Miejsca warte odwiedzenia w Polsce
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
althregis
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2004.10.01 12:21    Temat postu: Miejsca warte odwiedzenia w Polsce Odpowiedz z cytatem

Niedawno wróciłem z kilkudniowej wędrówki w Dolinie Słupi. Siedząc sobie przy ognisku i słuchając porykiwania byków (samce jeleni) zaciekawiło mnie gdzie wy zdobyliście wasze wspomnienia. Piszcie o miejscach wartych zobaczenia. O wszystkich. O lasach, górach, jeziorach, rzekach i torfowiskach,bagnach,jaskiniach,zamkach i pałacach, kościołach, pomnikach (także przyrody), muzeach i zabytkach. Ciekawe, które miejsce będzie się najczęściej powtarzać. Jeden warunek-musi to być w Polsce. Może uda nam się wspólnie utworzyć atlas turystyczny kibica Realu Very Happy A może turystów, którzy z plecakiem robią 30km dziennie już nie ma Question
To ja zaczynam:
Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, Park Krajobrazowy w Dolinie Słupi, Zamki (Ogrodzieniec, Smoleń,Pieskowa Skała, Mirów) na Wyzynie Krakowsko-Częstochowskiej, Wawel, Stare Miasta (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław). Zamek i Góra Chojnik, Kościół Mariacki w Gdańsku, wodospady Szklarka i Kamieńczyk

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2004.10.01 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto mój obecny szlak turystyczny: szkoła, dom, stadion, dom itd... :|

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
FigoRonaldo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.10.01 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś kocha miasta w bogatą historią w,których pełno pięknych zabytków to nie ma lepszego miasta niż Gdańsk.Życie w sezonie jest drogie ale napewno warto odwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w Europie.Żurków i fajansów może i dużo ale za to jest co zwiedzać.

wienek
Trener
Trener

PostWysłany: 2004.10.04 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem okazję być 2 razy w Gdańsku i rzeczywiście jest ślicznie, szczególnie gdy trwa jarmark dominikański Smile

Powrót do góry
FigoRonaldo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.10.04 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie co takiego Wam się w Jarmarkach podoba ?

Mnie ku...rozkłada jak Jarmark jest :/.

Nie wiem może to jakaś atrakcja dla turystów Rolling Eyes.

Właściwie to dużo mieszkańców Gdańska też lubi Jarmark ale ja sobie pujdę raz albo dwa razy i mi to wystarczy 8) .

Nie lubię tego tłoku :/.

No ale czasem (zwłaszcza wieczorkiem) fajne dupy się kręcą Very Happy.

jeyjey
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2004.10.04 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Figo&Ronaldo napisał:

To już wiadomo czemu ludziom się podoba Very Happy

Powrót do góry
wienek
Trener
Trener

PostWysłany: 2004.10.04 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeyjey napisał:
Figo&Ronaldo napisał:

To już wiadomo czemu ludziom się podoba Very Happy

I wszystko jasne w tym temacie Smile Wink

A co do jarmarków, jeżeli coś ma się na codzień, czy chociażby zawsze co roku, to już nie robi takiej sensacji, ale jeżeli ktoś jest w jakimś miejscu raz na kilka lat, to proste, że chce się zobaczyć jak najwiecej i to co jest ciekawe obejrzenia czy też zwiedzania, a wiadomo każdy jarmark jest inny i ma swój klimat Smile

Powrót do góry
FigoRonaldo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.10.04 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie racja :].

Jak byłem w Zakopcu to też mi się bardzo podobało.

Może nie doceniam tego co mam Rolling Eyes.

krzychuT
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2004.10.08 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziobo napisał:
oto mój obecny szlak turystyczny: szkoła, dom, stadion, dom itd... :|

Witaj w klubie mój szlak jest podobny :/

Powrót do góry
jacko88
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.10.08 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Lubliniec ;) A tak oprocz niego to Wisla. Tam tez sa bardzo fajne trasy. Jak bylem dwa lata temu na wycieczce klasowej to bylismy w takim bardzo fajnym domku. Takie jakby schronisko. W lewa strone (od wyjscia) bylo miasto (boisko, korty itp.) a na prawo od razu szlak ktory w niektorych momentach byl naprawde stromy i ciezki. Ale na szczycie widok jakich malo. Bylo widac cala Wisle (miasto) i pobliskie wsie. Naprawde super widok szczegolnie jesli sie pojdzie o zachodzie slonca. Jak sie umie robic zdjecia i ma sie dosc dobry aparat to idzie zrobic zdjecia godne zwyciestw w niejednym konkursie fotograficzym. Naprawde polecam

Real Madrid es el mejor equipo el mundo y ganar cada partido!
Powrót do góry
Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2004.10.08 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do Katowic za 5,10,15(?) lat. Powinno być zupełnie inaczej niżli teraz.----> http://katowickiewiezowce.republika.pl/inwestycje.html Sam jestem tego ciekaw Rolling Eyes

Powrót do góry
Pred
Vamos Guddy
Vamos Guddy

PostWysłany: 2004.10.08 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie jest w Bieszczadach, jesli ktos lubi gory a nie lubi tlumow na szlakach i przeciskania sie miedzy turystami to goraco polecam wyprawe tam. Niby z roku na rok turystow tam przybywa, ale i tak jest to nadal jeden z najmniej tlocznych zakatkow polski, najlepiej jest sie pod namiot wybrac, wtedy koszty sa maksymalnie niskie. Podoba mi sie rowniez to, ze nie trzeba caly dzien wlazic pod gorke, tylko wchodzi sie ok godzinki i potem idzie poloninami. Gdy sie spojrzy noca na niebo widac duzo gwiazd (przez to ze w poblizu nie ma miast) czesto mozna zauwazyc spadajace. No i jak tak sobie czlowiek polazi po tych gorach, niedaleko jest jezioro solinskie, gdzie juz jest klimat typowo nadmorski;] czyli bary, dyskoteki i masa ludzi:D

Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2004.10.08 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także słyszałem ,ze Bieszczady są super miejscem i napewno warto je odwiedzić. Planowałem się w tym roku tam wybrać ale na planach sie skonczylo... Słyszałem ,ze o wiele lepiej jest mieszkać pod namiotem niż w jakimś pensjonacie. Ceny za miejsca namiotowe śmiesznie niskie, a napewno mozna by znaleźć miejsca ,za które by sie nie płaciło(jakas odludniona polana w lesie? tak na dziko? :]) Pewnie jest to jedno z najbardziej dzikich miejsc w Polsce i dlatego co roku przyjeżdża tam coraz więcej turystów. Słyszałem ,ze działki budowlane sa tam również tanie.

Wracając do Katowic to powoli powstaje coś takiego: http://www.um.katowice.pl/pl/index.php?option=content&task=view&id=656&Itemid=

Całość ma kosztować 600mln euro Shocked

Powrót do góry
Ugi3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2004.10.08 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pred napisał:
Fajnie jest w Bieszczadach

A zapuszczałeś się może w dalsze, bardziej dziewicze tereny niż Solina? Może Wetlina? To są najpiekniejsze tereny bo Solina jeszcze jako tako jest miejscem tłumnie odwiedzanym a po połoninach wetlińskich można przez 6 godzin chodzić i spotka sie najwyzej paru turystów. No i obowiązkowa Tarnica, podobno w najlepszej widoczności można dostrzec przez lornetkę Tatry.

Bieszczady znam bardzo dobrze i polecam tereny jeszcze bardziej mniej znane, gdzie można chodzić po górach widząc Ukraine, najlepsze tereny ( również do górskiej jazdy rowerem ) to Dwernik i tereny leżące okolo ale to juz totalne zadupie.

Powrót do góry
Pred
Vamos Guddy
Vamos Guddy

PostWysłany: 2004.10.08 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze (czyli dwa razy do tej pory) zaczynamy od Wołosatego, zaraz przy wejsciu na Tarnice mozna rozbic namiot przy prywatnym gospodarstwie, miejsc jest wprawdzie tylko na kilka namiotow, ale tanio no i lazienka z prysznicami i ciepla woda. Rok temu weszlismy na tarnice, ale w tym zrobilismy cala petle przez Rozsypaniec, Halicz i Tarnice. Nastepny punkt to Brzegi Gorne (zwane potocznie Berechami) i spanko na polu namiotowym za 5,4 zlotego bez lazienek, wody biezacej a za toalete robi drewniany wychodek pamietajcy czasy prl (podobny wysadzil pazura w nic smiesznego) Berechy to dobry punkt wypadowy na polonine wetlinska i carynska. Obie sa latwe i przyjemne do zdobycia, i jak sie (potem) okazuje dosc krotkie do przejscia. Po przejsciu pierwszej schodzi sie do wetliny na piwko i obiad i potem busem wraca do berechow, a z drugiej schodzi sie do ustrzyk gornych i stamtad rowniez busem mozna wrocic. Z ustrzykow mozna tez Kremenaros zdobyc, idzie sie lasami, ale u szczytu jest sie na styku granic polski, slowacji i ukrainy. W tym roku bylem tez w Cisnej, spalem na campingu tramp w dosc dobrych warunkach, tyle ze cisza nocna byla strasznie mocno przestrzegana. Odwiedzilem tez kultowa podobno knajpe 'Siekierezadę' ale nie zrobila na mnie wielkiego wrazenia, w okolicach cisnej nigdzie po gorach nie lazilismy bo kiedys trzeba bylo wreszcie zakwasy i odciski wyleczyc.

Ugi z tymi paroma turystami to troche przesadziles, nie ma tlumow, ale turystow jest dosc sporo

Cwirek: spanie na polanie odpada, w parku narodowym nie wolno :P

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: