Donny van de Beek [AFC Ajax]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.08.03 22:29    Temat postu: Donny van de Beek [AFC Ajax] Odpowiedz z cytatem

Czemu gościu nie ma tematu jest dla mnie zagadką Very Happy

A więc ważna część rewelacji poprzedniego sezonu, czyli Ajaxu jest na najlepszej drodze do Madrytu. Wszyscy zachwycali się De Jongiem i De Ligtem a Donny był bardzo bardzo ważną częścią tej wspaniałej drużyny.

Donny urodził się w 1997 roku i ma 184 cm wzrostu. Jego cechą charakterystyczną jest ciągłe wchodzenie z głębi pola do pola karnego, czyli jest to cecha, której w zasadzie nie posiada żaden z naszych pomocników. Określiłbym wręcz Donny'ego jako box to boxa. W zeszłym sezonie według transfermarkt w 57 meczach zdobył 17 bramek i dołożył 13 asyst, więc są to liczby bardzo bardzo fajne. Jeżeli u nas by dołożył 10 i 10 to bym był bardzo zadowolony. James też jest w stanie dać takie liczby, ale na pewno nie jest tak wybiegany jak Donny.

Myślę, że planem Zizou jest trio w charakterystyce: Case/Fede - Toni/Luka i Pogba/Donny, czyli DM(lub Fede jako wybiegany DM- coś w stylu Kovacicia z superpucharu Hiszpanii przeciwko Barcelonie), jeden rozgrywający i pomocnik, który jest w stanie dokładać liczby i walkę w środku pola.

Sam zainteresowany potwierdził negocjacje pomiędzy klubami i prawdopodobnie tutaj skończy. Na pewno będzie to wartość dodana, bo jest zawodnikiem, którego brakuje.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.08.03 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, brakuje nam kolejnej mediapunty :]

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.08.03 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to co widziałem, to gościu nie jest mediapuntą, nazwałbym go środkowym pomocnikiem nastawionym na ofensywę Very Happy

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
alejasienieznam
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.08.03 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre określenie, ale myślę że na jego pozycję w Ajaxie. Po transferze do lepszego klubu/z lepszej ligi to box-to-box, gość do 4-3-3.

Powrót do góry
domin11rm
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.08.04 06:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam że to człowiek idealny pod 4-3-3 jako ten najbardziej ofensywny z pomocy, z faktu tego co posiadamy to napewno wzmocnienie, podobno Pogba odpada więc ryzykowałbym z Eriksenem kosztem Isco mimo wszystko a jeśli o Pogbe teraz tak ciężko to dogadajmy się aby nie przedłużał kontraktu, za rok idealny zastępca Modricia, 2 lata do końca kontraktu więc koszt jakiś 100mln, czy taki ruch byłby wogóle realny? Wracając do VdB to mamy taką lipe we środku że tego typka nie mogę się doczekać bo innych opcji brak.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.04 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kosztowałby 60-70 milionów to jestem za. Co prawda Ajax w zeszłym sezonie oglądałem tylko od fazy pucharowej LM, ale szczerze mówiąc jeśli potrzebujemy kogoś, kto będzie zapierdzielał, walczył, grał na całej przestrzeni boiska, wypracowywał akcje i pracował na pozostałych, to VdB jest trafionym wyborem. Pod tym względem IMO jest lepszy niż Pogba czy Eriksen, jedyny minus to fakt, iż jest póki co tylko młodym talentem z Holandii i nie ma wyrobionej marki jak Dabiarz czy Duńczyk i najprawdopodobniej - jeśli do nas trafi - będzie zaczynał na ławce. Choć wydaje mi się, że potencjał VdB ma duży i jego sufit jest wyżej zawieszony niż takiego Eriksena.

Z drugiej strony jak tak go oglądałem, to wydaje mi się, że nie jest specjalnie lepszy od np: takiego Ceballosa, którego odstrzeliliśmy bez dania mu poważnej szansy. Na pewno nie będzie to piłkarz odmieniający styl gry drużyny, ale przy mniej "betonowym" trenerze miałby duże szanse pokazać się z dobrej strony.

140 mln euro na duet Eriksen + van de Beek brałbym w ciemno, jest to z grubsza tyle co jeden Pogba, a jestem niemal pewiem, że wyszlibyśmy na tych trasferach lepiej.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.08.04 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zaś z tym Ceballosem. Tongue Kompletnie inny zawodnik. Wziąłbyś ich heatmapy i porównał, to by od razu widać było, że spędza większość czasu na boisku wyraźnie wyżej, non stop kręcąc się pod polem karnym przeciwnika albo wręcz w nim, przynajmniej gdy zespół atakuje.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.08.04 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustalanie sufitu 22 letniego gościa, na podstawie jednego sezonu i porównywanie go do Eriksena - który gra inaczej też dobre. Nie wiem, ja uważam, że chłop u nas przepadnie. Po prostu nie przebije się przez beton składający się z ZZ i CKM. Ilu można mieć młodych zdolnych? I tak przyjdzie taki gość jak LV i będzie grał, mimo iż nic ciekawego nie pokazuje od 2 lat. Po prostu nie chce mi się wierzyć, że VDB wygryzie kogokolwiek z podstawy. Będzie siedział na ławce i będzie się gorszył patrząc na futbol, który wpaja ZZ poprzez CKM. Nie takich kozaków przerabiał ZZ.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.08.04 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zdania, że przebije, bo ZZ uznał, że trzeba szukać cyferek także w pomocy. Tajemnicą poliszynela jest, że Benzema więcej niż 30 goli w sezonie we wszystkich rozgrywkach nie strzeli, z Hazardem nie wiadomo, więc moim zdaniem wprowadzi kogoś z ofensywnym jajem do pomocy.

A CKM strzelać nie będzie, bo nie umie i tej zadziorności ofensywnej nie ma. Krów nie nauczysz latać i NAWET Zidane to wie. A ze zbyt małą liczbą goli niczego nie zdziałamy, bo z kolei bronimy się do dupy. To też NAWET Zizou wie.

Wyjaśni się, czy te staty VdB będzie miał tak dobre tylko w systemie Ajaxu, czy się u nas sprawdzi (o ile w ogóle przyjdzie!), niemniej na pewno wykazywałby większą aktywność w ofensywie, a bez tego ani rusz i domniemam, że ZZ jest podobnego zdania.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.04 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:

Wyjaśni się, czy te staty VdB będzie miał tak dobre tylko w systemie Ajaxu, czy się u nas sprawdzi (o ile w ogóle przyjdzie!), niemniej na pewno będzie wykazywał większą aktywność w ofensywie, a bez tego ani rusz i domniemam, że ZZ jest podobnego zdania.

No i o tym pisałem xD Nigdzie nie porównałem Ceballosa do VdB. Po prostu zauważłem, co wniósłby do naszego składu, gdyby otrzymał rzeczywiście miejsce w once de gala.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.08.04 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie wniósłby tyle zadziorności ofensywnej, bo nigdy tak wysoko nie grał, więc już na starciu nie ma sensu porównywanie, który lepszy, skoro są to zawodnicy inni. To trochę tak jakby powiedzieć, że Casemiro jest lepszy od Lucasa Vazqueza.

Ceballos trochę grał u nas (mało, ale jednak), w Betisie grał dużo i można już go określić, jaki to zawodnik, w czym się specjalizuje. Nie operuje tak wysoko jak Van de Beek i nie byłby w stanie w 5 minut nauczyć się tego. Zresztą po jego grze widać, że nie ma tego w genach.

Prosta konkluzja - skoro nie umiemy się bronić (a nie umiemy, zero Zamor po 2008 roku mówi wszystko), to musimy dużo strzelać. Atletico może sobie pozwolić na nieco mniej bramek, bo dobrze się broni, ale my już nie. Bez goli nie będzie nawet wicemistrzostwa, przegramy walkę o drugie miejsce z Atletico przez kiepską grę w defensywie, nie mówiąc już o wyższych celach. A zresztą nawet oni też chcą więcej strzelać, jednocześnie z góry zakładam, że jak zwykle w sezonie stracą dużo mniej goli niż my. Przecież nawet w ostatnim sezonie mistrzowskim w lidze straciliśmy 14 goli więcej (!!!) od Atletico. No więc właśnie.

Musimy strzelać hurtem, a nie ma kto tego robić. Nie mamy Messiego, Ronaldo odszedł. Benzema często się cofa, wiadomo, że ileś tam goli mu wpadnie, ale to za mało, Hazard to samo.

Dlatego szukamy kogoś z golem w pomocy. I wg mnie taki ktoś będzie grał od razu, nie jest ważne, jak się będzie nazywał, bo tu chodzi o dodanie zęba linii pomocy, żeby gryzła rywala, a CKM nie gryzie. W tej chwili pomoc i atak żyją niestety jako dwa osobne organizmy, piłka do atakujących i niech się martwią; to jest do zmiany. I dlatego woła o kogoś z cyferkami w drugiej linii, bo to jest konieczność.

ZZ naprawdę nie jest taki głupi, na jakiego Wam wygląda. ;)

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.08.04 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytłumacz jeszcze forsowanie Isco i LV w pretemporadzie, to może zacznę się zastanawiać nad ostatnim zdaniem z Twojej wypowiedzi. :]

MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 2019.08.04 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcial pokazac calemu swiatu jakie to sieroty, zeby nikt mu ich nie podkupil <serce> geniusz

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.08.04 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jeśli szukamy kogoś, kto da liczby w pomocy (gole + asysty), to mamy:

Pogba - 47 meczów, 16 goli, 11 asyst (0.57 gola/asysty na mecz)
van de Beek - 57 meczów, 17 goli, 13 asyst (0.53 gola/asysty na mecz)
Eriksen - 51 meczów, 10 goli, 17 asyst (0.53 gola/asysty na mecz)

Wybór teoretycznie prosty, jeśli szukamy bramek - kierujemy się w stronę Pogby/VdB, jeśli szukamy asyst - Eriksena.

puto_jefe
El Madrid para siempre.

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.08.04 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Tottenham przejmuje Bruno Fernandesa, który dziś ma rozegrać ostatni mecz w barwach Sportingu. Totki są też zainteresowane Lo Celso, więc będzie tam bardzo ciasno jeśli chodzi o pomoc. Może tak Donny + Eriksen, skoro Pogba odpada?

#APorLa14
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: