Kasper Dolberg [AFC Ajax]
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Awesome
smart, handsome etc.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.09.02 13:48    Temat postu: Kasper Dolberg [AFC Ajax] Odpowiedz z cytatem

Kasper Dolberg
ur. 06.10.1997
napastnik

A więc... Od czego by tutaj zacząć..

1) Patologia w klubie dalej trwa. Kolejny piękny sezon rozpoczyna z nami Benzema i Bale, którzy ilość zwolenników jaką posiadają (pomijam Walię i francusko-algierskie gangi) można zliczyć na palcach u jednej ręki. Jednak.. Nie chcę się nawet denerwować, wszystko zostało w tym temacie napisane i powiedziane. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, będziemy w lepszych humorach.

2) Mbappe odszedł i szybko nie wróci. Mbappe za 180 brudnych, arabskich milionów przechodzi do PSG. Co praktycznie na lata zamyka jego transfer do Realu. Na chwilę obecną można ten temat zamknąć i nie poruszać wcale. Jedynie podziwiać jego grę .... albo cieszyć się, że do nas nie przyszedł.

3) Mamy dwójkę wspaniałych, Cristiano oraz Mayorala. Sezon jest długi, dla wielu Hiszpan jest skreślony już na początku, głównie za słabą przeszłość. Czas pokaże czy da nam jakąkolwiek radość, przynajmniej taką jak dał Mariano.

4) Czas do sedna.. Okienko się zamknęło, ale zanim się obejrzymy otworzy się kolejne. Sezony się rozpoczęły i warto śledzić tych za których już teraz kluby były skłonne wykładać grube miliony. Jednym z tych wielkich talentów jest Kasper Dolberg. Łączony już od pewnego czasu jako alternatywa dla transferu Mbappe. Dziś już nie tlyko alternatywa tylko opcja bardziej realna.

Sezon 2016/17

Eredivisie 29 meczów / 16 bramek / 6 asyst
Liga Europy 13 meczów / 6 bramek / 1 asysta

Czy warto zwrócić uwagę na Duńczyka? Nie wiem. Liczby w zeszłym sezonie ma ciekawe, a nawet bardzo ciekawe. Był wyróżniająca się postacią w młodziutkim Ajaxie, który prawie zwojował Ligę Europy. Jest młody i zapowiada się nieźle. Na pewno sezon pokaże czy jest znaczący progres czy przestój a nawet regres.
Jako dodatek można zanotować, że Dolberg ma 1.87m wzrostu, co może być także atutem w przyszłości.

Ostatnio zmieniony przez Awesome dnia 2017.09.02 14:38, w całości zmieniany 2 razy

Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2017.09.02 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W życiu mi nikt tak dobrze nie przedstawił sylwetki zawodnika.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
damianes
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2017.09.02 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawodnik o którym mowa jest narodowości duńskiej.

Powrót do góry
Awesome
smart, handsome etc.

PostWysłany: 2017.09.02 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damianes napisał:
Zawodnik o którym mowa jest narodowości duńskiej.

Oczywiście, Ajax mnie zamotał. Poprawione :-)

RMGalacticos
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.02 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno ma talent, ale potrzebuje jeszcze przynajmniej sezonu na rozwój bez presji i w sprzyjającym otoczeniu, a nie ma lepszego miejsca na to od Amsterdamu. Ponadto słyszałem, że miał jakieś problemy zdrowotne kilkukrotnie, mimo młodego wieku.

Oglądałem go w meczu Ajax-Legia i był kompletnie niewidoczny, w rundzie wiosennej notował zaś długie okresy bez strzelonego gola. Generalnie potencjał jest, ale - co jest typowe dla młodego wieku - jest niesamowicie nierówny. Nie wiem, czy to rozwiązałoby problemy z linią ataku...

Powrót do góry
Szjk
Intelektualna elita forum.

PostWysłany: 2017.09.02 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że klub dalej będzie przeprowadzał wzorowe transfery i nie dojdzie do patologii gdzie piłkarz gorszy jest ściągany na pozycję piłkarza lepszego. Może kiedyś, na razie za słaby.

RvN91
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2017.09.02 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłby sobie być łączony z Realem, ale co najwyżej Sociedad. Oby tu nie trafił.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2017.09.02 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie mamy taką patologię, ze sprzedajemy lepszych piłkarzy zostawiając gorszych na danej pozycji :lol2:

Szjk

PostWysłany: 2017.09.02 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morata nie odszedł dlatego, że ktoś uznał, że się nie przyda. Odszedł dlatego, że sam chciał mieć w końcu gwarancję bycia kluczową postacią drużyny, a w Realu takiego statusu otrzymać nie mógł, nawet Bale się z takim statusem obecnie pożegnał prawdopodobnie. Real zrobił w tej sytuacji najlepsze co było możliwe - wyrwał za niego górę kasy. Wzorowe zachowanie. Na jego odejściu najbardziej zyska on sam i... Asensio. Real też swoje za niego swoje wziął więc wszystkie strony są wygrane.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2017.09.02 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt jest taki że odszedł, bo postawiono na gracza gorszego. :> Nic więcej mnie tutaj nie interesuje.

Szjk

PostWysłany: 2017.09.02 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt jest też taki, że Mbappe nie przyszedł, a w składzie pozostał piłkarz gorszy. Co tam, że kosztował 180 milionów i chciał zarabiać 3 razy tyle co Isco, tylko brak jego przyjścia mnie interesuje. Patologia, fuera Perez. ;)

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.02 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odmłodzenie odmłodzeniem, ale nie powinno być celem samym w sobie tylko wypadkową znalezienia na rynku fajnych graczy, gdzie lepiej żeby mieli przed sobą więcej lat gry niż mniej(wiem, mało odkrywcze). Na ten moment ten Dolberg nic nie pokazał co pozwoliłoby na łączenie go z Realem. Mbappe pod tym kątem był wybitnym wyjątkiem.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2017.09.02 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szjk napisał:
Fakt jest też taki, że Mbappe nie przyszedł, a w składzie pozostał piłkarz gorszy. Co tam, że kosztował 180 milionów i chciał zarabiać 3 razy tyle co Isco, tylko brak jego przyjścia mnie interesuje. Patologia, fuera Perez. ;)

Ale do czego ty pijesz? Czy ja tu gdzieś wymieniłem Mbappe? Wartość merytoryczna twojego postu w odniesieniu do mnie jest równa zero.

Zobacz:

Morata > Benzema
Mariano > Mayoral
James > Bale

Zostawiamy piłkarzy słabszych, oddając mocniejszych. Nigdzie nie ma porównania do kogoś kto mógł tutaj przyjść.

Szjk

PostWysłany: 2017.09.02 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piję do tego, że sytuacja nie jest czarno biała i merytoryczną wartością tej wypowiedzi jest wykazanie tego jak ją upraszczasz ignorując aspekty które wymieniłem.

Ja osobiście wyżej cenie Bale'a niż Jamesa. Karima też wolałbym mieć w obecnym zespole niż Moratę. Błąd decydentów widzę tylko w sytuacji gdy była możliwość zatrzymania Moraty i sprzedaży Bale'a na rozsądnych warunkach i z niej nie skorzystano.

nza
¡Fuera Zidane!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.02 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że jeszcze cię stąd nie wypierdolili to szok. Dno umysłowe.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: