Éder Militao
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.01.20 18:09    Temat postu: Éder Militao Odpowiedz z cytatem

Éder Gabriel Militão, 21 lat, 1.86m wzrostu

Urodzony 18 stycznia 1998 roku w São Paulo, gdzie spędził 7 lat w sekcji młodzieżowej São Paulo FC, po czym został członkiem pierwszej drużyny zaliczając profesjonalny debiut w 2016 roku. Przez kolejne dwa sezony rozegrał 35 spotkań w barwach klubu grając zazwyczaj na prawej obronie, od czasu do czasu grywając na środku obrony oraz jako defensywny pomocnik. We wrześniu ubiegłego roku zaliczył również debiut w reprezentacji Brazylii w wygranym 5:0 meczu przeciw Salwadorczykom.

W sierpniu 2018 zdecydował się na przeprowadzkę do Europy podpisując 5-letnią umowę z FC Porto. W obecnym sezonie rozegrał 25 spotkań we wszystkich rozgrywkach wliczając Ligę Mistrzów, niemal wszystkie jako stoper i przyczyniając się do bardzo dobrego defensywnego wyniku 14 bramek straconych przez blok obronny przez ostatnie 4 miesiące.

---------------------------------------------------------------------------

http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=86470
https://en.as.com/en/2019/01/20/football/1547999205_855711.html

Wg ASa Real doszedł do pełnego porozumienia w sprawie transferu zawodnika w letnim okienku transferowym. Operacja ma kosztować nas ok. €50M. Klub pragnie zamknąć temat jak najszybciej zanim kwota wzrośnie wobec zainteresowania innych europejskich klubów.

---------------------------------------------------------------------------

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Nie sądzę by wielu madridistas miało okazję oglądać nasz potencjalny nowy nabytek w akcji. Z kompilek trudno cokolwiek wnioskować, aczkolwiek mi osobiście przypomina innego Brazylijczyka z São Paulo, którego 6-7 lat temu pozyskaliśmy z Rio Ave do gry w Castilli - Fabinho. Sylwetką przypomina właśnie jego oraz Rafę Varane'a, długonożny atleta, dość średniego jak na obrońcę wzrostu, długie susy pomagają mu w pojedynkach biegowych z szybkimi skrzydłowymi (4:53 w kompilce), odważny i pewny w powietrzu. Wygląda na to że gra też dość czysto, nie złapał jeszcze żadnej kartki w lidze z Porto, dwie w LM.

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.

Ostatnio zmieniony przez Goldschmidt dnia 2019.03.14 13:27, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2019.01.20 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinniśmy brać.

Potrzebujemy kogoś, kto będzie naciskał na Ramosa i Rafe, a za parę lat zastąpi na środku Sergio. Już teraz prezentuje się nieźle, więc w Realu, w którym będzie miał się od kogo uczyć - powinien wyrosnąć z niego świetny defensor. Gdyby nie klauzula, byłby droższy - brać i się nie zastanawiać.

W ogóle nasza formacja defensywna wygląda obiecująco. Środek bardzo mocny, Regui i Achraf będą naciskać na Marcelo, Dani i Odriozola to b. wysoki poziom. Do tego Casemiro + Llorente to też top. Jeszcze Courtois i Navas w bramie... Formacja na lata. Jak to możliwe, że my tyle goli tracimy? :]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Avadis
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2019.01.20 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem, więc ciężko mi się wypowiedzieć, ale mocno zniechęca mnie cena - jest już na tyle pokaźna, że po takim zakupie działacze pewnie znowu nie zdecydowaliby się na sensowne wzmocnienie napadu.

Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.20 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, obrońca mam potrzebny... ale jakoś Matthijs de Ligt zdecydowanie bardziej do mnie trafia. Nawet za jakieś ~30 baniek więcej.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.01.20 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest tutaj ktokolwiek, kto oglądał go w więcej niż jednym przypadkowym spotkaniu, najlepiej skupiając na nim swoją uwagę?

Dla mnie byłby to klasyczny wtf-transfer, zero pojęcia o tym gościu. Obrońca w obliczu regularnych kontuzji Vallejo jednak latem by się przydał.

Burzafka
El Madrid para siempre.

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.01.20 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomina to transfer Pepe.

Mbappe [2019-2020]
Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.20 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czekajcie, jak Wy to w ogóle widzicie?

a) Ramos jest bezdyskusyjny. Jeszcze na pewno 2 lata. Varane jest bezdyskusyjny.
Gdzie Wy widzicie na naszej ławce 20-latka za 50 milionów?

b) A nawet jeśli - co z Nacho? Naszym Nacho, naszym wychowankiem i gościem, który dopiero w tym sezonie pokazał, że przytrafiają mu się błędy, inaczej jest najpewniejszym punktem w kadrze jeśli chodzi o bycie na pewnym, stałym poziomie.
I co z nim, ma sobie skoczyć na trybuny? Przejść na lewe skrzydło? Tam gdzie jest Marcelo, Reguillion i Theo, a nawet Hakimi? Przejść na prawe skrzydło, gdzie jest Carvajal, Odriozola i Hakimi?

c) I to wszystko mając ogranego w lidze hiszpańskiej wychowanka Hermoso za 15 mln z klauzulą dla nas(wedle pogłosek)?

d) Jak z jego obywatelstwem? To w końcu Brazylijczyk. Pamiętajcie, że jesteśmy w sytuacji, w której w kolejnym sezonie bez obywatelstwa UE mogą być:
- Vinicius,
- Rodrygo,
- Valverde
- Bale?

Jak po kolei ktoś mi odpowie na te cztery punkty i uzasadni - spoko, super, niech się okaże drugim Pepsonem. Póki co ten transfer się dla mnie kupy nie trzyma.

Powrót do góry
Burzafka
El Madrid para siempre.

PostWysłany: 2019.01.20 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na punkty a i b:
Być może właśnie przez to, że Ramos w marcu skończy 33 lata to czas na większą rotację, coś a’la Modric i Ronaldo? Taki nowy zastrzyk może zadziałać pozytywnie na wszystkich stoperów, bo nie oszukujmy się, ale bramek tracimy zbyt dużo... Vallejo na obecną chwilę kompletny niewypał, więc taki Militao być może okaże się nowym Pepe i zaskoczy wszystkich?

C:
Widocznie zarząd odrzucił jego kandydaturę, może nie ten poziom? A może chcą jeszcze poczekać i klepnąć go za rok lub dwa, jak będzie jeszcze bardziej doświadczony?

D:
Rodrygo pewnie będzie zarejestrowany przez Castillę - nie wiem tylko, czy to pozwoli np. na posiadanie na boisku 4 zawodników bez paszportu? Ten przepis tyczy się rejestracji zawodników pierwszego składu?

Valverde będzie już mógł (chyba) starać się o paszport. Kazek powinien już go dostać, a Bale? Mam nadzieję, że po prostu opuści Madryt i problem z głowy.

Mbappe [2019-2020]
Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.01.20 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mix
Kwestia dyskusyjna. Ramos na razie tylko w tym sezonie gra wszystko. Niepowiedziane, że za rok będzie to samo. Tak czy inaczej, ławka czy powrót do Porto na wypożyczeniu to mało istotna kwestia, IMO ważne by obrońcę sobie zaklepać bo tanich talentów na miarę topowych klubów za poniżej 50-70M i tak na rynku raczej mało.

Co do Nacho, myślę że nikt o nim nie zapomina.

Obywatelstwo raczej będzie rozwiązane transferami. Fede przecież też wiecznie nie będzie się kisić grając ogony.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.01.20 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie na pewno czytałem gdzieś, że Militao ma portugalski paszport, być może nawet na rm.pl.

edit. http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=86137 - ostatnie zdanie

Przy obecnych problemach naszej kadry najbardziej przychylnie nastawiałbym się do zakontraktowania jakiegoś doświadczonego, ogranego na najwyższym poziomie zawodnika za niewielkie pieniądze, np. takiego Pepe ( :] ). Wydawanie 50 milionów na rezerwowego obrońcę wygląda na ciąg dalszy leczenia raka paracetamolem. Jestem w stanie zrozumieć taki transfer, jeżeli dzieciak jest pewniakiem, gościem co do którego klub jest pewny, że w ciągu najbliższych lat stanie się filarem, a nie tylko kolejnym ciekawym młodym zawodnikiem, z którego może coś będzie.

kiwaczek11
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2019.01.20 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebujemy napastników/skrzydłowych, a kupujemy za 50 mln 4 obrońcę ...

Transfery w naszym klubie robią jakieś średnio ogarnięte boty z FMa.

Nie wyklucza to oczywiście, że koleś będzie świetnym transferem, ale bardziej przypomina to transfer City, które ma za dużo kasy niż Realu, który oszczędza nawet na ręcznikach ...

Powrót do góry
Kakamilus
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.21 05:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Florek zaczyna naprawiać błędy sprzed lat? XD

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.01.21 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widze innej mozliwości w takim przypadku niż wypierdolić Vallejo i w ogóle tego tematu nie poruszać na nowo.

No chyba, że Conte wjezdza i 3-5-2 :]

panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.21 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda spoko, możliwe, że to drugi Pepe, ale do cholery Perez skończ z tą patologią i dawaj minimum 3 piłkarzy totalnie ofensywnych, w tym 9. Ile można czekać na ruchy z przodu. Nie, Rodrygo czy Viniego nie zaliczam do tej grupy, szanujmy się. Chleba i cracków.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.01.21 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim - Real potrzebuje świeżości w każdej formacji. Obecnie 50 mln nie robi już na nikim wrażenia. Jeśli ma okazać się wzmocnieniem rywalizacji to dlaczego nie? Inne kluby wydają duże kwoty na graczy, którzy niekoniecznie grają zawsze.

Real musi myśleć przede wszystkim o ofensywie, ale takie wzmocnienie będzie dobrym ruchem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do: