Liga Mistrzów 2019/20
Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto to tę Ligę Mistrzów wygra?
Real Madryt
34%
 34%  [ 15 ]
niech wygra lepszy
15%
 15%  [ 7 ]
Manchester City
15%
 15%  [ 7 ]
Juventus
9%
 9%  [ 4 ]
Bayern Monachium
6%
 6%  [ 3 ]
Liverpool
6%
 6%  [ 3 ]
FC Barcelona
4%
 4%  [ 2 ]
gdzie jest mój klub, ja się pytam?
4%
 4%  [ 2 ]
Atletico Madryt
2%
 2%  [ 1 ]
Paris Saint-Germain
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 44
Wszystkich Głosów : 44
Szczegółowe rezulataty/Cofanie głosów

Autor Wiadomość
rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.08.27 15:35    Temat postu: Liga Mistrzów 2019/20 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich entuzjastów europejskiego futbolu - jeśli boicie się, że zbłądziliście i trafiliście do jakiegoś niepokojącego zaułku, to możecie przestać się martwić, bo jesteście w najodpowiedniejszym dla was miejscu - w ciepłych objęciach Rokoko, który postara się jak najlepiej oprowadzić tutejszych żądnych wrażeń kibiców po tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Hurra!

Może na sam początek krótkie wspomnienie tego co działo się w zeszłym sezonie, a działo się, oj działo - inspirujące remontady, decydujące gole w ostatnich sekundach dwumeczów, pasjonujące starcia między europejskimi gigantami i nie tylko, romantyczne zwycięstwa, wszystko co dobre. Przeżyjmy to jeszcze raz:

https://streamable.com/69e15

Słowem - był to prawdopodobnie jeden z najbardziej ekscytujących sezonów Ligi Mistrzów w historii rozgrywek, a kto wie czy nie ten najlepszy. Każdy z nas na pewno liczy, że poziom z zeszłego sezonu przynajmniej się utrzyma i w edycji 2019/20, z tym że, tym razem nasze ukochane kluby zajdą dalej niż ostatnio, a kto wie, kto wie - może nawet wygrają ten cholerny puchar. Stawka jak zawsze jest ogromna - zapisanie się w historii europejskiego futbolu i pamięci milionów kibiców. 125 meczów, w tym niejeden do którego będzie można wracać latami.

Losowanie faz grupowych już w piątek, ale przed tym jeszcze rewanże fazy play-off eliminacji i mimo iż teoretycznie nie znamy wszystkich uczestników, to jeśli kogoś interesuje, jak prezentuje się najprawdopodobniejszy podział na koszyki, to proszę bardzo:
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Aczkolwiek tego Ajaxu nie byłbym tak pewien, bo w pierwszym meczu z APOELem w Nikozji było bardzo gorąco i zdecydowanie mogło się tam skończyć na zwycięstwie gospodarzy do zera.

A więc tyle słowem wstępu, czas na uczestników. A od kogóż to lepiej zacząć, jak nie od obrońcy tytułu, czyli Liverpoolu Jürgena Kloppa? Najlepszy duet obrońców, najlepszy środkowy obrońca, najlepszy ofensywny tercet - to wszystko można przypisać angielskiemu wicemistrzowi, a więc tytuł najlepszej ekipy w Europie jest jak najbardziej zasłużony, ale mimo iż sprawa wygląda bardzo prosto na papierze i po fakcie, to The Reds przebyli bardzo sinusoidalną ścieżkę po europejski czempionat - na sam początek wpadli do grupy śmierci i rzutem na taśmę po niewykorzystanej sytuacji sam na sam Arkadiusza Milika w meczu ostatniej kolejki z Napoli na Anfield wywalczyli awans z drugiego miejsca. Faza pucharowa była dla Liverpoolu już zdecydowanie bardziej pewniejsza, bo mimo półfinału z Barceloną, w którym zniwelowali u siebie trzybramkowy deficyt z pierwszego meczu i zdobyli czwartego, zwycięskiego gola w najmożliwiej kuriozalnych okolicznościach, to 1/8 finału z Bayernem, ćwierćfinał z Porto i wreszcie finał z Tottenhamem wydawały się być przez cały czas pod kontrolą piłkarzy Kloppa i ani razu w tych starciach kibice Liverpoolu nie musieli się martwić o awans i końcowe zwycięstwo w całych rozgrywkach. I wydawałoby się, że mówimy o drużynie nasyconej, która obronę zdobytego Pucharu Mistrzów będzie traktować jako coś niemożliwego i dalszoplanowego, ale po wyczynie Realu z lat 2016-2018 na pewno żaden klubowy mistrz Europy nie spojrzy już na klątwę obrońcy Ligi Mistrzów jako coś rzeczywistego, więc oprócz kolejnej próby zdobycia pierwszego w historii klubu mistrzostwa Anglii w erze Premier League, jak najbardziej możemy spodziewać się pójścia za ciosem w Europie. Zdecydowanie jeden z głównych faworytów do sięgnięcia na koniec po wszystko.

No to jako drugi pod lupę Rokoko trafia drugi z finalistów - Tottenham. Zdecydowanie czarny koń zeszłosezonowych rozgrywek, bo mimo iż w jakość ich zespołu wątpiło niewielu, to niewielu też spodziewało się, że zajdą aż tak daleko w fazie pucharowej, i to jeszcze bez żadnych letnich wzmocnień poprzedzających wspomniany sezon. Teraz powtórzenie, albo przebicie minionego sezonu Ligi Mistrzów w ich wykonaniu wydaje się bardzo mało prawdopodobne; Koguty bardzo dużo musiały poświęcić, żeby między innymi przejść Manchester City w ćwierćfinale, a Pochettino sprzedał duszę diabłu, żeby VAR anulował gola Sterlinga a'la Aguerooooooooo. Chociaż patrząc na tło właścicieli City, można się kłócić, że to była pomoc zesłana przez Boga, mniejsza. W półfinale z Ajaxem powtórzył się scenariusz z wcześniejszej rundy i prawdziwe fistaszki czekały nas dopiero w wyjazdowym rewanżu - znowu gol w końcówce, ale tym razem strzelcem był Lucas, a zesłanymi do piłkarskiego nieba piłkarze Pocha. Czy można spodziewać się po nich czegoś podobnego i w tym sezonie? Ambicje na pewno są, ale patrząc na regularność tej ekipy z Premier League, to raczej Tottenham musiałby zostać ponownie czarnym koniem rozgrywek, bo jednak mimo wszystko ciężko ich rozpatrywać w roli faworytów od samego startu. No i wiadomo - lads, it's Tottenham. Ale, ale - puchary rządzą się swoimi prawami i kto wie - może mamy do czynienia z drużyną idealnie dostosowaną do panujących w tychże warunkach?

Dobra uciekajmy z tej Anglii, bo o jej dominacji w sezonie 18/19 oczytaliśmy się co niemiara, może teraz powrót do dawnych lordów Europy - La Ligi? No to kto to wygrał ją w zeszłym sezonie? Jakaś niespodzianka? Real może? Y-y, znowu Barcelona, kataloński klub zawsze mierzy w tryplet już na początku sezonu, ale ich coraz to bardziej wzrastająca irytacja spowodowana brakiem zwycięstwa w Lidze Mistrzów, zdaje się potęgować dopiero w ostatnich sezonach, gdzie klub o dewizie més que un club musiał uznawać wyższość innych klubów po kompromitujących dla nich meczach rewanżowych. No więc zbroją się, nie wiadomo skąd mają na to pieniądze, pewnie ukradli, ale się zbroją rekordowymi transferami - w tym okienku ich flagowymi wzmocnieniami są Antoine Griezmann oraz Frenkie de Jong, a do tego może dojść do nich ich stary znajomy - Neymar, ale bez względu na to, jedno jest pewne - jakikolwiek sezon, którego Barca 30 maja nie kończy zwycięstwem, będzie dla nich sezonem nieudanym. I niech tak będzie - mógłby rzec jakiś kibic Realu, ale nie ukrywajmy - wszystko wskazuje na to, że ich czas musi wreszcie nadejść i jeśli koledzy Leo Messiego dorównają mu chociaż w połowie, to będziemy mogli mówić o powrocie katalońskiego giganta. Strzeż nas Panie Boże.

No więc nadeszła pora na najlepszą drużynę z Madrytu - Atletico. Po odejściu ostój lat ich europejskiej świetności 2014-2016 w postaci Griezmanna, Felipe Luisa, Godina, Juanfrana, czy też innych świetnych piłkarzy, czyli Rodriego i Lucasa Hernandeza, musiało dojść do mocnej przebudowy składu, a co za tym idzie, potężnej ofensywy transferowej. A to wszystko by utrzymać się w ścisłej czołówce Hiszpanii, ale też Europy. No właśnie - czy banda Simeone jest zdolna do kolejnego zwojowania Europy? Na razie mogą się pochwalić dwoma zwycięstwami 1:0 w Primiera Division, więc strzeżcie się wszyscy fanatycy ofensywnej gry i hokejowych wyników, ale jak najbardziej Diego będzie chciał dodać świętego Grala, którego brakuje mu by skompletować swoje dziedzictwo jako trener Rojiblancos.

Real Madryt. Real, Real, Real... No co z tym Realem? Niektórzy sądzą, że trzynastka noszona na ramieniu piłkarzy Realu, może okazać się tą pechową liczbą i rekordowi mistrzowie Europy nigdy już nie wygrają Ligi Mistrzów. Po fatalnym dla nich sezonie 18/19, w którym przegrali sromotnie na każdym polu, Florentino Perez uiścił tak bardzo oczekiwaną przez kibiców Realu rewolucję w składzie i może się pochwalić takimi nabytkami w letnim okienku transferowym jak Eden Hazard, Luka Jovic, Eder Militao, James Rodriguez, czy też Gareth Bale. Do drużyny wrócił też książę Zidane, który jeszcze nie zasmakował odpadnięcia z Ligi Mistrzów w swojej trenerskiej karierze, ale zawsze musi być kiedyś ten pierwszy raz, a kiedy indziej, jak nie w przejściowym dwusezonie? Mimo wszystko mówimy o królach Europy, zawsze trzeba ich postrzegać w roli faworytów do końcowego triumfu i nikogo tak naprawdę nie zdziwi kolejne dalekie zajście w fazie pucharowej w ich wykonaniu.

Nieprzyzwoitym było by też pominąć takie ekipy jak Bayern, Juventus, City, PSG, BVB i pewnie wiele innych, ale że ze mnie nieprzyzwoity chłopak, to zostawiam wam lejce moi drodzy i zapraszam do dyskusji!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Domel Madridista
The Special One

PostWysłany: 2019.08.28 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiając do grupy z Man City, Interem Mediolan i RB Lipsk jestem w stanie sobie wyobrazić, że z niej nie wychodzimy :/

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.08.28 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niektórzy sądzą, że trzynastka noszona na ramieniu piłkarzy Realu, może okazać się tą pechową liczbą i rekordowi mistrzowie Europy nigdy już nie wygrają Ligi Mistrzów.

Nikt tak nie myśli. To po prostu Twój mokry sens, Roko.

Będzie krócej:
Faza pucharowa mi szła słabo, ale przed LM trafiłem, że Totki będą wysoko. W tym roku nie daję im jednak większych szans. Ćwierćfinał to maks.

Rozbijając to bardziej na 'grupy' szans to:
1. Liverpool i Barcelona - niestety. W tej kolejności zresztą. Nie przypadkiem jest, że Barca prawie że ojebała Lfc już po pierwszym meczu, a tenże Liverpool wygrał LM. Natomiast wciąż daję Lfc pierwszeństwo. Barca będzie jednak w chuj mocna i będzie całkowicie nastawiona na LM.

ALE. Barca nie wygra LM. Ot, przeczucie.

2. City, Atletico, Juventus, PSG
Raczej w tej kolejności.
Przede wszystkim - cały czas wieściłem, że PSG będzie mocne, ale po ostatnim sezonie już daję sobie spokój. Oczywiście w formie ich trio może być najlepsze w Europie, ale z kontuzjami Neymara, kwasem w szatni? Wątpię.
Po dwóch EPL City powinno wreszcie się skupić na LM. Czy to rozrywki Guardioli? Nie. Ale mają oni taki ogromny potencjał ludzki (chyba tylko Barca z Neymarem mogłaby się równać), że mogą powieźć każdego, wliczając w to ekipy z pierwszej grupy. Tricky jest dla mnie mecz City vs Atleti, szczególnie jeśli teraz Atleti ma odejść ze swojej defensywnej piłki na rzekomo więcej ataku.
Juventus nie wygra LM. Ot, kolejne przeczucie. Są mocni, są w tej drugiej grupie najmocniejszych, ale to nie to.

Co dalej?
Real i Bayern nie mają dość sił by wygrać rozrywki w tym roku.
Chelsea ratuje tylko to, że będą iść z pierwszego koszyka. Może nie skończą na grupie.
Ajax? Brak szans na powtórzenie zeszłorocznego wyczynu, kończą na pierwszej rundzie. Chyba, że Ten Hag się okaże cudotwórcą.
Jeśli ktoś z tych 'mniej spodziewanych' wespnie się wysoko to stać na to jedną ekipę - Borussię. I widzę ich bardzo wysoko, tam się tworzy świetna paka.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.08.28 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te same odczucia mam co do Borussii, wciąż nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to taki mini-Liverpool i w CL jeśli im siądzie drabinka, to mogą zajść aż do półfinału, a widzę ich nawet wychodzących zwycięsko z dwumeczu z Barceloną.

Co do Ajaxu, to polecam dzisiaj meczyk w Amsterdamie z APOELem, według mnie sprawa tego, że wejdą w ogóle do fazy grupowej nie jest taka pewna. Chociaż nic nie obiecuję, może Cypryjczycy już tacy mocni poza domem nie są.

Juve według mnie jak najbardziej może wygrać, pisałem o tym po transferze Ronaldo, że jak nie wygrają w jego pierwszym sezonie, to pewnie hype im przeminie, ale oni jak najbardziej są do tego zdolni. Nie będą grać pięknie, masakrować rywali, pewnie rzutem na taśmę będą wygrywać dwumecze, ale Cristiano jak najbardziej jest w stanie pociągnąć ten wózek.

Do City w Lidze Mistrzów jak nigdy nie mogłem się przekonać, tak stawiam, że tym razem półfinał zrobią. Nie chcę ich w finale, nie ich, niech idą do diabła.

Oglądałem dotychczas każdy mecz Chelsea w tym sezonie i może zbyt onieśmieliła mnie potęga Premier League, ale mam wrażenie, że jak się odpowiednio ich grupa ułoży, to z niej nie wyjdą, ewidentnie to jest drużyna w budowie. Liczę tylko, że Lampard nawet jeśli ledwo skończy w TOP 6 (chociaż z United o to nie będzie raczej takiego problemu), to go nie wywalą i pozwolą mu budować. No ale to Chelsea, oni by własną matkę sprzedali, jeśli tylko ta by im mecz na ławce trenerskiej przegrała.

Co do reszty się zgadzam, do mokrego snu też, taka reporterska fantazja mnie poniosła. Na ten moment jeśli miałbym strzelać kto to ostatecznie wygra, to postawiłbym na drużynę, która swoim pucharowym przystosowaniem imponuje mi już od 2016 - Liverpool. No i w dodatku mają najlepszą drużynę (tam wcześniej chodziło mi o duet bocznych obrońców jak coś). Będzie back to back.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.08.28 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barca, Live, City. Ktoś z tej trójki.

Powrót do góry
sebo939
Putka
Putka

PostWysłany: 2019.08.28 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę wygranej nawet z Neyem i Griezem na pokładzie. Te przegrywy w ostatnich 2 edycjach pokazali że są w stanie spierdolić każdą zaliczkę. A patrząc jak "pięknie" gramy na wyjazdach w fazie pucharowej to już tylko stawiać domy że wpierdol wyłapiemy. To już wy macie zdecydowanie większe szansę z obecnym składem.

Faworyci: Liverpool, Juve i Real, w tej kolejności.

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.08.28 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie, może poza kilkoma szczegółami, podpisałbym się pod typami miXUE.

Te kilka szczegółów to:
Barca > Liverpool. Nie to, żebym rzeczywiście uważał ich za mocniejszych. Raczej kwestia motywacji i głodu. Ja wiem, że Realowi się udało ostatnio obronić tytuł, ale teraz raczej wszystko wróci do normy i "klątwa" zrobi swoje. Do tego jakieś kontuzje też mogą namieszać. Bardziej mam już nadzieję, że Liverpool wygra w końcu w lidze.

ManCity i PSG - jadą na tym samym wózku "frajerów". Nic jednak nie trwa wiecznie. Tottenham w zeszłym sezonie to pokazał. Klopp to pokazał. Kiedyś im w końcu zatrybi. Może teraz? Tutaj w sumie zgoda, że ManCity>PSG.

Juve, Atletico, Bayern - bo Bayern widzę jednak w tym gronie, a nie obok Realu. Real na LM może się spiąć, plus coś tam po drodze może zatrybić (Hazard) i nie można go lekceważyć, ale jednak nie sądzę, żeby nawet półfinał był możliwy do osiągnięcia. Natomiast reszta z tej trójki? Możliwe.

BVB rzeczywiście robi wrażenie (tak patrząc po samych wynikach i składzie), więc może coś namieszać też.

Więc finał typuję: Barca-ManCity.

A taki trochę sentymentalny byłby finał Juve-Bayern. Choć te kluby są tu raczej nielubiane, to miłym akcentem byłby w końcu triumf Roberta w LM lub kolejny puchar dla Ronaldo - jako idealne zwieńczenie kariery.
Inny podobny układ to Juve-Barca, czyli też Ronaldo, a do tego w końcu w starciu z Messim na szczycie.
Albo Juve-Atletico - jako starcie "przegrywów", gdzie ktoś mógłby się w końcu przełamać. I cyk, kolejny hattrick Ronaldo ;)
No i oczywiście ManCity-PSG Very Happy

Powrót do góry
KNXtz
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2019.08.28 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko nie finał Barca-ManCity. Barca ma zakodowane w głowie by rozjeżdżać tą drużynę przy każdej możliwej okazji. Wiadomo, że to już nie ten sam zespół co kiedyś, ale mimo wszystko wydaje mi się, że dostaliby lanie jak zwykle. Szczególnie jeśli Barcelona się jeszcze wzmocni.

A co do ich wyjebek, to mają teraz defensywnego Griezmanna, De Jonga i pewnie wróci Neymar. To już zmienia naprawdę wiele. Przecież oni do teraz nie za wiele zmieniali od kilku sezonów. Nadal Messi to ciągnął za uszy ,a transfery to same niewypały za grubą forsę jak Dembele i Cou. Teraz mają młodzież i nowych kozaków.

Obstawiałbym bardziej finał Barcelona-Juventus i starcie dwóch tytanów. Juve nie gra miłej dla oka piłki, ale są w stanie dotrzeć do finału. Będzie im ciężko z zespołami pokroju City albo Live, jednak są w stanie tego dokonać.

Liverpool również dużym faworytem mimo to nie chciałbym ich po raz kolejny z rzędu oglądać w finale.

PSG tym bardziej bez Neymara będzie miało podcięte skrzydła. BVB też nie ma co przekreślać bo wyglądają super. Bayern to niewiadoma

Faworyci w kolejności : Barcelona, Liverpool, Juventus, City, Real, Bayern

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.08.28 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, BVB. Tam tworzy się zajebiście konkretna i poukładana paka. Live bym nie chciał, po dwóch z rzędu będą już niebezpiecznie blisko mitycznych trzech Ptak Ostatni sezon szansy Barcy w erze Messiego? Pewnie nie, ale jeśli znowu się jakoś skompromitują, mając teraz taką siłę rażenia, to kiedy? Nas widzę maksymalnie na 1/2, ale może z biegiem sezonu się rozkręcimy i łysy kolejny raz wjedzie do tej LM jak do swojego haremu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.08.28 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak teraz patrzę i losowanie jest jednak jutro w czwartek. Wszystko zmieniają, zawsze były w piątki.

Domel Madridista
The Special One

PostWysłany: 2019.08.28 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I chyba jakoś zjebanie o 12 z tego co kojarzę.

rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.08.28 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, ten pierwszy słabszy mecz Ajaxu jednak musiał być wypadkiem przy pracy. Ogólnie bez żadnych niespodzianek, szkoda tylko Rosenborga, bo zaliczyli świetną drugą połowę pierwszego i pierwszą połowę drugiego meczu, no ale nie wyciągnęli z tego goli. A więc koszyki przed jutrzejszym losowaniem (które jest o 18:00) prezentują się dokładnie tak, jak podałem wyżej.

Ktoś oglądał i może mi wyjaśnić za co VAR anulował gola Huntelaara?

Wolf
Revolución!

PostWysłany: 2019.08.28 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym grupę z Chelsea, Dynamem i Partizanem. Z Chelsea oficjalnego meczu już jakiś nie graliśmy i te balkanskie derby.

PearsonSpecter
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.08.28 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf napisał:
Z Chelsea oficjalnego meczu już jakiś nie graliśmy i te balkanskie derby.

Graliśmy równo 21 lat temu z opłakanym dla Was skutkiem.

Powrót do góry
Quros
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.08.29 06:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś losowanie, stawiam na grupę z Liverpoolem, Interem i Lipskiem, biednemu zawsze wiatr w oczy!

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 1 z 37
Skocz do: