Wtyczka blokująca użytkowników w sekcji komentarzy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XaooBBX
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.05.27 10:51    Temat postu: Wtyczka blokująca użytkowników w sekcji komentarzy Odpowiedz z cytatem

Hej,

na początku chciałbym oświadczyć, że założyłem specjalnie drugie konto, aby móc napisać post na forum, gdyż z głownego nie mogę - zostało zbanowane (niesłusznie Very Happy). Także proszę administrację o wyrozumiałość, bo będę tego konta używał tylko tutaj na forum.
Przechodząc do sedna.. Napisałem wtyczkę do chrome'a, która pozwala na blokowanie użytkowników w sekcji komentarzy. Dodajecie go do listy i od tego mometu nie będziecie ich widzieć. Wtyczka działa tylko wtedy, kiedy spełniony jest następujący warunek:

Kod:
"matches": ["http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=*"]

Krótko mówiąc. Nie jest aktywna kiedy przeglądacie np. stronę główną.

Kilka założeń/zastrzeżeń w momencie publikacji:
1. Dodajecie użytkownika tylko wtedy, kiedy czytacie artukuł (patrz warunek).
2. Na razie można dodawać tylko jednego użytkownika, aby dodać kolejnego musicie ponownie wypełnić pole i wcisnąć przycisk 'Dodaj'.
3. Można dodawać użytkowników z dwuczłonową nazwą lub więcej, ale nie będziecie mogli ich potem usunąć z listy (dzisiaj to ogarnę)

Wszelkie bugi czy problemy proszę zgłaszajcie w tym temacie. Będę starał się poprawiać to na bieżąco. Ktoś zapyta dlaczego udostępniam, kiedy nie wszystko jest OK. Robię to z tego powodu, że chce usłyszeć feedback od większej ilości użytkowników.

LINK DO WTYCZKI (CHROME):
Kliknij tutaj

Ostatnio zmieniony przez XaooBBX dnia 2019.05.27 15:25, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.05.27 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezus Maria, już się bałem, że to wtyczka do tego forum.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.05.27 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty się bałeś, a ja miałem nadzieję.

XaooBBX
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.05.27 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisanie wtyczki do forum nie byłoby problemem, ale myślę że większy problem jest jednak z komentarzami na stronie, gdzie różni użytkownicy prowokują ile wlezie, a redakcja reaguje dość późno... Są też pewnie tacy, co nie chcą czytać pewnych rzeczy, to teraz wystarczy, że go zablokują. Coś takiego powinno być natywnie w aplikacji, ale wiemy jakie tutaj są realia..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.05.27 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie, tutaj nie ma żadnych problemów, a więc i też żadnych wtyczek nie potrzeba.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
XaooBBX
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.05.29 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaktualizowałem wtyczkę. Zmieniłem UI itd. Można dodawać już wiele użytkowników na raz dzieląc nazwy znakiem przecinka. Została już tylko jedna rzecz do poprawki, czyli wyrazy o więcej niż jednym członie oraz jakieś błahostki typu czyszczenie formularza po dodaniu.

Zrzut dla atencji..:

PRZYPOMINAM, że dodawać użytkownika można tylko wtedy, kiedy jesteśmy w jakimś artykule, bo tylko wtedy wtyczka ma dostęp do strony.

Powrót do góry
bordowemajty
Fanatyk
Fanatyk

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.05.29 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zrobisz wtyczkę blokującą ostrzeżenia, to masz ode mnie 10 zł donejta.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
XaooBBX
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.05.30 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez dostępu do api nie ma szans, ale z drugiej strony jak to wszystko ma 15+ lat to pewnie słabe zabezpieczenia są Twisted Evil.

Powrót do góry
XaooBBX
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.06.01 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[AKTUALIZACJA - będzie dostępna za 2-3 godziny]
- dodałem badge, która pokazuje przy ikonie ile aktualnie blokowanych jest komentarzy w artykule, który przeglądacie
- można dodawać użytkowników o wieloczłonowych nazwach (właśnie apka czeka na sprawdzenie przez google'a zanim wjedzie live)

Osoby, które mają zainstalowaną wtyczkę najlepiej jakby odinstalowały ją i zainstalowały ponownie ponieważ autoupdate może trwać do kilku godzin niestety.

Powrót do góry
Crawler
Płanetnik

PostWysłany: 2019.06.01 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcesz może zrobić RealMadryt.pl 2.0?

XaooBBX
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.06.01 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to się pospieszyłem pisząc o tej aktualizacji, bo google do teraz nie zaakceptowało jeszcze zmian... <ściana>

Co do 2.0... Tutaj jest raczej problem organizacyjny/strukturalny niż to, że nie ma kto tego zrobić. Wygląda na to, że ktoś 'wysoko postawiony' blokuje cały proces z niewiadomych powodów, bo nowoczesna strona oferuje wiele pozytywów.

Powrót do góry
Crawler
Płanetnik

PostWysłany: 2019.06.01 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech cholera weźmie tych masonów.

bordowemajty
Fanatyk
Fanatyk

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.06.02 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa dla Football Leaks.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
XaooBBX
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.06.02 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bordowemajty napisał:
Sprawa dla Football Leaks.

Na to wygląda xD
-------
W końcu google zaakceptowało update... Niestety, aby aktualizacja działała musiałem odinstalować i zainstalować ponownie. Prawdopodobnie osoby, które używają wtyczki także by musiały tak zrobić bo tak jak pisałem autoupdate trwa dość długo.
Tak to teraz wygląda (artykuł o lidze mistrzów ;))

//EDIT: Dobra.. ustawia badge na początku, ale potem się zawiesza.. wrzucam już poprawkę. Nie zauważyłem, bo na dev modzie działało, a na produkcji już nie Shocked Shocked

Ostatnio zmieniony przez XaooBBX dnia 2019.06.02 14:45, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2019.06.02 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komentarzy na glownej i tak nie czytam, ale jakbys taka wtyczke do Safari zrobil zeby blokowal mongolow na forum to ci nawet zaplace

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: