Zagadki, łamigłówki i im podobne...
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.02.20 19:04    Temat postu: Zagadki, łamigłówki i im podobne... Odpowiedz z cytatem

Cóż, zobaczymy, czy temat ten okaże się popularny, czy też będzie niewypałem.

W tym temacie zamieszczać będziemy to właśnie, o czym mówi jego tytuł - zagadki i łamigłówki - oraz będziemy na nie odpowiadać, lub chociaż próbować :> Pożądane jest oczywiście, aby zamieszczający zagadkę znał odpowiedź na nią, by mógł zweryfikować poprawność odpowiedzi dawanych przez forumowiczów.

Na dobry początek dam dwie, dość proste zagadki:

1. Mamy trzy identyczne naczynia i wagę szalkową bez odważników. W jednym naczyniu znajduje się 2/3 litra wody, dwa pozostałe są puste. W jaki sposób odmierzyć dokładnie pół litra wody ?

2. Ojciec i jego syn mieli wypadek samochodowy. Ojciec zmarł, a syna przewieziono karetką do szpitala. Gdy chirurg go zobaczył krzyknął: "Nie mogę operować tego chłopca, on jest moim synem!". Jak to możliwe?

I zobaczymy, jak to będzie....

EDIT: ANGEL odpowiedział poprawnie na zagadkę nr 2 ;)

Ostatnio zmieniony przez Airwolf dnia 2005.02.20 19:49, w całości zmieniany 1 raz

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
-=ANGEL=-
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2005.02.20 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam odpowiedz do 2 pytania lecz wam jej nie zdradzę , postanowiłem z edytować odpowiedz aby inni mogli się cieszyć z uzyskania samodzielnej odpowiedzi

Ostatnio zmieniony przez -=ANGEL=- dnia 2005.02.20 19:59, w całości zmieniany 1 raz

Glory, glory alleluja Real wygra nie ma zbuja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
-=ANGEL=-
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2005.02.20 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ja a więc ,

Do sklepu przychodzi niemowa i kręci palcem po zębach imitując róch okrężny szczoteczki. Więc sprzedawca daje mu szczoteczkę do zębów i wszystko ok.Jak powinien poprosić ślepiec o okulary słoneczne ??
Gdy już będziesz wiedział zobacz w dół tam będzie poprawna odpowiedź.

>>>>>Już wiesz ?? <<<<<<<<

A więc powinien poprostu powiedzieć poproszę okulary słoneczne !
Zgadłeś ? Jeżeli tak to należysz do nielicznej inteligentnej grupy ludzi (większość odpowiada : ślepiec powinien zrobić z dłoni dwa koła iprzyłożyć je do oczu , odpowiadajo mniejwiecej tak )
Bardzo fajny temat , myślę , że będe mógł tutaj troche popisać , gdyż znam dużo tego typu pierdoł.

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.02.20 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc po kolei, do ANGEL'a.

Primo: nie zamieszczaj dwóch postów pod sobą, używaj opcji edit.
Secudno: ten topic nie ma być - przynajmniej w moim założeniu - miejscem na 'pierdoły'. Twoja zagadka jest dobra, to wcale nie pierdoły. Wolałbym jednak zagadki bardziej na myslenie kompleksowe, matematyczne i logiczne, a nie na abstrakcyjne. choć ta akurat była naprawdę fajna Smile

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
-=ANGEL=-
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2005.02.20 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto chodzi nie bede pisal 2 różnych tematów w jednym , było by masło maślane.Ale ok

Ostatnio zmieniony przez -=ANGEL=- dnia 2005.02.24 19:53, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2005.02.20 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagadka 1: stawiamy na wadze dwa wiaderka - jedno puste, drugie z tą wodą, do pustego wlewamy tyle wody, żeby waga się zrównoważyła - wtedy mamy w wiaderkach po 1/3 l wody następnie na miejsce jednego z tych wiaderek wstawiamy wiaderko puste i powtarzamy poprzednią czynność, w wyniku której we wiaderkach mamy po 1/6 l wody... potem zamiast jednego z tych 1/6-litrowych wiaderek wstawiamy wiaderko z 1/3 l wody i właśnie z tego wiaderka ulewamy tyle wody, aby waga się zrónoważyła czyli żeby pozostało w nim 1/6 l wody... nstępnie zawartość tych trzech wiaderek zlewamy do jednego i wtedy będziemy mieć w tym wiaderku 3/6 l wody czyli 1/2 l Smile

a co do zagadki nr 2 to mam kompletnie abstrakcyjne rozwiązanie więc może go nie podam :]

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.02.20 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziobo odpowiedział dobrze. Ponieważ ANGEL udzielił już odpowiedzi na zagadkę z chirurgiem (z niewiadomych przyczyn ją skasował, jest ona zaliczona jemu, jeśli nikt inny jej nie poda, sam ją podam za jakiś czas), pozwalam sobie dać dwie nowe zagadki. Czekam tez na propozycje od Was.

Proszę o numerownie ich, najlepiej w systemie ciągłym, a nie wciąż 1., 2., 1., 2....

I tak:

3. Czterej sportowcy - amatorzy, panowie A, B, C i D, zorganizowali między sobą współzawodnictwo w biegu na sto metrów. Niestety bieg odbył się bez sędziego i po przekroczeniu linii mety
- pan A powiada, że C był pierwszy, B zaś był drugi;
- pan B twierdzi, że C był drugi, D zaś był trzeci;
- pan C uważa, że D był ostatni, A zaś był drugi;
- pan D nic nie mówi, milczy.
Każdy ze sportowców podał dwie informacje - jedną z nich prawdziwą, jedną- fałszywą.
Jaka była w rzeczywistości kolejność na mecie ?

4. Na wystawie pewien mężczyzna przyglądał się portretowi. Ktoś go zapytał: "Czyj to portret?" Ów człowiek odpowiedział: "Nie mam braci, ani sióstr, ale ojciec tego człowieka na obrazie jest synem mojego ojca". Czyjemu wizerunkowi przyglądał się ten ów człowiek?

Czekam na odpowiedzi ;)

Powrót do góry
dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2005.02.20 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3. kolejność na mecie: 1 - C, 2 - A, 3 - D, 4 - B, gdyż po kolei zakładając, że jedna z ich wypoiwedzi jest prawdziwa a jedna fałszywa wychodzi tylko taka możliwość
4. osobą na portrecie jest syn tego człowieka, który oglądał ten obraz Smile

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.02.20 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo dziobo. To może daj teraz jakąś od siebie, jeśli masz Smile I podaj to swoje całkowicie abstrakcyjne rozwiązzanie zagadki nr 2.

A oto słynna zagadka Lwa Tołstoja:

5. pewnemu zespołowi kosiarzy polecono skosić dwie łąki; powierzchnia jednej z tych łąk była dwa razy większa od drugiej. Pół dnia cały zespół kosiarzy kosił większą łąkę; w drugiej połowie tego samego dnia zespół podzielił się na dwie równe grupy. Pierwsza grupa w dalszym ciągu kosiła większą łąkę i do końca dnia skosiła ją całkowicie. Druga grupa poszła kosić mniejszą łąkę, która kosiła do końca dnia, ale nie skosiła jej całkowicie. Reszta małej łąki została skoszona nazajutrz przez jednego kosiarza, któremu zajęło to cały dzień.

Ilu kosiarzy liczył zespół ?

Powrót do góry
webi_88
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.02.20 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee dawajcie cos ciekawszsego a nie takie stare i pewnie znane ;p niech to niep olega na wpisaniu w google zagadki matematyczne

Powrót do góry
roadkiller
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.02.20 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla wszystkich zainteresowanych, polecam czytanie "FOCUS'A" Wink Jest tam wiele naprawde ciekawych zagadek a w tym: matematyczne, na myslenie, logike i spostrzegawczosc. Poza tym jest tam wiele ciekawych artykulow, ale nie bede wiecej im tutaj robil reklamy Smile

co do zagadki nr.2 nasuwaja mi sie jak narazie dwie mozliwosci:
1. ojciec (chirurg) zmarl po operacji
2. bylo dwoch ojcow- jeden biologiczny i drugi, ktory go wychowywal

i dam taka dziwna zagadke, zeby nie bylo ze biore, a nic nie daje Very Happy

6.Sa dwie butelki od wina. Pierwsza jest pelna a druga pusta. Jak zrobic, zeby napic sie wina nie pijac z pierwszej butelki? Oczywiscie nie mozna przelac wina do drugiej butelki bo jest zakorkowana, i nie da sie jej otworzyc. Do wykonania tej czynnosci moga posluzyc tylko te dwa naczynia.

Ostatnio zmieniony przez roadkiller dnia 2005.02.20 23:28, w całości zmieniany 3 razy

Pred
Vamos Guddy
Vamos Guddy

PostWysłany: 2005.02.20 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

7. Cegła waży kilo i pół cegły. Ile waży cegła?

roadkiller
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.02.20 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cegla wazy 2kg

jeszcze taka jedna idiotyczna zagadka Laughing

8. co jest ciezsze- kilogram puchu, czy kilogram kamieni?

Laughing Laughing Laughing

dziobo
Wygra Real, na pewno
Wygra Real, na pewno

PostWysłany: 2005.02.20 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odp. 5. jeżeli w ciągu całego dnia skoszono całą łąkę, to do połowy dnia cała ekipa skosiła 2/3 łąki, gdyż później połowa ekipy przez drugą część dnia skończyła kosić dużą łąkę czyli w ciągu drugiej części dnia pierwsza połowa grupy kosiarzy skosiła 1/3 dużej łąki podczas gdy druga 2/3 małej łąki, bo mała łąka jest 2 razy mniejsza od większej... drugiego dnia jeden kosiarz skończył kosić małą łąkę czyli w ciągu jednego dnia wykosił 1/3 małej łąki a więc (oczywiście zakłądając że kosiarze kosili równym tempem i nie oszukiwali ;)) poprzednie 2/3 małej łąki zostało wykoszone w ciągu połowy dnia przez 4 kosiarzy (1/3 łąki - 1 dzień - 1 kosiarz => 2/3 łąki - 1/2 dnia -> 4 kosiarzy) czyli cała ekipa liczyła 8 robotników Smile decydującym momentem w rozwiązaniu tej zagadki było obczajenie tego motywu, że podczas gdy połowa kosiarzy wykosiła 1/3 duzej łąki to wtedy druga połowa kosiarzy wykosiła 2/3 małej łąki ;)

odp. do zagadki nr 2 mam taką samą jak roadkiller 2 opcję Rolling Eyes

odp. 6. 2 kilo :] Predziu nie masz trudniejszych zagadek??

edit:
roadkiller rzeczywiście idiotyczne :/

Powrót do góry
roadkiller
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.02.20 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing ale nie dawaj odpowiedzi...
licze ze jakis realfan lat 7 da sie na to nabrac Laughing

no ewentualnie p.rkoeman Wink

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17
Skocz do: