Real Madryt - Liverpool FC [3-1] \o/ \o/ \o/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Real Madryt...
pewnie wygra finał w 90 minutach.
52%
 52%  [ 25 ]
z problemami wygra finał w 90 minutach.
35%
 35%  [ 17 ]
przegra po wyrównanej walce w 90 minutach.
4%
 4%  [ 2 ]
wygra po dogrywce.
4%
 4%  [ 2 ]
wysoko przegra finał w 90 minutach.
2%
 2%  [ 1 ]
wygra po rzutach karnych.
2%
 2%  [ 1 ]
przegra po dogrywce.
0%
 0%  [ 0 ]
przegra po rzutach karnych.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 48
Wszystkich Głosów : 48
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn
Bordowo-granatowy Paladyn

PostWysłany: 2018.05.03 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mecz przypadkiem nie będzie w środku ramadanu? Can, Mane, Salah lubią to ;)

Liver to zespół podobny do PSG - pierwsze uderzenie i później spontan. Jak dostaną, to maja strach w oczach. Wczoraj zabrakło niewiele by Roma wbija im kolejną bramkę.

Cytat:
Sevilla - Liverpool, po 45 minutach 0:3, po 90 minutach 3:3,
Arsenal - Liverpool, po 52 minutach 0:2, po 90 minutach 3:3,
Liverpool - Man City (liga), po 68 minutach 4:1, po 90 minutach 4:3,
Liverpool - Roma, po 69 minutach 5:0, po 90 minutach 5:2,
Roma - Liverpool, po 45 minutach 1:2, po 90 minutach 4:2 (do tego dwa niepodyktowane karne dla Rzymu)

Cytat:
Tak, potem dostaniemy w pipe jakieś 5:0 i będą kolejna dekadę orgazmu dostawać. Wyjść żeby zażreć i wygrać, nie brać jeńców.

a gdyby nie przegrali:D

Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2018.05.03 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

decofcb87 napisał:
A mecz przypadkiem nie będzie w środku ramadanu? Can, Mane, Salah lubią to ;)

Właśnie miałem to wrzucać.

Cytat:
Czy religia może mieć wpływ na wynik finału Ligi Mistrzów? Może. Mecz Liverpoolu z Realem odbędzie się w trakcie ramadanu. Trzech ważnych piłkarzy "The Reds" to praktykujący muzułmanie.

W tym roku święty miesiąc dla wyznawców islamu rozpoczyna się 15 maja, a kończy 14 czerwca. W tym czasie muzułmanom od świtu do zmierzchu nie wolno m.in. spożywać żadnych pokarmów i przyjmować płynów. Zaburzony jest też sen, który jest przerywany przed wschodem słońca, by móc zjeść i napić się jeszcze przed całodziennym postem.

Rygory związane z ramadanem są z oczywistych względów skrajnie niekorzystne dla zawodowych sportowców. Także dla piłkarzy, których 26 maja, czyli jedenastego dnia ramadanu, czeka finał Ligi Mistrzów.

W kadrze Liverpoolu znajduje się trzech praktykujących muzułmanów. Dwóch z nich tworzy najbardziej spektakularny atak tego sezonu - to Mohamed Salah i Sadio Mane. Trzecim jest Emre Can. Dla porównania w szerokiej kadrze Realu jest tylko jeden wyznawca islamu. Achraf Hakimi ma jednak niewielkie szanse na grę w finale.

Po awansie do finału Alberto Moreno zażartował, że jest w stanie jeść i pić za kolegów z drużyny, ale sprawa nie wydaje się tak błaha. Angielskie i hiszpańskie media zastanawiają się, jak ramadan wpłynie na przygotowania i grę piłkarzy w wielkim finale.

Salah próbował już pogodzić obowiązki religijne i zawodowe. Gdy był piłkarzem Chelsea, ramadan przypadł na okres przygotowawczy. Egipcjanin nie przerwał jednak postu.

- Ramadan był dla mnie bardzo trudny, bo każdego dnia mieliśmy dwa treningi. Podczas drugiego czułem duży spadek energii. Dostosowanie się do reguł religii było jednak dla mnie bardzo ważne - opowiadał Salah.

O ramadanie mówiono też w kontekście mistrzostw świata w Rosji. Shawki Allam, wielki mufti Egiptu, zezwolił piłkarzom reprezentacji na odłożenie postu w celu lepszego przygotowania się do występu na mundialu. - Ale lepiej, żeby zachowywali post - podkreśla duchowny.

Przed piłkarzami Liverpoolu dylemat. Ryzykować przed jednym z najważniejszych meczów w życiu, by pozostać wiernym jednemu z filarów swojej religii, czy odwrotnie: nie dochować obowiązków związanych z ramadanem, ale być optymalnie przygotowanym do występu w finale Ligi Mistrzów. Jego rozwiązanie może mieć duży wpływ na wynik rywalizacji z Realem.

Niecodzienna sytuacja, ale dodaję to bardziej w ramach ciekawostki.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Rauer
Il Muro di Berlino

PostWysłany: 2018.05.03 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że pokora jest ważna w futbolu. Wiem, że może będziemy musieli to wszystko odszczekiwać. Ale kurwa mać...

Tak obiektywnie patrząc, ten Liverpool nie powinien mieć z nami większych szans. Ramos, Varane i spółka zatrzymali w tym sezonie Mbappe, Neymara, Higuaina, Dybalę, Lewandowskiego i Mullera, więc nie straszcie tutaj Mane czy Firmino. Ok, Salah jest w zajebistej formie, ale gość potrzebuje przestrzeni, więc wystarczy dobra asekuracja na bokach Casemiro i przystopowanie Carvajala.

O pomocy i obronie Liverpoolu nie będę się wypowiadał, bo tam w porównaniu z Realem jest przepaść.

Pewnie na kilka dni przed finałem będzie nerwówka, ale na razie jej nie czuję. I też się obawiam, że to zły znak, bo przed Atleti i Juve srałem się od samego początku. Pożyjemy, zobaczymy.

Ostatnio zmieniony przez Rauer dnia 2018.05.03 21:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.05.03 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benzema też chyba pości, choć muslim z niego taki jak z Busha chrześcijanin.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.03 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znasz Busha, nie wiem zresztą, którego, żeby go oceniać? ;)

Btw. Nie było kiedyś, że Benzema chyba pości po sezonie, czy coś takiego?

Onoma
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.05.03 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finał dla Liverpoolu to i tak duże osiągnięcie, ale jestem pewien, że wygramy. I to nie jest pycha, tylko racjonalne myślenie.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.05.03 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem czy ma znaczenie którego, skoro wybór któregoś z odłamów chrześcijaństwa jako swojego systemu wartości jest jak wybieranie ulubionego keczupu na półce w sklepie? Co kto woli Tongue

Ostatnio Coco nie miał chyba kumpli do obchodzenia Ramadanu od czasu odejścia Lassa, Khediry i Ozila więc być może wogóle przestał.

Powrót do góry
JakisLogin
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.05.03 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem Atletico - Arsenal i naszła mnie taka refleksja że w porównaniu do Atletico to my za cholerę nie potrafimy sobie radzić z pressingiem. Atletico na spokojnie się uwalniało spod każdego pressingu, a nawet jeżeli się nie udało, to momentalnie na pomoc podbiegał drugi zawodnik i ratował sytuację. Poza tym są dużo bardziej waleczni od nas, startują do każdej piłki i nie odstawiają nogi. Ogólnie w chuj ułożona drużyna, zero paniki, genialna kontrola piłki, genialne ustawianie się do podań i kontrowanie. Nie wspominając już o tym że ich opanowanie i dyscyplina w obronie zjada naszą na śniadanie. Jestem przekonany że poradzili by sobie z Bayernem dużo lepiej niż my

U nas z Bayernem wszyscy sobie wesoło dreptali i przegrywali 90% walk o piłkę, a nawet jak daliśmy radę przejąć piłkę to i tak za kilka sekund ją traciliśmy. I ogólnie były obsrane majty i panika w całej drużynie.

Zastanawia mnie więc co będzie jak Liverpool zastosuje wobec nas ten sławny gegenpressing Kloppa. Czy poradzimy sobie z tym? Bo coś mi się wydaje że jednak może nie być tak całkiem bezproblemowo

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.05.03 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
Benzema też chyba pości, choć muslim z niego taki jak z Busha chrześcijanin.

On sobie odkłada na później chyba.. :lol2: gdzieś mi się to obiło o uszy.

lukexpl
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.03 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się boję finału jak zawsze, ale jestem dobrej myśli. Na pewno ZZ z ekipą odpowiednio przygotują drużynę do tego, zespół będzie najlepiej zmotywowany. Chyba największa motywacja w tym sezonie była na dwumecz z PSG i liczę na powtórkę. Liverpool to drużyna podobna do PSG jeżeli chodzi o trio w ataku, ale reszta formacji oczywiście gorsza. Jednak Klopp a Emery, to ta zasadnicza różnica.

Z tej obrony Liverpoolu i Kariusa to też bym się nie naśmiewał, bo przeciwko nam "pazie" lubią grać mecze życia, a takim niewątpliwie będzie finał LM.

Liverpool też będzie miał tydzień więcej odpoczynku przed finałem, więc ZZ musi zastosować rotacje, bo nasi piłkarze i tak mają już sporo minut w nogach. Z drugiej strony drużyna nie wypadnie z rytmu i też najlepiej trenuje się grając na boisku z inną drużyną ;)

Powrót do góry
NeVeS
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.04 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez gdzieś czytałem o tym jak piłkarze ochodzą Ramadan,Ozil podobno w ogóle nie obchodził jak był w Realu, a Benzema planuje odrobić po karierze, albo ktoś za niego pości w wybrane dni. Natomiast Salah podobno na powaznie to traktuje Smile

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.05.04 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś dla rozważających teorie spiskowe:

http://www.marca.com/futbol/champions-league/2018/05/04/5aec491b46163fbe5a8b45ee.html

Powrót do góry
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2018.05.04 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno ta strona to fejk.

Powrót do góry
voitek
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.05.04 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież takie organizacje mają z góry przygotowane strony/grafiki/aplikacje na wszystkie scenariusze i uruchamiają konkretny w razie potrzeby. Ktoś po prostu nawalił i na stronie włączył tak wariant.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.05.04 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w sumie to co wyszło na stronie Romy w II dekadzie kwietnia, to było przed losowaniem, a innych "wariantów" (tzn. skanu z biletami na mecz z Bayernem czy Realem) nie widziałem, ukazał się tylko wariant z Liverpoolem 2 maja. Very Happy

Tzn. widziałem już skan z tymi biletami na Roma-Liverpool, jak na BO ktoś o 10:00 w dzień losowania wkleił.

Cytat:
Podobno ta strona to fejk.

http://forum.lfc.pl/viewtopic.php?p=458155#p458155

W sumie wejść się nie da w ten link z UEFA, już nieaktywny. Very Happy

Pewne jest jedno, jeśli wygra faktycznie Liverpool, to będzie pszypau. No chyba że teraz dali specjalnie Liverpool jako zwycięzcę, a wygramy my, żeby pokazać, że jednak to zwykłe błędy. Potfur

Kolejny zły znak. Zwykle takie błędy się sprawdzają, nie jestem ekstremalnym czarnowidzem przed tym meczem, co jak na mnie nietypowe. Chyba faktycznie przegramy. :(

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2017/18 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
Strona 2 z 20
Skocz do: