Zinédine Zidane (cz.2)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2017.11.19 17:09    Temat postu: Zinédine Zidane (cz.2) Odpowiedz z cytatem

Część pierwsza zakończona tu:

http://forum.realmadryt.pl/viewtopic.php?t=3655&start=4515

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Behappy
be humble

PostWysłany: 2017.11.20 00:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie chyba ogarniam jego pomysły, ale nie mogę skumać jednej sprawy. Wiadomo, że Real Zizou jest niesamowicie, niesamowicie uzależniony od bocznych obrońców, a forma Marcelo jest bardzo, bardzo słaba. Na ławce ma Theo, który jest dzikiem. Czaję, że Carva się złamał i nie było mocnych na to, ale po drugiej stronie lekarstwo siedzi na ławce. Nie wiem, czy to jest dobry pomysł, dochodzić do formy poprzez klepanie wszystkich możliwych minut. Marcelo powinien ogarnąć na treningach i to jak najszybciej, bo bez niego Real praktycznie nie istnieje.

El Mou
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.11.20 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nieporozumieniem jest opieranie całej ofensywnej gry na bocznych obrońcach, bo z założenia atakowanie to jest ich wartość dodana, a nie podstawowe założenie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.20 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieporozumienie czy nie - tego się nie da inaczej załatwić. To po prostu wynika ze specyfiki graczy z przodu.

Jak grało BBC wyglądało to jeszcze gorzej, bo była statyczna trójka z przodu, która się nie wracała, i CKM było całe obsrane żeby zagrać jakąkolwiek bardziej ryzykowną piłkę przez środek w obawie o stratę i kontrę przy 3 gościach, którzy się nie cofają. Gdy trójka z przodu się sklejała z linią obrony. Więc boczni wychodzą i wrzucają.

W rombie mamy ciężko pracującego Isco, więc wygląda to wciąż lepiej niż rok temu - ale to niczego nie zmienia. Co ma zrobić Isco, Modrić, Kroos(no, jego pomysł na grę widzieliśmy w poprzednim meczu - samemu zaatakować - i mi to się całkiem podoba) skoro Ronaldo i Benzema przez większą część meczu sobie truchtają, nie cofają się, nie ma u nich ruchu bez piłki? W takiej sytuacji niegłupi byłby James, bo ten ma penetrujące wrzutki z głębi pola, które może odpalić w każdej chwili. Ale potem sobie przypominasz jak świetnie główkuje Benzema i jak główkuje Ronaldo w tym sezonie i w sumie nie - niewiele by to zmieniło. Tak czy inaczej mimo tego bogactwa w środku - i tak piłka kończy się na bocznych. Bo co innego mają pomocnicy zrobić?

To jest serio patologiczne, a gorsze jest to, że my znamy metodykę pracy Zizu. Jak ktoś nie ma formy to on tą osobę nie postawi na ławę(nie żeby w tym sezonie miał nawet taki wybór przy rezerwie w ofensywie) tylko katuje, katuje, aż ktoś się odblokuje. Poważne rotacje wchodzą dopiero w drugiej części sezonu jak skład jest w większym gazie, a i tak teraz już nie będzie można zrobić "Realu A" i "Realu B". Brak Jamesa, Moraty, nawet Mariano.

To po prostu efekt okienka transferowego i nic z tym nie zrobimy. Trzeba liczyć na powrót Crisa, bo tak naprawdę to na więcej liczyć nie możemy. Ewentualnie modlić się o genialność 21-latka, który wejdzie na kosmiczny poziom.

Co mnie natomiast jeszcze martwi to to, że w tym sezonie nam stałe nie wychodzą. Jasne, brak Moraty i Ramos niestrzelający tyle, ale w zeszłym sezonie bylismy, jak to kiedyś napisał Behappy, "królestwem stojącej piły" i wolne czy rożne - no, przynajmniej cholera się je oglądało w skupieniu. Teraz to nawet skupienia nie ma - tak jak i efektów.

EDIT: Apropo pracy naszego przodu - statystykę Benzemy z 73% podań i 0 strzałów celnych/stworzonych szans już ktoś podał. Ja podam inną, którą wczoraj zobaczyłem:
https://i.redd.it/jy1t6uiyayyz.png
Ronaldo w lidze hiszpańskiej nie zanotował ani jednego przechwytu czy odbioru. Poza nim podobnym wyczynem może pochwalić się tylko... 4 bramkarzy i jeden gość, który nie zaczął ani jednego meczu.
Nope, nie twierdzę, że Cris ma zapierdalać w obronie, ale to tylko pokazuje jak bardzo statyczny jest w przodzie. Poza SPH podobał mi się tylko w jednym meczu w którym przyasystował do Isco.

Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.11.20 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZZ niech staje na głowie żeby nie było kolejnej żenady na SB w El Clasico. Na chwilę obecną to powinien być cel nadrzędny.
Najlepsza kadra w historii może się historycznie skompromitować bo tak naprawdę mamy 2/3 zbilansowanej kadry, betona (i największe talenty hiszpańskiej piłki) na ławce i kumpla/spacerowicza w ataku...

Powrót do góry
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2017.11.21 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:
Dla mnie nieporozumieniem jest opieranie całej ofensywnej gry na bocznych obrońcach, bo z założenia atakowanie to jest ich wartość dodana, a nie podstawowe założenie.

Podczas serii kilkudziesięciu spotkań bez porażki też na to narzekałeś? :>

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2017.11.21 01:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był kiedyś taki trener futbolu amerykańskiego, Vince Lombardi. Słynął z różnych ciekawych powiedzonek i jedno z nich świetnie pasuje do tego, czym częstuje nas teraz ZZ: Wcale nie przegraliśmy meczu. Zabrakło nam po prostu czasu.
Dziwnie znoszę ten trudny okres. Z ligą już się pożegnałem, nie jestem niespełna rozumu, by się ciągle łudzić. Martwi mnie natomiast to, że pierwszy raz od bardzo dawna, a może nawet pierwszy raz w ogóle, oglądanie meczów kompletnie nie sprawia mi frajdy. Nie ma tego podekscytowania, niecierpliwego oczekiwania na kolejne spotkanie i radości wraz z pierwszym gwizdkiem, że to już. Każdy kolejny mecz traktuję jak obowiązek, który nie sprawia przyjemności, coś jak podbicie karty na zakładzie albo seks małżeński po 30 latach od ślubu.W dodatku patrząc na Benzeme i wiedząc, że żadna siła go stąd nie ruszy, czuję się jakbym nakrył tę samą żonę po trzydziestu latach od ślubu z innym gachem, a oni na moich oczach niewzruszeni, wpatrzeni we mnie pełnym pogardy i kpiacym wzrokiem dalej się zabawiali, a ja, jakby będąc za szklaną szybą, nie mogę nic zrobić. Bezradność. Niby włączę tv, popatrzę, oczywiście powkurwiam się, nawrzucam wszystkim, przyklasnę po golu, a potem westchnę po meczu z ulgą, że to koniec i że mogę zacząć robić coś przyjemniejszego po tych nudnych i mało przyjemnych 90. minutach z okładem. Zabili we mnie entuzjazm prawie doszczętnie. Choć oglądam wszystko i nadal nie potrafiłbym olać meczu będąc w domu, to przyjemności z tego nie czerpię za grosz. Ciekawe, jak długo będę się jeszcze męczył.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2017.11.21 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dokładnie to samo. Do niedawna wolałem wybrać mecz w weekend kosztem innych rzeczy. Dzisiaj jakoś tak bez szału, mecz oglądam jak nie mam nic innego do roboty.

MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 2017.11.21 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
El Mou napisał:

Odnosze wrazenie, ze przejales roje Szjk i Zaorano na forumku

Wierni poznańscy fani
Przyjaciół zawsze będzie trzech
Arka Cracovia Lech
Arka Cracovia Lech
Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.11.21 11:37    Temat postu: ! Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy narzekał po Duodecimie!

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.21 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:

A ty nie byłeś wtedy zajęty analizowaniem obecnej sytuacji Middlseborough zamiast śledzenia meczów Realu? :]

Powrót do góry
emo7
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.11.21 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak on wystawi taki skład jak w newsie o przewidywanym składzie to ja nie wytrzymie.

Powrót do góry
MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 2017.11.21 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja innego sie po nim nie spodziewam. Gosc na sile piluje tym swoim ckm i bc ddo porzgu

Wierni poznańscy fani
Przyjaciół zawsze będzie trzech
Arka Cracovia Lech
Arka Cracovia Lech
Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.21 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarcinS
Nie tylko Ty masz to wrażenie.
Mam to samo co lukecik. Oby radość z oglądania naszych powróciła. Nie wiem czy to nastąpi za ZZ.

saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.21 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukecik napisał:
Był kiedyś taki trener futbolu amerykańskiego, Vince Lombardi. Słynął z różnych ciekawych powiedzonek i jedno z nich świetnie pasuje do tego, czym częstuje nas teraz ZZ: Wcale nie przegraliśmy meczu. Zabrakło nam po prostu czasu.
Dziwnie znoszę ten trudny okres. Z ligą już się pożegnałem, nie jestem niespełna rozumu, by się ciągle łudzić. Martwi mnie natomiast to, że pierwszy raz od bardzo dawna, a może nawet pierwszy raz w ogóle, oglądanie meczów kompletnie nie sprawia mi frajdy. Nie ma tego podekscytowania, niecierpliwego oczekiwania na kolejne spotkanie i radości wraz z pierwszym gwizdkiem, że to już. Każdy kolejny mecz traktuję jak obowiązek, który nie sprawia przyjemności, coś jak podbicie karty na zakładzie albo seks małżeński po 30 latach od ślubu.W dodatku patrząc na Benzeme i wiedząc, że żadna siła go stąd nie ruszy, czuję się jakbym nakrył tę samą żonę po trzydziestu latach od ślubu z innym gachem, a oni na moich oczach niewzruszeni, wpatrzeni we mnie pełnym pogardy i kpiacym wzrokiem dalej się zabawiali, a ja, jakby będąc za szklaną szybą, nie mogę nic zrobić. Bezradność. Niby włączę tv, popatrzę, oczywiście powkurwiam się, nawrzucam wszystkim, przyklasnę po golu, a potem westchnę po meczu z ulgą, że to koniec i że mogę zacząć robić coś przyjemniejszego po tych nudnych i mało przyjemnych 90. minutach z okładem. Zabili we mnie entuzjazm prawie doszczętnie. Choć oglądam wszystko i nadal nie potrafiłbym olać meczu będąc w domu, to przyjemności z tego nie czerpię za grosz. Ciekawe, jak długo będę się jeszcze męczył.

No dokładnie o tym pisałem kilkanaście dni wcześniej! I to samo miałem jak oglądałem nas za Beniteza.
Naprawdę jestem w stanie znieść remisy i przegrane jeżeli oglądam naszą grę z przyjemnością. Było tak np z Valencią na początku sezonu, tam to po prostu gruby spierdolił wszystko co sie da. Ale potem jest taki mecz jak z Totkami, gdzie nie zagrażamy im prawie w ogóle i przykro się człowiekowi robi.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16
Skocz do: