Cwir prosi o pomoc!
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2004.10.20 16:56    Temat postu: Cwir prosi o pomoc! Odpowiedz z cytatem

Mam do Was taką prośbę

W tym roku szkolnym kończe moją edukację na dwuletnim Studium Turystycznym. I jak to bywa w takich szkółkach musze się na koniec obronić. Tematy z jednego przedmiotu(z dwóch,ale wybiera się tylko 1) są już podane, jednak żaden z nich wstępnie mi nie spasował.Jest taka możliwość ,że każdy może sobie sam temat wymysleć, i ja najprawdopodobniej z takiej możliwości skorzystam.

Sedno sprawy
Wymyśliłem sobie, że napisze coś o Madrycie. Jakas wycieczka po tym mieście obejmujaca zwiedzanie najsłynniejszych miejsc czy coś w tym rodzaju. Zachaczyłbym o Real Madrid rzecz jasna 8) Pomysł musze przedstawić w szkole i oni mi powiedzą czy moge to zrobić czy nie.

Chcialbym uzyskac od Was opinie na ten temat ,czy wogóle warto sie za Madryt zabierać? Ucieszyłbym się gdybyscie napisali co o tym sądzicie ,ewentualnie zainteresowalibyście się tym dając jakieś wskazówki i pomysły jak napisac i co napisać,ażeby było dobrze i fajnie? Wink Ciekawe linki, gdzie można by uzyskac materiały pomagające mi w napisaniu Pracy itp.. :>

Nigdy w Madrycie nie byłem i zastanawiam się czy taka wirtualna wycieczka się sprawdzi?

Licze na Waszą pomoc! :cometome:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Vesna
free hugger

PostWysłany: 2004.10.20 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam w Madrycie kilka lat temu, więc wszystkiego nie pamiętam. Pomysł jest ciekawy, mam nadzieję, że wszystko Ci się uda ;) Stadion to punkt obowiązkowy. O ile się nie mylę to zwiedziłam trzy naprawdę znane i ciekawe muzea (Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza). Zbiory są imponujące. Palacio Real, czyli królewska rezydencja, Plaza de Cibeles, Parque del Retiro, Plaza Mayor czy Eskurial (pod Madrytem) to podstawa. Polecam Ci przewodnik 'Madryckie ABC', jak znajdę, to podam Ci nazwisko autora. Może uda mi się też zeskanować trochę zdjęć z Madrytu, to Ci wyślę. Powodzenia Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Footballer
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2004.10.20 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

No ja nie wiem, czy dobrze robisz. No ale to już nie jest mój problem. O Madrycie wiem tyle, co nic. Byłem tam tylko dwa dni, jak leciałem do Tunezji, to poprosiłem rodziców, żeby zatrzymać się w Madrycie na jakieś trzy dni. W sumie opłacało się, ale nie jestem w stanie napisac teraz o tym czego Wy nie wiecie. Moim zdaniem lepiej napisać jest o... USA. Przepraszam, że nie uważam Madrytu za dobry pomysł, ale USA to moje ulubione miejsce na świecie. Tam jest naprawdę świetnie! Wspaniały, zróżnicowany klimat, wiele do zwiedzania no i dużo innych. Jak chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnie o USA, to wejdź tutaj.

Pozdrawiam - Footballer.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
DaaN
fuck the new world order

PostWysłany: 2004.10.20 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrob wycieczke po burdelach=temat ciekawy i ekscytujacy :] a jedyny link jaki znam jest tu

http://forum.realmadrid.pl/viewtopic.php?t=2339&start=0

dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2004.10.20 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Footballer napisał:
Moim zdaniem lepiej napisać jest o... USA. Przepraszam, że nie uważam Madrytu za dobry pomysł, ale USA to moje ulubione miejsce na świecie.

taa a może konkretniej o tym Twoim Miami... Laughing

DaaN napisał:
Zrob wycieczke po burdelach=temat ciekawy i ekscytujacy :] a jedyny link jaki znam jest tu

http://forum.realmadrid.pl/viewtopic.php?t=2339&start=0

dobre dobre Very Happy

Powrót do góry
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2004.10.20 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewodnik Pascala polecam Smile Niezastąpiona byłaby też wycieczka do Madrytu.

Zajrzyj tutaj: www.airberlin.de Very Happy

Anonim
Gość

PostWysłany: 2004.10.21 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cwirek udaj się do Bibloeteki jakiejś Uniwersyteckiej najlepiej, weź tam podręcznik jakieś Krajoznawcze albo do Kulturoznawstwa albo coś takiego. Zobacz w nich o czym często piszą ludzie, weź sobie temat na który jest dużo literatury i zrób sobie kompilacje z tego. Oczywiście nie mam na myśli plagiatu, ale jak jest z czego pisać to wtedy jest łatwiej. A jeżeli chcesz pisać o Madrycie to sądze, ze to też będzie łatwe musisz sobie ustalic jakiś sensowny plan tej pracy. Coś w stylu Madryt:
wstęp
1. Historia (rozwój miasta itd, na pewno będzię dużo źródeł)
2. Madryt jako miejsce wycieczki kulturalno-historycznej(Muzea, to jest stolica, siedziba Króla)
3. Madryt jako wycieczka "bardzie luźna" (nowoczesne miasto, najlepsze skepy, Real Madryt, kluby.dyskoteki)
zakończenie

Powrót do góry

Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2004.10.21 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Supreme ,własnie stworzenie takiego planu przewodniego byłoby sprawa konieczną. Mam nadzieje ,ze napisanie z 15 stron nie sprawi mi jakiegoś większego problemu. Znalazłem parę stronek w necie:

http://www.hiszpania-online.com/przewodnik/madryt/zabytki.php#puerta

http://zofiababicz.republika.pl/Madryt.html

http://www.poloniamadryt.net/start.htm

Szuka sie trudno bo praktycznie każda strona po uprzednim wpisaniu ,,Madryt'' w wyszukiwarce to strona poświęcona o Realu... :>

Powrót do góry
paster5
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2004.10.21 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz wycieczke po Santiago Bernabeu, na ten temat też można napisac siekawą i rozbudowaną prace.

A tak bardziej serio uwarzam ze twoj pomysl jest strzalem w dziesiatke i powodzenia!

Powrót do góry
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2004.10.21 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na koniec wydaj przewodnik w postaci elektronicznej - dla nas Smile

benek
szerszeń hunter

PostWysłany: 2004.10.22 08:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie wybrałeś Katowic :] ? Jakby nie było miasto z tradycjami,również pierwszoligowy zespół z przymrużeniem oka :> Idealny temacik.

Footballer
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2004.10.22 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Cytat:
"Taa, a może o tym Twoim Miami?

Nie wiem o co Ci chodzi. Ja lubię USA ogólnie, a Miami mi się podobało, ale to chyba trochę za mało na coś takiego. Zresztą... Ja i tak nie wiem o co Ci chodzi. To zbieg okoliczności, że podobało mi się w Miami, a najciekawszym miejscem na świecie (ogólnie) jest USA.

Pozdrawiam - Footballer.

Powrót do góry
Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2004.10.22 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wczesniej wspominałem przydałby sie tytuł dla tej pracy. Nie wiem czy taki by mógł być ,ale zapamiętałem kiedyś felieton Realnegomateo i wymysliłem tytuł ,,Zobaczyć Madryt i umrzeć...'' Czy nie nazbyt kontrowersyjnie?

Powrót do góry
Sara
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2004.10.22 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie sie bardzo podoba taki tytul Very Happy

aaangie
Wasz ulubiony moderator

PostWysłany: 2004.10.22 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak na moje to ten tytul jest zbyt kontrowersyjny :/
Brzmi jak tytuł felietonu a nie pracy badz co badz naukowej :]

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: