Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 139, 140, 141, 142  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2019.05.14 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:

Na moje on absolutnie nie powinien odchodzić i jest cholernie niedoceniany. Nie kumam czemu, nawet jeśli czytam Wasze argumenty i bardzo staram się je skumać.

Podrzuć jakieś argumenty za tym, że nie powinniśmy go sprzedawać za dobrą cenę. Ja mimo sympatii do niego nie widzę niczego specjalnego, co wnosiłby do naszej gry, zwłaszcza w tym sezonie. Z roku na rok wygląda coraz gorzej. A to pitu pitu o tym jak to kontroluje tempo gry, nabija kluczowe podania i % podań podaniami wszerz boiska, już przestaje bawić.
Nie uważam, że trzeba go koniecznie sprzedać, tak jak Bale'a czy Isco, ale jeśli przyjdzie odpowiednia oferta, to jak najbardziej. Zwłaszcza, że do wyciągnięcia jest Eriksen.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.05.14 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A to pitu pitu o tym jak to kontroluje tempo gry, nabija kluczowe podania i % podań podaniami wszerz boiska, już przestaje bawić.

Innych argumentów nie mam, ale uważam to wyśmiewane kontrolowanie i uspokajanie za dość istotne. Ja wiem, że czasami zdarza mu się głupio stracić piłkę (szczególnie zakazałbym mu podawać do tyłu do bramkarza przy rywalu na naszej połowie, bo regularnie takie błędy popełnia, vide CSKA w październiku), ale nie ma zawodników, którzy piłek nie tracą. U nas to strasznie widać, a na przykład w Barcelonie gdy ktoś straci piłkę, to zaraz jest ona odbierana i po strachu, grają dalej swoje, następną akcję. Tylko my pozwalamy dojeżdżać rywalom bezkarnie pod nasze pole karne, po czym jakieś Villarreale oddają na naszą bramkę 10 strzałów w 15 minut i to na Bernabeu, bo właśnie nie umiemy tych piłek z powrotem szybko odbierać, ale z Kroosem czy bez Kroosa będzie to samo, nawet jeśli wsadzimy za niego jakiegoś "biegającego", i gotowy jestem się o to założyć. Od lat mamy przez to ligi w czapę i było tak jeszcze przed 2014, gdy on tu przyszedł. To nie wina pozoranckiej gry TK, a na pewno nie w największym stopniu.

No bo chyba to mu większość zwolenników jego sprzedaży zarzuca, dobrze myślę?

Luka w tym sezonie nie grał lepiej, a jest starszy. Nikt w tym sezonie z pomocników nie błyszczał, ten sezon to Benzema, dwa miesiące Vini i tyle, reszta prezentowała poziom Eibarów i Leganesów. W tym sezonie to akurat nikt niczego dobrego nie wniósł.

Ktoś potrafiący zrobić coś zaskakującego w pomocy jest musem, bo sam wielokrotnie pisałem, że kreatywność naszego środka pola jest godna pożałowania. Ale czasem to wyśmiewane regulowanie tempa gry i podania wszerz się przydadzą, poważnie.

Ostatnio zmieniony przez madridcampeon dnia 2019.05.14 16:21, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2019.05.14 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:
Ja przyznam szczerze, że jestem mocno zadziwiony liczbą madridistas, które lekką ręką oddałyby Kroosa, nawet mimo tego iż prawdopodobnie kogoś do środka pola kupimy (i bardzo dobrze, bo nasz aktualny jest cholernie mało kreatywny).

Z powyższej trójki Kroos jest najlepszy bez dwóch zdań. Ale...
- mimo bitych x dośrodkowań / wolnych niewiele z tego wynika,
- mimo tego że ma rozgrywać/posyłać piłki na milimetry, jakoś tego nie widać ostatnimi czasy,
- w defensywie nigdy nie był jakimś specjalnym kozakiem, czasem jest spóźniony,
więc nie dziwie się, że wiele osób widzi ostatnią szansę na niezły zarobek i wymianę za kogoś, kto może wnieść coś nowego do środka.

Z pewnością środek jest do przebudowy, a Modrić będzie częściej zmiennikiem. Trudno też wyobrazić sobie, by Casemiro odszedł, albo Real grał bez kogoś w destrukcji. Kroos nie daje nic dynamicznego w ofensywie, ani pewnego w defensywie. Owszem, ma swoje atuty i jego precyzyjne dogrania przy dynamicznym ataku będą miały sens, ale gość na tyle minut i możliwości ma 4 asysty w lidze, żadnego gola, i tylko jedną żółtą kartkę, bo nogi wsadzać nie lubi. Jeśli więc mamy dostać za niego 80 baniek, Hazarda do wolnych i kogoś, kto będzie miał większy wkład w grę i wyniki - to nie odrzucam takiej możliwości.

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.05.15 07:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście Kroosa bym nie oddawał. Tylko trzeba go ustawić bardziej centralnie i korzystać z jego przerzutów. W tym sezonie ich kompletnie nie było, a w poprzednich po prostu 7 na 10 podań napędzało akcję. W tym sezonie współpraca Kroosa z bocznymi obrońcami nie wyglądała dobrze. To trzeba ogarnąć, bo wtedy od razu każdy by wyglądał lepiej. Więc ja jestem zdecydowanie na nie na sprzedaż Kroosa i podbijam madrida, jego kontrola w środku jest na najwyższym poziomie i trochę jest to niedoceniane. Z tria CKM dla mnie Kroos jest najbardziej must stay.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.05.15 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:
Ja przyznam szczerze, że jestem mocno zadziwiony liczbą madridistas, które lekką ręką oddałyby Kroosa, nawet mimo tego iż prawdopodobnie kogoś do środka pola kupimy (i bardzo dobrze, bo nasz aktualny jest cholernie mało kreatywny).

Na moje on absolutnie nie powinien odchodzić i jest cholernie niedoceniany. Nie kumam czemu, nawet jeśli czytam Wasze argumenty i bardzo staram się je skumać.

Te doniesienia medialne, które pokazują się w mediach (Courtois, który nie przekonał, bez żadnego wartościowego konkurenta), jakieś dziwne informacje o Mendych i tym podobne. Jeśli jeszcze sprzedamy Kroosa, to ['], bo parę decyzji już widać zapadło i większość z nich mi się nie podoba. A już na pewno obawiam się o ich trafność.

Ja też nie jestem za sprzedażą Kroosa. Sprzedaż Kroosa, odsuwanie Modricia i zostajemy bez playmaker'a - i co wtedy?

Natomiast słuchaj, sprawa jest bardzo zależna od systemu. Jeśli - a dużo doniesień o tym podaje - mamy przejść na 442 lub 4231, ergo - dwójkę w środku - to co Ty chcesz z Kroosem zrobić?
Casemiro (pomijając jego formę) ostatnio nie daje rady łatac dziur po Kroosie ORAZ Modriciu. Tu natomiast miałby grać w jednej linii - z anemicznym Tonim. I nie, Toni na swoje stare piłkarsko lata nie poprawi już odbioru, a bardziej ustawiania też już nie wyrobi (a pamiętajmy, że przez jakiś czas grał na defie).

Nawet Kante w jednej linii z Kroosem by nie funkcjonowali. Rolami to fajnie wygląda - B2B i Playmaker, ale balans? Toni jest anemiczny, on nie jest walczakiem, nigdy nie był - B2B w jednej linii możesz z Modriciem ustawić, bo ten powalczy bark w bark, ten odbierze piłkę, ten się nie wywróci i ten będzie zapierdalać. Więc masz problem z:
a) defensywą w takim środku
b) zabieganiem takiego środka (szczególnie, że nie mówimy o Kante, a o Casemiro)
Środek Kazek - Kroos i kratery w środku pola i będzie bardzo łatwy do zabiegania. Zresztą Pogba nie jest tutaj specjalnie rozwiązaniem - doda fizyczności, ale zabiegania nie rozwiąże.

Ja dalej uważam, że my mamy zawodników pod trójkę w środku i zdecydowanie łatwiej szłoby do tego systemu uzbierać zawodników. Wtedy nie trzeba sprzedawać Kroosa, dla którego jak najbardziej jest miejsce, choć wtedy należałoby przemyśleć pozycję Modricia w składzie.

Powrót do góry
emo7
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.05.15 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najchętniej widziałbym następujące zmiany w stosunku do poprzedniego sezonu:
Keylor -> Łunin | +20 mln
Vallejo -> Militao | -30 mln
Ceballos -> Ndombele | -10 mln
Kroos -> Eriksen | 0mln
Isco -> Rodrygo | +20mln
Lucas -> Odegaard (?) | +20mln
Mariano -> Jovic | -40mln
Asensio -> James | +60mln
Bale -> Hazard | -20mln

Skład:
---------------------------- Courtois/Łunin ---------------------------------
--Carvajal(Odriozola)---Varane(Militao)--Ramos(Nacho)--Regui/Marcelo
-------------------------------------------------------------------------------
----------------------------Llorente (Casemiro)-----------------------------
-----------------Ndombele/James----Eriksen(Modric)---------------------
------------------------------------------------------------------------------
----Brahim/Vinicius-----------------------------------Hazard(Rodrygo)---
--------------------------------Benzema/Jovic-------------------------------

Zostają: Luca, Valverde, Lucas/Odegaard(trochę go szkoda dla takiej marginalnej roli, więc być może zostawiłbym rzemieślnika Vasqueza)

Jak widać z moimi szacunkami kwotowymi (które oczywiście mogą się różnić od rzeczywistości) wychodzimy praktycznie kwotowo na plus.

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2019.05.15 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:

Innych argumentów nie mam, ale uważam to wyśmiewane kontrolowanie i uspokajanie za dość istotne.

Mam wrażenie, że to jest ten sam casus, co u Benzemy. Karim może jebać setkę za setką i strzelać 5 bramek w sezonie, ale musi grać, bo fajnie klepie i robi przestrzenie. Kroos podobnie, mimo znakomitych możliwości, może strzelać góra dwie bramki na sezon, mieć z pięć asyst, z czego trzy po rogach, ale grać musi, bo sobie kontroluje tempo i uspokaja grę.
Nie przeczę, że ktoś taki jest potrzebny, ale po prostu widzę ogromny regres u Toniego i to z roku na rok coraz większy. Na boisku z każdym sezonem wygląda coraz bardziej pokracznie, a wpływ na ofensywne poczynania zespołu coraz mniejszy. Jeśli gość z taką gażą, marką i możliwościami, na boisku ma do zaproponowania tylko uspokajanie gry, to sorry, ale nie. Przypomnijcie sobie, jak on grał na początku u nas. Przecież to była poezja. Wszedł z buta już w Superpucharze Europy z Sevillą, grał, jakby był u nas od lat. Wszędzie było go pełno, miał naprawdę realny wpływ na grę. A teraz? Nie dość, że gra głębiej, to w obronie truchta.
Druga linia wymaga większych zmian niż Pogba za Ceballosa i Valverde za Llorente. Tak samo, jak sam Jović lub Hazard + Rodrygo to byłoby za mało zmian w ataku. Tu potrzeba jeszcze jednego transferu (choruję na tego Eriksena, ale spójrzcie jakie on wykręca liczby w Tottenhamie, oferuje dokładnie to, co Kroos, ale dokłada do tego jeszcze liczby) albo zmiany taktycznej w postaci przesunięcia Asensio do drugiej linii ze skrzydła (ciekawe, że w tym dzisiejszym newsie Marki Asensio właśnie został wymieniony wśród pomocników środka pola, a nie napastników). O Jamesie nawet nie wspominam, bo wygląda na to, ze nie jest brany pod uwagę przez ZZ, a szkoda.
W teorii fajnie byłoby mieć i Kroosa, i Eriksena, a wtedy pożegnać z klubem musiałby się Modrić. Ale ani Niemiec, ani Duńczyk nie chciałby być zmiennikiem drugiego, a i odpalenie Modricia na rok przed końcem kontraktu i pół roku po zdobyciu przez niego Złotej Piłki byłoby słabe.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.05.15 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emo7 napisał:
Najchętniej widziałbym następujące zmiany w stosunku do poprzedniego sezonu:
Keylor -> Łunin | +20 mln
Vallejo -> Militao | -30 mln
Ceballos -> Ndombele | -10 mln
Kroos -> Eriksen | 0mln
Isco -> Rodrygo | +20mln
Lucas -> Odegaard (?) | +20mln
Mariano -> Jovic | -40mln
Asensio -> James | +60mln
Bale -> Hazard | -20mln

Skład:
---------------------------- Courtois/Łunin ---------------------------------
--Carvajal(Odriozola)---Varane(Militao)--Ramos(Nacho)--Regui/Marcelo
-------------------------------------------------------------------------------
----------------------------Llorente (Casemiro)-----------------------------
-----------------Ndombele/James----Eriksen(Modric)---------------------
------------------------------------------------------------------------------
----Brahim/Vinicius-----------------------------------Hazard(Rodrygo)---
--------------------------------Benzema/Jovic-------------------------------

Zostają: Luca, Valverde, Lucas/Odegaard(trochę go szkoda dla takiej marginalnej roli, więc być może zostawiłbym rzemieślnika Vasqueza)

Jak widać z moimi szacunkami kwotowymi (które oczywiście mogą się różnić od rzeczywistości) wychodzimy praktycznie kwotowo na plus.

Piękna, ale nierealna wizja. Coraz bardziej czuję toksyczny środek Casi-Kroos-Pogba. Szkoda, bo powyższa wizja jest do zrobienia z palcem w dupie. Jović i Azar już praktycznie są, Ndombele i Eriksen na lajcie do zrobienia, pewnie za jakieś 150mln. Tego Llorente żal, Zizou opamiętaj się. Jak on skończy w tym Patetico, to [*]

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.05.15 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie rozumiem narzekań na apatię Kroosa i Pogby. Mi taki środek by się podobał ofensywnie. Jest spokój Toniego i liczby Pogby. A pressing? Pressing to cała drużyna, a nie dwóch grajków. Xavi i Iniesta to nie byli tytani obrony, a mieli najlepszy środek świata, prawdopodobnie w historii. Więc jak drużyna będzie bronić, to będzie dobrze, jak się drużyna rozbije, to ich braki będą w obronie widoczne. Pogba mi się ogólnie nie podoba, ale jak go chce Zizou to go dawać, pozostaje mi już tylko wierzyć w niego.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.05.15 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko tam był jeszcze Busi w swoim prime, co dawało praktycznie top1 na świecie, a u nas jest sabotujący wszystko kloc.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.05.15 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dodajmy, że Busi w swoim prime ma spokojnie podjazd pod bycie 2-gim najlepszym defem XXI wieku.

No i pamiętajmy, że Barca w tym czasie grała znacznie bardziej określonym systemem, w którym byli znacznie mniej narażeni na straty - my tego nie mamy i pod Zizou na pewno mieć nie będziemy. Już widzę tą utratę piłki i Kroosa, Pogbe i Casemiro biegnacych sprintem, by piłkę odebrać ;)
Chryste, to aż źle brzmi.

Powrót do góry
Kakamilus
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.05.15 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama myśl o srodku Kroos, Pogba i Case powoduje błędy logiczne w mózgu. Coś takiego nie ma prawa istnieć. Swoją drogą z tej trójki tylko Pogbę chciałbym oglądać w Realu w przyszłym sezonie mimo że nie jaram się nim ani trochę, ot taki ponad przeciętny środkowy pomocnik wyróżniający się techniką i strzałem z głośnym agentem który zrobił z niego top... medialny.

Powrót do góry
lukass
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.05.15 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawy czy Rodri byłby skłonny do nas przejść. Dużo bym dał, żeby on zastąpił Casemiro. Mieliśmy swojego Busqetsa, do tego można rozliczyć z Llorente.

"Si luchamos podemos perder, si no lo hacemos estamos perdidos"
Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2019.05.16 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyrwanie Rodriego z Atleti jakoś mogłoby zagoić rany po odejściu Llorente. Na ten moment jednak wygląda to tak, że Hiszpan skończy u Guardioli przy coraz starszym Fernandinho, a my zostaniemy. No właśnie z kim? Z Kroosem w razie potrzeby cofniętym na DM'a jak u Carlo? Z Ndombele wciskanym od czasu do czasu na szóstkę, gdzie dla mnie Tanguy to jednak gracz na wyższą pozycję. Czy może jeszcze jakiś inny eksperyment wpadnie Zizou do głowy.
Rywal dla Casemiro to musi być obowiązek, najlepiej o nieco innym profilu niż Brazylijczyk i w ten schemat idealnie wpisuje się przecież Llorente. Pozbywanie się Marcosa to głupota, no ale co my tam wiemy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.05.16 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi wygląda na to, że rywalem dla Casemiro będzie co najwyżej Fede. Widzę też, że chyba będzie coś w stylu 4-2-3-1 i dwóch pivotów. Wtedy koło Kroosa by grał jakiś b2b w stylu Fede lub po prostu Case, wtedy by było bardziej 4-3-3, bo gość gdy gra dwójka pivotów jest po prostu nieogarem. Ogólnie przecież i do 4-2-3-1 i 4-3-3 bardziej pasuje Marcos. Nie mogę przeboleć, że wychowanek, kompletna perełka jest tak bez bólu przepalany. Szkoda, że tak trywialna rzecz jak relacje zawodnik-trener sprawiają, że go tracimy. Inaczej tego wytłumaczyć nie umiem.

Kobe Bryant #24

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 139, 140, 141, 142  Następny
Strona 140 z 142
Skocz do: