Kryptowaluty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.01.04 21:50    Temat postu: Kryptowaluty Odpowiedz z cytatem

KRYPTOWALUTY

Czy są wsród nas osoby zainteresowane tematem, które biorą czynny udział w giełdzie kryptowalut? Od niedługiego czasu zacząłem się interesować kryptowalutami. Głównie biorąc pod uwagę inwestycje długoterminowe, a także codziennie próby i błędy, które sa najlepszą szkołą.

Jakie obstawiacie waluty na 2018 rok? Dla mnie faworyci to
- Monero
- Cardano
- Riddle
- MIOTA

Po głowie chodzi Nexus, NEO i ostatnimi dniami popularny Tron, jednak z tym co zostało w niego włożone ostatnio, robi się grząskim gruntem.

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2018.01.05 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śledzę temat bitcoina tochę, aktywnie nie inwestuje.

Zastanawiam się jednak jako laik w temacie odnośnie długoterminowych inwestycji, bo o nich wspomniałeś:
- czy wg Ciebie rynek kryptowalut się utrzyma, czy też wcześniej czy później zostaną tam wprowadzone regulacje które zabiją kryptowaluty - a przynajmniej te z dnia dzisiejszego? Ostatnio bankom to nie w smak. Przy pierwszym krachu na bitcoinie będzie argument.
- czy uda się znaleźć jakieś sensowne zastosowanie kryptowalut jako środka płatności, czy raczej twórcy kryptowalut wykorzystają soft stojący za nimi do użycia go w innych kontekstach?
- czy ogromna ilość młodych inwestorów którzy zastąpili mlmy na krypto nie ucieknie po pierwszym dużym spadku i rynek walut, oraz każda z osoba nie stracą wiele na wartości?

Takie obecnie mam wątpliwości odnośnie tematu. Gdy BTC był po 30 złotych znajomy mi mówił że warto kupić bo pewnie dojdzie do 100 zł za parę lat Very Happy Stwierdziłem że nie warto Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.01.05 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie BTC już miał kilka swoich małych upadków na początku i też całkiem niedawno, bo w grudniu. Mimo wszystko, jakby nie patrzeć cięzko dziś stracić na inwestycjach długoterminowych. Wszystkie kryptowaluty idą w górę i jakby zamknąć oczy pół roku temu i zainwestować 1000zł w ktorąkolwiek, człowiek musiałby mieć olbrzymiego pecha, aby nie mieć dziś przynajmniej 3-krotności tego. A to wciąż jest mało, bo bodaże z ostatnich danych jakimi się interesowałem, tylko 3-4% populacji interesuje się kryptowalutami, co oznacza, że rynek jest wciąż nienasycony, powstaje mnóstwo nowych walut i z pewnością, nie jest to ostatni gwizdek, ale jeden z ostatnich, aby wsiąść do tego pociągu. Z pewnością BTC nie upadnie, ponieważ już dziś staje się pełnoprawną walutą, dzięki której można zawierać transakcje. Biorąc pod uwagę naprzód technologii, według mnie będzie się tylko umacniać i tymczasowy kurs (1BTC ~ 14k $) to wciąz nie jest to nawet część tego co będzie kiedyś. Wiadomo, że nadejdzie moment, w którym pewnie będzie krach, jednak spokojnie w długoterminowym rozumowaniu, stawiam, że w przyszłości wartość BTC będzie dużo, dużo większa. Sam nie jestem ekspertem, a pewnie nawet nie mam wiedzy z zakresu 5% giełdy kryptowalut, jednak staram się czytać, zbierać informacje. Powstaje wiele Altcoinów, które mogą mieć podobno drogę do BTC (ETH, BTG, LSK, LTC) oraz masa, masa, masa nowych walut, które potrafią skakać wzwyż o kilka tysięcy procent, co przy dobrym nosie i szczęściu może w kilka dni z 1k złotych stworzyć kilkanaście/dziesiąt tysięcy.

Mam znajomego, który ma na koncie 18BTC. Nie musze chyba tłumaczyć, jak straszny dziś bije ból dupy wobec jego osoby Very Happy

Szefo89
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.06 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda inwestycja w te mniejsze kryptowaluty? O Bitcoinach pisze się sporo, ale czy można tak od razu kupić takie Monero czy Cardano? Czytałem, że na pewno można kupić BTC i później jego wymieniać na inne kryptowaluty, ale jak to wygląda teraz?

I jak wygląda wypłacalność? Nie ma problemu żeby sprzedać takie kryptowaluty? Czy są kantory sprzedające/skupujące kryptowaluty?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
emo7
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.06 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście uważam, że wygranym roku będzie Lisk, który umożliwia budowanie zdecentralizowanych aplikacji w oparciu o JS.
Jeśli chodzi o mnie to zainwestowałem w parę kryptowalut, ale zrobiłem to w złym momencie. Na dzisiaj jestem na 0 (byłem 20% na plusie jak i 20% na minusie),jednak traktuje je jako inwestycje długoterminowe. Jeśli w przeciągu roku nie zrobią 50% to trudno, włożyłem tyle pieniędzy ile jestem w stanie stracić.

@Szefo89, wszystko odbywa się na giełdach. Generalnie polskie giełdy nie oferują zbyt wielu kryptowalut, dlatego najczęściej pełnią one rolę kantorów - wpłacasz tam PLN i wymieniasz na BTC/LTC/ETH, które przesyłasz na zagraniczne giełdy (bittrex, binance), gdzie możesz handlować na dużo szerszym rynku. Analogicznie z wypłatą, zarobione coiny przelewasz na polską giełdę, a później przelew na konto. Ogólnie coiny powinno się trzymać na portfelach (najlepiej fizycznych), a nie na giełdach, które w każdej chwili mogą upaść.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.01.06 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to altcoinów - "konkurencji" bitcoinów, rosną cały czas w siłe i mówiąc szczerze na nich najłatwiej i najlepiej mozna zarobić przy dozie szczęścia. Prawda jest taka, że wszystkie topowe waluty (BTC, ETH czy nawet LSK) swoj fundamentalny wzrost już zaliczyły. Teraz można liczyć na maksymalnie 300-500% w skali roku. Oczywiście to duzo zwiekszyc swoje zasoby 3-5 krotnie w skali roku, gdzie banki proponują setne ułamki procentów. Jednak altcoiny potrafią wzrosnąć o 15000% w kilka dni. Sledze aktualnie dość mocno Tron (TRX) na poczatku grudnia jego cena wynosiła 0.002$, dziś jest to w graniach 0.2$, a mam nadzieje, że to jeszcze nie koniec. Czyli z każdego włożonego dollara, w miesiąc mamy 100 dollarów. Cos niewyobrażalnego. Kolejny przykład to Dogecoin, który powstał tak naprawdę dla żartów, a dziś rośnie w siłe i ludzie w niego pompują kasę. W połowie roku kosztował 0.004$, dziś niedługo stuknie 0.015$, a będzie więcej.

Co do kupna monet. Ja posługuje się portfelem BitBay, który słuzy do wpłacania gotówki oraz konwersji na kryptowalute (najlepiej na LTC lub ETH, BTC ma duże prowizje) a nastepnie wpłata na giełde - Binance, Bittrex to jedne z najbardziej znanych. Tam już zaczyna się trading oraz inwestowanie na wiele mozliwości (ok 100 kryptowalut)

emo7
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.06 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że te wzrosty po kilkaset/kilka tysięcy procent są spowodowane najczęściej jakąś pompą, ciężko przewidzieć coś tutaj (trzeba mieć sygnały z płatnych grup). Tak naprawdę to mało kryptowalut ma jakąkolwiek użyteczność, nawet bitcoin na ten moment się nie nadaje do niczego. Dobrym przykładem jest też ostatni wzrost Ripple, który de facto działa tak samo jak zwykły system bankowy, a ludzie w to inwestują :P Dlatego ważniejsza dla mnie jest analiza fundamentalna i inwestycja długoterminowa. Oczywiście częścią kapitału obracam też na szortach, ale póki co nie trafiłem złotego strzała.

Powrót do góry
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2018.01.08 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób w ogóle można kupić kryptowalutę wiedząc, że jest to faktycznie kryptowaluta a nie jakiś ciąg znaków albo lipny pliczek - bo nie wiem nawet jak to wygląda Smile Jest jakiś kantor złotówki za Monero, czy inaczej się to odbywa?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.01.08 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakładasz portfel - np. Bitbay, najbardziej popularny w Polsce. Tam dokonujesz wpłaty pieniędzy, dajmy na to 1000zł. Następnie zamieniasz je na kryptowalute dostępna na portfelu - BTC, ETH, LTC, LSK i kilka innych. Najbardziej opłaca się na ETH z mojego punktu widzenia - najmniejsza prowizja. Następnie kupione 0.255 ETH (to mniej więcej = 1000zł) przelewasz na giełde - Binance, Bittrex, Polonaix, bez znaczenia. Tam dysponujesz wtedy tą swoją walutą i kupujesz za to dowolną ilość czego chcesz - około 100 kryptowalut.

Za te 0.255 ETH kupujesz założmy 1000 sztuk kryptowaluty X, której wartość wynosi 1zł. Po pół roku jej wartość wynosi 5zł, a ty dalej masz jej 1000 sztuk. Więc sprzedajesz ją za 1.275 ETH lub jak wolisz w BTC, przelewasz to na BitBay, tam zamieniasz na złotówki i wypłacasz sobie 5000zł ;) Oczywiscie jeszcze trzeba do tego doliczyc zmiany w wartości ETH

Loyalty123
Kibic
Kibic

Zakaz pisania

PostWysłany: 2018.01.08 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korzystam również z BitBay'a. Obecnie nie wiem w co zainwestować, bo kilka moich ostatnich inwestycji było nie korzystynych.. ale skłaniam się właśnie ku cardano

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.01.08 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W żadna w powyższych, które umieściłem w pierwszym poście nie inwestuje. Dziś przelałem kolejną gotówke, tym razem kilka tysięcy, ale mam kilka projektów na oku.

Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.01.11 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tron (TRX) mnie zawodzi i jestem aktualnie dobrych kilka stówek w przeciągu kilku dni w plecy. Jednak nie wychodzę, a czekam. Albo upierdolę albo wyjde z szampanem.

habera
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.01.07 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak tam po prawie roku? Ostatnio z bitcoinem różnie bywało. ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: