Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji i eliminacje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 51, 52, 53  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.12.01 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj mojego posta jeszcze raz. Smile Nigdzie nie napisałem, że nie awansujemy, tylko że nie możemy jechać ze spokojem wyjścia z grupy.

Do tego mecze, łagodnie mówiąc, niezapierające tchu w piersiach.

Skoro już mieliśmy mieć nieciekawych przeciwników, to mogłyby być to kompletne ogórki. A mamy średnich, na których można się potknąć i nieatrakcyjnych. O to mi chodzi.

Ostatnio zmieniony przez madridcampeon dnia 2017.12.01 17:29, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.01 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przekór temu, co mówią teraz w mediach - jak dla mnie to jest silna grupa. Oczywiście musieli się znaleźć Janusze pompujący balonik, jak choćby redaktor w jednej ze stacji radiowych - "jedna z najłatwiejszych grup". De facto Senegal i Kolumbia to jest poziom Polski, a jak u nas odejmiemy Lewego to w ogóle nie ma o czym marzyć. Obie druzyny mega silne, z drugiego koszyka mocniejsza od Kolumbii tylko Hiszpania, z trzeciego - Senegal raczej najgorszy - trafili na swoje złote pokolenie, z Afryki pod względem personalnym najlepsza ekipa, dodajmy, że ostatni raz z afrykańską drużyną Polska grała wieki temu. Japonia niby najsłabsza, ale nadrabiać będą doświadczeniem i wytrzymałością. Bez drużyny z Europy - to największy minus tej grupy, bo o ile taką Danię/Chorwację czy Serbię mamy w miarę obcykaną, o tyle futbol południowoamerykański, afrykański i azjatycki to dla nas niewiadoma. Kompletnie inne style gry, zupełnie inna filozofia. No ale będzie to też ogromne wyzwanie dla Nawałki, po pierwsze w rozpracowaniu rywala po drugie w ułożeniu sparingów do maja, by spokojnie przećwiczyć wszystkie warianty taktyczno-personalne.

W potencjalnej 1/8 finału mamy kogoś z pary Belgia/Anglia ćwierćfinale drabinki prawdopodobnie Niemców xD. Szkoda, że bilety na mecze takie drogie, ale cóż - będziemy próbować :-)

Patrząc na inne grupy: to będzie najlepszy Mundial od lat. Jestem tego pewien.

decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.12.01 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie pompuje balonika. To jest grupa z której może wyjść z 9pkt albo przewalić wszystkie mecze.
Cytat:

o tyle futbol południowoamerykański, afrykański i azjatycki to dla nas niewiadoma.

Dlatego nie będzie kalkulacji i typowanie kogo opierdolimy,bo tutaj od każdego możemy oberwać. Będzie spina na wszystkie mecze.

wiem, lepiej było trafić na Hiszpanię i Urugwaj:D

Ostatnio zmieniony przez decofcb87 dnia 2017.12.01 17:39, w całości zmieniany 1 raz

Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.01 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie o jednaj rzeczy: o wyjściu z grupy nie decyduje druzyna jaką trafimy z 2 koszyka, a kto wpadnie z koszyka nr. 3 i 4. A stamtąd trafiliśmy, niestety, na jednych z najtrudniejszych rywali do wzięcia.

Jasne, możemy równie dobrze trzy razy zebrać baty jak i trzy razy wygrać i wyjść z pierwszego miejsca. Ale dużo lepiej byłoby trafić Anglię z Panamą i Tunezją czy też Urugwaj z Egiptem i Arabią Saudyjską.

Najlepsza jest ekipa wąsaczy przed telewizorami - "popatrzcie - Lewandowski, PAzdan, Mączyński...moga nam pozazdrościć składu". No tylko niewielu ogarnie, że Senegal czy Kolumbia mogą złożyć całe jedenastki złożone tylko z piłkatrzy grających w TOP5 lig Europy :-)

decofcb87

PostWysłany: 2017.12.01 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie dobrze, ze nie trafiliśmy na "ogórków" z koszyka 3 i 4. Bo wtedy by były kalkulacje. A tak dostaliśmy 3 anonimy.. i trzeba zapierdalać. Każdy mecz na wagę awansu.

Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.01 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kalkulacji i tak nie uciekniemy. Ale to prawda - być może wylosowanie lepszych rywali wywrze na nas większą presję i pod wpływem ogromnej mobilizacji uda się wygrać. Oby tylko ta presja ich nie przygniotła.

Mattz
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2017.12.01 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby obrona nie zawiodła ponieważ Kolumbia i Senegal mają mocne ofensywy, bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i szybcy.
Tacy zawodnicy jak Mane, Keita Balde Diao, Falcao, James to nie są zawodnicy w kij dmuchaj. Oby nasza obrona tworzyła monolit.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.12.01 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tego defetyzmu. Dostaliśmy całkiem niezłą grupę, ani nie wybitnie ciężką, ani bardzo łatwą. Wszystkie drużyny są do ogrania i nie dostaliśmy nikogo przesadnie mocnego z drugiego koszyka, z czego więc wynika ta panika? To MŚ, jeżeli celujemy w wyjście z grupy (a podobno nawet wyżej), to nie można liczyć tylko na łut szczęścia w losowaniu. Nie jest źle, nie marudzić.

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2017.12.01 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:
Losowanie gówniane, bo:
a) nie dość, że awans nie jest wcale pewny, to
b) kompletnie nieatrakcyjni rywale. Jeszcze Kolumbia w miarę, ale to też nie poziom, który większość Polaków obejrzy z zapartym tchem. Nie jest to rywal top.

Lepiej byłoby mieć jakiegoś jednego fajnego rywala i dwóch ogórasów typu Arabia Saudyjska czy Panama. A tak nie dość, że awans w ogóle nie jest pewny, to jeszcze mecze nieciekawe, plus rywale w 1/8...

Fajnie byłoby być na miejscu Belgii lub Anglii.

Chłoooopie Very Happy Losowanie zajebiste właśnie, bo ogóry się wyłamią w fazie grupowej i większość rozstawionych przeciwników przejdzie dalej. Dodatkowo parę grup jest dosyć równych. Grupa Polski jest spoko, jest mega kontrast stylów futbolowych, a poziom nawet podobny, Polacy i Kolumbijczycy mają ino przynajmniej jednego markowego gracza. Senegal i Japonia się dostosują. Na pewno będą emocjonujące mecze. Zdecydowanie wolę to niż sytuacja skrajnie zamachowa w grupie A czy kolejny raz fart z przeciwnikiem ze slumsów Anglii.

Grupy D i H najciekawsze, mogą być ciekawe starcia w F i E, ale poza tym spodziewany szrot. Dobrze że ominął Polaków.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.12.01 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anglicy po prostu nawiązali do głębokich tradycji losowań grup United. :]

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.01 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. idealnie trafiłem grupę rozmawiając przez tel z kolegą. No jak, kurwa, nigdy. Od razu po tym ruszyłem dupę do kiosku i kupiłem Lotto plus, pierwszy raz w życiu xD
2. Patrząc na grupy:
A. Słaba grupa. Urugwaj do przodu. Reszta rzut monetą, ze wskazaniem na Egipt.
B. Świetny mecz się szykuje, który dużo powie o kandydatach do Mundialu. Imo Hiszpania wychodzi z pierwszego, Portugalia z drugiego - ale powiem szczerze, że przy ich formie z Euro w fazie grupowej wcale bym się nie zdziwił gdyby zaliczyli wreszcie o jeden remis za dużo.
C. Zdaje się mieć bardzo, bardzo pewnego kandydata jakim jest Francja. Następnie Dania.
D. Argentyna w grupie śmierci. Nie powiem, cieszy mnie to. Patrząc na ich obecną grę i wyniki - cholera, jak dla mnie oni mogą się pożegnać po fazie grupowej. Totalnie widzę tutaj każdego wygrywającego grupę i każdego przegrywającego grupę. Ale żeby było zabawniej, niech będzie, że z pierwszego wyjdzie Chorwacja, a z drugiego Islandia. Jasne, trochę to myślenie życzeniowe.
E. Brazylia na pierwszym, następnie Kostaryka. Jak dla mnie podobnie zaskoczą jak na poprzednim Mundialu, nawet jeśli to Szwajcaria zdaje się być bardziej prawdopodobna na wyjście z grupy.
F. Też bardzo ciekawa grupa, jasnym jest, że Niemcy skończą na pierwszym, ale walka o drugie wydaje się być bardzo ciekawa. Ostatecznie postawiłbym wyżej Szwecję niż Meksyk.
G. To się wydaje być za proste i zbyt pewniackie, że Anglia i Belgia podzielą między sobą pierwsze i drugie miejsce. Najpewniej jednak tak będzie. Chciałbym by Polska trafiła w kolejnej rundzie Anglię, serio. Dodam, że spodziewam się szybkiego odpadnięcia zarówno Belgów jak i Angoli. 1 - Anglia, 2 - Belgia, która zaliczy jakieś potknięcie z Panamą/Tunezją.
H. Bez jaj, nie możemy srać przed Senegalem czy Japonią. Przyznaję, to bardzo, hm, orientalna grupa, z innymi stylami czy filozofiami. Końcowo jednak musimy z niej wyjść. Stawiam, że mimo wszystko nasze orzełki wyjdą z drugiego miejsca, a z pierwszego Kolumbia.

3. Dodam, że chyba poziom piłki nożnej idzie do przodu, bo z Mundialu na Mundial czy z LM na LM uważam te wszystkie rozstawienia za coraz ciekawsze.
4. Totalnie nie widzę Brazylię wygrywającą Mundial, nawet patrząc na to jak sobie poradzili u siebie w eliminacjach i ich obecną formę. Top zorganizowane europejskie drużyny > Brazylia. Nie chcę to powiedzieć hurraoptymistycznie, ale uważam, że nasza zorganizowana obrona i styl gry z Euro czy środek pola chorwacki w formie również mógłby się pokusić o wygraną z nimi.
5. Bardzo mi brakuje w tym wszystkim Włoch. Dziwnie się to ogląda i analizuje bez makaroniarzy, nawet jeśli ktoś nie pała sympatią do nich. Brak Holandii mnie totalnie nie mierzi.
6. Niemcy/Francja/Hiszpania. Nie jest to nic szczególnie odkrywczego, te kadry zawsze są wymieniane w gronie faworytów, ale przy tak cienkiej Argentynie, przy moich odczuciach co do Brazylii, przy nieprzekonującej mnie Portugalii z coraz słabszym Crisem nie widzę innych kandydatów. Jedynie niespodziewany run naszych, Kolumbii, Chorwacji czy Danii. Dodam, że dużo dla mnie pokaże mecz grupowy Francja - Dania.
7. Jakbym miał postawić konkretną drużynę, która wygrywa to, cholera, wszyscy grają, ale Niemcy wygrywają.
EDIT: Ups, własnie zauważyłem, że Hakan gra w Turcji, a nie w Maroko, mea culpa.

Ostatnio zmieniony przez miXUE dnia 2017.12.01 19:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
El Dominik
Madridista

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.12.01 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grupa grupą. Wydaje sie być wyrównaną. Ale godzinymeczów Polski? 14,20 (tu OK),16. :|

Marcelo.
Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2017.12.01 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie chcę mi sie czytać, co zostało tu napisane, ale wierze w Was, że nie żadne głupoty. Nie ma co gadać. 6pkt to minimum, 7pkt to plan normalny, 9pkt to optymistyczny i bardzo możliwy. Wszystko inne to blamaż i wstyd jak w 2002 roku.

+ jeśli my mamy się bać Senegalu czy Japonii, którzy z Hiszpaniią, Niemcami, Brazylia, Francją czy nawet nieobecnymi Włochami zaczeliby liczyć od 3:0, to może po prostu do tej Rosji nie jedzmy.

Powrót do góry
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.01 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zmienili godzinę meczu z Senegalem, już nie szalona 14, a zdecydowanie lepsza 17 :-)

A propos 2002 roku - niestety jest wiele anologii między tamtym turniejem a nadchodzącym Mundialem. Podobnie egzotyczna grupa, wielki hurraoptymizm. Huczne zapowiedzi, że wyjście z grupy to cel minimum. Jak było każdy pamięta.

Ale taki scenariusz wcale nie jest niemożliwy: Polska przegrywa z Senegalem (przypadkowa bramka w końcówce, nasza defensywa najlepsza nie jest), mecz z Kolumbią o wszystko (2002 - Portugalia), na koniec - zakładając np: remis z Kolumbijczykami (przypominam: Falcao, James, Cuadrado itp.) - mecz o honor z najsłabszą drużyną w grupie (2002 - USA) i nawet mimo solidnego zwycięstwa odpadnięcie w fazie grupowej.

Do czerwca wszystko się może zmienić. Po drodze cały sezon ligowy, więc niespodziewane kontuzje czy też obniżki formy - to czeka każdą reprezentację. Kompletowanie kadry, niespodziewnane pominięcia przy powołaniach - to też. Siłę kadry będzie można ocenić dopiero na wiosnę, po pierwszych meczach sparingowych (swoją drogą czym prędzej Boniek powinien załatwiać mecz towarzyski z jakąś w miarę silną ekipą z Afryki, nwm - może Kamerun?).

Ps: Te ceny biletów na mecze w Rosji są straszne. 400 złotych za mecz grupowy w najgorszym miejscu (ograniczona widocznosć!), na dobre miejsca kategorii 2 trzeba dać ok. 900 złotych <wow> Na Japonię. W grupie.
Masakra.

wojtanowsky
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2017.12.02 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się zgodzę z tymi, którzy mówią, że wyjście z tej grupy to jebany obowiązek.
Mam przeczucie, że chłopaki dobrze zbudują formę, a prawda jest taka, że mamy ultra cracka na pozycji 9, rozgrywającego z lidera serie A, świetnego prawego obrońce, mam nadzieję, że się Milik wykuruje i szybko zacznie łapać minuty, bo będzie świetnym odciążeniem dla Lewego. Top środkowego obrońcę, bardzo doświadczonego na dużych turniejach Błaszczykowskiego. Reszta dopasuje się poziomem przez to, że będzie miała obok siebie świetnych graczy. No kurwa chyba nie chcecie mi powiedzieć, że Cuadrado, którego tak niemiłosiernie objeżdżaliście w finale LM to jest jakiś turbo kosmiczny poziom, którego Piszczu nie jest w stanie osiągnąć. James to sami wiecie jak potrafi grać - kosmos jak na poprzednim mundialu, albo wolną, przewidywalną i kompletnie nieprzydatną piłkę. Lewy to poziom wyżej od Falcao. Do tego mamy świetnych bramkarzy, z ogromnym doświadczeniem. Ja się nie boję. Trzeba podejść na pełnej petardzie, wiem, że kibice staną na wysokości zadania i pojadą do Rosji w słusznej sile - jak będzie biało czerwono i pół stadionu będzie darło ryja za naszymi, to jesteśmy w stanie puknąć każdą drużynę z grupy po 3-0. Byle bez kalkulowania, tylko wyjść na nich na pełnej piździe w każdym meczu.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 51, 52, 53  Następny
Strona 6 z 53
Skocz do: