Seriale (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2019.09.03 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wymieniłbym Breaking Bad za Grę i Luthera wcisnąłbym pewnie za the Office ale biurwy blisko top 5.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.09.03 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luthera nie oglądałem, zresztą kojarzonego z nim Detektywa również. Ale mam na liście "must-watch". Tongue

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.09.03 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Breaking Bad
2. The Office
3. Stranger Things
4. BoJack Horseman
5. Gravity Falls
6. Gra o Tron

Tak to wygląda na stan dzisiejszy, może o czymś zapomniałem. Dalej to już nie jestem taki pewny, więc wolę nie pozycjonować pewnych tytułów.

Ta Gra o Tron to też tak z litości, żeby nikt się nie czepiał.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.09.03 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej ale jak już uwzględniamy seriale animowane dla młodszej widowni to Pingwiny z Madagaskaru są bezkonkurencyjne ;)

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Powrót do góry
rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.09.03 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co ci chodzi człowieku.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Sondokan
Gość

PostWysłany: 2019.09.03 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Detektyw? Prawo ulicy? Kompania braci? Miasteczko Twin Peaks? Miasteczko South Park? Pitbull? Ptak Nie oglądałeś tego czy co.

Powrót do góry

rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.09.03 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Detektyw tylko pierwszy sezon cenię na poziomie topu, Prawo ulicy nie oglądałem, Kompania Braci nie pamiętam, Twin Peaks - jeśli chodzi o Lyncha to on się porusza w innych kategoriach.

I jeszcze nawiązując do poprzedniego postu Gondoli - szkoda gadać, naprawdę, szkoda gadać.

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.09.03 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:

I jeszcze nawiązując do poprzedniego postu Gondoli - szkoda gadać, naprawdę, szkoda gadać.

O co ci chodzi człowieku. Można jaśniej?

Cytat:
Powrót do góry
Crawler
Płanetnik

PostWysłany: 2019.09.03 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pingwiny to jest straszna bieda w zakresie kreskówek, masówka oparta na licencji... Zresztą wszystkie spin-offy tego typu oparte na filmach są jednym wielkim skokiem na kasę.

1. Over the Garden Wall
2. Gravity Falls
3. Regular Show
4. Adventure Time
5. Steven Universe
6. Hilda

rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.09.03 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gondola. napisał:
Rokoko napisał:

O co ci chodzi człowieku. Można jaśniej?

Nie chce mi się rozmawiać, może kiedy indziej.

hugh hefner
apostoł zlewaczenia

PostWysłany: 2019.09.03 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, ale weź od razu nie wyzywaj.

Swoją drogą to co ktoś tam napisał stronę wcześniej o nastawieniu przed oglądaniem/słuchaniem/czytaniem czegokolwiek ma kolosalne znaczenie w odbiorze szeroko rozumianej sztuki. Wiele filmów oglądałem z nastawieniem, że wbiją mnie w fotel i nie dadzą o sobie zapomnieć przez długi czas, a potem seans i okazuje się, że cała podnieta była całkowicie nieuzasadniona. Na tej zasadzie fanboje Nolana zabijają mi tak praktycznie każdy jego film.

Para Siempre napisał:
No rzecz w tym że w forum jak taki hugh jebnie posta to kolację zjesz i nie przeczytasz, nie zaśniesz bo przetwarzasz 2 dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.09.03 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest masa seriali, które ciężko ocenić w całokształcie. Są te absolutnie genialne jako całość jak choćby The Wire, Sopranos, Kompania czy SoA, ale są takie, które kochamy za jeden dobry sezon, czasem dwa.. tutaj wymienił bym Detektywa (drugi sezon wcale nie był takie słaby, ale pierwszy rozpierdolił po prostu), Prison Break (pierwszy sezon - no nie pierdolcie, że nie był fajny), Dexter (pierwsze dwa sezony TOP).

Do tego cała masa po prostu zajebistych seriali:
- Peaky Blinders (klimacik nie do podjebania)
- Wikingowie
- Narcos (nie widziałem ostatniego sezonu co prawda)
- Gomorra
- SFU
- GoT
- Luther

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.09.04 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dextera gdzieś do piątki oglądałem - i jak po latach mam pamiętać ten serial to głównie po sezonie drugim (Doakes) i czwartym (Trójkowy). Jedynka nie taka rewelka for mi.

Must-watch:
Peaky Blindersów mam na liście do obejrzenia od dawna.
Wspomniane The Office również.
Detektyw
Sopranos
Perks and recreation
Czarnobyl

Z takich, które po prostu mnie nie interesują, choć podejrzewam, że są świetne:
Gomorra
Luther
Breaking Bad (bo się odbijam za każdym razem od pierwszych kilku odcinków, ale pewnie jeszcze z raz w życiu spróbuję przysiąść)

Porażająca ilość jak o tym myślę, a to raptem streszczony tytuły z dwóch stron tematu. A dodam, że ja jestem dość serialowy i naprawdę uważam, że mam ich dość dużo na koncie. Tylko raczej oglądam sporo takich nowych produkcji HBOwskich (Leftovers, Castle Rock na podstawie Kinga etc) czy Netflixowskich (pierwsze z brzegu - Love, Jak Under the Dome etc). Stąd i nie zawsze ma się ochotę sięgnąć po takie ciężkie klasyki jak Rodzina Soprano.

Btw, @Goldschmidt, przeglądałem ostatnie strony poprzedniej części tego tematu i zauważyłem, że zadałeś mi pytanie, sorry że po czasie;
GS napisał:
@mix
To Expanse warto ciągnąć? Tematyka intrygująca, przemęczyłem część pierwszej serii i nie wiem czy zacznie się w końcu rozkręcać. Cały czas będzie siedzenie w korytarzach mrocznych statków kosmicznych gdzie jest ciemno jak w dupie, seks w warunkach 'zero gravity' i inne takie, czy może przez zmianę producenta będzie lepiej?

Jak już mówiłem kilkukrotnie - nie jestem fanem dawania szansy serialowi "bo się rozkręci". W przypadku The Expanse chcę zwrócić jednak uwagę na kilka rzeczy;
- każda książka była pisana w formie innego gatunku
(1 tom - a'la kryminał, detekstywistyczna;
2 tom - intryga polityczna, space opera;
3 tom - sci-fi pełną gębą
4 tom - western sci-fi
etc)
- sezony serialu się nie pokrywają z końcami książek:
(1 tom - trwa do 2x05 i kończy się najbardziej magicznym odcinkiem w historii telewizji jaki obejrzałem <serce> :( <---- mój stan emocjonalny podczas 2x05
2 tom - trwa do 3x06
3 tom - trwa do 3x13)
Stąd (nie wiem czy w końcu obejrzałeś czy nie, założę że nie) skoro już dotarłeś do końca sezonu pierwszego do dotrwaj te 5 odcinków żeby mieć poczucie zamknięcia całej pierwszej książki tego 'dziewięcioksięgu'. Ostatni odcinek pokaże w którą stronę ten serial zmierza i wtedy możesz zdecydować czy o to Ci chodzi - czy niekoniecznie.

Zmiana producenta to będzie teraz od sezonu czwartego (który będzie pewnie pokrywał się z czwartym tomem książki i jakimś wyrywkiem 5 tomu), ale z tego co wiem to sama ekipa główna od strony technicznej nie miała się zmienić.
... I bardzo dobrze, bo są zajebiści!

A ten seks w warunkach zero-gravity to na moje tylko raz był i to na samym początku Tongue
Generalnie dla mnie Expanse jest top1 seriali jakie obejrzałem, a dodam, że nie bez powodu nie umieściłem The Wire w liście do obejrzenia. Bardzo lubię. I choć próżno tu szukać mianowników (imo trochę jest) to Expanse jest po prostu... najlepsze w swoim gatunku. I co do tego nie mam wątpliwości. Poważnie. To fakt.
To czy ten serial się komuś spodoba i to jak historia go zapamięta w rankingu wszystkich serialów - nie mi sądzić. Natomiast na ten moment wiem, że The Expanse to wszystko co najlepsze z takich klasyków sci-fi jak Battlestar Galactica i Firefly dodając pełnokrwisty wątek fiction i umiejętnie manewrując konwencją space-opera z intrygą polityczną, thrillerem, poczuciem dążenia do odkrycia pewnej tajemnicy, wątkami detektywistycznymi czy batalistycznymi. A to okraszone humorem, który mi zwyczajnie pasuje. W dodatku (spoiler odnośnie fabuły, którego każdy po sezonie 1-ym się domyśli, wiele nie zdradza)
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)
.

Więc ja polecam, polecam też pobrać w jak najwyższej jakości, bo producenci odwalili kawał dobrej roboty i co ważniejsze postawili na kosmiczny realizm - tak, nieprzymocowany kubek kawy w kosmosie może zabić. Tak, sposób poruszania skrzydłami ptaków będzie wyglądać inaczej w innej grawitacji. Tak, sama struktura kostna ludzi wychowanych już 5 pokoleń w tył w warunkach x<0,1g będzie też inna, wydłużona, bardziej krucha. Także tu takie kwestie stricte naukowe jak i sposób przedstawienia tej nauki stoi na jak najwyższym poziomie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.09.04 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, przekonałeś mnie, wrócę. Na razie odłożyłem na bok po kilku odcinkach. BrBa dowiozę do końca drugiego sezonu.

Jak już robimy rankingi to naprawdę dziwi mnie że nikt nie wrzucił House’a. Ja wiem że ostatnie serie mogły nużyć, ale to IMO dalej top.

Luther, jak ktoś nie oglądał, wiadomo, obowiązkowa pozycja.
The Wire widziałem pierwszą serię, później przyszła sesja. Top.
Narcos skończyłem niedawno, włącznie z Narcos: Mexico. Sam urywek z napisami z początku z pierwszych dwóch serii to bezdyskusyjny top seriali wszech czasów.
Black Mirror? Świetny pomysł na serial, ale trochę sinusoida.
Prison Break w dalszym ciągu klasyka. Sopranos także.
Dodałbym jeszcze Wikingów, Zawód: Amerykanin, Scrubs, Banshee, może Heroes ale to już trochę niżej. Takie TWD znudziło mi się szybko, bo oglądałem w czasie gdzie dosłownie wszystko miało zombie i apokalipsę jako główny temat.

Wciąż muszę ogarnąć Peaky Blinders, Twin Peaks, TD.. oglądał kto Orange is the New Black?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.09.05 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to dotarłem do końca La Casa de Papel. Kurde no wciągnął mnie. Jak miałem przerwę po pierwszym sezonie - w drugim tak od 3 odcinka mi się trochę ciągnęło to wszystko ale wróciłem i na prawdę mega się to oglądało.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Teraz nie mogę się uwolnić od Bella Ciao
Tongue

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Strona 2 z 22
Skocz do: