Zabawa w Prezesa - 1. Edycja
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.10.16 10:28    Temat postu: Zabawa w Prezesa - 1. Edycja Odpowiedz z cytatem

Witam w temacie pierwszej edycji (i być może ostatniej :-) ) Zabawy w Prezesa. Zasady powinny być mniej więcej znane wszelkim uczestnikom, ale dla przypomnienia:
każdemu uczestnikowi przysługuje skład złożony z 22 piłkarzy, który wyłonimy w ramach draftu (22 kolejek, w trakcie których każdy z nas będzie miał możliwość wyboru jednego z dostępnych na liście piłkarzy), jak również menadżera wybranego w identyczny sposób

Po zakończonym drafcie wszystkie dane zostaną przeze mnie wprowadzone do Football Managera 2018 (udostępnionego przez Bonka) za pomocą edytora. Po tym czasie wasz wkład zakończy się - będziecie jedynie obserwatorami. Niestety w tej edycji nie uda mi się zrealizować styczniowych transferów - ze względu na brak dostępu do edytora w grze (jest on dodatkowo płatny). W ramach możliwości i w czasie wygodnym dla mnie, będę udostępniał skróty meczów z rozgrywanych kolejek, jak również statystyki ligi (strzelcy, asystenci itp.).

Lista uczestników zabawy: (w spoilerach poukrywałem "herby")
1. Crawler [FC Bananos]
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

2. damikor [Descansado CF]

3. Bonk [Galaktyczne Żelki]

4. IVAN_ZAMORANO [Unrestrained Lions]

5. Sarcasm [Anti Cules]

6. decofcb87 [FC Derecho Andorra]

7. Sandman [California Sinners]

8. Goldschmidt [Stirling City Saints]

9. CasRamHig [Volpi]

10. liso7 [Kobra FC]

11. Janus. [UD Paperas]

12. Behappy [Don't Worry]

13. Cement [Los Latinos Mexicanos CF]

14. miXUE [FC Universum]

15. Sondokan [LZS Zakapiory]

16. Maas [Transportledningenriks CF]

Wszystkie herby zostały wykonane przeze mnie - przypadło na jeden średnio pięć minut. Tak, z założenia miały być słabe (nie znaczy to, że umiałbym zrobić dobre - ale założenie wypełniłem). Przepraszam CasRamHiga za literówkę w herbie. (I Sondokana, teraz zauważyłem).

Kolejność draftu została wylosowana w następujący sposób:

Link

Dla niecierpliwych:

Zdecydowałem wstępnie, że draft odbędzie się w kolejności "wężowej". To jest: w pierwszej kolejce lista idzie od 1 do 16 gracza. W drugiej: odwrotnie, 16-1. W trzeciej znowu wraca do początkowej wartości, 1-16, a w czwartej: ponownie na odwrót. To jest na zmianę, 1-16, 16-1, 1-16. To jest jeszcze do negocjacji.

Ostatnia sprawa i właściwie najważniejsza: formuła draftu. Mam listę około 400 piłkarzy z Football Managera podzielonych na pozycje (bramkarze, obrońcy, pomocnicy, atakujący). Jest to dość tendencyjny podział, nie chciałem wprost zdradzać pozycji z gry (ale obeznani z FM i tak będą kojarzyć). Dlatego moim zdaniem najlepszym sposobem na przeprowadzenie draftu byłoby spotkać się wspólnie na jednym czacie (na jakiejś stronie internetowej lub za pomocą programu typu Discord, Skype) na godzinkę lub dwie. Wiem, że ustalenie wspólnego terminu może być bardzo niewygodne dla wielu - dlatego forsowałem liczbę 16 graczy, abyśmy mogli grać w co najmniej 10 gdyby odpadła znaczna część z tego powodu.
Jeśli większości to nie odpowiada zostaje draft za pomocą forum - ale wtedy też potrzebowałbym zaangażowania z waszej strony i przeznaczenie jednego-dwóch dni na odświeżanie go. Wydaje mi się to jednak o wiele bardziej męczące i niewygodne, a w dodatku mogłoby niepotrzebnie się przedłużać. Niemniej jednak - jestem otwarty na propozycje. Jestem w stanie założyć pokój na jakimś czacie jak i wyposażyć się w różne konta społecznościowe lub programy, aby się to udało.

Jeśli są jeszcze jakieś niejasności - pisać. Pewnie i mi się coś przypomni to będę edytował post.

LISTA PIŁKARZY DO DRAFTU:

Link do Dokumentów Google, na którym jest lista i zespoły, dla waszej wygody aktualizowane będą w czasie rzeczywistym.

Symulacja odbędzie się na FM18 z najnowszym update'em statystyk piłkarzy od pr0.

Draft prawdopodobnie odbędzie się na Discordzie: założony kanał podam zarówno w nowym poście, jak i zedytuję ten post. Jeśli większości nie odpowiada Discord, wtedy zdecydujemy się na coś innego - ale Discord jest lekkim programem - dostępnym także z poziomu przeglądarki! W dodatku mobile-friendly.

Zaproszenie na Discord (powinno być bezterminowe) - https://discord.gg/VaNtkYs // Goldschmidt

Ostatnio zmieniony przez Crawler dnia 2018.10.16 15:21, w całości zmieniany 4 razy

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.10.16 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herby <serce>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.10.16 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem draft musi odbyć się nie wcześniej niż 23:00 i nie w weekend, co wy na to?

Bonk
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.10.16 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obstawiam, że większość idzie do roboty i wstaję rano... także po 23 odpada Smile Jak już to od 19/20 w tygodniu.

Powrót do góry
Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2018.10.16 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się dostosuje, mi pasuje w tygodniu każda godzina na forum, a na jakimś Discordzie jedynie po pracy po 17:00.

Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.10.16 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikogo w domu nie ma o tej porze, to już niech chociaż weekend będzie jak ma być wcześniej.

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.10.16 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że wieczorna godzina to najlepszy moment. 23 może być za późno - właśnie ze względu na pracę. Ale jakaś 20-21 są już bardziej przyswajalnymi godzinami. To tylko zabawa, więc nie sprężajmy się, ale z drugiej strony poświęcenie godziny na nią też nie jest wielkim wysiłkiem mam nadzieję. Jeśli wszystkim odpowiadałaby np. godzina 20, to moglibyśmy to zorganizować nawet dzisiaj wieczorem.

Behappy, wyobraź sobie, że niektórzy potrafią raz w życiu odstawić wieczorne wyjście do pubu na kiedy indziej Tongue
Czekanie do weekendu oznaczałoby parudniową obsuwę. Mi się nigdzie nie spieszy, ale w takim wypadku równie dobrze moglibyśmy zacząć już teraz forumowy draft. Potrwałby do niedzieli, więc wyszłoby na to samo.

Jeśli nie dojdziemy do konsensusu to albo wywalamy 2-3 łamistrajków, albo zarządzam forumowy draft - potrwa to o wiele dłużej, ale każdy będzie mógł w swoim czasie wybrać i napisać post.

Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.10.16 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dziś 22:00 proponuję.

Cement
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2018.10.16 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Crawler, jesteś gość. Gwałty na moim stadionie będą na porządku dziennym.

myślę, że warto ustalić termin z góry, np. jutro 20;00, bo dopasowanie przy 16 osobach będzie pewnie niemożliwe i zawsze ktoś wypadnie.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2018.10.16 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawajcie dziś o 21 albo później

[ Dodano: Dzisiaj o 12:17 ]
Albo jutro, bo dziś niekazdy może ogarnąć

decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn
Bordowo-granatowy Paladyn

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.10.16 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herby pierwsza klasa

Dzisiaj 21-22, jutro też mogę o tej samej porze

Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2018.10.16 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi pasuje dziś wieczorem.

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.10.16 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie spodziewałbym się cudów wymagając obecności całego grona aplikujących "na już", chyba że przesiadują na forum codziennie nic nie pisząc ale wiedząc co się dzieje. Jeśli tak to można się umawiać na szybko, ale jakoś wątpię byśmy mieli stuprocentową skuteczność Tongue

Ustalenie konkretnej pory na nadchodzący tydzień byłoby chyba optymalnym rozwiązaniem. Ja nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek wieczornej porze przez następne 2 tygodnie.

Jak damy radę na dziś lub jutro to OK. Jak nie to Crawler możesz uderzać, dołączę ankietę z kilkoma opcjami i niech towarzystwo głosuje.

Powrót do góry
CasRamHig
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2018.10.16 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldschmidt napisał:
chyba że przesiadują na forum codziennie nic nie pisząc ale wiedząc co się dzieje.

To ja!

Herby kozak. Dla tej literówki chciałbym zmienić nazwę na Vulpi Tongue
Juz w tym losowaniu draftu mi sie udzieliły emocje Very Happy
A draft jak dla mnie możemy zrobić nawet dzisiaj wieczorem.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.10.16 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że powinniśmy dać szansę każdemu się wypowiedzieć, więc nie forsujmy na razie dzisiejszego terminu dopóki nie wypowie się co najmniej znaczna większość zapisanych.

Na marginesie: czy wszyscy są zapoznani z programem Discord, a jeśli nie, to czy mogliby się zapoznać? Najłatwiej byłoby mi przeprowadzić tam draft, bo można tam w prosty sposób wrzucać pliki i zdjęcia (a będę musiał wam udostępniać listę dostępnych piłkarzy), a w dodatku Discord bez problemu mieści na kanale wiele osób i jest mobile-friendly.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23
Skocz do: