Real Madryt - Bayern Monachium [2-2]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarcasm
but still awesome...

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2018.05.02 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka słów na chłodno.

Bardzo ciężki, wymęczony dwumecz. Czy Bayern był lepszy?
Ciężko to jednoznacznie powiedzieć. Pierwszy wniosek, jaki się nasuwa to, jak można nazwać drużynę, drużyną lepszą, gdy połowę bramek oddała swojemu rywalowi w półfinałach (Rafinha w pierwszym meczu oraz Ulreich do pary z Tolisso w drugim). Takie błędy można popełnić z Augsburgiem czy Dinamo Zagreb i liczyć na nieudolność przeciwników, nie z Realem. Bayern z pewnością był więcej przy piłce i miał więcej sytuacji, mogących zakończyć się lepszym efektem.
W rzeczywistości wcale nie miał w pełni klarownych sytuacji.

Co do Realu. 3 słowa.
Wyrafinowanie, doświadczenie oraz cwaniactwo.

Tutaj nie ma przypadku. Możemy mówić, że Benzema nie jest napastnikiem na miarę Realu, a Navas to nie poziom De Gei. Można mówić miele, ale ta drużyna jest mentalnie nad innymi. Półfinał to dla nas rutyna i to nas ratuje. Ramos wie jak złapać Lewego, żeby go wyprowadzić z równowagi, ale nie zrobić karnego, wszystko mamy dopięte w tej kwestii na ostatni guzik. Nie jesteśmy na pewno walcem i drużyną kompletną, chociaż, jak nie powiedzieć o drużynie która idzie po 3 ligę mistrzów, że nie jest kompletna..

Vamos. Oby LFC wyszedł z mentalnością pizdy na finał.

crazytoper
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.05.02 08:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tych co piszą że ręki nie było sam winowajca się do tego przyznał Very Happy W meczach z tymi wielkimi zawsze decydują te detale, a w przypadku Bayernu tymi detalami byli rezerwowi którzy zagrali przez kontuzje podstawowych graczy (Tolisso,Urleich,Rafinha,Muller na prawym skrzydle). Ja i tak jestem zadowolony że pomimo braku 5 podstawowych graczy Bayern wyglądał bardzo dobrze przeciwko Realowi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Zajcu.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.02 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie jesteśmy rozpieszczeni przez Zidane'a, czy wiecznie narzekamy albo siejemy defetyzm (na Ciebie patrzę madridcampeon ;) ). Po prostu z taką grą, jak wczoraj możemy mieć dużo problemów z Liverpoolem. Klopp nie jest jakimś Emerym, żeby spieprzyć mecz taktycznie. Ponadto mają to cholerne trio z przodu, którego pressingu najbardziej się obawiam. A nasza obrona potrafi się pogubić, szczególnie na początku meczu.
Niby jesteśmy klubem finałów, ale jeżeli historia ma zatoczyć koło, to ostatni raz przegraliśmy w finale w sezonie 79-80 bodajże. Z Liverpoolem ;).
Do meczu w Kijowie jeszcze trochę czasu, ale jeżeli ten mecz ma wyglądać tak, jak wczoraj, to mam spore obawy i rozumiem nastroje na forum.

Powrót do góry
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.02 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim wydaje mi się, że Bayern nie tyle przegrał z Realem, co sam ze sobą. Skandaliczne błędy (zwłaszcza ten Ulreicha, zupełna kompromitacja), tragiczni napastnicy (Lewy z Mullerem), przez co cierpiało wykończenie, bo z kreowaniem akcji bawarczycy nie mieli żadnego problemu. Obiektywnie - jakby patrzeć tylko na styl gry, to Bayern bił Real na głowę. Wchodził w naszą defensywę z łatwością, pięknie rozprowadzał piłkę po skrzydłach, walczył i przejmował każdą stykową piłkę i mam wrażenie, że biegał więcej. Nie miał jednak decydującego głosu pod bramką i to ich zawiodło, bo gdyby zamiast duetu Lewy & Muller było trio Mane, Salah, Firmino to jestem prawie pewien, że odpadlibyśmy w półfinale. Jupp dobrze poukładał ten zespół, widać było, że pod względem trenerskiego wyczucie i wiedzy jest lata świetlne przed Zidanem. Niestety, do porażki przysłużyła się też plaga kontuzji - Neuer, Coman, Vidal, Robben, Boateng - pół pierwszego składu im wypadło, a i tak walczyli jak równy z równym. Jestem ciekaw jak wyglądałby ten dwumecz, gdyby Realowi wypadł Navas, Kroos, Modrić i Ramos, a Bayern zagrał w pełnym składzie.

Jestem pod dużym wrażeniem, że Real targany tyloma wewnętrznymi problemami eliminuje po kolei mistrzów trzech z pięciu największych lig Europy i melduje się w Kijowie. Mimo, że z sezonu na sezon wyglądamy coraz słabiej, to zaliczamy czwarty finał w pięć lat. I to jest niesamowite. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że w wielu momentach wielu spotkań Real miał furę szczęścia, na farcie jechał Zidane a drużyna traciła bramki z dupy, to zawsze po końcowym gwizdku wszyscy cieszyli się ze zwycięstwa.

Póki co cieszmy się, że Real zagra w Kijowie i powalczy o 13 Ligę Mistrzów. Nawet jeśli na horyzoncie czai się okienko transferowe, które powinno pociągnąć za sobą naprawdę gruntowne zmiany, a najprawdopodobniej okaże się tylko kosmetyką. Nawet, jeśli za parę miesięcy, po pierwszych kilku kolejkach znów będziemy gonić Barcelonę, uciekającą na 8-10 punktów. Na razie najważniejszy jest finał i napisanie kolejnej karty pięknej, bogatej i niepowtarzalnej historii tego największego klubu na świecie.

Przypomnę tylko jakże aktualny cytat Santiago Bernabeu, który najlepiej podsumowuje całą dyskusję o powszechnej nienawiści do Realu:

"Antimadridismo to cena, jaką trzeba zapłacić za posiadanie większej liczby mistrzostw i Pucharów Europy niż ktokolwiek inny."

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.05.02 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herman. napisał:
Już teraz widzę ile kibiców United na Twitterze będzie kibicować Realowi w finale. Czy to przez Cristiano, czy przez Liverpool, ale jednak ta „robacza” nienawiść tego noe przysłoniła

Już widzę tłumy kibicujące Realowi w finale czy to z Romą czy Liverpoolem :lol2: Nawet w dwumeczu z Bayern postronni byli za Frycami, a co dopiero z takimi fajnymi, czarnymi końmi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
JakisLogin
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.05.02 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już się staje jakąś tradycją że Real musi tracić gola na samym początku meczu

Powrót do góry
Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

PostWysłany: 2018.05.02 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ze większość postronnych będzie kibicować Liverpoolowi, przecież to naturalne ze w sporcie kibicuje się mniejszym. Ja odnosiłem się do znanych mi kibiców MU i zzerajacej nas nienawiści rzekomo. Fajnie byłoby przeczytać najpierw post który próbuje się wyśmiać.

Swoją droga, Hummels i Muller pełna klasa po spotkaniu. Żadnych pretensji do sędziego, sami sobie jesteśmy winni, Real popełnił mniej błędów wiec awansował. Klub oszalały z nienawiści do Realu.

W ogole syndrom oblężonej twierdzy jako tu prowadzicie to niezła komedia. Wszyscy nas nienawidzą, nikt nie mówi o nas dobrze, każdy tylko gada o Barcelonie, nikt nie pamięta ich kontrowersji, tylko nasze. Alternatywna rzeczywistość, jak w komiksach. :lol2:

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.05.02 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siedzę sporo na r/soccer i tam właśnie w taki sposób jest przedstawiana rzeczywistość. Wczoraj w trakcie meczu subreddit niemal eksplodował z niechęci względem Realu. I to kibice Barcelony, ze wszystkich możliwych, wiedli prym w pisaniu o tym, że "ile ten Real ma szczęścia i pomyłek na swoją korzyść"...

Ale nie, może ty masz rację, może nigdy nie słyszę szyderstw na swoim forum ze strony kibiców innych klubów. Oh, wait...

Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

PostWysłany: 2018.05.02 09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym dokładnie różni się to od gownoburz, które robiliście wy gdy to Barca kradła?

NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.02 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kogoś dziwi, że kibice ManU będą kibicować Realowi w starciu z Liverpoolem?

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2018.05.02 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vidalowi zemsta nie posmakowała.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.05.02 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NokiaX3 napisał:
Kogoś dziwi, że kibice ManU będą kibicować Realowi w starciu z Liverpoolem?

Ja chętnie bym zobaczył sondę wśród sympatyków ManUtd "Za kim byłbyś w finale Real - Liverpool".
Sądzę, że współczesna nienawiść do Królewskich mogłaby być silniejsza niż konflikt między pewnymi angielskimi miastami, który narodził się już w latach rewolucji przemysłowej. A już na pewno nie przeszkodziłaby wjechać Diabłom z pianą i "tą ligą" na ustach po potencjalnej wygranej The Reds xD

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.05.02 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herman. napisał:
Czym dokładnie różni się to od gownoburz, które robiliście wy gdy to Barca kradła?

Nie wiem, ja nie przesiaduję na forach innych klubów mając problem o to, co się tam wypisuje. Ale w teoretycznie obiektywnym miejscu jak Reddit powinna być reprezentowana każda strona, a nie tylko taka, która z sukcesów Realu robi "szczęście Zizou" a Barcelony "geniusz Guardioli". A tutaj fani Realu mogą pisać co chcą i nikomu nic do tego.

matys1910
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.02 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiada się finał marzeń dla mnie. Ale oglądanie Realu z Liverpoolem (jeśli przejdą) to jakby oglądać walkę matki z ojcem, nie mogę wybrać komu kibicować.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.02 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawler napisał:
Siedzę sporo na r/soccer i tam właśnie w taki sposób jest przedstawiana rzeczywistość. Wczoraj w trakcie meczu subreddit niemal eksplodował z niechęci względem Realu. I to kibice Barcelony, ze wszystkich możliwych, wiedli prym w pisaniu o tym, że "ile ten Real ma szczęścia i pomyłek na swoją korzyść"...

Ale nie, może ty masz rację, może nigdy nie słyszę szyderstw na swoim forum ze strony kibiców innych klubów. Oh, wait...

Wiesz co Crawler, siedzę też na r/soccer i się zastanawiałem nad tym. Ale potem sobie pomyślałem - kurde, czy tak naprawdę grupa internautów na reddicie jest reprezentatywna dla ogółu ludzi? Gdyby sugerować się redditem to Trump w wyborach by uzyskał góra 10%, wystarczy wejść na 5 najbardziej popularnych subredditów politycznych.

Bo jak jestem w pubach, czy z kimś na żywo pogadam o piłce, kto ma większe rozeznanie - nie czuję wtedy tego. Wczoraj w pubie znaczna większość była za Bayernem; tak gdzieś z 70/30. Ale to głównie dlatego, że "ROBERCIK GOŚCIU" - nie jest to objaw antimadridismo. (W sumie jestem ciekaw jak to by się rozkładało w takiej Francji, gdzie mają piłkarzy i w Madrycie i w Monachium)
Osoby nieinteresujące się piłką, ale oglądające największe mecze na świecie, o ile nie mają wyrobionego gustu Barca/Real to będą za mniejszymi drużynami i to też jest naturalne i też nie antimadridismo.
No i też pamiętajmy - nawet jeśli jest spora ludzi przeciwko Realowi to jest przede wszystkim ogromna rzesza ludzi za Realem. To tak jakby fanbase'y numer 3, 4, 5, 6 i 7 dopiero równoważyły ilość fanbase'u Realu. Problem w wielkich meczach jest taki, że do fanbase'ów numer 3-7 dołączą również numery [8; ...), bo nawet kibice Huddersfield będą przeciwko tym wielkim. I wówczas ma się mylne wrażenie "cały świat przeciwko nam".

Wracając do reddita - tak, to nie jest "oblężona twierdza" - tam nastroje od zawsze są wybitnie bardziej antyrealowskie niż antybarcelońskie. Wystarczy nawet spojrzeć na ujęcia klipów Ronaldo i Messiego porównywalne w ilość upvote'ów i sprawdzić odsetek +/-. Dla Crisa zawsze będzie o około ~5-7 punktów procentowych niższy. Z Realem/Barcą jest podobnie. Mam swoją teorię na ten temat, ale to nie temat na to.

Herman - jak widzisz nie piszę o żadnych "chorych z nienawiści klubach", ale gościu, to, że United będą nam kibicować w finale w meczu z Liverpoolem to żaden dowód na cokolwiek.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14
Skocz do: