Górnicy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bombaj
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2005.07.26 16:10    Temat postu: Górnicy Odpowiedz z cytatem

Starciami z policją zakończyła się manifestacja górników w obronie prawa do emerytury po 25 latach pracy pod ziemią, mimo iż otrzymali oni zapewnienie, że parlament na obecnym posiedzeniu zajmie się ich sprawą.
W manifestacji przed Sejmem uczestniczyło ok. 5,5 tys. górników. Kilkanaście osób - policjantów i górników - zostało rannych.

Protestujący wyruszyli rano ze stołecznego Torwaru. Nieśli trumnę z napisem: "górnik, + 65 lat". "Jesteśmy zdesperowani, jeśli będziemy musieli pracować do 65. roku życia, będą nas wywozić spod ziemi w trumnach" - powiedział PAP Ryszard Grabek z kopalni Piastów z Wielunia.

teraz widać siłe Śląska, niech politycy spróbują przedłużyć wiek emerytalny a nie widze ich na tym świecie
brawo dla górników
wiecej taich akcji a będzie dobrze

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.07.26 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dupa, nie siła Śląska. Rozumiem górników, popieram nawet te ich postulaty o wczesne emerytury, bo to naprawdę bardzo ciężko pracujący ludzie, ale ni może być w normalnym (lub aspirującym do miana normalnego) kraju tak, że wywalcza się coś obrzucaniem policji kamieniami, czy - o zgrozo - takim działaniem reaguje się na osiągnięcie swojego celu. Takie coś mogło się zdarzać za komuny, gdy władze nie pozwalały mówić, co się myśli. Teraz, w społeczeństwie demokratycznym, takie rozróby nie mogą mieć miejsca. Na złość i za karę - tym wszystkim, którzy byli obecni w Warszawie na tej bijatyce dać specjalne prawo emerytalne - właśnie takie, o jakie walczyli, żeby go nie było.

Ten temat do by się nadawał do "Polityka, politycy", ale nich już zostanie.

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
aaangie
Wasz ulubiony moderator

PostWysłany: 2005.07.26 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po takich akcjach jak ta coraz bardziej mi sie wydaje ze przydalby sie w Polsce jakis dyktator typu Castro czy Husajn, ktory przynajmniej trzymalby to rozbestwione spoleczenstwo w ryzach :/
takie akcje dowodza tylko, ze Polska nie dorosla do demokracji, bo zamiast demokratami Polacy sa po prostu burakami, ktorzy zamiast siła argumentow wolą poslugiwac sie prawem pięsci i linczu :|

bombaj
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2005.07.26 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf i co że użyją argumentów jak politycy se z tego nic nie robią
a jak nie idzie demokracją to trzeba siła
byłeś kiedyś pod ziemą? bo nie wydaje mi sie
człowiek po miesięcznej pracy jest tak zajebany że mu sie żyć odechciewa
niech politycy idą do kopalni na jeden dzień i niech normalnie pracują ciekawe co by powiedzieli
no a że Górnicy są ze sobą solidarni to te wszystkie mazowsza, pomorza mogą nam pozazdroscić bo oni nigdy takiej akcji nie zrobią

Powrót do góry
Blanco
Duch Generała Franco
Duch Generała Franco

PostWysłany: 2005.07.26 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co Husajn? wystarczyłby polityk formatu Margaret Thatcher. niestety, po raz kolejny okazało się, że ryle są u nas grupą uprzywilejowaną :/

Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.07.26 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bombaj napisał:
Wolf i co że użyją argumentów jak politycy se z tego nic nie robią
a jak nie idzie demokracją to trzeba siła
>> Właśnie po to jest demokracja, żeby siły nie trzeba było używać. Zresztą - wy też ich wybraliście, co nie? Trza było całemu Śląskowi głosować na inne partie, niż SLD i wszyscy by byli zadowoleni.
byłeś kiedyś pod ziemą? bo nie wydaje mi sie
człowiek po miesięcznej pracy jest tak zajebany że mu sie żyć odechciewa
niech politycy idą do kopalni na jeden dzień i niech normalnie pracują ciekawe co by powiedzieli
>> Oczywiście, że nie byłem. A ponadto - czy ja mówię, że jest inaczej? Toż ja popieram postulaty górników o te ich cholerne wczesne emerytury (napisałem o tym w poprzednim poście). Ale nie takimi metodami się walczy. Jak sam zresztą napisałeś: "Starciami z policją zakończyła się manifestacja górników[...], mimo iż otrzymali oni zapewnienie, że parlament na obecnym posiedzeniu zajmie się ich sprawą." To po cholerę była ta rozróba? Spiła się banda (wszystkie sklepy opróżniono z alkoholu) i się bijatyk zachciało.
no a że Górnicy są ze sobą solidarni to te wszystkie mazowsza, pomorza mogą nam pozazdroscić bo oni nigdy takiej akcji niezrobią
>>No, ale przyszło co do czego, to my obalaliśmy komunizm.

A tak w ogóle - głos poparcia dla Blanco. Potrzebny jest ktoś pokroju Gosi Taczer.

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
bombaj
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2005.07.26 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf a skąd wiesz że na Śląsku nie głosowali na kogos innego ?
Blanco no ja nie wiem czy ryle są grupą uprzywilejowaną bo o wszystko muszą walczyć a te mądrale na stołkach to wszystko bez gadki mają załatwione
Wolf po to była ta demonstracja żeby pokazać że następnym razem czeka ich to samo (już sie nie umie doczekać kiedy zlejemy tyłki złodziejom)
Wolf no a teraz przyszło co do czego to my walczymi ze złodziejami

Powrót do góry
aaangie
Wasz ulubiony moderator

PostWysłany: 2005.07.26 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bombaj napisał:
mazowsza, pomorza mogą nam pozazdroscić bo oni nigdy takiej akcji nie zrobią

umieram z zazdrosci :/ takim zachowaniem tylko pomniejszaja swoje szanse w walce o sluszna sprawe, ktora przeciez maja na uwadze :/

czy kurde policjant jest winny temu w jaiej sytuacji sa gornicy ?? sami policjanci sa pewnie w podbnej sytuacji i sami by chetnie postrajkowali ale im sie oberwalo, za to ze wykonuja swoje czynnosci sluzbowe :/

bombaj
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2005.07.26 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaangie napisał:
bombaj napisał:
mazowsza, pomorza mogą nam pozazdroscić bo oni nigdy takiej akcji nie zrobią

umieram z zazdrosci :/ takim zachowaniem tylko pomniejszaja swoje szanse w walce o sluszna sprawe, ktora przeciez maja na uwadze :/

czy kurde policjant jest winny temu w jaiej sytuacji sa gornicy ?? sami policjanci sa pewnie w podbnej sytuacji i sami by chetnie postrajkowali ale im sie oberwalo, za to ze wykonuja swoje czynnosci sluzbowe :/

no widzisz jednak nie pomniejszaja bo wywalczyli swoje
no fakt troche poniosło górników no ale nasi też dostali

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.07.26 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bombaj napisał:
Wolf a skąd wiesz że na Śląsku nie głosowali na kogos innego ?
>> Nie wiem, ale nie wiem też, czy jednak nie glosowali na SLD.
Blanco no ja nie wiem czy ryle są grupą uprzywilejowaną bo o wszystko muszą walczyć a te mądrale na stołkach to wszystko bez gadki mają załatwione
>> Oczywiście, że są. Gdyby nie byli, większość kopalń już dawno by zamknięto, zamiast topić w nich pieniądze na ich utrzymanie mimo całkowitej nierentowności.
Wolf po to była ta demonstracja żeby pokazać że następnym razem czeka ich to samo (już sie nie umie doczekać kiedy zlejemy tyłki złodziejom)
>> O ja nie mogę... dokąd zmierza ten kraj? Zresztą tym razem zlaliście tyłki Bogu ducha winnym gliniarzom.
Wolf no a teraz przyszło co do czego to my walczymi ze złodziejami
>> Tak, walczycie. Dla własnego interesu.
Cytat:
jednak nie pomniejszaja bo wywalczyli swoje
A figa. Najpierw dostali obietnicę, potem zaczęli się tłuc.
Cytat:
ale nasi też dostali
A to już szczyt demagogii i bezczelności... "Wasi" zaczęli burdę i jeszcze za słabo dostali.

Powrót do góry
bombaj
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2005.07.26 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf no a jak by nie było kopalń skąd byscie brali węgiel kupowalibyście od innych krajów ? to by było jeszcze bardziej nie rentowne
Wolf a co mamy walczyć dla innych My mamy sie starać a inni to olewają jak czegos chcą niech idą na Warszawe

PS
koniec rozmowy ze mną do piątku bo nie bede mial neta wtedy wiec jak cos macie do mnie to w piątek
PS2
ostrzerzen i banów nie przyjmuje

Powrót do góry
aaangie
Wasz ulubiony moderator

PostWysłany: 2005.07.26 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak bym Ci dala banika to wzorem swoich gorniczych idolow bys mnie zdemolowal ??

Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.07.26 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaangie, ty go nie prowokuj. Jeżeli on by to naprawdę zrobił, byłoby to wielką stratą na świata.
bombaj napisał:
Wolf no a jak by nie było kopalń skąd byscie brali węgiel kupowalibyście od innych krajów ? to by było jeszcze bardziej nie rentowne
>> Ale po co nam aż tyle kopalń? Rentowne by było jedynie wtedy, gdybyśmy mieli tyle kopalń, ile potrzebujemy, a nie kilka razy więcej, że trzeba je za jałmużnę utrzymywać.
Wolf a co mamy walczyć dla innych My mamy sie starać a inni to olewają jak czegos chcą niech idą na Warszawe
>> Tak, niech wszyscy, którym coś nie pasuje, zachowuje się jak banda ćwierćmózgich troglodytów. Fajnie ten kraj skończy.

PS
koniec rozmowy ze mną do piątku bo nie bede mial neta wtedy wiec jak cos macie do mnie to w piątek
>> Pa. Do zobaczenia w piątek.
PS2
ostrzerzen i banów nie przyjmuje
>> A co? Spodziewasz się? Dopóki rozmawiamy po ludzku, wszystko jest w porządku. Swoją drogą, fajnie, że wreszcie się rozwinęła jakaś dyskusja.

Powrót do góry
Bednar
padawan

PostWysłany: 2005.07.26 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, ze gornicy pracuja ciezko, ale to lekka przesada, zeby po 25 latach pracy, niezaleznie od wieku, przechodzic na emeryture, i to do tego o wiele wyzsza od sredniej. Dochodzi do takich sytuacji, ze jak ktos zjechal w wieku 18 lat na urobek to na relatywnie wysoka emeryture przechodzi w wieku 43 lat. Najlepiej rozwiazali to w Niemczech - gornicy na emeryture odchodza w wieku 55 lat. W ciagu tych wszystkich lat pracy 15 lat przepracowuja pod ziemia drazac, potem sa przesuwani na inne, lzejsze stanowiska np. na powierzchni. Ale oczywiscie w naszym kraju jest to klasa uprzywilejowana i cale spoleczenstwo musi na nich lozyc.

RinG
el (r)ingeniero

PostWysłany: 2005.07.27 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bawią mnie ludzie zazdroszczący górnikom ("rylom") ich przywilejów. Ludzie, kto wam bronił zostać górnikiem Question Bylibyście klasą uprzywilejowaną, wszyscy padaliby wam do stop itp Jest tylko jeden warunek - ile dalibyście radę wytrzymać pod ziemią. Bo gadać "to ciężka praca", "tak tak, pod ziemią trzeba tyrać" to sobie można, siedząc przed komputerem we wlasnym pokoju. Jeżeli ktoś nie przekona sie osobiście lub od członka rodziny - górnika, nie zrozumie jaki tam jest zapier...nicz. Bednar - 18latek pod ziemia nie wytrzymałby miesiąca. A nawet jeśli, to miałby nie tylko emeryturę w wieku 43 lat, ale i poważnie zniszczone zdrowie. Ale co tam zdrowie, obciąć rylom przywileje! Niech j@#*ą za 500 zeta miesięcznie. Społeczeństwo nie będzie na nich łożyć! A to że kopalń jest za dużo w stosunku do potrzeb to nie wina górników, oni tylko pracują fizycznie

Kto chce, droga wolna - zatrudnić się jako górnik, trochę podziubać w węglu i szybciutko na emeryturkę. Nikt nie broni Exclamation

Some scientists claim that hydrogen, because it is so plentiful, is the basic building block of the universe. I dispute that. I say there is more stupidity than hydrogen, and that is the basic building block of the universe.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: