Książki dobre, lepsze i najlepsze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 181, 182, 183, 184  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cule a muerte
wiejski głupek
wiejski głupek

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2016.09.21 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
W połowie "Polactwa" Ziemkiewicza. Dożywotnie propsy dla autora.

Chwala bogu za to dzielo. Na yt jest audiobook.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2016.09.21 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba jakieś kpiny. :-)

Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2016.09.21 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
Sondokan napisał:
Cube. napisał:
W połowie "Polactwa" Ziemkiewicza. Dożywotnie propsy dla autora.

A tak konkretnie to za co?

Za potępienie ignorancji i braku ambicji przeciętnego popeerelowskiego Kowalskiego. Za obrazowe przedstawienie różnicy między "chamem" i "prostakiem", i jakimi to wartościami kieruje się chłopstwo. Za "siedem grzechów głównych polactwa". Za nietrzymanie się tyrad i posiłkowanie się tematami bocznymi takimi jak górnictwo. Mógłbym długo wymieniać fragmenty z którymi się zgadzam, czy to z przedstawieniem postkolonialnych cech kraju polskiego, czy z cynicznym przedstawieniem wad narodu.

Cytacik:
"Po prostu trzeba wreszcie skończyć z tym komunistycznym postawieniem świata na głowie, że kto macha łopatą jest lepszy i ważniejszy od tego, kto handluje, robi biznes albo prowadzi badania naukowe."

Zaczynam drugie pół.

Naprawdę nie widzisz ironii w tym, że pisze o tym Ziemkiewicz? Weź u niego choćby ostatni wpis o Razem, wiele z cech, szeroko pojętego, polactwa jasno - i pewnie nieświadomie - naświetlił tam u siebie. Najpełniej wychodzi to u niego chyba wtedy, gdy jako kompletny dyletant zaczyna swoje tyrady na temat sądownictwa w Polsce.

Nie dyskredytuję, bo uważam, że książka żyje własnym życiem i może egzystować w oderwaniu od autora, z tymże nie widzę jakoś, żeby autor z takim piórem - moim zdaniem miernym, w najlepszym wypadku średnim - jak Ziemkiewicz mógł stworzyć coś, co można by tak wychwalać.

Swoją drogą, "Morfina", bardzo, bardzo dobra. Aż dziw bierze, gdy pomyślisz sobie, że Twardoch zaczynał przecież w fantasy.

Ostatnio zmieniony przez Cover dnia 2016.09.21 15:55, w całości zmieniany 1 raz

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2016.09.21 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twardoch zaczynał raczej w fantastyce, niż w fantasy. Chociaż to nigdy nie była typowa fantastyka, raczej coś na pograniczu, a dzisiaj to tylko doszlifował, i moim zdaniem nadal działa w jej obrębach.
Ale nie podoba mi się przekonanie, że jeśli ktoś tworzy fantastykę to momentalnie jest to gorsze od literatury niefantastycznej i nie może przekazać podobnych wartości. Moim zdaniem jest odwrotnie, fantastyka jest zdolna zobrazować człowiekowi to wszystko, co zwykła literatura, a także nieco więcej, może dobitniej, barwniej. Oczywiście nie odbieram zasług powieściom obyczajowym, historycznym itp. Uważam jednak, że są na równym poziomie.

I jak wyżej przytaczał Bury Zenek przykład Dukaja - tworzy on fantastykę, a zarazem dotyka rzeczy bardzo przyziemnych jak i całkowicie oderwanych od rzeczywistości, i czyni to w sposób o niebo bardziej dogłębny niż jakikolwiek inny pisarz, fantastyczny bądź nie.

Zbyt dużo użyłem słowa fantastyka w tym poście.

Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

PostWysłany: 2016.09.21 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żrą mnie już te podziały, tragicznie się pomyliłem. Reasumując: pogardzam tylko fantasy, fantastyka, choć bliskie jest mi tylko sci-fi, nie jest dla mnie niczym gorszym.

Cytat:
I jak wyżej przytaczał Bury Zenek przykład Dukaja - tworzy on fantastykę, a zarazem dotyka rzeczy bardzo przyziemnych jak i całkowicie oderwanych od rzeczywistości, i czyni to w sposób o niebo bardziej dogłębny niż jakikolwiek inny pisarz, fantastyczny bądź nie.

Ale to jest akurat bzdura. Próbowałem kiedyś przebrnąć przez "Lód" i nie było to ani jakoś fantastycznie napisane, ani genialne w treści. Nie doczytałem do końca, bo odniosłem wrażenie, że to książka dla dorastających dzieciaków i nie znalazłem w niej tego, o czym mi mówiono (choćby, że jest "trudna/ciężka", co nie miało wiele wspólnego z prawdą). Jeśli przez dogłębnie masz na myśli łopatologicznie, to możemy się zgodzić, w innym wypadku nie.

Ostatnio zmieniony przez Cover dnia 2016.09.21 16:15, w całości zmieniany 1 raz

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2016.09.21 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzdurą jest to, co Ty napisałeś. Wracaj do Bukowskiego.
d: Sio do budy i narkozytuj się dalej, tłumaczu.

Ostatnio zmieniony przez Crawler dnia 2016.09.21 16:25, w całości zmieniany 2 razy

Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

PostWysłany: 2016.09.21 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli ci inni pisarze to Bukowski, to wiele by wyjaśniało w twoich poglądach na twórczość Dukaja.

Bury Zenek
Caballero del Honor

Ostrzeżeń: 4294967292

PostWysłany: 2016.09.21 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio nauczyłem się tego, że nawet jeśli czegoś nie rozumiemy, bądź nie jest to w naszym typie, lub w naszej sferze działań umysłu, że tak powiem, to nie znaczy, że inni nie mogą tam odczytać i jest to "głupie".

Mniej więcej ostatnio użyłem podobnego argumentu, choć nieco ładniej złożonego w dyskusji z kolegą o Klocuchu. xD

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2016.09.21 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cover napisał:
Naprawdę nie widzisz ironii w tym, że pisze o tym Ziemkiewicz? Weź u niego choćby ostatni wpis o Razem, wiele z cech, szeroko pojętego, polactwa jasno - i pewnie nieświadomie - naświetlił tam u siebie. Najpełniej wychodzi to u niego chyba wtedy, gdy jako kompletny dyletant zaczyna swoje tyrady na temat sądownictwa w Polsce.

Nie dyskredytuję, bo uważam, że książka żyje własnym życiem i może egzystować w oderwaniu od autora, z tymże nie widzę jakoś, żeby autor z takim piórem - moim zdaniem miernym, w najlepszym wypadku średnim - jak Ziemkiewicz mógł stworzyć coś, co można by tak wychwalać.

Swoją drogą, "Morfina", bardzo, bardzo dobra. Aż dziw bierze, gdy pomyślisz sobie, że Twardoch zaczynał przecież w fantasy.

Nie pisałem nigdzie o sinusoidalnych poglądach Ziemkiewicza czy cechach samego autora. Po prostu ten wylew jego przemyśleń zapisanych w owym dziele jest idealnym zobrazowaniem choroby jaka toczy ten naród. Czy jest to jedna jedyna powieść jaka mu wyszła to przecież zupełnie inny temat.

Powrót do góry
barbnowa
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.09.23 13:21    Temat postu: dziewczyna z pociągu Odpowiedz z cytatem

ja polecam Dziewczynę z pociągu, bardzo wciągająca lektura i dość zaskakujące zakończenie, myślę, że fani kryminałów będą zadowoleni.

Powrót do góry
Loczeno
Ridens Moriar

PostWysłany: 2016.09.24 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślałem, że to jedna z tych książek kompletnie nie dla mnie, ale przeczytałem ją w kilka dni i ocenić muszę bardzo pozytywnie, polecam również.

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2016.09.24 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie marna jest ta książka...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Trade
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.09.24 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej opinii mocno średnia. Ani jakoś strasznie porywająca fabuła, postaci ale jednak trzyma w napięciu i można "zabić" troche czasu przy lekturze. Ogólnie moge polecić ale fajerwerków raczej nie ma co się spodziewać

Powrót do góry
Loczeno
Ridens Moriar

PostWysłany: 2016.10.01 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skończyłem czytać 'Michael Jordan. Życie'. Niesamowite jak podobni ze sobą są Jordan i Cristiano. Głównie w myśleniu, podejściu do sportu, postrzeganiu każdego meczu, ale nawet i życiorysie czy kontrowersji z nimi związanych. Mnóstwo punktów wspólnych.

Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

PostWysłany: 2016.10.01 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesamowite to jest jak PRowcy wybielili Jordana. Poczytaj o tym, jak się prowadził i co robił MJ choćby po kasynach. Zupełnie inne historie. Najlepszym i najodpowiedniejszym porównaniem do CR w NBA jest LBJ.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 181, 182, 183, 184  Następny
Strona 182 z 184
Skocz do: