Zabawa w Prezesa - 1. Edycja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2018.10.16 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Discord spoko, jak ktoś nie ma to nie trzeba ściągać, można w przeglądarce odpalić.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.10.16 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, wolałbym aby dzisiaj tego jeszcze nie zaczynać. W sensie od biedy dam radę się pojawić, ale jutro - te same godziny wieczorne/późno popołudniowe byłyby znacznie lepsze. Dajmy może też każdemu to przetrawić, jeszcze raz na spokojnie przeczytać zasady etc. Organizacyjnie myślę, że nikomu nie robi większej różnicy czy to wtorek czy środa, hope so.

A i bowdown, Crawler, za te herby. Z szacunku do Twojego zaangażowania w tą zabawę trzeba się będzie postarać Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.10.16 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc i ja wolałbym jutro.

Chcecie, aby udostępnić wam listę piłkarzy zawczasu?

Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.10.16 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, chcemy listę.

liso7
todo al blanco

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2018.10.16 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcemy listę. Ja mogę zawsze, ale po godzinie 20.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn

PostWysłany: 2018.10.16 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro jak najbardziej - lista by się bardzo przydała.

Bardziej Skype, ale jeśli trzeba Discordem...

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.10.16 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista piłkarzy podzielona jest na 6 kategorii: Napastnicy, Ofensywni Pomocnicy (skrzydłowi i dziesiątki), Pomocnicy (środkowi, defensywni i boczni), Obrońcy i Boczni Obrońcy oraz Bramkarze. Są to dość sztuczne podziały. Zrezygnowałem z dokładnego podziału na pozycje, bo nie chciałem wchodzić w polemikę, do której kategorii przynależy jaki piłkarz. W trakcie draftu będę w miarę możliwości udostępniał wam całą listę lub listę danej kategorii - uaktualnioną o wybranych już piłkarzy. Jest 405 piłkarzy do wyboru, nas jest 16 i wybieramy po 22 piłkarzy, więc pozostanie spory zapas - aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W czasie waszego wyboru w drafcie będziecie mogli wybrać każdego dostępnego zawodnika - nie będzie ograniczenia "musisz z listy bramkarzy". Wydaje mi się, że jest to wybór sprawiedliwy, a w dodatku pozwalający na pewną taktykę w doborze składu - to jest jeśli posiadający wyższe miejsca gracze wybiorą samych napastników, ostatniemu graczowi przypadnie najlepszy bramkarz. Nie jest to zasada, ale chyba jest to lepsze rozwiązanie niż ograniczanie listy do danej kategorii po kolei.

Listę tworzyłem głównie w oparciu o statystyki z FMa - to jest wybierałem statystycznie najlepszych zawodników. Kilku znanych zawodników może brakować, kilku nazwisk możecie nie kojarzyć. Jeśli jakimś cudem pominąłem kogoś bardzo ważnego - możecie napisać, ale lista jest raczej zamknięta i nie przyjmuję większych reklamacji w tej edycji.

Wybaczcie, że lista jest w alfabetycznej kolejności zaczynając od imion, a nie nazwisk. Scaliły mi się komórki w trakcie pracy w Excelu i niechcący nadpisałem plik i nie chciało mi się od nowa rozdzielać imion i nazwisk.

Lista: (dodam ją też w pierwszym poście)
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

/

deco, Discord jest dostępny jak napisał Maas z poziomu przeglądarki i nie jest takim bloatware jak Skype. Jest szybszy i wygodniejszy w użyciu, zwłaszcza dla konferencji 16 ludzi. Oczywiście jeśli większość wypowie się za Skype to pewnie dostosuje się.

Ostatnio zmieniony przez Crawler dnia 2018.10.16 14:54, w całości zmieniany 1 raz

decofcb87

PostWysłany: 2018.10.16 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra robota! Lista wydrukowana Smile

Cytat:
eco, Discord jest dostępny jak napisał Maas z poziomu przeglądarki i nie jest takim bloatware jak Skype. Jest szybszy i wygodniejszy w użyciu, zwłaszcza dla konferencji 16 ludzi. Oczywiście jeśli większość wypowie się za Skype to pewnie dostosuje się.

Dostosuje się.

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.10.16 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS mała sugestia
Nie wiem czy to będzie przekombinowanie, ale na live draft byłoby dobrze wrzucić to w Google Sheets czy coś innego nad którym kontrolę edycji będzie mieć tylko Crawler, ale dostęp miałby każdy użytkownik, i po każdym wyborze to co już jest niedostępne mógłbyś zaznaczać na czerwono? Inaczej może nam się w rundzie nr 16 czy 18 draftu kompletnie pojebać kto z listy jeszcze jest wolny.

Możemy oczywiście drukować i wykreślać samemu, ale mogłoby to ułatwić sprawę.

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.10.16 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł, zupełnie zapomniałem o takiej możliwości.

e: Jasna cholera, teraz zobaczyłem, że dałem kilku obrońców za mało. Mam ich "w zapasie", więc za moment edytuję listę dodając dokładnie 7 obrońców. Wybacz deco, dopisz ich sobie ołówkiem czy coś Tongue

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.10.16 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo po prostu wycinać z ogólnej listy i wklejać pod nick/drużynę.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.10.16 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko tak rzucę, że bez pośpiechu, Panowie. Miejmy pewność, że każdy aktywnie w obrębie tej zabawy już sobie działa, ogarnia dokładnie na czym to polega i lecimy. Lista jest dość obszerna, ja bym chciał sobie spojrzeć też na odniesienie tych piłkarzy do FMki 18, bo ostatnie lata sobie grywałem w szesnastkę, by nie podchodzić ot tak z marszu.

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.10.16 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nie było tak prosto, to powiem, że korzystam z najświeższego update'u ze zmienionymi CA i PA od pr0. Very Happy

Zresztą nie sądziłem, że będziecie podchodzili do tego w ten sposób, aby wyliczać kto ma lepsze statystyki. Podani piłkarze powinni wam być znani w co najmniej 85% i szczerze mogę powiedzieć, że różnice między "najsłabszym" a "najlepszym" z listy nie są zatrważająco wielkie; to jednak jest "prestiżowa" lista. Więc nie musicie robić wielkiej analizy. Ja będę kierował się wyłącznie swoimi fanaberiami i uczuciami, a nie statystykami przy wybieraniu składu, mimo że dobrze znam wszystkich zamieszczonych piłkarzy.
Oczywiście - każdemu wedle jego potrzeb. Dlatego tak skrupulatnie informuję o wszystkim.

Link do Dokumentów Google, na którym jest lista i zespoły, dla waszej wygody aktualizowane będą w czasie rzeczywistym.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.10.16 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czil, też nie chodziło mi o patrzenie na jakieś PA/CA czy ratingi z FMRTE etc. Po prostu strzelam, że jednak przeskok z 16tki na 18tki jakiś tam jest Smile Ja w ogóle jeszcze na te reguły zbytnio nie patrzyłem, muszę dokładniej to przeczytać, ale zaraz z pracy wychodzę, a spotkanie się wykrzaczyło, więc będzie czas.

Powrót do góry
damikor
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.10.16 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż za herby, serce rośnie! <serce>

Po 20:00 brzmi dobrze, tylko byłbym wdzięczny jakby to nie był piątek. Ale poza tym dowolnie, czy to zaraz (dziś-jutro-pojutrze), czy w weekend.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
Strona 2 z 27
Skocz do: