Postanowienia noworoczne
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baqu
Culé
Culé

PostWysłany: 2005.01.02 22:13    Temat postu: Postanowienia noworoczne Odpowiedz z cytatem

Każdy powinien w nowym roku coś sobie postanowić. Najlepiej zazłozyć sobie, że w jakimś stopniu się zmieni na lepsze i coś osiągnie. Temat jest po to aby wpisywać w nim swoje noworoczne postanowienia później będzie można do niego wrócić pod koniec roku i zobaczyć ile z tego wyszło

moje postanowienia:
-zaliczyć oba semestry w tym roku
-czytać wiecej książek
-nie wydawać tyle kasy na imprezy i alkohol
-wyjechac do Anglii i znalezc dobra pracę
-starać się utrzymać nadal dobrą kondycje sportową.

Ezekiel 25-17 ` ,
The path....

"Wszystko nas może spotkać w życiu, przede wszystkim zaś nic."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2005.01.02 22:34    Temat postu: Re: Postanowienia noworoczne Odpowiedz z cytatem

Baqu napisał:

.

Dlaczego wszyscy wyjeżdżają do Anglii ? Poza tym najpierw znajdź tam pracę, a potem jedź. Inaczej wrócisz dość szybko, a w najlepszym wypadku będziesz kelnerem.

Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2005.01.02 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- poprawić kondycję
- mniej siedzieć przy komputerze
- więcej czytać książek
- uczyć się chociaż trochę Mr. Green
- jakoś pomóc stronce Realu
- oszczędzać pieniądze
- zakupić skuter
- nie palić i nie pić
- przetrwać

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
henry_02
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.01.02 22:41    Temat postu: Re: Postanowienia noworoczne Odpowiedz z cytatem

Mam prawie 18 lat i chcialbym w tym roku sie zakochac poraz pierwszy ;) wiem ze trudno bedzie bo niewiadomo jak dlugo sie bedzie z dziewczyna oraz czy chemia bedzie czy nie...ale mniej wiecej postanowienie jest :P

Culé
Culé

PostWysłany: 2005.01.02 23:11    Temat postu: Re: Postanowienia noworoczne Odpowiedz z cytatem

mdramski napisał:
Baqu napisał:

.

Dlaczego wszyscy wyjeżdżają do Anglii ? Poza tym najpierw znajdź tam pracę, a potem jedź. Inaczej wrócisz dość szybko, a w najlepszym wypadku będziesz kelnerem.

Nie wiem dlaczego wszyscy wyjeżdzaja do Anglii, moze sie wszystkich zapytasz to bedziesz wiedzial ? Rolling Eyes Wink

Jasne zadzwonie do kolesia i powiem - czesc jestem z Polski widzialem panska oferte chcialbym u Pana pracowac, na bank mnie przyjmie :/
Nie bój się nie wróce dosc szybko, praca kelnera nie jest taka zła, chyba, że masz inne kryteria znalezienia dobrej pracy w Anglii i chcialbys byc odrazu szefem banku - gratuluje racjonalnego myslenia.

Ezekiel 25-17 ` ,
The path....

Powrót do góry
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2005.01.02 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, że myślę racjonalnie. Szczytem głupoty jest taka jazda na wiariackich papierach - a nuż się uda. Właśnie, że raczej się nie uda. Sporo moich znajomych tak wyjechało i większość wróciła z niczym, a reszta pracuje, ale żałuje, że kiedykolwiek wyjechała. Jedynie ci co pracują w swoim zawodzie są zadowoleni ( co ciekawe najpierw znaleźli pracę, a potem wyjechali). A szukałeś pracy przez Internet ? Sorry, ale ja nie zamierzam być kelnerem, nie po to studiowałem tyle lat. Oczywiście żadna praca nie hańbi, ale trzeba mieć jakąś ambicję. Poważne oferty są tylko w Internecie aktualnie. I nie rozumiem dlaczego wszystkich tak ciągnie do Anglii. Po prostu większość osób ma błędne wyobrażenie, że jak tam wyjedzie to najpóźniej za dwa miesiące dostanie pracę. Jest tyle innych krajów, ale jak wszyscy pojadą do Anglii, to raczej konkurencja tam będzie spora raczej. Czemu nie Irlandia, Szwecja, inne kraje ? W tych dwóch możesz już legalnie pracować, w Szwecji nawet więcej zarobisz. W pozostałych krajach UE też są możliwości legalnej pracy. Poza tym istnieje całkiem spora liczba różnego rodzaju programu dla studentów, którzy w wakacje mogą sobie nieźle dorobić. Ale jak ktoś zamierza być kelnerem, to po co mu studia ? Rzuć je najlepiej i wyjeżdżaj. Człowieku, miej ambicję !!!

Anonim
Gość

PostWysłany: 2005.01.02 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mdramski napisał:
Sorry, ale ja nie zamierzam być kelnerem, nie po to studiowałem tyle lat. Oczywiście żadna praca nie hańbi, ale trzeba mieć jakąś ambicję.

W pełni się zgadzam z tą opinią. Sam nie wiem co będzie za jakiś czas, ale jakieś ambicje trzeba mieć.

Ostatnio zmieniony przez Anonim dnia 2005.01.02 23:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Baqu
Culé
Culé

PostWysłany: 2005.01.02 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK rozumiem Twoje argumenty.

Osoby, które ja znam i które pracowaly w Anglii zawsze mówią, że dośc łatwo znależć tam byle jaką pracę ( słabo opłacaną - kelnerzy itp ), tak wiec problemu z robota jako taka nie ma, jezeli chesz pracowac i szukasz pracy. Kumpel pojechal w te ( byłe ) wakacje i znalazl b.dobra posadę ( pracował w metrze na stacji i zarobił 20 x tyle ile zarobiłby w Rok w Polsce ( a miał tutaj dość dobrze opłacane stanowisko jak na studenta ).
Sam opowiadal mi, że pojechal w ciemno.Napisał CV dzwonił, chodził, pytal, był na rozmowach kwalifikacyjnych i załapał się. Z jego opowiadan wiem, że do Anglii pełno osob przyjezdza bez znajomosci jezyka, i mysla ze praca tam lezy na ulicy. Nie znam Twoich znajomych i nie wiem czemu nie znalezli pracy, jednak z opowiadan moich kolegów ( 4 rech ) każdy znalazł, prace i był zadowolony z zarobków. Oczywiscie inaczej szukac pracy w wakacje ( tak jak ja chcę to zrobić ) a jechac tam i szukac pracy aby mieszkac i zostać.
pozdr,

p.s.
Ja mogę nawet w śmieciach grzebać, oby dobrze płacili.

Ezekiel 25-17 ` ,
The path....

Powrót do góry
Sobek
WTF?
WTF?

PostWysłany: 2005.01.03 00:28    Temat postu: Re: Postanowienia noworoczne Odpowiedz z cytatem

henry_02 napisał:
Mam prawie 18 lat i chcialbym w tym roku sie zakochac poraz pierwszy ;) wiem ze trudno bedzie bo niewiadomo jak dlugo sie bedzie z dziewczyna oraz czy chemia bedzie czy nie...ale mniej wiecej postanowienie jest :P

To mi sie podoba! henry powodzenia 8)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2005.01.03 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu w Polsce dzieje się tak, że młodzi, wykształceni ludzie niestety po studiach często odkładają dyplomy na bok i jadą pracować jako śmieciarze, kelnerzy itd. za granicę. I to jest wielki błąd. Praca kelnera nie da Ci doświadczenia np. informatyka, ekonomisty czy prawnika. A pracodawcy patrzą na Twoje CV. Jeśli masz wykształcenie, a nie pracujesz w zawodzie, to raczej nie zdobywasz w nim doświadczenia. Nie wiem Baqu co studiujesz, ale rozejrzyj się po serwisach typu jobpilot i inne. Nie znajdziesz tam pracy od razu - to na pewno, ale im więcej ofert wyślesz tym lepiej. Z tą pracą w Anglii to prawda - większość ludzi wraca z niczym. Wyobraź sobie, że tam też są problemy z bezrobociem, brakiem wykwalifikowanej kadry itd. Te same problemy co u nas. Anglia to nie raj na ziemi o czym niestety niektórzy są błędnie przekonani.

Baqu
Culé
Culé

PostWysłany: 2005.01.03 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem na 2 roku Fizjoterapii, także wątpie, żebym jakims sposobem znalazł pracę na tym etapie kształcenia w Angli, chociaz poszukac zawsze mozna : )

Ja do Anglii chce pojechac i znalezc wlasnie pracę kelnera, pomocy w gastronomii, dostarczania przesyłek itp, czegos co jest latwe, proste dla początkująco pracującego studenta : )

W pełni sie zgadzam, ze osoby majace "papier", będące magistrem itp, i chcace jechac do Anglii i pracowac jako "kelner" dokonują błednego wyboru.

Ezekiel 25-17 ` ,
The path....

Powrót do góry
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2005.01.03 00:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w hotelarstwie byś nie spróbował ? Znajomy to kończył. Pracuje w hotelu we Francji. Rewelacyjnie nie zarabia, ale twierdzi, że nie musi mieć domku na Lazurowym Wybrzeżu. W kazdym bądź razie może więcej niż my tutaj.

Baqu
Culé
Culé

PostWysłany: 2005.01.03 01:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w hotelarstwie w sensie praca w hotelarstwie ? też żadnego problemu nie ma patrzyłem również na tego typu oferty ( stróż,portier itp ) tyle, że we Francji bym się nie sprawdził, gdyż nie znam języka, co innego Hiszpania : >

Ezekiel 25-17 ` ,
The path....

Powrót do góry
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2005.01.03 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu trzeba czasem tylko dobrze poszukać Wink Też mam plany z Hiszpanią, może wyjdzie, ale czy wyjdzie dowiem się dopiero pod koniec tego roku Smile

webi_88
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.01.03 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh wiem ze sie nzowu przypieprze ale baqu kopiuje topici z BO tzn na ttamtym foro zaklada takei same i nawet pierwszy post jest identyczny...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 1 z 20
Skocz do: