Real Madryt - Atlético Madryt [1-1]
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.04.05 23:02    Temat postu: Real Madryt - Atlético Madryt [1-1] Odpowiedz z cytatem

8 kwietnia 2017, 16:15. Real Madryt podejmuje Atlético na Santiago Bernabéu. W pierwszej połowie gospodarze tworzą więcej dogodnych okazji bramkowych, ale tuż po godzinie 17:00 schodzą na przerwę bez żadnego zdobytego gola. Dopiero w drugiej połowie, konkretniej - w 52. minucie mur gości zostaje zburzony. Dobrze wykonany rzut wolny przez Kroosa doskonale wykańcza Pepe. 1:0. Gdy wydaje się, że mecz zakończy się zwycięstwem, na kilka minut przed końcem wyrównuje Griezmann. Rezultat końcowy - 1:1.

Oba zespoły spotkają się w lidze na Santiago Bernabéu dokładnie rok później. Różnica jest taka, że w 2017 roku obie ekipy były jeszcze przed starciami ćwierćfinałowymi w Lidze Mistrzów. Niedzielne derby natomiast odbędą się tuż przed meczami rewanżowymi w europejskich pucharach. Obie ekipy zaliczyły udany środek tygodnia. We wtorek Real Madryt zdobył Juventus Stadium, pokonując gospodarzy 3:0 i jest już jedną nogą w najlepszej czwórce Champions League 2017/2018. Atleti natomiast wczoraj pokonało w meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy Sporting CP, wygrywając 2:0 i jest o krok od awansu do półfinałów w tych rozgrywkach.

Fakt, że obie ekipy dość łatwo poradziły sobie w europejskich pucharach w tygodniu bieżącym, jest optymistyczną przesłanką dla kibiców obu klubów, a także bezstronnych fanów piłki nożnej, gdyż można zaryzykować stwierdzeniem, że w niedzielne popołudnie motywacja i wola walki będą takie jak na derby przystało - bez przesadnego oszczędzania się i kalkulacji. A jest o co walczyć.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała kolejność na miejscach od drugiego do czwartego na koniec La Liga Santander 2017/2018. Do rozegrania pozostało jeszcze 8 kolejek. Pomiędzy drugim na razie Atlético a czwartą Valencią mamy 5 punktów różnicy. Real traci do rywala zza miedzy 4 oczka. Oznacza to, że wicemistrzostwo jest jeszcze w naszym zasięgu i warto o nie powalczyć.

W najbliższy weekend trzeba jak najbardziej spróbować wygrać. Valencia od kilku kolejek również zwycięża i nadal nie możemy się od nich oddalić na więcej niż jeden punkt, mimo że od końcówki lutego nie zaznaliśmy porażki oraz tylko i wyłącznie wygrywamy.

W drugiej dekadzie listopada 2017 na Wanda Metropolitano padł bezbramkowy remis. Mimo kiepskiej jesieni na stadionie rywala zaprezentowaliśmy się znośnie w dość prestiżowym meczu, zabrakło przede wszystkim szybkiego podejmowania decyzji, dobrego wykończenia akcji oraz dobrego sędziowania. Z tamtego meczu pamiętamy bowiem złamany nos Sergio Ramosa po ostrej interwencji rywala w polu karnym oraz bardzo brzydkie wejście Savicia w nogi Toniego Kroosa, które nie zostały dostatecznie surowo ukarane przez Fernándeza Borbalána. Miejmy nadzieję, że pojutrze kataloński arbiter, Xavier Estrada Fernández, poradzi sobie lepiej niż kolega po fachu z Andaluzji kilka miesięcy temu.

Przed nami niedzielne popołudnie pełne emocji. Liczymy na przedłużenie zwycięskiej passy Realu Madryt, trwającej nieprzerwanie od początku marca.

Real Madryt - Atlético Madryt: 31. kolejka La Liga 2017/2018, niedziela, 8 kwietnia 2018, godzina 16:15, Santiago Bernabéu.
Sędzia: Xavier Estrada Fernández.

Ostatnio zmieniony przez madridcampeon dnia 2018.04.08 17:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
bartoloo92
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.06 06:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem ciekaw ile osób chciałoby naszej porażki ze względu na ewentualne uniknięcie szpaleru dla Barcy Ptak

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.04.06 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walić szpaler. Trzeba walczyć o najwyższe możliwe miejsce. Jeśli zaczniemy się podkładać, to skończymy na 4. pozycji, a tego zdecydowanie nie chcę. Wystarczająco memiczny sezon ligowy mieliśmy do lutego włącznie.

Powrót do góry
pulpfiction94
Fanatyk
Fanatyk

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.04.06 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma znaczenia, czy zajmiemy drugie czy czwarte miejsce.
Po co się wykrwawiać z Atletico? Priorytetem jest liga mistrzów.

Mam nadzieję, że Zidane nie zrobi nic głupiego i wystawi rezerwowy skład.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.04.06 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Półfinały dopiero w III dekadzie kwietnia. Po Atletico mamy trzy teoretycznie łatwe ligowe mecze, w których spokojnie można liczyć na komplet punktów i to niekoniecznie desygnując do gry najmocniejszą możliwą jedenastkę.

Jeśli mamy się oszczędzać, to w następnych tygodniach. Środowy rewanż z Juventusem także będzie formalnością. Tym samym w niedzielę bez przeszkód można grać na sto procent.

Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2018.04.06 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

geniasms napisał:
A ja jestem ciekaw ile osób chciałoby naszej porażki ze względu na ewentualne uniknięcie szpaleru dla Barcy Ptak

Jak chcemy uniknąć szpaleru to liczmy na siebie, na materace w tym zakresie bym nie liczył, bo wiadomo jak by to się skończyło.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.06 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a) walić kwestię szpaleru, co najwyżej motywacja przed meczem, w którym możemy załatwić ich tytuł "niepokonanych"/przed LM jeśli na nich wpadniemy - na pewno nie ma sensu się tym sugerować
b) ale mimo wszystko nie widzę sensu wystawiania once de gala(4312, jeśli możemy tak to nazwać) jeśli mają wystąpić również w rundzie rewanżowej z Juventusem. Delikatne rotacje powinny być, np. ktoś z duetu Kroos/Modrić mógłby usiąść i za nich Kovacić, Vallejo dla otrzaskania rytmu meczowego w miejsce Varane'a, ktoś z trio Asensio/Lucas/Bale - z tych którzy nie wystąpią przeciwko Juventusowi

Mamy taką ławkę to korzystajmy, liczy się tylko Liga Mistrzów.

Na sam mecz? Czekam, marzy mi się pewna wygrana z czystym kontem tak żeby im pokazać, że Liga Europy to jedyne rozgrywki w których mogą coś zwojować. Ale też nie będę ukrywał, że zdarzało mi się mieć większe emocje przed derbami w lidze, ale niestety 17/18 sezon ligowy mi zabił emocje gdzieś w grudniu.

Wyczuwam 1:2/remis. I bardzo nie chcę jakiejkolwiek kontuzji, mimo wszystko to wciąż banda Simeone.

Powrót do góry
Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.08 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech już kończą ten cyrk, ten remis i dawać Juve.

Powrót do góry
karem
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.04.08 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te wrzutki na Lucasa <serce>

Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.08 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I każdy mecz w lidze z nimi taki sam. Walczymy o drugie miejsce, a łysy ściąga najlepszego, a za niego najsłabszy. FUCK logic

Joker.
revolución y nada más

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.04.08 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też żałuje że tak wcześnie zdjął Ronaldo. Jestem pewien że przy jego formie wygrałby nam ten mecz gdyby został na boisku te 15-20 dłużej.
No ale bez ciśnienia, mecz w zasadzie o pietruszkę, fajnie gdyby powalczyli o 2 miejsce ale jakoś tam nie rusza mnie to jak skończymy na 3 miejscu.

Śniło mi się, że przejebaliśmy w finale LM z Bayernem 0-37 (albo 38) i w trakcie meczu Perez wysyłał listy do userów rm.pl, żeby przyjechali grać, bo gorzej się nie da, a my przynajmniej będziemy zapierdalać. :lol2:
by Daedalus
Powrót do góry
Szefo89
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.08 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co za różnica czy będziemy mieli 2 czy 3 miejsce? Liczy się środowy rewanż z Juve, żeby przypadkiem nie odpalić trybu PSG 2017, a dalej półfinały i ewentualny finał. Tylko te 4 mecze w sezonie będą miały jeszcze sens dla tej drużyny, liga została przegrana już w zeszłym roku, zajeżdżanie zawodników dla jakiegoś wicemistrzostwa byłoby idiotyzmem.

Jeżeli o mnie chodzi, to CR w ogóle nie musi już grać w lidze, jeżeli w Lidze Mistrzów dalej będzie roznosić kolejnych rywali.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.08 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa, trochę wstyd jednak i wkurw bierze. Ile można się męczyć z tymi materacami u siebie? <ściana> nie zagraliśmy jakoś bardzo źle, ale w ofensywie pachniało trochę jesienną taktyką „do boku i wrzuta”. Niesamowite, że od lat te mecze ligowe z nimi wyglądają tak samo. My robimy grę, oni w czytelny sposób strzelają jakąś bramę z dupy i do widzenia. Mam nadzieję, że za rok się ogarną, bo po prostu nie wypada mieć takiej serii.

Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.08 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mecz z Juve jest zamknięty. Ten dzisiejszy był spotkaniem o drugie miejsce i wygranie derbów. A tak zrobiliśmy ręcznik wprowadzając mr space

Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2018.04.08 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: