Mauro Icardi [Inter Mediolan]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.07 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele racji w tym co piszesz, ale też nie da się klepać wszystkich 4:0. Nie da się zapierdalać 180 minut w tygodniu i czuć świeżość. Nie było jeszcze ekipy, która gniotłaby od sierpnia do czerwca. Rozumiem, że rotacje i tak dalej, ale słabszy moment musi przyjść. I wtedy właśnie, gdy nie idzie, trzeba wykorzystać tę jedna okazję w meczu, która w dłuższej perspektywie może oznaczać mistrzostwo.

Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.07 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się co do stylu gry. Tylko, że w ubiegłym sezonie po gównianej jesienii i średniej zimie, przyszła wynitna wiosna w której zmietliśmy prawie każdego kto się trafił. Tylko, że jak będą dalej tak słabe wyniki, to w marcu może nie być o co grać, czytaj. odpadnięcie z pucharów i duża strata w lidze. Poza tym taki Icardi na pewno byłby gwarancją bramek, co było widać wcześniej, np. w przypadku Moraty.

Do ratowania dupy to mógł służyć Chicharito. Morata jest w stanie wychodzić w każdym meczu i być gwarancją pewnego poziomu oraz regularnego strzelania. Przecież głównie o to chodzi. Jak będą regularne gole i dobra gra, to wcale nie będzie potrzeba główki Ramosa w 90+.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
RvN91
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2017.12.07 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NokiaX3 - jak najbardziej się zgadzam, dlatego nie oczekuję klepania każdego, tylko kontroli. Można wygrywać 3-4 bramkami, ale można też wygrać 1-0 bez błysku, ale z zupełną kontrolą. Wiadomo, że każdej drużynie zdarza się wymęczyć punkty, ale to powinny być rzadkie przypadki.

Demon Ognia napisał:
Tylko, że w ubiegłym sezonie po gównianej jesienii i średniej zimie, przyszła wynitna wiosna w której zmietliśmy prawie każdego kto się trafił.

Niezupełnie tak było. Pamiętam, że w trakcie tamtego sezonu wysunąłem tu na forum obawę, że w zasadzie to wcale nie osiągamy aż tak dobrych wyników z mocnymi rywalami jak się powszechnie sądzi(ło). Popatrzmy na wiosnę 2017:

Atletico w lidze - remis 1:1
Bayern na wyjeździe - wygrana 2:1 - zwycięstwo w Monachium jest zawsze dobrym wynikiem
Bayern u siebie - porażka u siebie w regulaminowym, dość słaby mecz, co prawda gol na 1:2 stracony ze spalonego, ale potem dwa gole zdobyte ze spalonych w dogrywce. Generalnie sporo szczęścia.
Barcelona u siebie - porażka.
Valencia u siebie - wymęczone zwycięstwo dzięki Marcelo w końcówce
Atletico u siebie - dobry mecz, hat-trick Cristiano
Atletico na wyjeździe - porażka 1:2, przebłysk Benzemy zabił rozpędzone Atleti
Juventus - wiadomo.

Ostatecznie nie mamy na co narzekać, ale chodziło mi o pokazanie, że wcale nie byliśmy jakimś walcem, który rozjeżdżał we wspaniałym stylu wszystko co napotkał. Większość meczów w lidze w tym czasie było wygranych na styku jednym golem i dopiero pod koniec sezonu trzy zdecydowane zwycięstwa, w których strzeliliśmy ze cztery gole (Granada, Sevilla, Celta).

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.07 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, szkoda, że nie pamiętasz, że to Barca wygrała z nami "ledwo", a sędzia oczywiście tradycyjnie odpierdolił manianę. Poza tym deprecjonowanie naszej wiosny w lidze mistrzów to jedno wielkie XD. Ja rozumiem, że rok temu drabinka była łatwa, a nasz styl mało przekonujący. Ale w tym roku?

W dwumeczu z Bayernem widać było bardzo dobrze różnicę w ilości strzałów celnych na bramkę. O tym co sędzia odpieprzał to chyba przypominać nie muszę, gdyby nie jego błędy, pewnie nie byłoby dogrywki, tylko nasz awans po 90 minutach. Mecz zagralismy średni. Słaby, a wręcz fatalny był arbiter.

Mecz z materacami, to rozumiem, że napędzili nam strachu, ale... To był dwumecz. Awansowaliśmy, wygraliśmy pewnie u siebie, potem udało się coś wcisnąć, w drugiej połowie już nie pierdnęli. Rozpędzony to był Real u siebie, bo wygraliśmy pewnie 3:0.

Valencia w ubiegłym roku mocnym rywalem? 12 miesjce w lidze Very Happy To już mogłeś Sevillę wstawić.

Walcem totalnym nie byliśmy, ale mieliśmy swoje momenty, gdzie rywale dostawali konkretnie po ryju i wszyscy się nami zachwycali. Można było z tej drużyny zrobić dream team na lata, ale cóż... Lato 2017 będzie wspominane jeszcze bardziej niż to 2014. Wniosek jest ten sam: byliśmy mocni, mogliśmy się wzmocnić, a osłabiliśmy się.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.12.07 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RvN91 na pewno ma racje w tym, że Santiago Bernabeu totalnie nam nie pomaga. W tym sezonie to już w ogóle odwrotność totalna była jak wygrywaliśmy na wyjazdach śrubując kolejny rekord, a na SB remis czy wymęczone 2:1. Jasne, wynika to z tego, że takie drużyny przyjeżdżając na SB się zwyczajnie murują, dla nich to mecz sezonu, ale nieprawdą jest, że Real przeważa w 3/4 meczu, kontroluje grę i nie może wykończyć akcji. Z reguły to bardzo szarpana gra i wyszapywane zwycięstwa. Czyli jak większość w kampanii niewiosennej, ale ten brak korzystania z przewagi domu u siebie jest drażniący.

Powrót do góry
RvN91
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2017.12.07 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demon Ognia, ale nie wyskakuj mi tu z jakimś XD, bo nigdzie nie zdeprecjonowałem wiosny w LM. Napisałem jedynie, że nie byliśmy dominatorami, bo strachu też się trochę najedliśmy i w zasadzie to przegraliśmy dwa rewanże. Generalnie część rzeczy, które odpiałeś, to ja napisałem sam (np. sędzia z Bayernem, zabicie dwumeczu z Atletico, ale do momentu gola Isco to nie wyglądało to optymistycznie). Chodziło mi o polemikę z przekonaniem jakoby nie było na nas mocnych; prawie tyle samo ważnych meczów przegraliśmy co wygraliśmy, ale oczywiście brawa za wyeliminowanie wielkich rywali.

Valencię wstawiłem z tego względu, że praktycznie co roku jest dla nas mocnym rywalem - od 2014 roku nasz bilans z nimi to 2-4-2.

Nieważne, ogólnie rzecz biorąc od początku chodzi mi o to, że prawdziwym problemem jest styl gry (a w zasadzie jego brak), na którym dopiero odbija się brak skutecznego napastnika (jakby nie patrzeć to LM 2016 wygraliśmy z samym Benzemą). Kogoś oczywiście należy kupić, ale to nadal będzie zatuszowanie problemu jakim jest fakt, że męczymy się w prawie każdym meczu i nie wiem jak można tego nie widzieć, jeśli od kilkunastu miesięcy praktycznie co tydzień ogląda się tę padakę i cały mecz zastanawia czy uda się pokonać Levante lub Gironę choćby jednym golem. Bo niekiedy nawet gdy Morata wychodził w podstawowym składzie to Real wyglądał tak:
<ściana>

Powrót do góry
maciek19911
Soy un Madridista y tengo un alma blanca

PostWysłany: 2017.12.20 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
La Gazzetta: Icardi o krok od odnowienia kontraktu z Interem. Wypłata ma wzrosnąć do 7 milionów euro.rocznie, klauzula do 130 milionów. Umowa ma być ważna do 2023 roku.

To byłoby na tyle. Karim win again...

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2017.12.20 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę złośliwy, ale osobom łudzącym się, że w tych plotkach było cokolwiek prawdy, nawet nie współczuję z powodu rozczarowania.

Powrót do góry
Bielec22
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.01.05 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może ktoś coś więcej powiedzieć o jego sposobie gry? bierze na siebie ciężar gry czy tylko kończy akcję? potrafi widać się w skuteczny drybling? chciałbym żeby ktoś przybliżył mi jego profil bo nie widziałem go w akcji a statystki ma dobre, ale wiadomo że liczy nie grają

Powrót do góry
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2018.01.06 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umie trafić do bramki z kilku metrów, czyli już jest przekreślony w kontekście transferu.

Powrót do góry
Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2018.01.06 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ten gość absolutnie nie przekonuje - ot poprawny finisher, który umie dobrze grać w powietrzu, jest całkiem niezły w grze tyłem do bramki i świetnie się ustawia. Jeżeli Real rzeczywiście planuje małą rewolucję w napadzie, to o wiele lepszym wyborem imho byłby Lewa albo Aguero, obaj to ścisła czołówka napastników i obaj na dzień dzisiejszy nie mają najlepszych relacji ze swoimi klubami, co powinniśmy skrzętnie wykorzystać. Marzeniem byłby Dybala, ale on zdaje się jest poza zasięgiem.

Powrót do góry
greex
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.01.06 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typ napastnika jakiego potrzebujemy zależy przede wszystkim od reszty transferów. Jeżeli Real naprawdę planuje rewolucję w stylu tej ze strony głównej, to Icardi byłby wręcz idealny - egzekutor, którego zadaniem byłoby strzelanie bramek. Do ich wypracowania miałby Neymara i Hazarda, a także zajebistą pomoc za sobą. Coś jak obecnie Cavani w PSG ;)

Powrót do góry
Heexo
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.01.06 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze po transferze Coutinho do Barcy Florek odpowie chociaz tym Icardim bo jako jedyny z tej 3 nie gral w LM i ma klauzule

Powrót do góry
Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2018.01.07 02:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba sobie jaja robisz, odpowie to Zidane'a na konferencji, że nikogo nie potrzebuje a Benzema to najlepsza 9 na świecie.

Powrót do góry
Michal142
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.01.08 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy też zwrócić uwagę na to że Barca nie grając nic szczególnego ma nad nami 16 pkt przewagi, a ich kadra też nie wydaje się kompletna i wybrakowana. Różnica jest taka, że zaklepali sobie wcześniej Dembele, który już wrócił, a teraz Coutinho - 2 mega transfery na lata, piłkarze, ktorzy z marszu wyniosą jakość do drużyny, a u nas Zidane na konferencji powie, że nie potrzeba transferów. Ronaldo młodszy nie będzie i widać, że nie jest sobą. Bale, gdyby się nie łamał co chwilę to dawałby radę. Wypalony, bez formy, nijaki Benzema z żenującym dorobkiem strzeleckim.

Ostatnie okienka przespali, a odpuszczenie M'bappe to może być taki symbol zmiany czasów.

Przyszedł Ceballos, najlepszy zawodnik mistrzostw i nie dostaje szans. Na ławce mamy Vasqueza, który mógłby być gwiazdą, ale w Getafe i Mayorala, który też nie dostaje szans. Siedzi też Asensio, który w sierpniu eksplodował talentem, a nagle zgasł tak jak cała drużyna.

Jeżeli nie będzie rewolucji to dojdzie do tragedii.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 4 z 12
Skocz do: