Seriale (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 7

PostWysłany: 2020.09.23 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd netflix kręci seriale pedofilskie, nigdy więcej nic tam nie obejrzę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2020.09.24 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Locke & Key.
Matko, co to było

Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z serialem, którego oglądanie było autentycznie denerwujące, irytujące i wkurwiające. Serio. Czułem po prostu złość. I bardzo doceniłem właśnie książki, filmy i seriale w których decyzje bohaterów są logiczne - niekoniecznie trafne, często bazujące na niepełnej wiedzy, często nietrafne przez strukturę charakterologiczna danej postaci - ale logiczne biorąc pod uwagę wszystkie czynniki.

Tutaj? Bohaterowie popełniają błędy, najbardziej debilne błędy, dokonują fatalnych decyzji sprzecznych z tym co już wiedzą, a wszystko po to by prowadzić fabułę w określonym kierunku. Straszne. Serio straszne, jeszcze jestem zirytowany na myśl o niektórych wydarzeniach.

Tym bardziej to bolesne, bo koncept na serial jest świetny - klimat fantasy, pewnie mógłby być bardziej mroczny (ale nie jest źle, macie na ekranie scenę śmierci kilku osób, w tym jedną taką że zrobiłem wow, to na pewno od 13 lat?), ale stworzyli sobie furtkę (żart słowny bo klucze są ważne w tym serialu) do możliwego tworzenia naprawdę ciekawych przedmiotów, z różnymi zastosowaniami prowadzących do ciekawych sytuacji i cała ta magia jest taka hmm subtelna.

Ale to tylko możliwość - bo wszystko zaprzepaścili 'bad writing' z fatalnym scenariuszem i niesamowicie kiepsko napisanymi wyborami bohaterów. Czyli fatalnym scenariuszem.

Świat: 8/10, w obrębie swojej baśniowej low-magic konwencji nawet dyszka
Konwencja serialu: 5/10, raczej miotali się czy to ma być fantasy, groza, teen drama czy romcom
Scenariusz: -10/10, żenująco słabe.

Dodam że jestem człowiekiem którego średnia ocen na filmwebie wynosi pewnie 7,5/8 na 10 i z reguły nie tracę czasu na pisanie negatywnych opinii. I łatwo mi się czymś jarać, jeśli coś mi się spodoba.

Czy to znaczy że odradzam? Niekoniecznie, świat jest fajny i ciekawy, mnóstwu potencjału, a jak napisałem - bardzo mnie ten serial dużo nauczył o sobie i tego jak bardzo nie umiem zdzierżyć takiego pojęcia na skróty tylko po to by historia szła w kierunku w którym chcę i jak bardzo doceniam logiczne wybory postaci i bohaterów na ekranie czy w książkach.

Przeczytałem to zanim obejrzałem serial, doszedłem do 6 odcinka i w sumie zacząłem się zastanawiać z czym ty miałeś problem, bo do tej pory w miarę to było ułożone. No i później wjechał odcinek 7 Very Happy

Ale jak ktoś machnie na to ręką to nawet ciekawe fantasy do obejrzenia.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2020.09.26 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, cała zabawa zaczęła się na siódmym odcinku i trwała do końca. W 9 i 10 odcinku też miałem kilka zawiech nad debilizmem niektórych decyzji.

To właśnie pierwszy raz w życiu kiedy tak ewidentnie coś takiego mnie zirytowało; może ostatnio jestem przepracowany czy coś, ale ja naprawdę mam średnia opinii na fw rzędu 7,5-8,5/10. Praktycznie jaram się większością seriali pod jakimś kątem, jeśli zaś czymś się nie jaram to nie widzę powodu tracić czasu nawet na wchodzenie na profil takiego czegoś i dawanie dwójki czy trójki, nie wspominając o pisaniu negatywnych recenzji.

Tu zrobiłem wyjątek.
Może dlatego że koncept świata JEST bardzo fajny. Szczerze chciałbym zobaczyć inne klucze, bo tu naprawdę twórców ogranicza tylko własna wyobraźnia, a ten koncept to pozycja wyjściowa do naprawdę świetnych wątków fantasy, humorystycznych, a nawet i bardziej poważnych i mrocznych jeśli chcieliby w to pójść.

Powrót do góry
liso7
todo al blanco

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2020.11.03 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ku jezioru. Polecam serdecznie. Bardzo dobra muzyka, choć bardzo często wydaje się być kopią Zimmera. Jak ktoś zna rosyjski to jeszcze lepiej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sondokan
Gość

PostWysłany: 2020.11.03 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy odcinek nie porwał, ale skoro piszesz...

Powrót do góry

lukecik
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2020.11.03 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Gambit królowej serio taki dobry?

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.11.04 00:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest 1 na mojej najbliższej liście do obejrzenia - również słyszałem dobre opinie.

Ja za to zacząłem oglądać również na Netflixie Sposób na morderstwo i powiem szczerze - na ten moment jestem zachwycony. Świetnie budują (powoli, ale przemyślanie) akcję i choć początkowo miałem obawy że to będzie coś a'la procedural - tak absolutnie tak nie ma. Co prawda jestem dopiero na piątym odcinku, staram się ten serial oglądać w skupieniu żeby nic mi nie umknęło - i jest fajnie, serio.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer

PostWysłany: 2020.11.04 01:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siadłem obejrzeć 4 ostatnie odcinki jak znajomi oglądali wszystko pod rząd. Fajny, symbolika i smaczki dla szachistów, trochę okraszone hollywoodzkim patosem ale miło się oglądało.

Powrót do góry
liso7
todo al blanco

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2020.11.06 08:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gambit królowej jest świetny, ale trochę denerwuje, że jest tak mało kadrów w której dobrze widać ruchy, które wykonują bohaterowie. Fajna historyjka, ale jak ktoś lubi szachy to może być lekko rozczarowany.

Powrót do góry
Sondokan
Gość

PostWysłany: 2020.11.06 08:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

liso7 napisał:
Ku jezioru. Polecam serdecznie. Bardzo dobra muzyka, choć bardzo często wydaje się być kopią Zimmera. Jak ktoś zna rosyjski to jeszcze lepiej.

Sondokan napisał:
Pierwszy odcinek nie porwał, ale skoro piszesz...

Jednak nie, w drugim jeszcze więcej debilizmów :|

Powrót do góry

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2020.11.06 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:

Ja za to zacząłem oglądać również na Netflixie Sposób na morderstwo i powiem szczerze - na ten moment jestem zachwycony. Świetnie budują (powoli, ale przemyślanie) akcję i choć początkowo miałem obawy że to będzie coś a'la procedural - tak absolutnie tak nie ma. Co prawda jestem dopiero na piątym odcinku, staram się ten serial oglądać w skupieniu żeby nic mi nie umknęło - i jest fajnie, serio.

11 odcinek - ależ ten serial jest zajebisty. Największa niespodzianka serialowa na jaką trafiłem biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek oczekiwań/opinii znajomych.
The Last Kingdom ostatnio mnie tak zaskoczyło poziomem, choć i tam to dłużej się rozkręcała (pierwsze trzy odcinki były w porządku, bez szału). Tutaj od Pilota jestem bardzo zaciekawiony - choć TLK oczywiście w swoim najwyższym punkcie to inna półka - ale zobaczymy, nawet nie obejrzałem jeszcze pierwszego sezonu HTGAWM.

Polecam niezmiernie!

Powrót do góry
Sandman
Trener
Trener

PostWysłany: 2021.01.04 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zna ktoś może dobre seriale wypełnione po brzegi akcją, w stylu Sons of Anarchy i Banshee?

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2021.01.21 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shameless to klasa produkcja, mogę polecić każdemu, kto lubi takie specyficzne klimaty. Tak, wiem, brzmię jak ktoś, kto ostatnia dekadę przespał w wiecznej zmarzlinie, ale nie moja wina, że do tej pory miałem ciekawsze rzeczy do roboty niż odszukiwanie starych seriali. Piąty sezon za mną i jeszcze mi się nie znudziło. Co nie zdarza się tak często, zwykle w przypadku takich tasiemców w pewnym momencie przychodzi wypalenie, przerost formy nad treścią i po prostu przestaję oglądać.

Sex Education od Netflixa też gorąco polecam, bawiłem się przednio.
Atypowy - podobny krąg zainteresowań co poprzednik, ale z mniejszym polotem, bez szczególnego humoru i trochę bez pomysłu na siebie. Od biedy ujdzie (tylko dwa sezony), ale mnie specjalnie nie wciągnął.

Ja w ciebie, Gondola, zawsze wierzyłem. Mój ulubiony forumowicz, reszta może się wypchać.
Cytat:
Gondola jest najnormalniej podchodzący do ludzi o odmiennych poglądach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
puziols
Putka
Putka

PostWysłany: 2021.02.21 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję dobrym osobom za wspomnienie o Last Kingdom. Po słabej Grze o Tron (może nie słabej ale przehajpowanym do granic możliwości przeciętnego serialu) szukałem czegoś w klimatach rycersko średniowiecznych. Prawie dwa sezony za mną i ogląda się to wszystko bardzo dobrze. Czekam z wypiekami na każdy kolejny odcinek.

Powrót do góry
oraju
Trener
Trener

PostWysłany: 2021.02.21 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dalej jest równie dobrze, zdecydowanie lepszy niz Vikings.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny
Strona 21 z 22
Skocz do: