Tenis
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 83, 84, 85  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaska_K
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2004.06.07 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiem, final zaskoczyl mnie in plus! Pomijam fakt kontuzji Corii, ale ta pięciosetówka była bardzo emocjonująca - a to już dawno się nie zdarzyło.
Gdyby jeszcze tylko Coria wygrał było by OK, a tak czuję lekki niesmak. Ktoś kto popełnia takie ilości niewymuszonych błędów jak Gaudio (czy Dementieva dzień wcześniej) nie zasługuje na wygraną w finale turnieju wielkoszlemowego, ale taki jest nie/stety sport (czasami poprostu nie sprawiedliwy)!

Fala85
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.04.13 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Domachowska zrobiła na mnie ostatnio duże wrażenie. Za występ w turnieju Amelia Island należą się jej gratulacje. Polka zagrała wyrównany pojedynek z czołową rakietą świata Venus Williams. Myślę, że stać tą 19-tkę na więcej. Chciałbym zauważyć również, że chyba jeszcze żadna Polka nie była tak wysoko w rankingu WTA ( obecnie 64 miejsce)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
spooky85
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.04.13 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko zobaczymy jak dlugo Marta bez trenera tak dobrze bedzie grac...

BTW: kto wybiera sie na J&S Cup? :> Zapewniam ze warto bedzie isc chociazby na eliminacje (choc Ivanovic juz przesunieta do glownego...), nie mowiac juz o rozgrywkach zaczynajacych sie juz 25IV :D

jacek_9
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2005.04.13 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie dlaczego ten topic jeszcze istnieje. Jest troche stary tak stary, że prawie doczekał sie następnego turnieju na kortach Rolanda Garrosa i tutaj faworytami są Federer i Kim Clijsters wracająca po kontuzij
Spooky85 Federer cały poprzedni sezon grał bez trenera i wyszłmu to na dobre a nawet na lepsze bo jest do przodu z kasą i wygrał większość turniejów

Powrót do góry
spooky85
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.04.13 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacek_9 napisał:
Zastanawiam sie dlaczego ten topic jeszcze istnieje. Jest troche stary tak stary, że prawie doczekał sie następnego turnieju na kortach Rolanda Garrosa i tutaj faworytami są Federer i Kim Clijsters wracająca po kontuzij

Zastanow sie tez dlaczego isniteje mozg w Twojej glowie :P.

Cytat:

Spooky85 Federer cały poprzedni sezon grał bez trenera i wyszłmu to na dobre a nawet na lepsze bo jest do przodu z kasą i wygrał większość turniejów

tja... naprawde wysmienite porownanie, ech ;/. Czyli rada dla tenistow wg Ciebie jest taka, zeby kazdy pozbyl sie trenera, tak? I wtedy wszyscy beda wygrywac, no niezle. Tylko istnieje jedna subtelna roznica pomiedzy Federerem, a Domachowska - Roger ma DAR, a Polka niekoniecznie. Szwajcar urodzil sie do gry w tenisa, wiec i bez trenera moze sobie swietnie radzic (choc oczywiscie na poczatku kariery coach byl Mu niezbedny). Natomiast w przypadku ogromnej wiekszosci tenisistow trener moze chlodnym okiem przygladac sie postepom (albo i nie ;-)) podopiecznego i podpowiedziec co trzeba poprawic, nad czym popracowac. Zawodnik sam z siebie moze miec wielkie problemy z obiektywnym ocenieniem swojej pracy wiec dobry trener to skarb.
Jest jeszcze jeden przypadek, gdy trener nie musi byc potrzebny. Na przyklad tenisista tak doswiadczony jak Andre Agassi (:D) sam dobrze wie co musi robic, bo grajac przez wieeele lat dokladnie nauczyl sie kontrolowac swoje zachowania, a poza tym co mial sie nauczyc to i tak sie nauczyl. Na szczescie jednak Andre wspolpracuje z Cahilem i robi mu to bardzo dobrze (gdyby nie Fedex, to by jeszcze powygrywal tych turniejow...).

jacek_9
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2005.04.13 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<lol> Spooky nie chodzi tutaj o porównanie ale o gre. Domachowska gra dobrze i wciąz poprawia swoja pozycje w rankingu i nie napisałem że tenisiści mają rezygnować z trenerów dałem tylko dobry przykład że można bez nich też grać i to robi Domachowska.

Powrót do góry
spooky85
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.04.14 00:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacek_9 napisał:
<lol> Spooky nie chodzi tutaj o porównanie ale o gre. Domachowska gra dobrze i wciąz poprawia swoja pozycje w rankingu i nie napisałem że tenisiści mają rezygnować z trenerów dałem tylko dobry przykład że można bez nich też grać i to robi Domachowska.

Po pierwsze to jestem 'spooky'! I tylko tak :P. A jesli o merytoryczna tresc, to z twierdzeniem, ze Marta grra dobrze bylbym ostrozny. Zaden z nas nie oglada Jej spotkan, ale statystyki nie wygladaja zbyt okazale. Domachowska ciagle popelnia mase podwojnych bledow (ktore z pewnoscia staralby sei wyeliminowac trener) i ma wiecej UF niz winnersow. To, ze awans w rankingu WTA staje sie faktem wcale nie oznacza, ze Marta gra coraz lepiej. Naturalnie zycze Polce wieeelu sukcesow i poprawy gry, a tymczasowo przygotowania sie dobrego na J&S, bo pewnie kibice beda miec wielkie nadzieje zwiazane z Jej wystepem.
Go Marta!

Malachit
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.04.20 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto jest wogole waszym ulubionym tenisistom ? ja tam lubie Hewitta :P ale tenisem interesuje sie od niedawna zawsze mnie nudzil ten sport :/ ale teraz jest calkiem git dla mnie :]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
spooky85
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.04.20 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulubiony tenisista? Odpowiedz jest banalna - ostatnio deblowy partner Jima Couriera (to dopiero ROTFL), a poza tym m.in. osmiokrotny zwyciezca Wielkiego Szlema, czlowiek-legenda, ciagle w swietnej formie, czyli Andre Agassi!

A wsrod kobiet oczywiscie Daniela Hantuchova :D. Tuz za Nia jest Justine H-H, Kim, Alicia, Amelie i inne ;]

Malachit
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.04.20 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hala Marta ?

Qrde no czemu tak jest ? czemu inni na swiecie potrafia grac w tenisa dobrze baaa bardzo dobrze ale i nawet swietnie a w polsce niestety sukces to ktoras tam runda jakiego turnieju ! po co startowac w zawodach gdzie nie liczy sie na pierwsze miejsce !? jak ja gdzies startuje indywiudalnie albo nawet z druzyna to zawsze chcemy miec pierwsze miejsce chociaz jestesmy z gory na przegranej pozycji

Powrót do góry
spooky85
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.04.20 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartekbbs15 napisał:
po co startowac w zawodach gdzie nie liczy sie na pierwsze miejsce !? jak ja gdzies startuje indywiudalnie albo nawet z druzyna to zawsze chcemy miec pierwsze miejsce chociaz jestesmy z gory na przegranej pozycji

To zes wykombinowal, czyli najlepiej zeby w turniejach meskich gral tylko Federer, bo inni nei maja z Nim szans, tak? Myslisz ze reszta zawodnikow (w tym oczywiscie Polacy) nie chca wygrywac? Z pewnoscia nie wszystkim zalezy baaardzo na sukcesach, ale zdecydowana wiekszosc stara sie jak moze, a ze w Polsce sa slabe warunki do rozwijania talentow, to inna sprawa ;/

PS. Gratulacje dla Marty za dobrze rozpoczeta mature :-)

Malachit
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.04.21 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe o to mi chodzilo ! chca wygrac oczywiscie ale przed turniejem zakladaja ze 15 miejsce z 32 byloby cudowne (tu nie chodzi o tenis) A co do tenisa to nie tylko federer, ale jest wielu tenisistow ktorzy sa w stanie z nim wygrac ! a jak w te trudne warunki trudno mi uwierzyc ! czym roznia sie tacy trenerzy z zagranicy od tych ktrzy trenuja w Polsce? chyba tylko tym ze potrafia lepiej kombinowac zeby wiecej zarobic Poprostu wystarczy zobaczyc troche kasy i odbija ! sam znam kilka takich wlasnie przypadkow, o ktorych jednak nie chce pisac !

Powrót do góry
spooky85
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.04.21 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie to dobrze ze zakladaja 15 miejsce jako sukces, bo nie da sie od razu na pierwsze miejsce dostac. Na wygrywanie turniejow trzeba ciezko zapracowac, w wiekszosci przypadkow najpierw trzeba zaczac od porazek by moc zasmakowac zwyciestwa.

Cytat:
A co do tenisa to nie tylko federer, ale jest wielu tenisistow ktorzy sa w stanie z nim wygrac !

Jesli bys mogl podac przyklady, bo jakos nie chce mi sie wierzyc w to stwierdzenie. Oczywiscie zalezy to od tego jak definiujesz slowo 'wielu', bo jak wiadomo w tym roku Federer zostal pokonany tylko przez Safina i mlodego Gasqueta, poza tym powalczyl z Nim Nadal (ktory nomen omen jest we wspanialej formie, bedzie sie liczyl na RG!). Niestety dominacja Szwajcara jest niepodwazalna i tylko od formy Fedexa zalezy czy przeciwnik ma z Nim szanse :/.

Cytat:
czym roznia sie tacy trenerzy z zagranicy od tych ktrzy trenuja w Polsce?

Roznica jest zasadnicza! Trener musi miec charyzme, bo inaczej to zawodnik bedzie trenowal coacha. A tu chodzi o to, zeby trener byl dla zawodnika a nie na odwrot. Jesli opiekun nie potrafi nauczyc swojego podopiecznego niczego, to raczej nie ma sensu taki trening. Poza tym jest wiele innych czynnikow, ktore decyduja o wyzszosci jednego trenera nad innym i zalezy to tez od indwywidualnych preferencji kazdego z tenisistow.

Musze przyznac, ze nie jestem specjalista od tenisa, ale widze bartekbbs15, ze nie orientujesz sie dokladnie we wszystkich zawilosciach i niuansach zwiazanych z tym pieknym sportem...

geno7
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.04.21 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od zawsze najbardziej lubiłem oglądać w akcji Pete'a Samprasa. Jego gra, woleje, serwisy, forhendy - to wszystko było świetne. I te jego niezapomniane batalie z Agassim, które przeszły już do historii nie tylko tenisa, ale sportu w ogóle. Szkoda, że zakończył karierę w stosunkowo młodym wieku, choć z drugiej strony odszedł w glorii chwały i zwycięstwa, bo jego ostatni pojedynek w karierze (notabene z Andre) dał mu zwycięstwo w US Open. Na pewno jeden z największych sportowców w historii.

soc9
Trener
Trener

PostWysłany: 2005.04.21 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy co chwile mówią żę Federrer jest świetny, że wymiata nad wszystkimi, ale widziliśmy jak go ograł Safin!!!(teraz ma tego samego trenera co kiedyś Federer) A ja jednak myśle żę Federer się spali tak samo było z Hewitem jak liderował w rankingu Atp, może niewygrywał z wszystkimi, ale jego grą podniecali się wszyscy(stylem), a później był okres czasu gdy LEYTOn Cieniował i mam nadzieje że w przypadku federera też tak się stanie, bo tak tenis nie jest tak emocjonujący jak pań, gdzie golovin możę wygrać z Sharapovą, a przecież ostatnio powróciły Belgijki!!.
Z drugiej strony w przypadku federera to żę on ciągle wygrywa to możę lerzeć po stronie psychiki przeciwników Federera gdzie często w przed meczowych wywiadach słyszałem:Federer jest tak dobry, ponieważ on uwierzył że może chodzić po wodzie i to mówili zawodnicy ze spuszczoną głową.
A co do meczu z Nadalem to przecież NADAL miał wygraną w kieszeni i cos się stało, niewiem możę mu żyłka pierdząca pękła, ale jedno jest pewne niewytrzymał psychicznie
Wściekły

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 83, 84, 85  Następny
Strona 2 z 85
Skocz do: