzyć im należy znowu wyjścia z grupy, byle nie spadli do LE.

A co do Premier League... tutaj już nie jest tak kolorowo, jak miałem nadzieję, że będzie, ale nadal jest obiecująco.

Chelsea - pod koniec poprzedniego sezonu liczyłem na to, że o nich będę mógł być spokojny, ale ich obecna forma i jakieś problemy Conte z zawodnikami (Costa) i zarządem (sprzedaż Maticia) mogą niepokoić. Liczyłem na półfinał, a tak to nie wiem.

ManUtd - z nimi też na pewno wiążę spore nadzieje, bo otwartą walką mogą spokojnie dojść do ćwierćfinału, a tam jak zagrają po Mourinhowemu to i do półfinału.

ManCity - lata mijają, a ja nie potrafię patrzeć na nich jak na bandę frajerów, ewentualnie najemników. Wydaje mi się, że sprawy nie idą tam tak, jakby to sobie Guardiola wymarzył. Porównuję ich z PSG i francuski klub ma duże większe szanse pójść drogą Chelsea, czyli osiągnąć jakiś sukces w Europie. Po pierwsze mają już potrzebne doświadczenie - frajerstwo z poprzedniego sezonu musiało ich wzmocnić, napełnić irytacją i determinacją, żeby to się nie powtórzyło. City takiego chrztu jeszcze nie przeszło. A po drugie Neymar. City dużo wydało, ale takiej gwiazdy, która mogłaby w pojedynkę odmienić losy meczu, jeszcze nie udało im się pozyskać. Wydaje mi się, że czegoś takiego właśnie potrzebują. Kogoś, kto zrobi taką robotę jak Zlatan w szatni United. Kogoś, do kogo mentalności mają równać inni. Te plotki o Messim... Very Happy W każdym razie obstawiam ćwierćfinał.

Liverpool - powinni przejść kwalifikacje. Ale co dalej? Liczyłem na lepsze transfery w ich wykonaniu. Sukcesem będzie wyjście z grupy, a tam może wylosują kogoś przystępnego.

Tottenham - dylemacik: do trzech razy sztuka czy raczej nie nabierać się na nich więcej? Ostatecznie to chyba podobnie jak Liverpool.

A poza tym? O PSG już wspomniałem, mogą namieszać. Standardowo już Bayern i Juve, ale tych ostatnich nie widzę w gronie faworytów. Real, Bayern i PSG. Być może do tego dojdzie ktoś z Anglii w czasie sezonu, jeśli będzie przekonywał (np. Chelsea rozwieje ostatnie wątpliwości, albo City kupi Messiego Very Happy).

Jeśli Anglia się nie podniesie w tym sezonie, to będę przez rok nosił w awatarze logo La Ligi i jakąś upokarzającą stopkę. Chyba uczciwy deal Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
ryba1984
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.08.22 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PSG w tym roku będzie naprawdę silne. Widzę ich w finale.

Powrót do góry
Crawler
Reboot

PostWysłany: 2017.08.22 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co to znaczy "Anglia się nie podniesie"? Jakie są widełki?

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.08.22 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to samo chciałem zapytać kilka minut temu, ale pisałem posta w temacie o forum. Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.22 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko tu przyjąć jakieś sztywne kryteria. Napisałbym, że "podniesienie" to np. półfinał, ale przecież ManCity niedawno było w półfinale, tyle że w tak słabym stylu, że nie był to żaden zwiastun powrotu PL.

To musi być coś... specjalnego :P Np. półfinał po pokonaniu Bayernu i wyrównana walka w samym półfinale z np. Realem. Albo po prostu dwa kluby w półfinale. Albo nawet sam finał. Nie wiem. Myślę, że losy potoczą się tak, że nie będzie wątpliwości. Co najmniej jeden klub musi wrócić z tarczą, a najlepiej dwa, skoro już mowa o podniesieniu Premier League, a nie podniesieniu Chelsea/ManUtd/ManCity/itd.

Jednocześnie musi to być jasne dla wszystkich, a nie tylko dla mnie. Tak jak jasne dla wszystkich są dobre występy Atletio i Juventusu w ostatnich latach (celowo nie piszę o Realu, bo chodzi też o kluby, które niby nic nie wygrały).

Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.08.22 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ryba1984 napisał:

No być może, ale konkurencja do tego jednego :> miejsca będzie ogromna.
Obligatoryjnie Bayern i Juve, być może Chelsea i ManC, być może Atletico i Barca(mimo wszystko). Będzie ciekawie aczkolwiek trochę już nudnawo...
Chyba trochę odlecieliśmy Europie...

Powrót do góry
lukexpl
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.08.22 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Real faworytem, Bayern oczywiście zaraz po nas. Następnie obstawiałbym Atletico, które ostatnio zachodzi daleko, ale nie radzi sobie z nami. Juve raczej nie powtórzy tegorocznego sukcesu. Barca wiadomo w jakim jest stanie, ale wciąż będą groźni. Chelsea raczej sobie nie poradzi, praktycznie brak wzmocnień, a i sam Conte prowadząc Juve nie zachodził daleko w LM. PSG ma Neymara, może będzie miało Mbappe, ale wg mnie to za mało. Proces budowania drużyny wciąż trwa, a sam Emery to też nie jest jakiś wirtuoz. Większe szanse niż PSG dawałbym City, dobra szeroka kadra, ale zobaczymy jak to Pep poukłada. United max 1/4, zależy na kogo trafią.

Dużo więcej będzie można powiedzieć po fazie grupowej i po tym jak potoczy się losowanie fazy play off.

Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.08.22 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie Twoje zdanie jest oczywiste, wiadomo, ale na tym etapie zabawa polega na wróżeniu z fusów ;)

Chelsea bez wzmocnień? Hmm, a Morata? - nie można wykluczyć eksplozji w trakcie sezonu.
PSG byłoby groźniejsze z Blancem, Emeryt moim zdaniem wyleci po sezonie, mimo turbo wzmocnień.
Juve pewnie do półfinałów będzie sobie świetnie radzić, konkurencja dla nich w Europie jest w zasadzie marna.

Powrót do góry
Wolf
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.23 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TWL64 napisał:
ryba1984 napisał:

No być może, ale konkurencja do tego jednego :> miejsca będzie ogromna.
Obligatoryjnie Bayern i Juve, być może Chelsea i ManC, być może Atletico i Barca(mimo wszystko). Będzie ciekawie aczkolwiek trochę już nudnawo...
Chyba trochę odlecieliśmy Europie...

Jeżeli PSG ściągnie Mbappe to wtedy szanse prawie na równi z Bayernem a większe niż Juve. Chciałbym finału Real-PSG.

Z angielskich drużyn oprócz Chelsea to może zaskoczyć United. Nie będzie grać ładnie, ale może grać skutecznie. Finał poza ich zasięgiem, ale 1/4 myślę, że mogą spokojnie osiągnąć.

"Higuain, Mandzukic, Alves, Cuadrado to wszystko odpady z klubów w których nie bylo dla nich miejsca. W Realu nie ma takich zawodników, bo Real jest klubem, który sie odpadów pozbywa, a nie je kontraktuje."
Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.23 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę zobaczyć coś nowego, jakiś dwumecz PSG-Bayern czy PSG/Atleti-Juventus. Bardzo mnie ciekawi ta ekipa z Paryża na tle innych europejskich potentatów niż Barca, a sam bym nie chciał na nich trafić, bo jeszcze nie tak dawno mieliśmy ich w grupie, za Beniteza. Finał to co innego, bardzo chętnie, choć w tym wypadku bym nie dawał ich większych szans - kwestia ogrania się na tym poziomie rozrywkowym.

Typując.
Bayern - zależy od duetu Robbery. W fazie pucharowej Ribery będzie miał 35 lat, Robben 34. Swoją drogą strasznie przegapili wymianę pokoleniową. Jamesa coś lubią kontuzję, choć jego idealne centry na Roberta mogą być piekielnie groźne. Król strzelców w BL dla niego pewny, ale czy na LM to wystarczy? Szczerze wątpię. Zabrzmi to butnie, ale przy mocnym przeciwniku nie widzę ich w półfinale.

Juventus
- ich wzmocnienia mi się podobają, młodzi skrzydłowi z polotem, Matuidi prawdopodobnie najlepszy transfer tego lata w stosunku cena/jakość aktualna. Jeśli to prawda i Bonucci tak tam w szatni jebał atmosferę to jak najbardziej mogą zajść do finału. Obrona? Brak Bonucciego na papierze wydaje się być nie do odrobienia, ale jeśli idą w kierunku 4 na tyle(jak zresztą prawie całą LM grali) i biorąc pod uwagę, że to cholerni Włosi to myślę, że strata na jakości w tyle będzie minimalna. Faworyci do finału, ale nie wierzę w ich zwycięstwo.

Chelsea - nie powojują, absolutnie ich nie widzę. Za krótka ławka, wzmocnienie w napadzie na zasadzie co najwyżej 1:1(potencjał nie gra), od zajebania ilość meczy w PL, gdzie jak wiadomo - dla nich PL jest najważniejsza na świecie. Ćwierćfinał maksymalnie.

Liverpool - statystyki z zeszłego sezonu pokazują, że Liverpool gra najlepiej wielkie mecze. Ale przy tak beznadziejnym tyle nie widzę ich wyjścia nawet z grupy. Gdyby mieli lepsze okienko... ale uwzięli się akurat na graczy nie do wyjęcia. A szkoda, lubię Jurgena.

City - jednowymiarowy styl drużyny, który "zabija ligi", ale w Europie odbija się od każdej mocniejszej i bardziej elastycznej ekipy(w PL także) w drużynie, gdzie wymieniono połowę składu, bez wielkiego nazwiska, takiego naturalnego lidera z jajami? Skończy się jak w tym sezonie i to wcale nie z przeciwnikiem lepszego formatu. Imo BVB też by ich zjadło.

Atleti - zawsze groźni, zawsze wkurwieni, a i mam wrażenie, że to ostatni rok tego projektu w takim wydaniu jaki znamy. Mogą na bazie tego zajść daleko. Nawet do finału. Chyba, że trafią po drodze na Real, oni przy nas siadają już mentalnie.

Barcelona - sorry, ale z takimi transferami(w zasadzie ich brakiem) to ćwierćfinał. i koniec. Na geniuszu jednego zawodnika i jego cofaniu się do pomocy nie przejdzie się całego turnieju. Tym bardziej, że ten zawodnik będzie pewnie eksploatowany w tym sezonie niemiłosiernie. Bo kto go w Barcelonie odciąży? Przeciwko jakim drużynom?

Real - faworyci, choć pewnie w ciągu sezonu bukmacherzy nas wycenią gdzieś na drugie, trzecie miejsce. Jakoś nigdy nas nie cenią. I dobrze. Czy wierzę w końcowe zwycięstwo? Cholera, wygranie 3 LM z rzędu jest dla mnie czymś niewyobrażalnym. Mamy na to wszystkie argumenty, ale tak jak rok temu z pewnością niemal stuprocentową klikałem w ankiecie "Real Madryt" tak w tym roku ta pewność jest mniejsza. Jak widać ogranicza mnie wyobraźnia Tongue Ale stać nas i na finał i na zwycięstwo.

PSG - na dzień dzisiejszy czysto piłkarsko drużyna numer 2. Ciekawy jestem jak drużyna, która do półfinału nigdy nie doszła nagle sobie poradzi psychicznie z łatką faworytów. Presja na nich będzie niebotyczna, żaden inny klub na świecie nie wydał połowy ich kwoty z tego okienka celem wygrania LM. Mimo tego 6:1 jestem daleki od stwierdzenia, że Emery sobie nie poradzi - on sobie już poradził, powodując 4:0. Bronienie wyniku okazało się fatalne w skutkach, niemniej juz wtedy ta drużyna pokazała potencjał, pokazała, że może. Z Neymarem powinno być jeszcze lepiej. Mimo wszystko mam wrażenie, że Juventus/Atleti swoim wyrachowaniem, by jak najbardziej miało szansę załatwić tego "ligomistrzowego żółtodzioba". Bayern z dziadkami na skrzydłach i cyklicznie obroną w szpitalu na wymianie ciosów imo z PSG polegnie. My? W dwumewczu - cholera wie, w finale byśmy ich łyknęli obyciem.

Wszelkie totki, BVB mnie ani ziębą ani grzeją, więc pomijam opis. Choć BVB kibicuję dojście najdalej jak mogą, lubię ten klub.
AS Monaco? Po takim wyprzedaniu się, gdzie pokładałem w nich takie nadzieje? Pieprzyć, pewnie skończą na 1/8.
Resztę zobaczymy po losowaniu.

EDIT: O matko kochana, zapomniałem rozwinąć i dodać potem PSG.

Ostatnio zmieniony przez miXUE dnia 2017.08.23 19:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.08.23 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli teraz nas postawią na drugim czy trzecim miejscu wśród faworytów, to nie dlatego że nas nie cenią, a dlatego że będą uważali, iż mało prawdopodobny jest trzeci z rzędu triumf w Lidze Mistrzów. Wcześniej piłkarsko było to uzasadnione, zwłaszcza w takim sezonie 2015/2016.

Gdyby nie to, na 100% bylibyśmy mocnym faworytem i kurs na nas byłby najniższy. A kto wie, może i nawet mimo tego tak będzie.

W ankiecie głosuję na Bayern

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
ryba1984
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.08.23 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam Real widzę w finale i szczerze powiedziawszy to 3 LM pod rząd nie będzie czymś dziwnym dla tych piłkarzy i tranera. Jako największego przeciwnika upatruję właśnie PSG. Żadne Bayerny czy Juve a o wiecznie bitych Atletico nie wspomnę. PSG ma świetną drużynę i ten rok będzie ich. Neymar LM wygrał. Dani również. Oni poszli tam najzwyczajniej po kolejny najważniejszy puchar.

Powrót do góry
Clinical.
Putka
Putka

PostWysłany: 2017.08.23 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sezon 17/18 może być kalką z sezonu 11/12- wówczas kataklizm sprawił, że bardzo silna wtedy Barcelona (liga hiszpańska to inna historia) nie miała szansy obronić trofeum, no bo sorry, ale taki dwumecz jak z Chelsea to zdarza się w piłce raz na kilkanaście lat. Obecny Real jest (niestety) do bólu efektywny w LM, a i potrafi zagrać świetną piłkę, jak z Juventusem w finale, czy w pierwszym meczu z Atletico. Na dzień dzisiejszy jesteście po prostu najlepsi i naprawdę ciężko będzie komu innemu wygrać LM, chyba, że wydarzą się takie piłkarskie jaja jak we wspomnianym przeze mnie dwumeczu.

Barcelony kompletnie nie widzę w roli faworytów. Sam Messi, pomimo jego geniuszu, po prostu nie może wszystkiego udźwignąć.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16
Skocz do: