Joao Félix [Atlético Madryt]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o Joao Felixie?
Wierzę w Karima Benzemę
36%
 36%  [ 9 ]
Będzie niezły ale pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy
28%
 28%  [ 7 ]
Będzie to crack na miarę Ronaldo
24%
 24%  [ 6 ]
Zniknie w tłumie jak cała masa takich talentów
12%
 12%  [ 3 ]
Głosowało Użytkowników : 25
Wszystkich Głosów : 25
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Zidanista
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.04.14 22:12    Temat postu: Joao Félix [Atlético Madryt] Odpowiedz z cytatem

Joao Felix (ur. 10 listopada 1999 w Viseu, Portugalia) – potugalski piłkarz grający na pozycji cofniętego napastnika. Jeśli chcecie więcej informacji zajrzyjcie tutaj.

Link

Kolejny piłkarz o którym ostatnio zrobiło się głośno, również w kontekście Realu. Niektóre źródła podają, że już zaczęliśmy kontakt z Benficą, ale na ile w tym prawdy? To się okaże niebawem. Ja jednak wcale nie byłbym zdziwiony jakby ostatecznie trafił do nas. Mam taką nadzieję, bo coś mi się wydaje, że może być to talent podobny do Mbappe, a drugiego takiego piłkarza nie możemy odpuścić. Idealnym rozwiązaniem też byłoby wypożyczenie roczne, a może nawet i dwuroczne do Benfiki.

Po ostatnim show w LE, dziś zagrał od początku w meczu z Setubalem i zaliczył 2 asysty i strzelił kolejną bramkę, więc kolejne show w jego wykonaniu. W ogóle jego statystyki również wyglądają całkiem imponująco.

Joao Felix w wieku 19 lat:

- 37 meczów w Benfice
- 16 goli i 9 asyst
- dwa gole ze Sportingiem
- gol na Dragao przeciwko Porto
- hattrick w ćwierćfinale Ligi Europy
- najmłodszy gracz Benfiki, który strzelił gola w rozgrywkach UEFA

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.04.14 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest cała gama poziomów piłkarskich pomiędzy:
- crack na miarę Ronaldo,
a
- niezły, ale pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy.

Ronaldo to nie tylko crack, ale wg. wielu najlepszy piłkarz W HISTORII tego sportu, a wg. większości top2 takich piłkarzy.

Jednocześnie Hazarda, Aguero, Kane'a, Salaha, czy Ribery'ego z sezonu 12/13 którzy - z całym szacunkiem - nawet nie dotknęli poziomu Ronaldo (no, może ten Franck) i tak byśmy wszyscy przyjęli jarając się jak dzieci, bo z marszu podnieśliby poziom ataku Realu o 5 szczebelków.

To tak apropo Twojej ankiety, o samym zawodniku wypowiadać się nie będę, bo nie oglądałem żadnego spotkania z nim, ale nie, nie po to klub inwestował 100 milionów w Brazylijczyków, by dokupić kolejnego nastolatka za drugie tyle, który okupuje pozycję takie jak skrzydła/wolny elektron/drugi napastnik. Szczególnie, że wybuch Viniego pozwala na przesłanki, by marzyć (oczywiście jest to mało prawdopodobne), że aklimatyzacja Rodrygo i jego poziom może przejść podobnie.

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2019.04.14 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałem jedną opcję do ankiety. :]

Ostatnie co na ten moment potrzebne to kolejny nastolatek za chorą kasę. Może i w przyszłości będzie wielki, tego nie neguję, ale patrząc na pozycję Benzemy i fakt, że nie usiądzie wolę jednak kupić Hazarda niż kolejnego młodego zawodnika, który w rzeczywistości i tak będzie grzał ławę w obliczu nietykalnego leniwca.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.04.15 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:

Jednocześnie Hazarda, Aguero, Kane'a, Salaha, czy Ribery'ego z sezonu 12/13 którzy - z całym szacunkiem - nawet nie dotknęli poziomu Ronaldo

w00t Wrrr...

miXUE napisał:
(no, może ten Franck)

Oklaski Zawstydzony

Co do samego zawodnika, to kojarzę, że któreś media (niemieckie albo portugalskie) pisały zimą lub latem, że Bayern interesował się młodziakiem - oczywiście plotki tego typu należy przyjąć z przymrużeniem oka, ale pokazuje, to, że Felix na radarze wielkich klubów pojawił się jeszcze przed wybuchnięciem medialnego bumu na niego, więc możemy tu mówić o ogromnym potencjale (sam go w życiu na oczy nie widziałem poza meczem z Eintrachtem). Idzie nowe, niedługo takie nazwiska będą naszymi nowymi Lampardami, Schweinsteigerami, Gerrardami, których będziemy wspominać z rozrzewnieniem.

Zidanista
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2019.04.15 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie nic wielkiego, ale jednak. <serce>

https://twitter.com/TwaroTwaro/status/1117748986025320448

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.04.15 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że Juve jest najmocniej na niego napalone. Nie chce mi się teraz szukać i przytaczać poszczególnych newsów, ale co rusz natrafiam w necie na nowe informacje o negocjacjach i kolejnych ofertach Turyńczyków, choć nie orientuje się na ile te włoskie źródła są rzetelne. Tak czy inaczej trzymam kciuki, żeby został na przynajmniej jeszcze jeden sezon w Benfice.

Zidanista
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2019.04.15 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Benfica odrzuciła już za niego 75 mln, a prezes czerwonego klubu z Lizbony powiedział, że jeśli ktoś go chce to trzeba wyłożyć klauzulę wartości 120 mln. Co do włoskiej prasy natomiast, pewnie jeśli chodzi o Juve to pisał to Tuttosport, a to jest coś takiego jak kataloński Sport.

Powrót do góry
Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.04.15 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemniej jest wiele klubów, które będą skłonne zapłacić za niego te 120 mln. Byłoby szkoda, gdyby gdzieś odszedł w tym okienku, bo potem będzie nie do wyciągnięcia.

Powrót do góry
Zidanista
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2019.04.15 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że takie kluby tak naprawdę są tylko trzy w tym momencie, w tym jeden odpada ze względu na to jaką i tak ma obecnie siłę w ofensywie, chodzi oczywiście o City, więc zostajemy my i PSG, ewentualnie Barcelona jeśli odejdzie ktoś z dwójki Coutinho/Dembele.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.04.15 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym bardziej szkoda przespanych ostatnich paru okienek, a już w szczególności tego fatalnego ostatniego. Dziś pewnie bylibyśmy w innym miejscu i moglibyśmy pozwolić sobie na więcej. Cóż, trudno. Priorytetem dla nas być nie może, ale szkoda by było gdyby zmienił klub w tym okienku i odpalił na miarę potencjału.

City i w szczególności Guardioli nadmiar bogactwa raczej nie przeszkadza. Myślę, że oba kluby z Manchesteru są nim mocno zainteresowane. Właściwie każdy kto widzi w nim potencjalnego cracka i ma odpowiednią ilość pieniędzy, będzie trzymał rękę na pulsie, bo tacy gracze pojawiają się bardzo rzadko.

Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2019.04.15 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech idzie od Juve, a my zgarniemy go od nich za jakieś 4 lata, kiedy będzie już w pełni ukształtowanym piłkarzem. Nie może się napalać na każdego nastolatka zwłaszcza, że sami mamy ich pod dostatkiem (Vinicius, Rodrygo, Odegaard, Theo, Hakimi, Lunin i to tak na szybko z głowy).

Powrót do góry
Zidanista
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2019.04.15 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już gdzieś pójdzie do któregoś dużego klubu to raczej będzie nie do wyciągnięcia, a z zawodników których wymieniłeś to myślę, że po tym sezonie już nie będzie u nas ani Ode, ani Theo i o ile się zgodzę, że nie możemy ściągać każdego nastolatka z potencjałem, to jednak są niektórzy, których powinno się kupić jak są jeszcze do wyjęcia. Olaliśmy sprawę z Mbappe, myślę, że Felixa nie olejemy, a jego wypożyczenie do Benfiki jeszcze na trochę to nie jest zła opcja.

Powrót do góry
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2019.04.15 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Theo może i owszem, już tu nie wróci, ale Odegaard? Czemu nie? Świetny sezon w Holandii, młody, przebojowy, grywa na prawym skrzydle, gdzie mamy pewne braki. Vinicius już pokazuje, że jest genialny, a Rodrygo to również gość z niesamowitym potencjałem.

Nie da się kupić wszystkich młodych przebojowych graczy. Poza tym, rzadko który piłkarz siedzi w danym klubie całą swoją karierę, a Juve to nie Paryż. Dodatkowo transfer Ronaldo na pewno utorował nam drogę co do przyszłych negocjacji. IMO najlepiej jakby został w Benfice, ale jeśli pójdzie do Juve to też spoko. Lepsze to niż Manchestery.

Powrót do góry
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2019.04.15 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem go w kilku meczach. Gościu ma papiery na wielkiego Pana piłkarza. Transfer do wielkiego klubu tylko będzie trampoliną

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.04.15 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim nie mamy na to wszystko środków.
W tym oknie kupiliśmy już Militao za 50 mln.
Załóżmy Hazarda - sto milionów.
Załóżmy ŚP (Eriksen/Pogba/Ndombele) - około sto milionów. To może być nawet 150 w przypadku Paula lub 80 w przypadku Ndombele.
Do tego optymistycznie załóżmy napastnika jakiegoś ciekawszego ~70-80 mln.

Wychodzi od 300 do 380 mln. To bardzo dużo kasy jak na jedno okno i dla mnie powyższe zakupy uznałbym za REWELCYJNE i bez tego powyższego chłopaka;
ŚO, ŚP, Skrzydłowy, 9. Czego chcieć więcej?

Poza kwestią finansową dochodzi kwestia, że mamy dużo ofensywnych pomocników w kadrze - młodych, potrzebujących gry.
a) co z Asensio? Gdzie go widzi Zidane? Skrzydło czy jako najbardziej wertykalny środkowy pomocnik?
b) jeśli najbardziej wertykalny środkowy pomocnik - kto z pomocy wylatuje?
c) można założyć sprzedaż Bale'a ale NI CHOLERY nie uwierzę w sprzedaż Lucasa. Więc na prawym skrzydle mamy jedno miejsce do obsadzenia; więc kto? Powyższy Asensio? Rodrygo? Powrót Odegaarda?
d) i tak dwóch z powyższych musi pójść na wypożyczenie (lub jeden, a Rodrygo w Castilli).
e) Martin notuje cudowny sezon w Holandii, a gra jako prawoskrzydłowy ścinający do środka na swoją lewą nogę.

Tak, ja też bym nie chciał by trafił gdziekolwiek, szczególnie jeśli okaże się super. Ale to zachowanie a'la "pies ogrodnika", nie będziemy mieć wszystkich młodych z potencjałem. Na ten moment na pewno mamy jednego cudnego chłopaka na skrzydle i jest nim Vini.
A Rodrygo został kupiony za tą samą kwotę, pragnę przypomnieć. Może nie bez powodu?
A to, że Odegaard nie odstaje od De Jonga/De Ligta w recencjazach, kupowanych za 80 milionów toteż może nie jest przypadek?

Dużo pytań, mało odpowiedzi. Tak czy inaczej - wątpię by Real miał go kupić. Potrzebowałby pokazać, że nie wchodzi na zasadach młodego talentu do sprawdzenia (Vini, Martin, Rodrygo), a jako zajebisty, pełnoprawny gracz pierwszego składu.
A na to już za późno w tym sezonie.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8
Skocz do: