Deportivo Alavés - Real Madryt [1-2]
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Mecze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.09.22 12:34    Temat postu: Deportivo Alavés - Real Madryt [1-2] Odpowiedz z cytatem

W III dekadzie września 2017 roku Real Madryt rozegra dwa spotkania - jedno w lidze, drugie w Lidze Mistrzów. Pierwsze z nich już za niespełna 27 godzin.

Fatalny początek rozgrywek ligowych, jaki zaliczyli aktualni mistrzowie Hiszpanii, sprawia, że nasi są właściwie pod ścianą. Nie ma miejsca już na absolutnie żadne potknięcie. Barcelona wygrywa wszystko jak leci, w pierwszych pięciu kolejkach zdobywając komplet punktów i w niemal wszystkich meczach totalnie dominując rywala, a Real zdążył stracić już 7 punktów.

"Pocieszeniem" przed nadchodzącym spotkaniem może być to, że zespół z Madrytu jak do tej pory wszystkie z punktów stracił u siebie, a na wyjeździe jeszcze nie zawiódł. Z północnej Galicji Real Madryt wrócił z trzema punktami po ograniu 3:0 Deportivo La Coruña, zaś na trudnym terenie w San Sebastián pokonał, także bez większych problemów, miejscowy Real Sociedad 3:1.

Kilka słów o naszym sobotnim przeciwniku. Będzie nim Deportivo Alavés, które w ubiegłym sezonie uchodziło, całkiem słusznie zresztą, za rewelację La Liga. Trudno się temu dziwić, bowiem nie dość, że przez wielu typowana latem 2016 roku do spadku drużyna bez żadnego trudu utrzymała się w Primera División, to jeszcze osiągnęła finał Pucharu Króla, w którym jednak musiała uznać wyższość Barcelony.

W tym sezonie jednak obraz drużyny jest zupełnie inny, niestety dla fanów Deportivo Alavés, dużo gorszy. Klub opuścił trener Mauricio Pellegrino, który po udanym ubiegłym sezonie opuścił Vitorię na rzecz Southampton, natomiast wybór na trenera Luisa Zubeldíi okazał się niezbyt trafny, bowiem trener ten już po czterech kolejkach bieżących rozgrywek został zwolniony. Aktualnie drużynę prowadzi, jedynie tymczasowo, Javier Cabello i to on kierować będzie zespołem w sobotnie popołudnie w meczu przeciwko Realowi Madryt. Jak do tej pory nasz najbliższy rywal w 5. kolejkach nie dość, że nie wywalczył choćby punktu, to jeszcze nie zdobył ani jednej bramki, tracąc ich osiem!

Bez wątpienia do kiepskiego obrazu Deportivo Alavés przyczyniło się również znaczne osłabienie składu. W drużynie tej nie występują już bowiem największe gwiazdy ubiegłego sezonu - Marcos Llorente czy Theo Hernández, a także Deyverson, który odszedł do ligi brazylijskiej (konkretnie do Palmeiras), Víctor Camarasa czy rozgrywający partidazo w defensywie przed dwoma dniami na Santiago Bernabéu Zouhair Feddal (obaj Real Betis).

Podsumowując - nastroje w obu zespołach są, łagodnie mówiąc, bardzo kiepskie, a start sezonu ligowego naprawdę niedobry. Obie ekipy potrzebują 3 punktów niczym tlenu i dlatego w sobotnie popołudnie w Vitorii należy spodziewać się zaciętej walki o każdą piłkę.

Deportivo Alavés - Real Madryt: 6. kolejka La Liga 2017/2018, sobota, 23.09.2017, godzina 16:15, Mendizorrotza.
Sędzia: Undiano Mallenco.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.22 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno miałeś nic nie pisać Tongue

Jak mamy zastępcę Marcelo, to jak na złość obaj z kontuzjami. Boki obrony niepewne, atak również. Martwi nie sędzia, ten człowiek potrafi odwalić jakąś decyzję z dupy. Pozostaje liczyć, że się ogarną i zagrają jak na Real przystało.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.09.22 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demon Ognia napisał:
Podobno miałeś nic nie pisać Tongue

Wiem, ale jak widzę, że 26 godzin z hakiem do meczu i nie ma tematu, to postanowiłem założyć. ;) Ograniczenia aktywności będę się trzymał, przynajmniej tam, gdzie występuje spore pole do frustracji. W zapowiedziach jest ono dużo mniejsze.

W swoim normalnym trybie napisałbym już kilka postów wczoraj.

Na Borussię niech założy Maciek, Zedd lub ktokolwiek inny, najlepiej w niedzielę. Argument pierwszy: często gdy zakładam tematy tracimy punkty, argument drugi: przyda się różnorodność w pisaniu forumowych zapowiedzi.

Powrót do góry
TWL64
Stefan

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.22 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że teraz mecze następują po sobie tak szybko, przynajmniej jest okazja rehabilitacji. Straty punktów to nie zastąpi ale niesmak pozwoli zatrzeć...

Katastrofa z tymi kontuzjami, gramy dopiero miesiąc a już tylu wypadło... Nie wiem czy istnieje drugi taki klub w którym jest tyle kontuzji. Co sezon to samo...

Teoretycznie najmocniejszy skład zawiódł w środę, więc czas na Real B.
Martwią boki obrony, pomoc sobie poradzi a atak... no cóż, oby zaczęło w końcu wpadać.
No ale nie ma co, mimo wielkich sukcesów zaufanie kibica zostało mocno nadszarpnięte. Mówi się, ze jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz :(

Powrót do góry
maciek19911
Soy un Madridista y tengo un alma blanca

PostWysłany: 2017.09.22 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mówili, że to wszystko wina Olmo, jak widać problem tkwi gdzie indziej...
Braki boków? Ludzi widzieliście z kim gramy? Alaves... 19 miejsce w tabeli, 5 porażek, 0 strzelonych bramek, 8 straconych. Wiem, że my od początku nie zachwycamy, na Bernabeu dno, ale gramy jutro z Alaves, a nie BVB. Sportowa złość musi zadziałać. Oczekuje szybkiego 2/3-0 i myśli kierujemy na LM.

Szefo89
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.23 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carvajal pewnie znowu w pierwszym składzie, na BVB wyjdzie cień człowieka. Pozbyliśmy się Danilo stawiając na Achrafa, to chłopak powinien teraz dostać szansę - kiedy będzie lepsza okazja niż mecz z zespołem, który jeszcze nie zdobył bramki?

Liczę na załatwienie sprawy do przerwy i zmianę kluczowych graczy, bo we wtorek łatwo nie będzie.

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.23 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadek Achrafa jest właśnie ciekawy, bo Dani jest w najgorszej formie od 4 lat i to widzi przecież każdy. Może Hakimi jest wyjątkowo wujowy na treningach? Jak dziś nie zagra, to już nie wiem kiedy.

Powrót do góry
browar
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2017.09.23 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chce widzieć dziś w ataku Crisa, Bale i Mayorala. Skoro Benzema jest kontuzjowany to jego oczywistym, zresztą jedynym, zmiennikiem jest Mayoral. W San Sebastian pokazał, że grać umie więc nie rozumiem czemu Zizou mu podcina skrzydła i w następnym meczu sadza go na ławie!!

Powrót do góry
vizirinho
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.09.23 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panzerfaust napisał:
Przypadek Achrafa jest właśnie ciekawy, bo Dani jest w najgorszej formie od 4 lat i to widzi przecież każdy. Może Hakimi jest wyjątkowo wujowy na treningach? Jak dziś nie zagra, to już nie wiem kiedy.

Odpowiedź jest prosta. ZZ ma do niego pełne zaufanie i z tego względu musimy poczekać na połamanie się w jednym momencie Daniego, Nacho i Ramosa. Wtedy Achraf mający pełne zaufanie trenera wybiegnie na boisko.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2017.09.23 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu Llorente i Sebajos na ławce? Znowu Bale i Carvajal w podstawie?

maciek19911
Soy un Madridista y tengo un alma blanca

PostWysłany: 2017.09.23 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro ZZ ma takie olbrzymi jaja to niech reaguje. Idealna okazja dla Llorente, Achrafa czy Ceballosa.

Mam_To_Coś
Mr. Champions

PostWysłany: 2017.09.23 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i pokazał jaja. Tradycyjnie już.

Powrót do góry
Szjk
Intelektualna elita forum.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.09.23 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Składzik fajniutki, ale ja bym jeszcze chciał Llorente dzisiaj zobaczyć za Casemiro. No nic, wszystko w swoim czasie.

Vamos!

MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 2017.09.23 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczyłem na Llorente i Achrafa

Ostatnio zmieniony przez MarcinS dnia 2017.09.23 15:43, w całości zmieniany 1 raz

Wierni poznańscy fani
Przyjaciół zawsze będzie trzech
Arka Cracovia Lech
Arka Cracovia Lech
Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2017.09.23 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa. Znów mam zle przeczucia i piszę to trzeci raz pod rząd i obym znów nie miał racji. Super, że są rotacje, jednak mam czasem pewne obawy. Tzn tym razem skład wydaje się całkiem niezły (nareszcie bez BB) jednak dałbym Modrica w miejsce Lucasa i wyszedł 4-4-2 i w końcu sprawdził w pełni duet Asensio - CR.

Swoją drogą "najmocniejsza kadra/ławka w historii piłki noznej" a u nas siedzi Tejero, Achraf i Mayoral, którzy są mówiąc delikatnie noname'ami.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Mecze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: