Segunda División
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.06.07 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli że moderatorska klika. Taz

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.06.07 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Oviedo nie dało okrutnie dupska Culturalowi w przedostatniej kolejce, a zasady tiebreakerów były inne to może by mnie to jeszcze interesowało. A tak to z sentymentu można sympatyzować z Zaragozą, żeby wrócili do ligi i można było im spuścić wpierdol za pamiętne 5-6 xD

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.06.07 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saragossa mnie denerwuje, mimo że coś tam znaczy w historii hiszpańskiej piłki, zaś jeśli awansowałby Sporting Gijón, to pewnie zgodnie z tradycją ostatnich lat w nadchodzącym sezonie znowu podarują Barcelonie kilkanaście goli w jednej lidze, a nasi się będą z nimi męczyć do ostatnich minut. Śnieżnych, zimowych nocy w Sorii też lepiej uniknąć. Ptak

Dlatego vamos Pucela! Taz Pierwszy krok wczoraj wykonany, teraz obronić zaliczkę w Asturii.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.06.09 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak żem czuł, że ten nieodgwizdany karny na Papunaszwilim w środę będzie znaczący. Dziś Saragossa przegrała z Numancią 1:2 i ekipa z Sorii w finale baraży.

Nie żebym się nie cieszył, wszak wolę Numancię od Aragończyków, niemniej jednak robo ładne, nie dowiemy się co byłoby z odgwizdanym karnym w pierwszym starciu.

Jeszcze tylko Valladolid niech się jutro nie da na El Molinón i Kastylia i León wprowadzi swojego przedstawiciela do pierwszej ligi.

Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2018.06.09 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatnie pół godziny zrobił się dobry meczyk, w 91 minucie Numancia nieźle zgasiła La Romaredę ;)
Zapomniałem, ze tam są takie zajebiście długie (głębokie) siatki w bramkach. Kiedyś była tak moda na stadionach, w latach 90tych takie siatki były min. na Delle Alpi czy na portugalskich stadionach.

Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2018.06.15 00:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Real Valladolid niemal pewny gry w Primera Division i choć baraże Segunda rządzą się własnymi, dziwnymi prawami tak Blanquivioletas powinni w sobotę spokojnie przyklepać awans.
Te dziwne przypadki, o których wspominałem to przede wszystkim baraże w sezonie 14/15 i dwumecze z udziałem Zaragozy. W pierwszym półfinale przegrali u siebie z Gironą 3:0 by w rewanżu na Montilivi wygrać 4:1. W finale zaś wygrali pierwszy mecz przeciwko Las Palmas 3:1 by w rewanżu przegrać 2:0.
Zakładając, że Valladolid awansuje do Primera i obędzie się bez żadnych komplikacji w sobotnim rewanżu to warto zwrócić uwagę na to, że trenerem ekipy z Kastylii i Leon jest Sergio Gonzalez. Ten sam Sergio, który od zwolnienia z Espanyolu przez dobre dwa lata pozostawał bez pracy, a jak już dostał swoją szansę to wykorzystuje ją w najlepszy możliwy sposób. Zrobił z Valladolid bilans 5-1-2, wciągnął Blanquivioletas do baraży i teraz awansuje z nimi do Primera. Szkoda, że zespół z José Zorrilla straci Jaime Matę, który odchodzi do Getafe (33 gole w sezonie).
Poza tym Valladolid przypomina mi fajny sezon 12/13, kiedy to mieli w swoich barwach rewelacyjnego Patricka Eberta.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.06.15 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej nie mogły się te baraże ułożyć. Najpierw Saragossa i Sporting poleciały w półfinałach, a teraz Valladolid jest już prawie obiema nogami w pierwszej lidze.

Jutro raczej formalność.

Powrót do góry
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2018.12.08 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak? W przyszłym sezonie w Primera oglądamy kolejny zespół spod Madrytu?
Alcorcon świetnie rozpoczął ten sezon, lider tabeli, świetny bilans bramek po 16 kolejkach (20:8), ich trener - Cristobal Parralo to raczej mało kojarzone nazwisko w trenerskim świecie (choć jako piłkarz grał w PSG czy w kadrze Hiszpanii), poprzednio epizod w pierwszej drużynie Deportivo. Alcorcon na ten moment wygląda jak kopia Alaves z sezonu 2015/16 Pepe Bordalasa (swoją drogą w przeszłości dwukrotnego trenera Alcorcon o czym kiedyś chyba pisałem), dobre punktowanie, świetna defensywa. Zobaczymy jak potoczy się dalsza część sezonu, ale na ten moment Alcorcon wydaje się być jednym z faworytów do awansu.
Oby tylko Granada nie awansowała (choć dziś niech wygrają, kupon) a będę szczęśliwy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Zedd.
Soy Celeste
Soy Celeste

PostWysłany: 2019.04.02 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło za mną napisanie tego postu już od dawna, kończą się sezony w Segunda i Segunda B. Myślę, że najwyższy czas przedstawić tym mniej zainteresowanym niższymi szczeblami w Hiszpanii jakie roszady szykują się w kampanii 2019/20.

W Segunda Division liderem jest Osasuna. W ostatnich tygodniach najwyższa forma, największa jakość. Trenerem Nawarczyków jest Jagoba Arrasate, stary znajomy z Primery, który po epizodzie na Anoecie zaszył się w Numancii. W Sorii przez trzy sezony wykonywał solidną pracę co zaowocowało finałem baraży rok temu przegranym z Real Valladolid. W tym sezonie już za sterami Osasuny idzie mu jeszcze lepiej i pewnie prowadzi ekipę z El Sadar (swoją drogą przedstawiono wizję nowego stadionu) do powrotu do elity.
Na drugim miejscu Granada (wspominałem jak już ich nie lubię?), ich awans to będzie dla mnie najgorsze co się może tej lidze przytrafić. Kojarzą mi się z nijakością i ciągłym wiszeniem na granicy spadku. Automatycznie do zaorania. Tam patrząc na kadrę nie ma nawet jakiegokolwiek ciekawego zawodnika, może Fede San Emeterio, który i tak jest tylko wypożyczony z Realu Valladolid.
Na trzecim miejscu pierwsza drużyna, za którą trzymam kciuki. Albacete Balompie. Nie pamiętam ich z występów w Primerze, ostatni pobyt ekipy z La Manchy przypada na sezon 2004/05, troszkę ich nie było i miło oglądałoby się poczynania Queso Mecanico na najwyższym szczeblu. Tym bardziej że poza wprowadzeniem świeżości do LaLigi mają w swoich szeregach kilka znajomych twarzy, trenerem Albacete jest znany z pracy w młodszych sekcjach Realu Luis Ramis, a w kadrze znajdują się Aleix Febas i Alvaro Tejero.
Miejsce czwarte i piąte opiszę razem. Zajmują się Malaga i Deportivo. Nic nie mam do tych klubów, ich powrót przyjmę bez większych emocji, dla hiszpańskiego futbolu te kluby mają dość sentymentalne znaczenie. Malaga to mega defensywny futbol, jedna z najgorszych ofensyw ligi, ale w strefie play-off sobie spokojnie siedzą i ciężko mówić by mieli z niej wypaść. Depor z kolei bardzo ciekawy jak na standardy niższych lig trener - Natxo Gonzalez. Człowiek odpowiedzialny za wprowadzenie na zaplecze Reus Deportiu oraz walkę o awans rok temu z Realem Zaragoza. W tym pewnie trzyma się czołówki.
Miejsce szóste zajmuje Cadiz, jesienią mieli okres rewelacyjnej formy i to pozwoliło im się włączyć do walki o baraże. Drużyna z Kadyksu to już nie ta sama ekipa, która dwa lata temu imponowała iście defensywnym stylem jaki obecnie możemy oglądać chociażby w wykonaniu Getafe Pepe Bordalasa. Na uwagę zasługuje dwójka Alvaro Cervera (trener od blisko 3 lat) i Manu Vallejo, jeden z ciekawszych zawodników tego sezonu, którego już w zimie wykupiła Valencia.
Dalej Mallorca (punkt straty do play-off), nie będę ukrywał, ale na ich powrocie zależy mi najmocniej. Pisałem kiedyś o sentymencie do wyspiarskich/nadmorskich klubów. Mallorca nie ma jakiejś dużej przerwy od gry w Primerze, ale ich powrót z trenerem Moreno w dwa sezony z Segunda B do LaLigi byłby spektakularny. Nawet jeśli teraz się nie uda to w klubie z Wysp są perspektywy na dobrą przyszłość i liczę, że maksymalnie do kampanii 2021/22 zobaczymy ich na najwyższym szczeblu.
Real Oviedo (cztery punkty straty do play-off) to drużyna, której kibicuję już od czasu ich powrotu do Segunda. Niestety zawsze czegoś im brakuje na finiszu, solidna ekipa, ale nigdy nie potrafiąca osiągnąć czegoś ponad stan, szkoda. Dalej z zespołów, które można brać realnie pod uwagę w walce o awans są Almeria i Sporting Gijon.
Z ligą na pewno żegna się zdegradowany Reus Deportiu, zapewne beznadziejny w tej kampanii Gimnastic i pewnie Cordoba, która tym razem się już raczej nie wykręci przed spadkiem. Ostatnie miejsce zarezerwowane dla kogoś z trójki Extremadura, Lugo, Rayo Majadahonda.

W pierwszej grupie Segunda B lideruje Fuenlabrada, blisko nich rezerwy Atletico, Castilla, Leonesa, Poferradina, San Sebastian Reyes i Ponteverda (między Fuenlabradą z Ponteverdą jedynie 7 punktów różnicy). trzeba trzymać kciuki za naszych, co ciekawe San Sebastian Reyes to klub nie z Baskonii a spod... Madrytu. Miasto z którego pochodzą - San Sebastian de los Reyes to jedno z podmadryckich miast.
W grupie drugiej, można by powiedzieć wreszcie pewnie po play-offy wygranych idzie Racing Santander i będę im mocno kibicował by awansowali. Na ten moment na drugim Mirandes mają bardzo dużą, jedenastopunktową przewagę. Dalej Logrones i Barakaldo. Tutaj hierarchia w czołówce jest dość jasna.
W grupie trzeciej na szczycie klub, któremu też będę kibicował w kontekście awansu. Atletico Baleares, bo o nich mowa. Dalej starzy znajomi z Alicante - Hercules oraz Cornella. Z tyłu mamy też rezerwy Villarreal, Barcelony czy Espanyolu.
W ostatniej grupie lideruje nasz niedawny rywal - Melilla, na drugiej pozycji Cartagena, ale na trzeciej znajduje się klub, który też z przyjemnością zobaczyłbym szczebel wyżej. Recreativo Huelva, dalej UCAM Murcia i San Fernando.

Powrót do góry
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2019.04.03 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajne podsumowanie Zed ;) Dla kogoś, kto nie śledzi niższych lig to spora dawka informacji.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7
Skocz do: