Wylej swoją frustrację! (cz. 5)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.08.31 14:31    Temat postu: Wylej swoją frustrację! (cz. 5) Odpowiedz z cytatem

Cz. 4 zakończona tu:

http://forum.realmadryt.pl/viewtopic.php?t=11761&postdays=0&postorder=asc&start=2595

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sarcasm
SUPERSTAR

PostWysłany: 2019.09.12 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa do 30 trzeba mgr oddać. Ja pierdole <ściana>

Ciekawi mnie jedna rzecz. Piszę pracę w j. angielskim, czasami nie będę ukrywał, kopiuje i wklejam pewne frazy z polskich artykułów i tłumacze je na angielski żywcem. Przecież to nie ma szans wykrycia, chyba :>

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.09.12 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grunt to założenie, że 'chuj, żaden obcokrajowiec mojej pracy magisterskiej i tak nie przeczyta'

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.09.12 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem ciężko jest przebrnąć przez jego dłuższy post, a ty się martwisz, czy ktoś przeczyta jego magisterkę. Napisaną po angielsku. Very Happy

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.09.12 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No już nie bądźmy dupkami. Paweł, przyłóż się do tego, poproś kogoś żeby sprawdził, rób co trzeba. Magisterkę piszę się raz, góra dwa razy w życiu. Jak coś to wal na PW, trzeci tydzień męczę rozdziały pracy doktorskiej. Może dla odmiany dowiem się czegoś ciekawego.. :]

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.09.12 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam, ktoś być musi. I tak fajnie, że pisze ją sam, bo jeżeli dobrze pamiętam, to swego czasu planował, żeby za inżynierkę zapłacić komuś z forum. :]

Sarcasm
SUPERSTAR

PostWysłany: 2019.09.12 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochwalę się jeszcze tematem
Sztuczna inteligencja w motoryzacji. :]

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.09.13 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam pokazać także przypadki tragiczne. W Stanach było już parę, swego czasu testowali to w Pittsburgu i samochód (prawie na pewno Volvo) potrącił pieszego, były też takie przypadki z Uberem. Właściwie w Pittsburgu to też mógł być Uber, ale na pewno było tam takich wypadków więcej, niż te dwa, o których słyszałem.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.09.13 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłumaczenie nie jest plagiatem. Też mnie to zastanawiało, ale przed licencjatem, gdzie zrobiłem na odwrót i wyszukiwałem źródła anglojęzyczne tłumacząc to na polski. Miałem z 30 pozycji w bibliografii o anomaliach kalendarzowych na giełdzie i wszystkie anglojęzyczne Very Happy
Magisterkę robiłem i tak in inglisz, więc bez znaczenia + nie znalazłbym ciekawszych badań polskich by zastosować myk polski -> angielski, więc musiałem główkować.

Ale clue jest takie, że nie, tłumaczenie to nie plagiat, nie musisz tego cytować.

Ustawa „O prawie autorskim i prawach pokrewnych”:
Artykuł 2, punkt pierwszy:
Cytat:
Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.

Źródło: https://www.arslege.pl/opracowanie-cudzego-utworu/k442/a36712/

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.09.13 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też tłumaczyłem badania jakieś zachodnie badania z angielskiego na polski. W ogóle to było jedyną prawdziwą wartością dodaną xD Nie oszukujmy się, przepierdalanie innych książek ze słownikiem synonimów do własnej pracy i tworzenie rozdziałów badawczych na podstawie gównoankiet absolutnie nikomu nie przysłuży.

Sarcasm napisał:
Pochwalę się jeszcze tematem
Sztuczna inteligencja w motoryzacji. :]

I ile stron ma docelowo liczyć?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Crawler
Płanetnik

PostWysłany: 2019.09.13 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłumaczenie może podlegać prawu autorskiemu.
https://lookreatywni.pl/baza-wiedzy/prawa-autorskie-do-tlumaczenia/

El Dominik
Madridista

PostWysłany: 2019.09.14 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma już siły. I jeszcze prywatnie trzeba tyle czekać na wizyte u psychologa, itp. A jest coraz gorzej. Zazdroszcze wam wszystkim dobrego humoru.

Marcelo.
Powrót do góry
Sarcasm
SUPERSTAR

PostWysłany: 2019.09.15 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan, ciężko powiedzieć. Myślę, że 50/60. Ogólnie rzecz biorąc, jarałem się tym tematem i byłem przekonany, że pójdzie mi to mega łatwo. Operacja w marcu, 2 miesiące bez uczelni, nadrabianie zaległości do ostatniego dnia sesji podstawowej odłożyło mi pracę na bok. Przyszły wakacje, zmiana pracy na stałą, multum wyjazdów delegacyjnych, no i nie będę ukrywał, życie towarzyskie, w końcu lato jest raz w roku, a w tym i tak było fatalne. Nie chce się człowiekowi siedzieć wieczorami przed komputerem, jak o 21 jest ciepło i jasno.
Więc zapierdalam aktualnie i powiem szczerze, piszę byle napisać. Nad inżynierką się spuszczałem i było 5.0, nie będę czuł ciężaru jak magisterkę skończę na bakier.

Dominik, co tam? Życie/zdrowie mamy jedno. Człowiek wydaje pieniądze na głupoty każdego miesiąca. Nie zaglądam nikomu do portfela, ale weź znajdź dobrego terapeutę i dziś prywatnie, choćby dziś, skoro nie potrafisz sobie poradzić z tym sam. Żaden wstyd.
Kolega trafił 3 dni temu na toksykologię, chciał popełnić samobójstwo wpierdalając 2 paczki leków uspokajających. Odratowali, po prostu 3 dni pospał. Aktualnie szpital psychiatryczny i chyba czeka dłuższe leczenie - na podstawie ustawy o zdrowiu psychicznym, lekarz bez woli pacjenta może skierowac sprawę do sądu, a ten nakazać pobyt.
Najgorsze w tym wszystkim, że on jest chyba zły, że nie wyszło. Chuj wie, co on tak naprawdę myśli.

El Dominik
Madridista

PostWysłany: 2019.09.15 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz gorzej z psychiką. Strasznie mnie zniszczyli. Byłem u psychiatry, ale mówił, że z takimi problemami lepiej iść do psychologa/psychoterpuety. Polecił jedną panią, ale ona miała wolne terminy dopiero za miesiąc, więc sobie poczekam. A trudno będzie czekać.

Ja go rozumiem, że jest wkurwiony. Ogólnie od pewnego czasu rozumiem, osoby, które popełniły, lub próbowały popełnić samobójstwo.

Marcelo.
Powrót do góry
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2019.09.16 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głowa do góry. Nie podłamuj się chłopie. Kuźwa podnieś głowę i walcz. Pomyśl sobie, że ludzie maja jeszcze gorzej, a walczą. Mój kumpel miał nowotwór, guza miał, mniejsza już gdzie. Rokowania niepewne. Chodziłem na oddział ze znajomi co drugi dzień, tygodniami., miesiącami. Wygrał. Jednak to co zauważyłem, zobaczyłem, z czym miałem styczność niemal każdego dnia po kilkanaście godzin dziennie zmieniło całkowicie moje podejście do życia. Nie wiem jaki Ty masz problem dokładnie, ale pamiętaj pewien pusty frazes "póki walczysz jesteś na pozycji wygranej".

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 1 z 19
Skocz do: