Lyon - Real
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2005/06
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamil176
Siempre Madridista

PostWysłany: 2005.09.15 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vectra napisał:
Polsat Sport zdecydowanie lepiej wypada pod każdym względem

I masz rację. Ja też oglądam PS. Tam przynajmniej gadają od rzeczy i o Realu też mówili, że nowi zawodnicy i takie tam. Na pewno lepsi komentatorzy i w ogóle pod względem technicznym niż TVP.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.09.15 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, nie robić mi tu offtopu!

Na inne (tzn. nie Realu) mecz Ligi Mistrzów jest osobny topic o LM. O komentatorach chyba też jakiś jest. a jak nie, to załóżcie.

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
Choob
Jugamos primer toque

PostWysłany: 2005.09.15 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil176 napisał:
Tam przynajmniej gadają od rzeczy i o Realu też mówili, że nowi zawodnicy i takie tam

:lol2:

fidel
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.09.16 00:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym dorzucić parę słów do dyskusji. Otóż moim skromnym zdaniem nie ma sensu usprawiedliwiać obecnej, wyjątkowo słabej zresztą, dyspozycji Królewskich zmianami w składzie i brakiem zgrania. Nie przesadzajmy, od wyeliminowania takich problemów jest przerwa letnia i sztab trenerski Realu z pewnością położył w tym czasie maksymalny nacisk na wkomponowanie nowych nabytków do podstawowego składu. Spójrzcie zresztą choćby na Chelsea - zespół ten regularnie wymienia co roku 1/4 zespołu, a jakoś nie przeszkadza to podopiecznym Mourinho w równie regularnym gromieniu przeciwników. Podobnie Juventus w zeszłym sezonie - przybycie Zebiny, Emersona, Cannavaro i Ibrahimovica (dwaj ostatni dołączyli do kadry w ostatniej chwili przed zamknięciem okna transferowego!) raczej nie spowodowało większego zamieszania w grze Starej Damy. Chyba nie tu więc należy szukać przyczyny ostatnich niepowodzeń Realu.
Osobiście nie należę do kibiców Królewskich (Juve i Barca rulez! :P) i ich klęska z Lyonem niespecjalnie mnie zmartwiła, ale na waszym miejscu nie wyciągałbym pochopnych wniosków. To dopiero 3. oficjalny mecz w sezonie i wszystko może się jeszcze zmienić o 180 stopni. Kto w ubiegłym roku postawiłby na Liverpool, gdy ten miał ogromne problemy z pomyślnym przebrnięciem przez fazę grupową? A w 2001 r. triumf Bayernu Monachium został poprzedzony klęską 0:3 tego zespołu w 2. fazie grupowej z... Lyonem Smile. Wszystko może się zatem jeszcze potoczyć po waszej myśli... ale nie musi, i ja podzielam raczej ten drugi pogląd. Po pierwsze, od Liverpoolu odróżnia was choćby brak wybitnego trenera, a świetny fachowiec na ławce to, jak pokazują ostatnie sezony (Mourinho, Benitez, Rehhagel, Deschamps), podstawa i warunek każdego sukcesu. Benitez takim fachowcem jest, Luxemburgo niestety nie. Nie mówię, że to zły trener - przeciwnie, całkiem dobry, ale na Starym Kontynencie jest od niego wielu lepszych w tym zawodzie. Po drugie, skład. 3 lata temu mieliście najlepszy skład na świecie, ale to się definitywnie skończyło. W tej chwili takie drużyny jak Chelsea, Juve, Milan czy Barcelona mają po prostu szerszą i bardziej wyrównaną kadrę, z kilkoma wybitnymi piłkarzami w każdej formacji. Co więcej, piłkarze ci stanowią zespół, a nie tak jak w Realu, zlepek indywidualności, i to widać na boisku. W moim przekonaniu Królewscy próbują grać taką samą piłkę, jak za czasów świetności strategii 'zidanes i pavones', ale chyba nie zauważyli, że nie tylko futbol nieco się zmienił, ale i oni sami nie dysponują takim potencjałem jak niegdyś i nie budzą w przeciwnikach dawnego respektu. Casillas w bramce - ok, tu nie ma się do czego przyczepić. Obrona - że jest słaba, każdy to widzi, problem w tym, że od 4 lat nic się w tej formacji na dobrą sprawę nie zmieniło. Powiecie - przyszedł Ramos, będzie dobrze. Ale niezależnie od tego, jakim talentem dysponuje ten chłopak, przez najbliższe parę lat nie będzie lepszy od Samuela, którego tak bezmyślnie Perez pozbył się tego lata. Roberto Carlos, Helguera i Salgado coraz starsi i wolniejsi, zresztą wszyscy trzej i tak zawsze mieli większe predyspozycje do gry w ofensywie niż w obronie. Pomoc - tu chyba Real został najbardziej osłabiony i to na własne życzenie. Solari i Figo może nie grali ostatnio nadzwyczajnie, ale byli ogranymi, doświadczonymi piłkarzami, a innych skrzydłowych poza nimi Real zdaje się nie ma. Zidane to już nie ten sam Zizou co kiedyś - mimo całej mojej sympatii dla tego wspaniałego piłarza wątpię, żeby był w stanie wznieść się na wyżyny umiejętności w więcej niż kilku spotkaniach (choć mogę się mylić). Co do defensywnych pomocników, to cóż - Garcia i Gravesen to chyba jakiś żart Pereza i Luxemburgo. Może to nieźli piłkarze, ale z całym szacunkiem, nie umywają się do Makelele i Conceicao, nie mówiąc już o innych wybitnych graczach na tej pozycji. Wystarczy zestawić sobie parę środkowych Realu z np takimi duetami jak Emerson-Vieira, Gerrard-Xabi Alonso, Lampard-Essien(lMakelele) czy też nawet Xavi-Marquez, żeby zrozumieć, o co mi chodzi. To nie są piłkarze na wygranie PD, a co dopiero LM! Jest jeszcze co prawda Beckham, ale do tej pory jeszcze w ani jednym meczu nie udowodnił, że warto go było sprowadzać za grube pieniądze z MU, a optymalnej pozycji na boisku też nie udało się dla niego znaleźć. Atak - tu jest super, ale chyba bardziej w teorii, niż w praktyce. Raul jest bez formy już od paru lat, a Robinho dopiero się uczy europejskiej piłki i sam jeszcze Realu do wielkich sukcesów nie poprowadzi ani w tym sezonie, ani pewnie w następnym, choć to niewątpliwie wielki talent. Póki co, ciężar gry w ataku powinien na siebie wziąć chyba Ronaldo (jeśli rzeczywiście zdobędzie 35 goli w sezonie tak jak zapowiada, to może być ciekawie), wspierany przez Baptistę. Ale jeśli mam być szczery, to atak Królewskich funkcjonował najlepiej, gdy tworzyli go Raul z Morientesem. Przyjście Ronaldo zaburzyło tę równowagę, i zepchnęło na drugi plan Raula, tak jak transfer Owena (mimo wszystko chyba zbyt pochopnie zrezygnowano teraz z jego usług) zapoczątkował koniec madryckiej przygody Morientesa.
Mam nadzieję, że te moje dosyć ponure przypuszczenia nie do końca się potwierdzą, i że Real wyjdzie z kryzysu, bo przecież o ile więcej warte będzie mistrzostwo Barcelony, gdy wywalczone zostanie po zaciętej rywalizacji z Królewskimi Smile

Powrót do góry
Taras
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.09.16 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lyon zagrał dobrą piłkę, a Real ich zlekceważył i dlatego zakończyło sie to tak jak się zakończyło.Co do ustawienia 4-4-2 to przy tym ustawieniu muszą być świetni skrzydłowi a w Realu takich piłkarzy brakuje.Bo przecież Beckham nie ma ani przyspieszenia,ani zwodu,jedynie co on dobre ma to podania i strzały,więc bardziej on pasuje na środek pomocy nbiż na skrzydło.A jeśli chodzi o lewe skrzydło to niema nikogo!!!!!za to środek mamy świetny:Zidane,Baptista,Gravesen!!!!To są zawodnicy świetni na środek,ale na skrzydle grają fatalnie.Więc jeżeli Luxemburgo chce wygrywać to moim zdaniem potrzebuje lewego skrzydłowego do ustawienia 4-4-2.To ustawienie potrzebuje czasu żeby je zrozumieć.Wiem o tym bo sam gram w klubie tym ustawieniem i na początku nikt nic niekapował i z czasem z długim czasem bo dopiero po roku zaczęliśmy graś naprawdę dobrze.Chociaż efekty ale małe były widoczne z dnioa na dzień.Więc Luxemburgo musi albo kogoś zrobić skrzydłowego albo zmienić ustawienie.Bo napewno na skrzydło niepasuje Gravesen, Baptista, Zidane.Jeżeli chodzi o Raula to uważam że to jest jedno wielkie nieporozumienie że on gra w Realu.On jest przesłaby.
peace

Powrót do góry
Pixik
Legendary

PostWysłany: 2005.09.18 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Real miał tyle samo sytuacji bramkowych co lion brakło wykończenia.
bramki które straciliśmy dużo nie mogliśmy zrobić przy 2 pierwszych.nasze stałe fragmenty gry.carlos i beckham minimalnie hybili,ale nie ma takiego kolesia co cały czas trafia Evil

Powrót do góry
Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2005.09.18 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko szczerze mowiac szkoda ze stracilismy bramki po stalych fragmentach (2). Zamiast ustawic wiekszy mur to przy pierwszym wolnym stalo tam tylko 3 pilkarzy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Paweł {Lew} Lewczuk
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.09.18 17:33    Temat postu: To był jeden z gorszych meczy Realu jakie dotąd widziałem. Odpowiedz z cytatem

Real grał nieżle w ataku, ale w obronie to była tragedia ogólnie niepodobała mi się gra Realu. :( Surprised

Powrót do góry
Bartolome
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.10.10 13:15    Temat postu: Re: Lyon - Real Odpowiedz z cytatem

Rozegrali bez nadziejny mecz przegrali 4:0

Powrót do góry
kamilWK
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2005.10.10 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie 4 tylko 3-0 !

Powrót do góry
Anacin
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.10.10 13:57    Temat postu: Re: Lyon vs Real Madrid 3-0 :(:(:( Odpowiedz z cytatem

Ale ich rozwalili żeby przegrać 4:0 z Olimpik Lion.Ale grali bez , i nie pamiętam dalej Laughing.

Powrót do góry
kamilWK
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2005.10.10 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spójrz co nad twoim postem napisałem ! :/

Powrót do góry
Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2005.10.10 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anacin: mylisz się. Raól grał i jak zwykle peirdolił setki. :]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2005/06 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Skocz do: