Kup piłkę Realu Madyrt
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacol
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.01.25 21:44    Temat postu: Kup piłkę Realu Madyrt Odpowiedz z cytatem

Pan Piotr nie ma ręki. - Mam za to piłkę Realu Madryt i liczę, że dzięki niej odzyskam kończynę - mówi mężczyzna.

Piotr Szymkiewicz mieszka z rodzicami w małej wsi pod Koninem. - Urodziłem się w Nowej Ciświcy, tu straciłem rękę i tu żyję - opowiada mężczyzna. Do wypadku doszło, gdy miał 13 lat. - Pomagałem w pracach rolnych rodzicom. Gdy wkładałem słomę do sieczkarki, urządzenie nagle pochwyciło moją dłoń i ucięło ją - relacjonuje.

Pan Piotr spędził w szpitalu ponad miesiąc. Gdy wrócił do domu, zaczął uczyć się żyć bez ręki. - Skończyłem szkołę zasadniczą dla niepełnosprawnych, a potem udało mi się znaleźć pracę. Byłem dozorcą w szpitalu w Koninie - opowiada. Mężczyzna potrafi wszystkie czynności wykonywać jedną, lewą ręką. - Potrafię zadbać o siebie - zapewnia.

Niepełnosprawność zaczęła mu mocno ciążyć, gdy zaczął szukać nowej pracy. - Ze szpitala musiałem odejść, bo płacili mi mniej niż wynosi renta. Na nic mi nie starczało - tłumaczy. Pan Piotr długo szukał zajęcia. - Pracodawcy widzieli jednak faceta bez ręki, niepełnosprawnego i wietrzyli kłopoty - opowiada. - Zawsze przegrywałem ze zdrowymi.

Mężczyzna postanowił zwiększyć swoje szanse na pracę dzięki protezie ręki. - Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca jedynie ok. 800 zł za protezę - opowiada pan Piotr. - A tyle to kosztuje atrapa ręki. Nie można nią ruszyć, tylko zwisa - wyjaśnia.

Proteza marzeń mężczyzny to mioelektryczna proteza przedramienia, która kosztuje 9 tys. euro. Za jej pomocą można chwytać i podnosić przedmioty, a nawet pisać. Mężczyzna wiedział, że nie jest w stanie zdobyć na nią pieniędzy. Był bliski załamania... i wtedy nagle w radio usłyszał o licytacji koszulki z podpisami piłkarzy. - Nie pamiętam już, co to był za klub, ale suma z licytacji była imponująca Pomyślałem, że ja też tak mogę zrobić - mówi Szymkiewicz.

Mężczyzna napisał list do Wisły Kraków i jednej z najbardziej znanych drużyn świata Realu Madryt. - Od polskiej drużyny nie dostałem odpowiedzi, ale Hiszpanie odpisali - mówi pan Piotr.

Real Madryt nie tylko przysłał list, ale dołączył piłkę z podpisami piłkarzy. - O, tu jest podpis Zinedine'a Zidane'a, a tu Ronaldo - pokazuje Szymkiewicz. Mężczyzna nie jest wielkim fanem sportu, ale z piłki cieszy się jak dziecko. - Chętnie bym ją zatrzymał -rozmarza się. - Ale ręka ważniejsza - dodaje szybko.

Niedługo piłka pana Piotra trafi na licytację internetową (poinformujemy o tym na naszych łamach). Mężczyzna ma nadzieję, że za pieniądze z piłki kupi protezę. - Mógłbym wtedy znaleźć pracę, a może i żonę.

Początek aukcji na allegro 26 stycznia o godz. 10, koniec - 9 lutego też o godz. 10.

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2913426

{GAZETA WYBORCZA}

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
mdramski
Mariusz

PostWysłany: 2005.01.25 23:21    Temat postu: Re: Kup piłkę Realu Madyrt Odpowiedz z cytatem

Jacol napisał:
Od polskiej drużyny nie dostałem odpowiedzi, ale Hiszpanie odpisali - mówi pan Piotr.

Real Madryt nie tylko przysłał list, ale dołączył piłkę z podpisami piłkarzy. -

I tym się właśnie różni normalna cywilizacja od naszej. Czy teraz ktoś się dziwi czemu np. Real, Barcelona, MU, AC Milan itd. mają więcej kibiców Polsce niż nasze krajowe drużyny ?

Vesna
free hugger

PostWysłany: 2005.01.26 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło ze strony Realu, natomiast Wisła cóż mogli się wykazać większą ilością współczucia. Chyba najbogatszy klub w Polsce, a piłki z autografami nie odda.

Mam nadzieję, że kwota za piłkę wystarczy na nowoczesną protezę.
Powodzenia w szukaniu partnerki i pracy ;)

We like to play that game, German or gay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
havana
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.01.26 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie w 100% z Mdramskim.Ciesze się ze real tak zareagowal,natomsiat wisla mnie bardzo zdziwila...jakim problemem jest wyslac pilke z podpisami pilkarzy? skoro mozna ja wyslac z hiszpanii do polski to czemu nie mozna z Polski do Polski? 3mam mocno kciuki za Pana Piotra,zeby dzięki Realowi Madryt mogł spełnić swoje 2 marzenia:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
FigoRonaldo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.01.26 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla Wisły wysłanie firmowej piłki nike to widocznie duży problem.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Skat3
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.01.26 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zagraniczne kluby mają gest :P :P :P mowi sie ze w europie maja nas za pijakow itp a kluby ciesza sie z kibicow i nie obchodzi ich z jakiego sa kraju;), ja czytałem w piłce nożne ze koleś napisał list do Arsenalu Londyn z prośbą o darmowe gadżety i dostal naklejki, plakaty z autografami Smile, coś jeszcze rtyhlko nie pamietam no i list pozdrawiajacy

FAN RAULA 1991
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2005.01.26 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo miło ze strony Realu,ale gdyby każdy klub piłkarski pomagał
chorym to było by super.Niech tak nasze kluby też dadzą piłkę.
Piłkarzom płacą po 10 000 miesięcznie a chłopakowi nie dadzą
piłki o wartości kilkóset złotych.

Raul rulezzz Rolling Eyes

Powrót do góry
Vesna
free hugger

PostWysłany: 2005.01.26 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może się Wisła bała, że nikt nie kupił takiej piłki podpisanej przez polskie gwiazdy futbolu ;)

We like to play that game, German or gay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2005.01.26 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moglaby osiagnac niezla sumke, przez to mozna by bylo uszczesliwic czlowieka i ulatwic mu w pewnym sensie zycie. Podziwiam takich ludzi gdyz musieli wiele przejsc i scierpiec.

bombaj
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2005.01.26 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto ma GG od Raula, albo Zizou (ewentualnie inny zawodnik Realu)??? Question

Powrót do góry
FigoRonaldo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.01.26 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tylko Pereza :].

Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2005.01.26 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to stąd te fatalne transfery? :P

Powrót do góry
Sara
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.01.26 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Figo&Ronaldo napisał:
Dla Wisły wysłanie firmowej piłki nike to widocznie duży problem.
dokladnie, Real postapil bardzo szlachetnie Smile

FigoRonaldo
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2005.01.26 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DuzzY napisał:
to stąd te fatalne transfery? :P

No i wszystko jasne Smile.

Jacol
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.01.26 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FAN RAULA 1991 napisał:
piłki o wartości kilkóset złotych

litosci

Dobrze ze Wisla nie wyslala pilki za pobraniem pocztowym :] Zaraz pisze list do Chelsea, ciekawe co mi Romek przesle

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: