Żeńska sekcja piłkarska
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2019.06.23 12:52    Temat postu: Żeńska sekcja piłkarska Odpowiedz z cytatem

Wszystko wskazuje na to, że Real otworzy żeńską sekcje piłkarską.

Real zapłaci niecałe pół miliona euro za możliwość zastąpienia CD Tacon w kobiecej ekstraklasie - więc zaczniemy od razu od najwyższego poziomu.

Real ma aspiracje stać się nr 1 w Hiszpanii i Europie w tej sekcji, można liczyć na sporą inwestycje ze strony klubu w piłkarki.

Według mnie to świetny ruch. Kobiety walczą o równouprawnienie, chcą rywalizować z mężczyznami i zainteresowanie sekcjami żeńskimi powinno rosnąć na całym świecie - co za tym idzie w perspektywie 10 lat to może być dobry biznes.

Obecnie najwięcej mistrzostw ma Athletic - 5,
później Levante i Barca - po 4.

Pełne dane:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Primera_División_Femenina_de_España

W Lidze Mistrzów kobiet Lyon ma aż 6 pucharów i jest zdecydowanym liderem rozgrywek.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Liga_Mistrzyń_UEFA

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.23 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ajj... chciałem założyć taki temat, ale stwierdziłem, że poczekam do oficjalnego ogłoszenia. :-)

Jestem ciekaw jak to dalej będzie, bo Real nie może sobie pozwolić na bycie w ogonie tabeli, zwłaszcza, że sprawa nowej druzyny kobiecej jest bardzo medialna i taka wpadka jak słabe miejsce na koniec debiutanckiego sezonu będzie bardzo nieprzyjemna. Chciałbym, by postała żeńska wersja galacticos, która od razu mogłaby włączyć się do walki o najwyższe cele w Hiszpanii. Szczególnie, że pensje dla piłkarek są naprawdę słabe - najlepiej opłacana jest Ada Hegerberg, czyli żeński odpowiednik Messiego - obecnie najlepsza piłkarka na świecie, zdobywczyni pierwszej kobiecej Złotej Piłki - dostaje 400 tysięcy euro rocznie. To śmieszne pieniądze, niektórzy kopacze w naszej Ekstraklasie zarabiają więcej. Jeśli można byłoby podkupić z innych druzyn kilka gwiazd i skleić przyzwoitą drużynę to szczerze mówiąc mógłbym to od czasu do czasu oglądać, a już na pewno - podobnie jak sekcji koszykarskiej - kibicować.

Moim zdaniem decyzja o powstaniu kobiecej sekcji jest bardzo spóźniona, powinna powstać już w 2014 roku, kiedy pojawiały się pierwsze doniesienia, że Florentino jest zainteresowany tematem. Teraz Real będzie musiał wywalczyć sobie pozycję najlepszego klubu w Hiszpanii i Europie, a konkurencja jest spora - w Hiszpanii są to Barca i Atleti (zdobyły siedem z ostatnich ośmiu mistrzostw kraju), a w Europie Olympique Lyon, triumfator czterech LM z rzędu (łacznie ma sześć - rekord). Nie jest to niemożliwe i myślę, że do tego powinniśmy dażyć, ale na pewno nie nastąpi to od razu.

Ciekawe jak rozwiążą kwestię z klubem Madrid CFF, którego barwy i herb są naprawdę podobne do tych Realu Madryt, zresztą sam właściciel klubu mówił, że wybrał białe barwy by oddać hołd Realowi, który wówczas jednak nie posiadał sekcji żeńskiej.

NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.23 13:25    Temat postu: Re: Żeńska sekcja piłkarska Odpowiedz z cytatem

Para Siempre napisał:

W Lidze Mistrzów kobiet
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Liga_Mistrzyń_UEFA

Czyli po prostu w Lidze Mistrzyń? ;)

sicario
Manhunt

PostWysłany: 2019.06.23 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze, koło wiadomo czego mi to lata. Dla mnie kobieca piłka jak i inne sporty dla Pań jak tenis, siatkówka, koszykówka to nudne widowiska rozgrywane jakby w slow motion.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.06.23 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast chciałbym wyrazić, że koło chuja lata mi twoja opinia w sprawie, która cię w ogóle nie interesuje. Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.06.23 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę powodzenia, liczę na wyższy wynik w pierwszym sezonie, który może być dość strategiczny i uważam, że to świetny ruch marketingowy dla klubu. Oglądać nie będę, bo mnie to nie jara, ale pewnie poczytam sobie czasem newsy na głównej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Majima
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2019.06.23 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba całkiem niedawno (albo dawno, ale dobrze mi została ta wypowiedź w pamięci) był na stronie wywiad z Perezem, w którym zapytany o żeńską sekcję powiedział że to nie taka prosta sprawa i trzeba się do niej dobrze przygotować, bo Real musi mieć od startu topową drużynę. Skoro tak to liczę że trochę kasy w to włożą i jest na tą drużynę jakiś konkretny pomysł, a nie na odwał byle tylko ludzie się nie czepiali że Real dyskryminuje kobiety. ;)

Powrót do góry
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2019.06.23 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majima napisał:
Skoro tak to liczę że trochę kasy w to włożą i jest na tą drużynę jakiś konkretny pomysł, a nie na odwał byle tylko ludzie się nie czepiali że Real dyskryminuje kobiety. ;)

Jestem o to spokojny. Zdaje się, że dokładamy do sekcji koszykarskiej, żeby była najlepsza w Europie, także tu też pewnie tak będzie. Z polityką "najlepsze z hiszpanii, najlepsze na świecie" szybko będziemy nr 1 i tylko Barca / Atleti / Lyon / City / PSG będą w stanie nawiązać walkę (bo mają środki z męskiej sekcji).

Swoją drogą ciekawy jestem ile kosztuje drużyna Galaktycznych :] Skoro klub niejako wykupiliśmy za pół miliona, to co - parę baniek i mamy żeńskie odpowiedniki CR7 i Messiego w drużynie? Ktoś się orientuje?

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.06.23 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ada Hegerberg ma 23 lata, więc wiecie... :>

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.23 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o pensję, to tak jak wcześniej wspomniałem - są one niskie, mało która zawodniczka dostaje więcej niż 50-75 tysięcy euro na rok, gwiazdy mogą zarobić powyżej tej sumy, ale jest to rzadkość - najlepiej opłacana jest Hegerberg z zarobkami 400 tys. euro za sezon. Czyli wygląda na to, że wydając rocznie mniej więcej milion euro można skleić ekipę z kilkoma gwiazdami w składzie. Nieźle, ale pozostaje jeszcze kwestia przekonania zawodniczek, że w Madrycie tworzy się potężny projekt, którego mogą być ważną częścią. Z tego co wiem większość zawodniczek przechodzi do innych klubów za darmo, dla przykładu: w 2018 roku całkowita suma 696 transferów przeprowadzonych wyniosła nieco ponad 560 tysięcy euro (średnio 810 euro za transfer i nie, to nie jest żart - dane z FIFA Global Transfer Market Review). 60% tych transferów dokonywało się w obrębie UEFA, a zaledwie 3,2% zawierało płatność, reszta to transfery bezgotówkowe. Co ciekawe, większość zawodniczek podpisywała krótkie umowy (co generalnie jest regułą w kobiecym futbolu) - średnio trwające jedenaście miesięcy, z czego 32,8% zawodniczek podpisało zaledwie sześciomiesięczne kontrakty.

Rynek jest duży, nienasycony i na pewno znajdzie się tam miejsce dla Realu. Ja myślę nawet, że możemy bardzo szybko doczekać żeńskiego odpowiednika Dudka, czyli pierwszego Polaka (Polki) w Madrycie - wśród bardzo dobrych naszych zawodniczek jest m.in Katarzyna Kiedrzynek (bramkarka), Ewa Pajor (napastnik) czy grająca w Juve Aleksandra Sikora (obrońca). Niemniej wciąż od lat prym w świecie wiodą Amerykanki - zakontraktowanie takiej Alex Morgan :-) byłoby sukcesem.

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2019.06.23 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli to nawet profesjonalny sport nie jest... :| Nie wiedziałem że to aż taka przepaść.

Większość piłkarek na chwilówkach i byle zdun w Europie zachodniej z wyższą pensją Very Happy WTF. Nie widzę problemu w zdominowaniu Europy w tej sekcji - byle w zespole była jakaś sensowna dyrektorka sportowa która ogarnie temat.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.06.23 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Para Siempre napisał:
Czyli to nawet profesjonalny sport nie jest... :|

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-4389760/USA-women-s-team-suffer-5-2-loss-FC-Dallas-U-15-boys.html

Mistrzynie świata przegrały w jakimś meczu 5-2 z jakąś sekcją chłopców U-15 FC Dallas, no to wiesz.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
vini639
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.06.23 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarobki Pań są wprost proporcjonalne do oglądalności tych widowisk. Choć przyznam, że wolę to oglądać niż ekstraklasę. Z naszą ligą mam problem nawet po alkoholu.

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.06.23 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy w życiu nie oglądałem ekstraklasy, zawsze narzekam na jej poziom i jeszcze nikt mi nie wytknął niesłuszności.

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.06.23 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:
Para Siempre napisał:
Czyli to nawet profesjonalny sport nie jest... :|

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-4389760/USA-women-s-team-suffer-5-2-loss-FC-Dallas-U-15-boys.html

Mistrzynie świata przegrały w jakimś meczu 5-2 z jakąś sekcją chłopców U-15 FC Dallas, no to wiesz.

Czemu niby to nie miałby być profesjonalny sport? Tak samo powiecie o kobiecym tenisie, siatkówce, koszykówce czy szachach? Biologii nie przeskoczysz, to jest jasne - każda kobieca drużyna grająca z niemalże dorosłymi chłopakami przegra, bo mężczyzna jest silniejszy, szybszy, celniejszy i pewniejszy siebie. Testosteron matters. Ale po to powstały kobiece odpowiedniki męskich sportów, by kobiety, która są zupełnie inaczej zbudowane niż mężczyźni, mogły rywalizować między sobą na swoich zasadach, bez gigantycznej przewagi, jaką daje nam, mężczyznom anatomia. Na tej samej zasadzie można być zdziwionym, że kobieta będąca najlepszą bokserką w swojej kategorii obskoczy wpierdol od piętnastolatka. No wielkie zaskoczenie.

Zobaczcie sobie chociażby kobiece rekordy w lekkoatletyce, są zazwyczaj gorsze od tego, co prezentuje sobą średnio utalentowany męski zawodnik. Dlatego apeluję - mierzmy kobiety swoją miarą, a mężczyzn swoją. Oddzielną.

A najlepsze zawodniczki w kobiecym futbolu produkuje Ameryka, więc to tam Perez powinien się zwrócić w pierwszej kolejności.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: