Tanguy Ndombélé [Tottenham Hotspur]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.27 20:48    Temat postu: Tanguy Ndombélé [Tottenham Hotspur] Odpowiedz z cytatem

To właśnie ten piłkarz pojawił się w mediach jako potencjalne wzmocnienie Realu Madryt. Francuz (pochodzenie: Kongo) gra na pozycji, która może w obecnym momencie nie wymaga wielkich wzmocnień (środek pomocy), ale patrząc na jego grę to uważam, że mógłby dużo wnieść do zespołu. Przyznam się, że widziałem go tylko na YT (https://www.youtube.com/watch?time_continue=230&v=VuDO6ir5n-8), ale patrząc jak się zachowuje z piłką, jak inteligentnie potrafi pograć, plus energia, to wszystko sprawia, że mu kibicuje i czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Ośmielę się nawet powiedzieć, że inteligencją i w niektórych sytuacjach w panowaniu nad piłką to przypomina mi trochę ZZ. To jak potrafi balansem zmylić przeciwnika, nieprzygotowanym dryblingiem minąć rywala, wyjść spod presji. Momentami taka "niechlujna" gracja. Wygląda jakby nic nie było robione z pomysłem, a wszystko wychodzi perfekcyjnie i rozpoczyna się akcja, która kończy się golem.

Jestem ciekawy i oczekuje, zwłaszcza w momencie gdy ZZ go chce.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2019.03.27 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Codziennie pojawiają się nowe nazwiska, które rzekomo Zizou chce w Realu na przyszły sezon... Jednak jeśli chodzi o Ndombele, to mam nadzieję, że akurat w tej plotce jest ziarnko prawdy.

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.03.27 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tanguy*

Jak brać kogoś z OL, to jednak chyba Fekira.

Ostatnio zmieniony przez Sarcasm dnia 2019.03.27 21:56, w całości zmieniany 1 raz

Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.27 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że się pojawiają, czytam codziennie, ale on przykłuł moją uwagę dosyć mocno i uznałem, że chłopak zasługuje na to by się mu przyglądać w nadchodzącym okienku.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.03.28 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś się więcej wypowie? Jaka pozycja i charakterystyka, bo na głównej mówią o DM i/lub B2B. Która opcja bardziej oddaje prawdę i jego sytuację w Lyonie?

DM obstawiony - B2B mógłby być bardzo dobrym pomysłem. Dynamika jest nam bardzo potrzebna w środku pola niezależnie od tego czy DMem jest Kazek czy Marcos (choć skurczybyk potrafi wcale jak kloc się nie porusza, przeciwnie).

Do środka pola pojawia się dużo opcji - dobrych opcji. Eriksen, Pogba, nawet powrót Jamesa, podrygi o Kante czy w/w - ciężko mi ocenić źródła, ale każda z tych opcji ma swoje plusy i zależą bardzo od kolegów obok - maleje rola Luki w zespole? Panienkowaty Kroos titular? Llorente czy Kazek (DM rozegranie vs czysty DM)?
Niemniej nazwiska ciekawe i każde dałoby to co najważniejsze - świeżość.

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2019.03.29 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Ktoś się więcej wypowie? Jaka pozycja i charakterystyka, bo na głównej mówią o DM i/lub B2B. Która opcja bardziej oddaje prawdę i jego sytuację w Lyonie?

Z tego co poszukałem to bardziej B2B z dobrym dryblingiem, silny, z konkretnym podaniem, choć i na DM'ie zdarzyło mu się w tym sezonie występować. Trzeba przyznać, że Francuz ma bardzo ciekawą charakterystykę i mógłby być miłą odmianą w środku pola w obliczu naszych primadonn.
Zapewne jedno z wielu nazwisk przewijających się w kontekście środka pola, ale myślę, że warto zawiesić na nim oko w kontekście przyszłości. Gra w klubie jakim gra, albo weźmiemy go teraz albo zgarnie go ktoś inny i będzie można o Ndombele zapomnieć na minimum kilka lat.
Środek Llorente - Ndombele - Ceballos w kontekście przyszłości wygląda całkiem okej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.03.30 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie jak dobrze pamiętam, to trenerzy dochodzili do jednego wspólnego wniosku i przedstawiali je prezesowi, potrzebny jest spuszczony b2b ze smyczy. Wtedy możesz cofnąć Kroosa na rozgrywającego. Ma przed sobą bulldoga, którego zadaniem jest asekurować w obronie zasadzie całe boisko. Tak działał Juventus - Pirlo był rozgrywającym DMem, ale w obronie nigdy nie był mistrzem, więc miał przed sobą Vidala.

I tak bym u nas to widział, Kroos - B2B Modric. Kroos i Modric przestaną sobie wchodzić w paradę, bo jeden by odpowiadał za rozgrywanie w głębi pola, drugi już na połowie rywala. Ndombele wydaje się być b2b, ale nie parzy go też piłka, z Barceloną naprawdę się wyróżniał.

Tylko jest to trochę modelowanie pomocy i wtedy ktoś z dwójki Case/Marcos na moje odpada. Na moje Case, chyba, że przekształciłby się w B2B, na co na moje ma zadatki, bo często go ciągnie do przodu. Gorzej, że często piłka go parzy. Jest jeszcze Ceballos, który jest najbardziej B2B z naszych obecnych pomocników, ale nie jest to tytan fizyczności i wtedy jak dojdzie co do czego, to Toni - Ceba Luka jest na bardzo słabych ofensywnie rywali.

Wtedy pomoc : Marcos/Toni - Case/Ndombele Modric/Isco lub Ceballos w teorii wygląda nieźle. Jest kilka wariantów ułożenia takiej pomocy i jest balans ofensywa/defensywa.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.30 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Broń Boże. Już raz przez granie Kroosem na dm-ie przejebaliśmy ligę (14/15) i wystarczy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
puto_jefe
El Madrid para siempre.

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.03.30 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na co nam Ndombele, skoro taką samą rolę może pełnić Llorente. Za Solariego pokazał co potrafi.

#APorLa14
Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.30 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 14/15 z Kroosem na DMie uciułaliśmy 92 punkty w lidze. Doszliśmy też do półfinału CL, który minimalnie przegraliśmy z Juve. Kto wie jak potoczyłby się ten sezon, gdyby kontuzji nie doznał Modrić (problemy miał też James).
W następnych sezonach, już z DMem w składzie, w lidze osiągaliśmy następujące rezultaty:
- 15/16 - 90;
- 16/17 (mistrzostwo) - 93;
- 17/18 - 76;
- 18/19 - max 84.
Tak więc faktycznie - tamten sezon był absolutną porażką.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.30 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodajmy, że przez sporą część tego sezonu graliśmy piękną, ofensywną piłkę.

Podbijam tayron'a, problemem nie jest Kroos grający najgłębiej, problemem był zawsze Kroos grający najgłębiej ORAZ brak pomocnika-pitbulla. Nie bez powodu Carletto chciał Vidala. I faktem jest to co my, mietki i staśki z forum, widzimy od dawna - Kroos i Modrić grający na mniej więcej tej samej wysokości się dublują rolą. Uspokający grę Kroos operujący między defensywą a (wyższą) pomocą jak najbardziej ma sens.
Dlatego też takie nadzieje pokładamy w Marcosie, gdyż ten może i DMować i organizować zespół w tej strefie boiska.
Dlatego też takie nadzieję pokładaliśmy w Kovaciciu, bo może wspomagać każdą strefę boiska, a i nie bał się ryzyka.

Ndombele czy też Pogba (tak, wiem, trochę inne charakterystyki) - mi to pasuje, to piłkarze umiejący grać w obronie i niebojący się piłki. Jeśli Ndombele jest taki jak opisujecie i - podobnie jak Pogba - nie boi również grać do przodu (coś czego nam na gwałt potrzeba) to super, naprawdę pasują.

Fakt, że pisze się o takiej charakterystyce pomocnika (b2b z ofensywnym błyskiem, umiejącym grać w obronie) pokazuje, że w klubie też to widzą. Abstrachując już od tego czy wybrany zostanie Paul czy Tanguy.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.30 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie sobie co robi Kroos tutaj od 6 min w 1/2 z Juve w sezonie, o którym piszę: https://www.youtube.com/watch?v=_1AyGclOTJ4

Do tego zapierdolił nam jeszcze mecz z Altetico u siebie, kiedy przegraliśmy 1:2, a przypominam, że przegraliśmy mistrza o 2 pkt. Ofensywną piłkę graliśmy nie dzięki Kroosowi na dm-ie, tylko dzięki temu, że graliśmy na jesień 4-4-2 z Jamesem i Isco w formie, oraz Kroosem i Modriciem grającymi w linii. Naprawdę, uważam, że Niemiec na dm-ie nie zdaje egzaminu. Wiem, można mówić, że był Pirlo, który tak grał, aczkolwiek jak dla mnie to wyjątek potwierdzający regułę. Na dm-ie musisz mieć kogoś, kto wejdzie w środek obrony przy wrzutce z boku, zaasekuruje drużynę w przypadku kontry. Kimś takim był Xabi, jest Busquets czy Casemiro. Natomiast Kroos w wielu sytuacjach zachowuje się tak jak na wyżej wrzuconym filmiku - po prostu odpuszcza.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.03.30 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko wiesz, Kroos nie byłby kolesiem właśnie od wchodzenia między obrońców. W teorii B2B miałby pełnić trochę tę rolę, chociaż wiadomo, że spuszczony ze smyczy mógłby być często wyżej i mógłby nie asekurować już pola karnego. Coś za coś, jeżeli chcesz mieć rozgrywającego Kroosa przed obrońcami (IMO top na świecie, TOP 1 ), to musisz coś poświęcić. I ja bym był w stanie to poświęcić.

Burzafka napisał:
A na co nam Ndombele, skoro taką samą rolę może pełnić Llorente. Za Solariego pokazał co potrafi.

Llorente jako B2B? Bo rozumiem o tym rozmawiamy. Marcos by był super uzupełnieniem tego co pisał El Mou. Jest DM, który pełni trochę rolę Xabiego, jest B2B i jest ofensywny grajek. Tylko Marcos nie jest Tonim w rozegraniu. Tak jak mówiłem, coś za coś. Nie ma idealnych grajków. No może poza znaną dwójką.

miXUE napisał:
Ndombele czy też Pogba (tak, wiem, trochę inne charakterystyki) - mi to pasuje, to piłkarze umiejący grać w obronie i niebojący się piłki. Jeśli Ndombele jest taki jak opisujecie i - podobnie jak Pogba - nie boi również grać do przodu (coś czego nam na gwałt potrzeba) to super, naprawdę pasują.

Fakt, że pisze się o takiej charakterystyce pomocnika (b2b z ofensywnym błyskiem, umiejącym grać w obronie) pokazuje, że w klubie też to widzą. Abstrachując już od tego czy wybrany zostanie Paul czy Tanguy.

Fakt, też mam nadzieję, że włodarze widzą nasze problemy. Ale Paul nie jest b2b, który chroniłby Kroosa. Na moje trio Kroos Paul Modrić na lepszych ofensywnie rywali byłby katastrofalny w skutkach, bo Paul nie jest jednak takim totalnym wyrobnikiem. Paul na moje by był tą najbardziej ofensywną opcją z tria Kroos/Marcos - B2B/Case jako B2B - Paul. Pogba, przynajmniej z tego co widziałem nie ma takiego defensywnego zacięcia. Powalczy fizycznie, fakt, ale nie obroni całego boiska. Na pewno bym był pełen strachu o obronę, kiedy rolę B2B miałby pełnić Paul a za nim miałby stać Toni.

W ogóle na moje Toni ten sezon miał najgorszy pod względem przerzutów. Można to zarzucić katastrofalnej formie bocznych obrońców, ale na moje też znaczenie miał fakt, że grał najbliżej lewej strony odkąd tutaj przyszedł. Bardziej centralna rola mu służy. I jeżeli mamy defensywnego grajka przed nim, to jestem w stanie go wpuścić na rolę DMa, bo i tak jest chroniony. Ma to swoje wady, ale na moje ma ogromną zaletę, Toni jako centralny rozgrywający.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.03.31 00:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:

Do tego zapierdolił nam jeszcze mecz z Altetico u siebie, kiedy przegraliśmy 1:2

Szanuje was, serio. Ja nie pamiętam bramek z meczu z Ajaxem.

Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.03.31 00:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wad z Tonim na DMie/regiście jest więcej. Absolutnie nie wyobrażam sobie Kroosa pomagającego obrońcom we własnym polu karnym, co przecież także leży w sferze obowiązków defensywnego pomocnika. Nie wyobrażam go sobie wygrywającego pojedynki powietrzne z napastnikami. Nie wyobrażam sobie, aby obrońców asekurował gość, który sukcesywnie gubi krycie, ma wyjebane w powroty pod swoją bramkę i tak łatwo daje się przedryblować. Fajnie, że dobrze rozgrywa i wyprowadza piłki, ale to zdecydowanie za mało. Od czasów Pirlo nie widziałem żadnego topowego zespołu grającego z powodzeniem systemem z registą. Sam Pirlo był lepszy w defensywie od Kroosa (niewiele, ale jednak był), częściej i lepiej przerzucał piłki i co najważniejsze - miał przed sobą Vidala, a często także Marchisio (jako alternatywę dla Pogby), którzy zapewniali mu olbrzymi komfort gry. My nie mamy takich zawodników, mało tego, graczy w stylu Vidala w swoim prime nie ma obecnie na rynku, jedyny taki zawodnik w stylu b2b, który mógłby zapewnić powiedzmy podobny poziom komfortu Kroosowi to N'Golo Kante. Co nie zmienia faktu, że to dalej poroniony pomysł i marnowanie Casemiro i Llorente, którzy grając jako typowi mediocentro albo, co gorsza, jako 'wymuszeni' b2b nie będą prezentować nawet połowy swoich umiejętności.

Real jak najbardziej powinien kupić defensywnego box-to-box'a, ale nie w roli kogoś, kto pozwoli odciążyć Kroosa z obowiązków defensywnych, tylko bardziej jako jedną z alternatyw za niego bądź Modricia, aby skończyć wreszcie z graniem na dwóch mediocentro.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: