Choroby
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2015.06.10 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jakieś problemy z jelitami i wygląda to nie za specjalnie. Ogólnie tak na poważnie to od jakiegoś miesiąca, max półtora, wcześniej jeśli się coś działo to nie odczuwałem tego w takim stopniu, aczkolwiek kto wie czy początki nie zaczęły się wcześniej, tylko może nie zwracałem na to szczególnej uwagi.

Objawy mam jak przy polipach jelita grubego i też nie ukrywam że mnie to martwi. Dodatkowo mam właśnie w jelitach kłująco-wiercące bóle, chociaż nie boli non-stop, a jedynie chwilami, przez kilkanaście sekund, ale dość solidnie i co chwilę mi się coś przelewa w jelitach i burczy. Jem dużo mięsa czerwonego i ogólnie raczej moja dieta nie należy do najzdrowszych, choć nie mam nadwagi itd., więc jeśli sobie jakieś k***stwo wyhodowałem, to niestety na własne życzenie.

Pocieszam się, że doktor Google to słaby doktor, we wtorek przed 15:00 też czeka mnie wizyta u lekarza. Pewnie bez kolonoskopii się nie obejdzie, bo robaki mi już wykluczono. W sumie mam nadzieję, że mi jakąś morfologię też zleci, chociaż nie wiem jak będzie z interpretacją wyników, bo przecież jakieś polipy w organizmie i tak mam - w nosie, które usunę za pół roku. Mam nadzieję że moje podejrzenia dotyczące polipów jelita nie będą trafne, bo ponoć straszne to dziadostwo, groźne i akurat tych trzeba się pozbyć od razu.

Swoją drogą, właśnie podczas tych problemów z zatokami wiosną 2013 w morfologii wyszły mi prawie 4 razy za duże eozynofile, lekarka mnie się pytała czym ja taki struty, ale nie drążyła tematu i olała sprawę (nie miałem wtedy dolegliwości jelitowych/nie odczuwałem ich). Nie zostało wyjaśnione skąd ich tyle (ponoć mogą być też od alergii, ale ja na nic uczulony nie jestem), jednak jak tak teraz myślę, to kto wie czy to nie był jakiś początek. No nic, czekam na przyszły tydzień. Vamos Ivan, musimy to wyjaśnić.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sarcasm
but still awesome...

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2015.06.10 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ivan. Nie wiem, czy IF może być powodem tego, patrzac na sposoby odzywiania wsrod spoleczenstwa, co druga osoba by miała problemy z PLT. Co prawda witamina bodajże B12 odpowiada za małoplytkowość, jednak to chyba zbyt krótki okres czasu Smile Natomiast tak jak mowilem, szansa jest dość spora, ze spowodowały to leki oraz antybiotykoterapia. Tak jak wspomniałem, gdy po badaniach wątrobowych - mowa o próbach ASPAT i ALAT? Wyjdzie ok, to prawdopodobnie możesz dostać skierowanie na USG jamy brzusznej, głównie pod wzgląd śledziony. Natomiast same wyniki aspatu i alatu również nie wróżą niczego najgorszego, bo także antybiotyki, leki, leki hormonalne obciążają próby.

Medycyny nie studiuje, ale interesuje się trochę organizmem człowieka. Po prostu lubię wiedzieć, co nam jest i nie lubię kitu wciskanego przez lekarzy, gdy na ból głowy dostajemy krople żoładkowe. Jestem bardziej praktykiem niż teoretykiem i nienawidzę chemii Smile
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Ice-X
Sapere aude

PostWysłany: 2015.06.10 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij tam z bólem głowy i kroplami żołądkowymi. Mi trzech lekarzy wmawiało, że odczucie dyskomfortu przy jedzeniu podczas przełykania (tak jakby ciężko przechodziło przez przełyk) to refluks. Dopiero jak wymęczyłem gastroskopię, to wyszło, że miałem polipa w przełyku. Wycięty i po sprawie.

Teraz to i mi się coś na jelita przerzuciło. Tzn nie teraz ale od jakichś 2-3 lat. A to coś jak biegunka, a to normalnie, jakieś małe kłucie czasem z lewej strony itd... nie będę więcej szczegółów opowiadał ;)
Ogólnie miałem kolonoskopię i nic nie wyszło, ale mam wrażenie, że jest gorzej niż jeszcze te 2 lata temu. Ciekawe czy przy takim badaniu da radę coś pominąć w ogóle.

Onyx.
Galácticos 2.0

PostWysłany: 2015.06.10 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da radę ominąć. Znam kolesia, który miał bóle brzucha. Później dostawał ataków strasznego bólu i do tego robił krwią. Męczyli go różnymi badaniami w tym kolonoskopią, a wyszło jakoś przez inne badanie, że na odcinku jelita ma bakterię. Miał operację, wycięli mu ten kawałek jelita i później długo jeździł na zastrzyki do Krakowa co dwa dni w ramach leczenia. W tym czasie studiował i pracował w kopalni na zmiany, więc nieciekawie miał, ale wyszedł z tego. Nie, żebym straszył :]

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2015.06.11 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te moje ataki bólu nie są jakieś straszne, nie skręca mnie, ale czuję go co jakiś czas i to przez kilkanaście sekund, po czym puszcza. Poza tym w ogóle nie czuję, chyba że leżę mocno wyprostowany to jakoś wtedy dziwnie robi się odczuwalny, ale też nie do tego stopnia żebym się skręcał z bólu czy coś.

I tak wiem, że przyszły tydzień zapowiada się "ciekawie".

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2015.06.11 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie wątroby to ALT i GGTP. Wszystko wyszło dobrze, no oprócz tych płytek, ehh... nie wiem co o tym myśleć.

Teraz czeka mnie wyjazd do Łodzi/Katowic w celu zrobienia kolejnych badań...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2015.06.11 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakich to badań?

IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2015.06.12 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien. W każdym razie - zostałem umówiony na 20 sierpnia (Very Happy) do kliniki hematologicznej (oddział hematologiczny) w Łodzi.

Powrót do góry
poxon1992
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.06.13 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, odczuwam silny, kłujący ból w okolicy lędźwi. Myślę, że jest to naderwanie mięśnia kulszowego, jednak rehabilitacja nie przyniosła skutku, a żaden ortopeda nie jest w stanie określić problemu. Ma może ktoś z was jakąś poradę?

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2015.06.13 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ile to już trwa, że rehabilitacja nie pomogła? Naderwanie pewnie to nie jest, bo by to przeszło. Były robione badania? Przynajmniej RTG? Jak było i wszystko ok, to bez rezonansu się nie obejdzie. Może być to zmiana na tle mięśniowym, ale także w układzie kostnym.

Niestety nie pocieszę Cię, na rezonans czeka się pół życia.

Ice-X
Sapere aude

PostWysłany: 2015.06.13 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadanie abonamentu to jednak świetna sprawa. Na rezonans czekałem ledwie kilka dni. Tak samo na każde inne badanie praktycznie.

augusto
Me, you! Fuck, Fuck!

PostWysłany: 2015.06.26 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze ktos z was slyszal o tej strasznej chorobie, a tu mozecie pomoc Michaelowi.

http://www.gofundme.com/wx673b3b

Nie badz obojetny !

goska96
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.06.29 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abonamentu?

Powrót do góry
jasof6
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2015.09.14 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsza jest rehabilitacja, dzięki regularnym ćwiczeniom można w szybkim czasie powrócić do normy.

Kamilwnc
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2016.07.14 08:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie, jest sprawa, w połowie marca poszedłem grać w piłkę, nagle jakas tam walka o piłke i padam na ziemie prawie płacząc z bólu w kolanie, po 10minutach ból troche ustąpił tak ze doszedłem do domu, połozyłem sie na godzinę spać z myśla ze jak sie obudze to będzie git, niestety po przebudzeniu kolano spuchnięte i to bardzo. Pojechałem do szpitala na izbe przyjęc i tam prześwietlenie, babeczka mi mówi ze skecony staw kolanowy, reszta kolana nienaruszona(czyli więzadła, rzepki, łekotki itp wszystko ok), dała skierowanie do ortopedy i tyle. Ortopeda potwierdził, że staw kolanowy skręcony i na miesiąc kolano do ortezy, wiadomo l4 do końca kwietnia, w między czasie byłem u niego jeszcze 3 razy i za kazdym razem wiedziałem, że nic mi się nie poprawia, po miesiący kazał mi odłozyc ortezę i chodzic na basen. Wkońcu poszedłem na ostatnią wizytę i mówi, żę juz jest ok, brak wysięgu w kolanie, czy coś takiego, mówi mi, że jak wróce do pracy to też będzie lepiej. Mam pracę bardzo fizyczną więc chciałem być w pełni zdrowy, po przepracowaniu 10 dni, za każdym razem jak wieczórem wracałem do domu, kolano boało dośc mocno i opuchnięte, więc udałem się po tych 10 dniach do ortopedy prywatnego, 'pomacał' mnie po tej nodze i mówi, że najprawdopodobniej zerwanę więzadła krzyzowe przednie, ale muszę zrobic jak najszybciej rezonans , jego teza okazała się poprawna, więc z powrotem do tego ortopedy prywatnego i wypisał mi l4 na załatwianie terminu na operacje itp. Powiedział, zebym absolutnie nie pracował w mojej pracy bo moge tylko o wiele bardziej pogorszyć stan kolana.
I teraz sedno, l4 mam do 4 sierpnia, ale przyszlo mi pismo z zusu na 25 na kontrole. Czy któs mi jest w stanie powiedzięc mniej więcej co na tej kontroli komisja orzeknie? Do tej pracy w której jestem zatrudniony nie jestem zdolny, ale jako że operacja dopiero w maju 2017 to wiadomo, że na l4 nie będe przez prawie rok, mogą mi cofnąc te l4 i powiedziec, że mam wrocic i ich to nie obchodzi? Czy np. powiedzą, że do innej pracy jestem zdolny i pacodawca na jakiś wniosek zusu rozwiąże ze mna umowe? Orientuje się ktoś jak to moze wygladać na tej komisji? Mam nadzieje, że sie komuś bedzie chciało to przeczytać i pomóc.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Następny
Strona 35 z 36
Skocz do: