Bayern Monachium - Real Madryt [1-2]
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.04.18 23:22    Temat postu: Bayern Monachium - Real Madryt [1-2] Odpowiedz z cytatem

Pamiętamy czasy, gdy temat dotyczący meczu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów założony był na forum już na długo przed samym starciem. Aktywność na forach internetowych spada, jednak na liczbę postów w dziale "Mecze" w ostatnim czasie ma wpływ również fakt, że w lidze walczymy już tylko o zajęcie miejsca na podium. Pora więc na to, co tygrysy lubią najbardziej. Wielkimi krokami zbliża się dwumecz z mistrzem Niemiec - Bayernem Monachium.

Pomimo huśtawki nastrojów w tym sezonie Real Madryt wciąż jest w grze o najważniejsze klubowe trofeum na kontynencie. Losowanie znów nie było dla naszych najszczęśliwsze, gdyż trafił się trudny przeciwnik, być może nawet najtrudniejszy możliwy.

Jupp Heynckes może osiągnąć coś naprawdę historycznego. Gdy wydawało się, że nie zobaczymy już Niemca na ławkach trenerskich po zdobyciu triplete w roku 2013 i ogłoszeniu przejścia na emeryturę, cztery i pół roku później Heynckes w wielkim stylu powrócił do sterów "Gwiazdy Południa", choć miał być tylko człowiekiem gaszącym pożar po Carlo Ancelottim, który poprowadzi klub do wiosny 2018. I tak też będzie, znany jest bowiem jego następca. Mimo wszystko, wywalczenie drugiego triplete pod rząd w swojej karierze trenerskiej byłoby czymś wielkim. Niemiecki trener jest lubiany przez wielu, także przez fanów Realu Madryt - ma bowiem w naszym klubie olbrzymie zasługi, ale w tym wypadku mamy ewidentny konflikt interesów, bo madrycki zespół walczy o swoją historię i zdobycie czegoś, co przed rokiem jeszcze wydawało się kompletnie nieprawdopodobne - zgarnięcie trzech Pucharów Europy pod rząd i jednocześnie czterech w ciągu pięciu lat. Mowy o sentymentach zatem być nie może, tym razem Heynckes będzie naszym rywalem.

Bayern zdobył już mistrzostwo Niemiec w tym sezonie. Bawarczyków czeka w ten weekend wyjazd do Hannoveru. Spotkanie na HDI-Arena rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:30. Trudno powiedzieć, jaki skład wystawi najlepsza ekipa Niemiec, bowiem na pewno wszyscy mają tam na uwadze, że nieco ponad cztery doby później czeka ich starcie z drużyną prowadzoną przez człowieka, którego jeszcze nikt nie zdołał z Ligi Mistrzów wyrzucić, a to przecież już trzeci rok jego kariery trenerskiej na najwyższym poziomie!

Real Madryt natomiast odpoczywa. W nadchodzący weekend nasi nie rozegrają meczu ligowego, ponieważ ich rywalem miała być Sevilla, która awansowała do finału Pucharu Króla i w ten weekend będzie walczyć o to właśnie trofeum z Barceloną. Dzięki temu możemy się już w pełni skupić na kolejnym ze starć o uratowanie sezonu.

Najpierw zadanie teoretycznie trudniejsze - wyjazd do Monachium. Dlaczego teoretycznie? Ponieważ Real od kilku lat udowadnia w Europie, że niestraszny mu żaden teren. Nawet tak potężne twierdze, jak ta Bayernu czy Juventusu, w ostatnich latach solidarnie padają przed nami. Czasami najgroźniejszym terenem w Europie dla Realu Madryt jest... Santiago Bernabéu, o czym przekonaliśmy się niedawno, gdy Juve cudem nie doprowadziło do dogrywki, choć wydawało się, że po meczu na Juventus Stadium mistrzowie Włoch znajdują się już na całkowicie straconej pozycji. Podobnie było w kwietniu 2017, gdy po zdobyciu Monachium mieliśmy nerwówkę w Madrycie, szczęśliwie zakończoną happy-endem.

To będzie wieczór pełen piłkarskich emocji. Czy Cristiano Ronaldo przedłuży swoją niewiarygodną passę i w dwunastym meczu Ligi Mistrzów z rzędu przynajmniej jednokrotnie pokona bramkarza rywali? Czy Robert Lewandowski znów znajdzie sposób na defensywę Realu? A może będziemy mieli i jedno i drugie? W jakiej sytuacji znajdziemy się przed rewanżem zaplanowanym na początek maja? Tego nie wiemy. Czas znów włączyć "tryb Ligi Mistrzów" i wykonać pierwszy krok ku temu, aby w III dekadzie maja znaleźć się w Kijowie.

Dyskusję o meczu czas rozpocząć!

Bayern Monachium - Real Madryt: pierwszy mecz 1/2 finału Ligi Mistrzów 2017/2018, środa, 25 kwietnia 2018, godzina 20:45, Allianz Arena.
Sędzia: Björn Kuipers (Holandia).

Ostatnio zmieniony przez madridcampeon dnia 2018.09.07 21:57, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Burzafka
El Madrid para siempre.

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.04.19 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie ciekawie, remis bramkowy brałbym w ciemno patrząc na ostatnie wyniki Bayernu. Oglądałem ich mecze z Borussią i puchar z Bayerem - to był walec. Znakomite wyprowadzanie piłki na skrzydła, każdy atak to groźna sytuacja, dlatego boję się jednego, jeżeli wyjdziemy rombem, to może braknąć asekuracji na skrzydłach - tak jak z Juve.

Strzelić bramkę, nie przegrać różnicą 2 bramek i być może uda się wygrać bitwę o Kijów. Łatwo nie będzie, ale wejście do finału eliminując po drodze mistrzów Francji, Włoch i Niemiec to coś co nadaje smaczek i dodaje motywacji piłkarzom. Może się okazać, że finał będzie najłatwiejszym spotkanie w fazie pucharowej.

Vamos! #APorLa13

Mbappe [2019-2020]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.19 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Burzafka napisał:
Patrząc na ich ostatnie występy to ja nie widzę, żeby to byli emeryci i renciści. Słaba defensywa, też bym tego nie powiedział. Trzeba zdecydowanie wygrać środek pola i wesprzeć skrzydła.

Nadal mają błyskotliwość, energię i niesamowity polot w ofensywie, ale... szanujmy się. Co innego grać przeciw jakimś ogórkom w ogórkowej lidze, a co innego stanąć vis-a-vis najlepszej parze bocznych na świecie wspomaganych przez genialny środek w postaci Casi plus Kroos/Modrić lub nawet dwóch niesamowicie wybieganych Asensio i Lucasa (zależy jak zagramy). A defensywną siłą Marelka i Carvy jest... ich ciąg na bramkę rywala. Wyobrażasz sobie co się stanie, gdyby tych dwóch skrzydłowych miało się nie cofać lub robić to w sparingowym tempie jak to mają w zwyczaju robić w Bundeslidze? A przebiegnij się tak za nimi z 10 razy i w okolicach 70' masz nogi z waty i nie minąłbyś Wawrzyniaka. Zgaduję, że BeHappy pisząc o 'emerytach' ma na myśli nie ich jakość, a kondycję. Problem w tym, że skoro jeszcze z taką drużyną jak Real się nie mierzyli, to i nie wiemy na ile są gotowi. Właśnie to mnie w tym meczu niepokoi - nikt tak na dobrą sprawę nie wie w którym miejscu jest Baya i czym mogą zaskoczyć. Równie dobrze może być pojedynek dwóch ruchaczy co rozstrzygnięcie w pierwszym meczu.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.19 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ba, Bayern w tym sezonie nie mierzył się z żadną topową drużyną. Wyjątkiem może być jedynie PSG, kiedy im się chciało, bo w drugim meczu mocno na wstecznym jechali, strzelili bramkę, zaklepali pierwsze miejsce w grupie i tyle.
Co może śmieszyć patrząc na dalszą drabinkę i losy tych ekip.

Wygrać w środku pola. CKM(lub ewentualnie Kova jeśli trener tak zdecyduje) i wzmocnić skrzydła. Dlatego może lepszym wyborem od płaskiego 442 i 4312 byłoby 433? Atak Ronaldo Benz i ktoś przyklejony do skrzydła tj. Isco lub Asensio. Takie luźne myśli.
Myślę, że Zizou może na ten mecz zaskoczyć, bo 442 z Bilbao(wiadomo, nie jest to do końca wymierne) nie pokazało się z najlepszej stronie porównując to z z marcem, a granie rombem w tym meczu gdzie mają Alabę/Kimmicha/Ribery'ego/Robbena/Jamesa to proszenie się o kuku ze skrzydeł, nawet jeśli duet Robbery ma swoje lata.

Brak Vidala to duże osłabienie dla ich środka pola, nawet jeśli gostkowi zdarza się zachowywać jak debil. Daje mimo wszystko mnóstwo fizyczności i nieustępliwości.
Brak Neuera - jak wyżej, ale zauważyłem, że zawsze jak wypada przeciwnikowi bramkarz i jakiegoś innego nieopierzonego dają w jego miejsce to temu zdarza się mecz życia. Z drugiej strony jaka to różnica przypominając sobie zeszłoroczny dwumecz z Bawarczykami i tego ich terminatora?

Cholera, nie wiem. Nie jestem defetystą, nie rozumiem fali pesymizmu po Bilbao, bo to niewymierne spotkanie do oceny, ale... no nie jestem pewny. To co robimy jest czymś niesamowitym, ale boję się, że kiedyś trzeba odpaść i Bayern będzie ciężki.
Klasyczne 50/50, niech tego meczu nie przegrają i będzie to świetne względem meczu w Madrycie.

Powrót do góry
Burzafka
El Madrid para siempre.

PostWysłany: 2018.04.19 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, a ile razy w tym sezonie widzieliście mecze Bayernu? Ulreich nie jest ręcznikiem, swoje robił nie raz. Często oglądałem ich mecze, tutaj kluczowym gościem w rozegraniu jest Thiago, a robić to potrafi. Nie mówię, że jesteśmy bez szans, ale ochłońcie, to nie są pachołki i nie wygramy z palcem w dupie. Przyznam szczerze, że nie zdziwi mnie nawet wysoki wynik w pierwszym meczu na korzyść Bayernu, jeśli nie zagramy skupieni w obronie, a o to ostatnio trudno.

Mam nadzieję, że dobrze wykorzystamy ten tydzień przerwy i zaskoczymy. Droga po LM prowadzi przez niemiecką ziemię, oby i teraz tak było.

Mbappe [2019-2020]
Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.19 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieopierzony =/= słaby. Absolutnie nie wątpię, że drugi bramkarz Bayernu prezentuje pewien, najprawdopodobniej wysoki, poziom. Ale jest w Bayernie od 3-ech lat(jak teraz patrzę na Transfmarket), a to jego tak naprawdę pierwszy sezon gdzie gra jako faktyczny bramkarz najwyżej klasy drużyny w najwyższej klasie rozgrywek. Jasne, grał już z PSG, Dortmundem, więc przesadziłem, ale też nie ma co się okłamywać - to nie Neuer, a brak takiego piłkarza to zawsze osłabienie. W końcu to najlepszy bramkarz na świecie od kilku lat, pomijając z oczywistych powodów ten sezon ;)

Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.19 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Burzafka, stary... Z kim Ty oglądałeś ten Bayern? Z Hoffenheim? Hannoverem? Herthą? Szanujmy się. O ofensywie tej ligi świadczy fakt, że jej drugi najlepszy strzelec ma na koncie zawrotne 14 goli, czyli mniej niż CR w tej edycji CL. Ten cały Thiago też raczej na co dzień nie walczy o środek z zawodnikami pokroju Modricia, Kroosa czy Isco.

Nie nazywam ich ogórkami, bo to byłoby jawnym robieniem z siebie idioty, ale też nie zakłamujmy rzeczywistości - to Real jest faworytem i - tu już moje zdanie - to tylko i wyłącznie od nas będą zależały losy tego dwumeczu.

Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.19 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam na nazwiska nie patrzę, oduczyłem się tego po meczach 1/8 finału z PSG, gdzie jeden rzut oka na listę zawodników wystarczył, by stwierdzić, kto na papierze jest drużyną silniejszą. A okazało się zgoła odwrotnie. Oczywiście, można robić porównania zawodników na poszczególnych pozycjach, ale po co? Kadrowo Bayern wydaje się słabszy (stare skrzydła, niepewna obrona, Lewy pod formą, nawet ten bramkarz), ale to w żadnym wypadku nie znaczy, że to Real jest absolutnym faworytem. Wręcz powiedziałbym, że szanse są mniej więcej 50/50.

Bayern będzie jeszcze bardziej zmotywowany niż Real - część zawodników pamięta bardzo bolesne dwumecze z 2014 i 2017 roku i będzie chciało się zrewanżować. Ogromna presja będzie ciążyć na sędziach, każda, nawet najdrobniejsza pomyłka będzie katastrofą, i może się okazać, że będą oni minimalnie faworyzować Bayern - ze względu na chęć uniknięcia presji mediów i osądzania przez kibiców. To będzie dwumecz podwyższonego ryzyka.

Liczę na awans, ale boję się tego starcia znacznie bardziej niż meczów z Juve. W końcu Bayern to nasz największy rywal i - obok Barcelony - najgroźniejszy. Jeśli z AA Real nie wywiezie przynajmniej remisu to będzie bardzo trudno powalczyć o finał, bo pod presją odrobienia wyników jeszcze w tym sezonie LM nie grali.

Pabloos.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.19 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawi mnie w jakim ustawieniu wyjdą Bawarczycy. Jeśli w środku pola Heynckes desygnuję do gry Thiago i Javiego Martineza, to będzie to dla niego strzał w kolano. Pierwszy z defensywą nie ma nic wspólnego, zaś drugi oddycha rękawami w 60 minucie spotkania z niezbyt wymagającym rywalem. Mateo z Luką i Tonim mogliby totalnie zdominować tę przestrzeń. Skrzydła? Jeśli zagrają Robben i Ribery, to boczni obrońcy Bayernu nie będą mogli liczyć na asekurację, co mogłoby otworzyć drogę Lucasowi i Asensio. Jestem dosyć optymistycznie nastawiony do tych spotkań. Zdarzało mi się oglądać spotkania mistrzów Niemiec i wydaje się, że ta drużyna jest słabsza aniżeli zeszłoroczna. To będzie piękny dwumecz, zarówno dla kibiców Blancos, jak i dla samego Realu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Onoma
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2018.04.19 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę się obawiam tego dwumeczu, chociaż tak naprawdę chyba nie ma czego. W ostatnich latach dobrze sobie radzimy z Bawarczykami (powtórka 2014 mile widziana), a i w sumie to oni nie mieli jeszcze w tym sezonie okazji grać z kimś pokroju Realu.

Wiadomo, Jupp to fachura ale lać takie ogórki jak HSV po 6:0 to żadna sztuka, słabsze od Bayernu ekipy ich leją tak samo.

Po zwycięstwo i finał przeciwko Kloppowi i jego wesołej bandzie.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.04.19 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Behappy, natchnij mnie pozytywnie przed tym meczem.

Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2018.04.19 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co oczekiwać łatwego meczu, Bayern jak dla mnie jest obecnie najsilniejszy od sezonu 12/13 i IMO mają od tamtego pamiętnego sezonu największe szanse na wygranie Champions League. Z drugiej strony my mający ogromne doświadczenie w LM, a w tym sezonie więcej do wygrania niż CL nie mamy.
U nas powraca Ramos, wczorajszego meczu nie oglądałem, ale nawet mimo nieprzychylnych opinii w stosunku do 4-4-2 ze spotkania z Atletikiem to jednak na to spotkanie wyszedłbym w takim wariancie taktycznym, jeśli nie to chciałbym, aby minimum jeden z dwójki Lucas - Asensio dość szybko zameldowali się na Allianz.
W Bayernie z kolei trener, który czuje ten klub, to będzie ich największa siła, brak Neuera nie powinien być jakoś szczególnie odczuwalny, bo Ulreich gra w tym sezonie bardzo poprawnie a i Neuer nie jest święty - to on zawalił jedną z bramek rok temu w ćwierćfinałach.
Będzie dobrze, idziemy po ten puchar.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.04.19 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie inaczej, popatrzcie sobie na Bayern, jakby był naszym Realem, wszyscy pisaliby, że w każdym meczu w słabej lidze niemieckiej tracimy bramkę, nasza defensywa nie jest pewna, a wiekowi skrzydłowi nie błyszczą już tak jak kiedyś, kondycyjnie wątpliwa sprawa na 180 minut, do tego Robben ostatnio gra bardzo, bardzo samolubnie (al'a narzekania na Crisa kiedyś), a przez kontuzje wypadł nam Vidal (Casemiro), Neuer (Iker/Navas) i Coman (Asensio). Byłby płacz i zgrzytanie zębów, deprecjonowanie własnej drużyny i gloryfikowanie przeciwnika, standardzik.

Nie napalałbym się na jakieś nowinki w składzie, czy taktyce. Filozofia jest jasna, mamy ich zdominować, mieć piłkę, nie ma Vidala, bardzo ofensywny i mało dynamiczny James zagra w środku. Isco musi grać, Benzema też, bo nie mamy drugiego napastnika w kadrze, a ktoś musi przyjąć tyłem i zrobić jakiś link-up. Dlatego będzie diament. Asekuracja skrzydeł w nogach Casemiro i Ramosa. Jebnąć, jebniemy nie jedną, Cris nie odpuści, ma rekordy w głowie i wystrzał formy. Pytanie, czy Ramos z Casiem ogarną, ja uważam, że tak.

Cattenacchio
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.04.20 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że Bayern się obsra. Real gra dobrze na wyjazdach, nie ma spiny w lidze, wszyscy są zdrowi, a CR ma życiową formę. Bayern na papierze nie wygląda oszałamiająco. Ribery i Robben to dziadki. Brak Vidala, Neuer chyba nie zagra, obrono Bayernu to jeszcze większe sito niż obrona Realu czy Juve w tym sezonie. Także będę ździwiony jak Real nie wygra tego spotkania.

Powrót do góry
saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.04.20 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbym wygrać nam to spotkanie obstawiając 50 zł na Bayern. Tak wygrałem nam LM rok temu i La Lige, bo w najważniejszych meczach stawiałem na przeciwników (wyjątek 2:3 z Barca, uznałem że już dowieziemy tego majstra) Very Happy Więc z 300-400 zł w tamtym sezonie poszło, mecze z Atletico, Bayernem w LM, Barcelona. Nie dziękujcie.

Jednak w tym roku z kasą krucho :( :(

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13
Skocz do: