Alisson Becker [Liverpool FC]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JakisLogin
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.05.18 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie Alisson też jest przehajpowany

Gość wpuścił aż 11 bramek w trzech meczach LM (z Barcą i w dwóch z Liverpoolem), a 19 łącznie w 12 meczach (1.58 bramki na mecz).

Porównując to do innych półfinalistów:

Navas wpuścił 12 w 10 meczach (1.2 bramki na mecz)
Ulreich wpuścił 12 bramek w 11 meczach (1.09 bramki na mecz)
Karius wpuścił 13 bramek w 12 meczach (1.08 bramki na mecz)

Jestem przekonany że Oblak czy De Gea wyjęli by kilka bramek które Alisson wpuścił. Ba, myślę że nawet Navas by coś wyjął.

Alisson to marny update dla Navasa, o ile wogóle

Z dwójki De Gea i Oblak to wolał bym chyba nawet Oblaka. Gość ma zajebisty spokój i pewność siebie, i wydaje mi się że popełnia mniej gaf niż De Gea. No ale De Gea to większe nazwisko.

Ostatnio zmieniony przez JakisLogin dnia 2018.05.18 11:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2018.05.18 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę xD Najlepszy bramkarz Serie A w tym sezonie, spokojnie top5 bramkarzy świata biorąc aktualną formę, absolutny fenomen i odkrycie tego sezonu = średniak. Coś człowieka trafia jak czyta takie bzdury. Gość ma 25 lat, idealne warunki fizyczne, jest niesamowicie opanowany w bramce, ma genialny refleks, świetnie broni (najwięcej udanych interwencji w Serie A i LM), do tego podania do nóżki (83% celnych podań, tyle samo co taki Ter Stegen), technika i jaja ze stali, gdzie kiwa naciskających go napastników jak chce. I zamiast płacić za niego 100 mln jak najpewniej w przypadku takiego De Gei czy Oblaka (na którego i tak szans nie mamy), zamiast srogo przepłacać za Courtoisa, który od 2 sezonów leci równią pochyłą, zamiast dawać się ruchać przez Basków na transfer Kepy, który w porównaniu z Alissonem gówno pokazał, możemy mieć takiego kota za uczciwą, niewygórowaną kwotę i ludzie dalej jojczą, że to nie bramkarz z topu xD

Powrót do góry
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2018.05.18 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ile goli puścił ma drugorzędne znaczenie do tego ile obronił, jakie obronił i jak słaba w obronie jest Roma.

Nie widziałem ani jednego meczu Serie A, i może jeden mecz Romy w tym sezonie - nie mam zatem pojęcia.
Bramkarza potrzebujemy, De Gea nie jest do wyjęcia. Jeśli nie ruszymy z klauzulą po Oblaka, a Allison to taki kocur to trzeba brac i tyle. Courtois w tym sezonie nic nie pokazał, rok temu był moim faworytem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2018.05.18 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. To nie jest żaden półśrodek...

Świetny refleks, bardzo dobry wzrost, bezpardonowość interwencji, opanowanie, świetna gra nogami, do tego 25 lat na karku.

Gość nie bez przyczyny jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Brazylii. Rzadko zakładam tematy na forum, ale mam nadzieję, że ten trafi w niedługim czasie do działu "Kadra". Fajnie też, że media zaczynają mówić o niższych kwotach aniżeli 60 mln.

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.05.18 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden mocny sezon w Romie, która miała bardzo dobry sezon. Wcześniej rezerwowy Szczęsnego. Jeden sezon, wystarczy aby być bramkarzem Realu? Będziemy płakać jak będzie pierdolił nam babola za babolem w kluczowych meczach. Przypominam, że Navas to był kot, a i Casilla nie był słabym bramkarzem. Dla mnie Navas > Becker.

panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.18 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będzie puszczał babole, to wrócimy do Navasa i szukamy dalej. 5- czy 60 mln to już serio nie taka ciężka kasa na tym chorym rynku. Skończyć te mrzonki o Neymarach i DDG, bo znowu będziemy się jebać całe okienko i zostaniemy z jakimś kasztanem.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.05.18 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Niektórym nigdy się nie dogodzi. Szczerze mówiąc wolę sytuację, w której Keylor będzie faktycznie rywalizował o pierwszy skład, niż zostanie przyspawany do ławki na stałe ze względu na nazwisko. Na Oblaka i De Geę nie ma szans, więc jedyną alternatywą i tak jest Courtois, którego gra od jakiegoś czasu dupy nie urywa.

Ostatnio zmieniony przez hugh hefner dnia 2018.05.18 20:35, w całości zmieniany 1 raz

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2018.05.18 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarcasm napisał:
Dla mnie Navas > Becker.

W sezonie 2015/16 i 2016/17 - zdecydowanie. Ale w tym sezonie, gdyby brać tylko pod uwagę formę sportową, to Becker >>> Navas.

Jeśli sprawdziłby się układ Alisson jako pierwszy bramkarz, Navas jako rezerwowy to byłoby znakomicie. Keylor wciąż, mimo wpadek prezentuje w miarę solidny poziom, z Beckerem trochę ryzykujemy, bo miał dopiero tylko jeden, co prawda świetny, ale tylko jeden sezon w Romie. Taki ukłąd spokojnie mógłby funkcjonować nawet 2-3 sezony.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.19 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że to świetny transfer dla Realu. Przy [racjonalnym] założeniu, że Keylor zostaje to obstawiona bramka Alisson + Keylor na rok, dwa - to najlepsza bramka na świecie, nawet jeśli nie ma się takiego monstrum jak Neuer/DDG między słupkami.
Rywalizacja między nimi na pewno zwiększy poziom konkurencyjności, a do tego mamy tutaj stopniowe przejmowanie pałeczki i zdecydowany brak gry z zasady[Keylor, bo nie ma rezerwowego], ale również brak gry za nazwisko[bo Alisson to jeszcze nie jest nazwisko pokroju Oblaka/De Gei - choć to oczywiście po Mundialu może się zmienić].

Ponadto to pierwszy bramkarz takiej kadry jak brazylijska - no kuźwa, nikt mi nie powie, że na to się nie patrzy, nie w dzisiejszej piłce. To wciąż pewnie największy rynek zbytu i w przyszłości nazwisko, które będzie dużo znaczyć przy okazji Mundialów/Copa Libertadores.

A i świetne warunki fizyczne. O prawie 10 cm wyższy niż Keylor, aktualnie opiera się na refleksie i zwinności, ale można założyć, że będzie naprawdę długowiecznym bramkarzem. Gość ma 25 lat, zaraz 26 - tak czy inaczej to transfer na ~7 lat co najmniej.

Ja uważam, że warto z nim zaryzykować, mimo tego jednego sezonu w wielkiej piłce. Ryzyko jest spore, bo i kwota odstępnego mała nie będzie, ale przytaczana tutaj statystyka interwencji wyżej + fakt, że z kimkolwiek z kim bym nie rozmawiał z osób, które obserwują Serie A - wszyscy się gościem jarają. No i sam Alisson swego czasu pochlebnie się o Realu wypowiedział, a i sama Roma po Salahu będzie wolała robić pewnie interesy z nami niż Lfc[głównym rzekomo rywalem].

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.05.19 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten transfer to pewniak, nie widzę pola do dyskusji. Tak samo było "pierdolenie" o Navasie, że puszcza bramy i po co nam, a był najlepszych bramkarzem top pięciu lig, przyszedł i wygrał wszystko, z czego pierwszą LM prawie "sam". Szkoda, że nie jest młodszy, bo wiek zrobił swoje i czasu nie oszukamy. To samo będzie z Alissonem, tylko że, Brazylijczyk jest młodziutki.

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2018.05.20 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jego transferem wiąże się jeszcze jedna kwestia, on nie ma paszportu UE. Trochę szkoda marnować jedno miejsce z trzech na bramkarza.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
steff
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.20 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia do rozważenia pod kątem tego, (1) kto z naszej obecnej / potencjalnej kadry na przyszły sezon nie ma paszportu (Casemiro? Achraf - ale on raczej odejdzie), (2) kto z kandydatów do transferu go nie ma.

Ja tylko niosę pomoc. Za pieniądze.
Powrót do góry
puto_jefe
El Madrid para siempre.

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.05.20 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Achraf ma hiszpańskie obywatelstwo. Z obecnych zawodników jedynie Casemiro zajmuje to miejsce, tylko czy czasem on nie powinien się już starać o paszport UE w Hiszpanii?

#APorLa14
Powrót do góry
steff
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.20 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że Casemiro jest w Hiszpanii od stycznia 2013, pięć lat minęło, więc może już jest w trakcie ubiegania się.

Ja tylko niosę pomoc. Za pieniądze.
Powrót do góry
Heexo
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.05.23 07:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z uwagi na doswiadczenie Keylora i jego gre zrobil podzial:
LM, CDR = Keylor
La Liga = Alisson
Z biegiem lat Alisson bedzie wchodzil na szczebel LM w naszej druzynie

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8
Skocz do: