FC Barcelona - Real Madryt [2-2]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaki będzie rezultat El Clasico?
Padnie remis
33%
 33%  [ 7 ]
Real zwycięży minimalnie po ciężkim meczu
28%
 28%  [ 6 ]
Barcelona pewnie i wysoko pokona Real
19%
 19%  [ 4 ]
Nieznaczne zwycięstwo Barcelony
14%
 14%  [ 3 ]
Real zdecydowanie i przekonywująco pokona Barcelonę
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowało Użytkowników : 21
Wszystkich Głosów : 21
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.03 10:50    Temat postu: FC Barcelona - Real Madryt [2-2] Odpowiedz z cytatem

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Już za trzy dni - w niedzielę 6 maja 2018 roku Real Madryt spróbuje zniszczyć marzenia kibiców Barcelony o "sezonie bez porażki".

Real Madryt w lidze właściwie już o nic nie walczy - mając cztery mecze do rozegrania zajmuje trzecie miejsce w lidze z 71 punktami, tracąc cztery oczka do wicelidera Atletico i jednocześnie mając cztery punkty przewagi nad Valencią. Do Barcelony, która ostatnio pewnie wygrywając 4:2 z Deportivo zapewniła sobie 25 tytuł mistrzowski Królewscy tracą aż 15 punktów (ostatni raz Real kończył sezon z tak dużą stratą do lidera w sezonie 2012/13).

Warto wspomnieć o pewnym piłkarzu, dla którego ten mecz będzie wyjątkowy. Andres Iniesta prawdopodobnie zagra z Realem po raz 38. i ostatni w swojej karierze, gdyż po 22 latach żegna się z klubem z Katalonii. Kiedy Iniesta zakończy już swój etap w Barcelonie, aktywnymi piłkarzami z największą liczbą meczy w Klasyku będą - jeśli zagrają w niedzielę - Sergio Ramos i Leo Messi, którzy będą mieli okazję wystapić po raz 38 (z tą róznicą, że raczej nie zamierzają szybko opuszczać swoich klubów :-) ).

Poprzednie El Clasico odbyło się w grudniu w Madrycie i - co wszyscy pewnie (niestety) dobrze pamiętamy - w przedświątecznej atmosferze Barca gładko pokonała Real 3:0 i odskoczyła na czternaście punktów, co definitywnie przekreśliło szanse Królewskich na obronę wywalczonego przed rokiem tytułu. Bramki strzelali wtedy: Messi, Suarez i Vidal. Zespół Zidane'a na pewno spróbuje zrewanżować się za tę klęskę i spróbować zbliżyć się do wicemistrzostwa (a na pewno zaklepać sobie trzecie miejsce).

Z drugiej strony Zidane może czuć się zobowiązany do uniemożliwienia Barcelonie wzięcia ligi bez porażki, ale w Madrycie wszystkie siły będą na pewno skoncentrowane na 26 maja i finale Ligi Mistrzów w Kijowie. Oczywiście Klasyk rządzi się swoimi prawami i jako najważniejsze ligowe spotkanie drugiej części sezonu oraz element odwiecznej rywalizacji - na pewno nie zostanie zlekceważony. Przypominam, że według woli Zidane'a - Real nie wykona szpaleru nowemu mistrzowi Hiszpanii. Katalończycy nie zrobili tego gestu uznania po wygraniu przez Królewskich Superpucharu Europy czy Klubowych Mistrzostw Świata, więc analogicznie - tym razem też szpaleru nie będzie.

Nawet jeśli Barcelona pokonałaby Real lub z nim zremisowała bez obaw - nie będzie pierwszym zespołem, który wygrał ligę bez porażki :-). Wcześniej dokonał tego Athletic Bilbao w sezonie 1929/30 oraz Real Madryt w sezonie 1931/32 (choć wtedy rozgrywano tylko 18 meczy w sezonie). Nawiązując jeszcze do historii - Real nigdy nie rozgrywał meczu z Barceloną 6 maja i będzie to pierwszy taki Klasyk w tym terminie.

Jeszcze garść statystyk: w La Lidze miało miejsce już 175 Klasyków - Real triumfował 72 razy, Barcelona 70, a 33 razy padł remis. Podsumowując wszystkie rozgrywki (La Liga, SP Hiszpanii, CdR, LM, Puchar Ligi) - w 236 spotkaniach Real zwyciężał w 95, Barca w 92 (49 remisów). Ostatnie 10 ligowych El Clasico to 6 zwycięstw Barcy, 3 Realu i 1 remis.

Przydałoby się więc trochę poprawić statystyki Tongue i przy okazji zafundować kibicom niezłe widowisko, w którym - mimo, że stawka będzie niewielka - zwycięstwo smakować będzie na pewno wyjątkowo.

FC Barcelona-Real Madryt; 36 kolejka La Liga 2017/18, niedziela, 6 maja, godzina 20:45, Camp Nou (Barcelona).
Studio meczowe rozpocznie się w Eleven Sports 1 o 20:00. Komentuje duet Święcicki/Ćwiąkała.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.05.03 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś 2:1 dla FCB, albo 2:2. W sumie to i tak mi wszystko jedno. Brałbym w ciemno manitę dla gospodarzy w niedzielę, jeśli mielibyśmy wygrać w Kijowie.

Myślę już tylko o finale LM.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.03 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyk jak cała liga wyjałowiona z emocji. No, przynajmniej do jutra, od jutra pewnie zacznie się u mnie "czuwanie klasykowe" Very Happy

Ale jestem pesymistą, jak nigdy. Widzę remis po głupich bramkach i indolencji w ataku obu stron, ale jakieś 2-1 dla Barcy, jak wyżej. Liczę na kilka zmian względem poprzedniego meczu, nie, nie rotacje, broń Boże, po prostu w przypadku Realu Zidane'a ciężko mówić w tej części sezonu o once de gala - a najważniejsze dla mnie jest uniknięcie kontuzji.

Więc zero kontuzji, zajebiście byłoby wygrać, jasne, ale jestem pewien, że tym razem remis/porażka mnie nie dotknie tak jak zwykle. A potem wracamy do myślenia o Kijowie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2018.05.03 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przeczucie, że wygramy. Ten klub jest pełen paradoksów, obecny sezon przypomina mi 12/13 za Mourinho, gdzie to tez dołowaliśmy cały sezon w lidze by następnie ograć Barcelonę bodajże 2:1.
I choć El Clasico to zawsze derby tak w tym roku zależy mi tylko na jednej rzeczy - sprawić by Barcelona nie skończyła ligi bez porażki. Tyle mi do szczęścia wystarczy w kończącym się już sezonie ligowym Primera Division skoro większość rozstrzygnięć i tak już znamy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
ElControlTotal
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.03 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokonalismy mistrza Francji, Włoch, Niemiec, czas na mistrza Hiszpanii.

Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.03 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ to jest okres! Dwa Kapitalne starcia z Juventusem, później gigantyczne emocje z Bawarczykami, a teraz - na deser - Classico!
Nie zgodzę się co do nazywania tego starcia meczem o przysłowiową pietruszkę. Obie strony mają sporo do ugrania.
Dla Barcy jest to mecz o utrzymanie retoryki (bezsensownej swoją drogą), że europejska (TFU! ŚWIATOWA!) dominacja Realu wzięła się jedynie z farta nie trafienia za żadnym razem na Dumę Katalonii, wszak w bezpośrednich pojedynkach to Oni są lepsi (tym bardziej głupie, bo nie są Very Happy Jednak wygrana na Bernabeu w poprzednim sezonie - a i w tym - dała im 'pretekst'). Jest to też szansa na pokazanie, że Barcelona potrafi grać też z największymi, a nie ślizgać w LM i odpadać gdy tylko pojawi się lepsza, bardziej poukładana ekipa.
Dla Realu zaś to szansa na swego rodzaju zadośćuczynienie kibicom za fatalną postawę w lidze, rewanż za Bernabeu, szansa na udowodnienie Katalończykom, że nie przez przypadek to my jesteśmy wielkimi mistrzami, a Oni ćwierćfinalistami. Smaczku dodaje także fakt, że możemy zakończyć serię (genialną skądinąd) bez porażek w lidze. Nie pozwólmy im przejść przez ligę nieskazitelnymi.
Liczę na ofensywną grę, wysoki pressing, parcie na bramkę Ter Stegena i stwarzanie sobie dużej ilości okazji bramkowych. Marzy mi się jakieś 4:3 dla nas, ale o ile wierzę, że ZZ spuści naszych z taktycznej smyczy, o tyle VV zrobi wszystko, byleby nie przegrać.

tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2018.05.03 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa, do czego to doszło, że 3 dni przed meczem z Barceloną mam zlewkę jak na mecz z Leganes.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.05.03 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proste. Piłkarze zafundowali nam typowy piknik ligowy w tym sezonie mniej więcej od listopada. :]

JakisLogin
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.05.03 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten mecz nie ma już żadnego praktycznego znaczenia, co najwyżej gra o honor i prestiż

Nawet jak przegramy to płakać nie będę, bo Puchar Europy mamy na wyciągnięcie ręki, chociaż wiadomo, fajnie by było pokonać bordowych i tym samym postawić kropkę nad "i"

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.03 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba im zepsuć ligę bez porażki. Tylko dlatego ten mecz w ogóle w jakiś tam sposób siedzi mi w głowie. Gdyby nie to, pewnie bym zapomniał, że to już tej niedzieli. Tylko Kijów.

Powrót do góry
ryba1984
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.03 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyczuwam jakiś wysoki wynik. Jakieś 4:0, 4:1...

Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.03 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak u poprzednika.
Kompletna zlewka i na osłodę spuścić manto tej dzikiej hordzie, upokorzyć.

Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2018.05.03 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na miejscu Zidane'a wystawiłbym kompletnie rezerowy skład, Casille, Achrafy, Valleje, Cebulosy, Mayorale itd. żeby ostentacyjnie okazać, że to mecz o nic i zademonstrować czystą pogardę i lekceważenie wobec Barcelony.

panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.03 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, potem dostaniemy w pipe jakieś 5:0 i będą kolejna dekadę orgazmu dostawać. Wyjść żeby zażreć i wygrać, nie brać jeńców.

Powrót do góry
browar
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2018.05.04 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, pojechać z nimi, żeby przez następne lata nie spuszczali się że nie przegrali żadnego meczu w sezonie...

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10
Skocz do: