Książki dobre, lepsze i najlepsze
Idź do strony 1, 2, 3 ... 183, 184, 185  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.06.01 19:06    Temat postu: Książki dobre, lepsze i najlepsze Odpowiedz z cytatem

To, co poprzednio:

Arrow książki, które czytamy
Arrow książki, które uwielbiamy
Arrow książki, których czytania stanowczo nie polecamy

etc., etc....

Ja wczoraj i przedwczoraj, zamiast się uczyć, jak Pan Bóg przykazał, przeczytałem "Koniec wieczności" Isaaca Asimova i się ową książką po prostu zachwyciłem. A zwłaszcza tym, jak bardzo skłania ona do refleksji nad tym, co się może stać, gdyby ludzie zyskali możliwość podróżowania w czasie...

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Night Wish
AdvoCatus Diaboli

PostWysłany: 2005.06.01 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm no więc ja postanowiłam opowiedziec o swojej lekturze ostatnio przeczytanej Shocked Po prostu ta książka jest swietna - Rok 1984 Orwell'a. Książka jak dla mnie świetna. Świat przedstawiony w książce daje dużo do myślenia, osobiście to chyba nikt nie chciał by żyć w takim świecie, przynajmniej, tak mi się wydaje. Książka mną bardzo wstrząsnęła w szczególności ostatnia, trzecia część mnie zadziwiła. No ale w końcu to Orwell... Książka świetna! Trzeba ją przeczytać bo opowiadanie takie nic nie daje... Zdecydowanie najlepsza lektura jaką czytałam.

Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej, hej…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
mIHAŁ
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.06.02 01:33    Temat postu: Re: Książki dobre, lepsze i najlepsze Odpowiedz z cytatem

No ja oczywiście polecam "Sztukę podstępu" Kevina Mitnicka Very Happy

Powrót do góry
wienek
Trener
Trener

PostWysłany: 2005.06.02 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok 1984 Orwell'a. to klasyka Smile kazdy powinien ja przeczytać, żeby nigdy nie powtórzyła się powtórka z historii !!

Polecam Kod Leonarda da Vinci, ciekawe spojrzenie na idee chrześcianstwa, nawet jeżeli jest to tylko bujna wyobraźnia autora, to w połączeniu z wątkiem sensacyjnym bardzo dobrze się czyta. okrzyknięta najbardziej anty katolicka ksiazka ostatnich lat, a ja wcale tak nie uważam 8)

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.06.02 08:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekałem, aż ktoś to napisze...

RECENZJA (klik). Podczas czytania proszę mieć na myśli to, iż pisał ją doktor historii.

Przyznam się też, jak to ze mną i "Kodem..." było.

Tak, czytało mi się to przyjemnie. Ta książka to taki typowy page-turner, akcja jest niezwykle wartka, z nagłymi zwrotami. Rzecz w tym, że czytałem ją ja - laik historyczny. W całym "Kodzie..." jedyne, co zwróciło moją uwagę (ach, czytałem w wersji oryginalnej) to ta nieszczęsna Myszka Miki. Zaś antyklerykalizm... zależy, jak się jest do tego nastawionym. Na mój gust były to raczej kpiny z Kościoła, niż jego obrażanie.

No i coś jeszcze. Najgorsze jest to, żeludzie w brednie zamieszczone w tej książce wierzą. Już kilka razy byłem świadkiem najzupełnie poważnej dyskusji, w której argumentowano, że Maria Magdalena była żoną Chrystusa, że Kościół zataił ten fakt, a świątynie budowano tak, by oddać cześć kobiecości... tylko Mickey Mouse'a się nie doczekałem.

Panie, choć szkoda mi nie spożytkować moich wielkich zasobów mądrości, zachowaj mnie od przekonania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Użycz mi świadomości, że czasem mogę się mylić.
Powrót do góry
Serpico
El Duderino
El Duderino

PostWysłany: 2005.06.02 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropos Dana Browna i jego książek: czytał ktoś może jego wcześniejsze dzieło: "Anioły i demony"? :> Ciekawa lektura, zważywszy na wydarzenie jakie miało miejsce 2 kwietnia b.r., czyli śmierć Jana Pawła II. W książce można znaleźć mnóstwo ciekawych szczegółów dotyczących wyboru papieża, zagadek Watykanu, a także wszelakich informacji nt. historii Kościoła Katolickiego, jego problemów i ciemnych stron.

Fabuła również wciąga, choć nie tak jak w "Kodzie...".

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Skat3
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.06.02 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio czytałem Folwark Zwierzęcy -> polecam Very Happy a moje ulubione książki to oczywiście seria szaergo portfela Very Happy

wienek
Trener
Trener

PostWysłany: 2005.06.02 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Airwolf napisał:
No i coś jeszcze. Najgorsze jest to, że ludzie w brednie zamieszczone w tej książce wierzą. .

no właśnie, widać jakiej wiary są ludzie, mocnej i nie zachwianej...

Aniołów nie czytałem, ale jeżeli będę miał okazję to na pewno przeczytam.

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.06.02 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wienek napisał:
Airwolf napisał:
No i coś jeszcze. Najgorsze jest to, że ludzie w brednie zamieszczone w tej książce wierzą. .

Akurat ludzie, których na szermowaniu argumentami opartymi o "Kod..." przyłapałem, byli - bez choćby jednego wyjątku - ateistami.

Powrót do góry
Cwirek
vel Szacowny Autobus

PostWysłany: 2005.06.02 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także czytalem Kod i była to moja ostatnia książka, którą dane mi było pochłonąć.Nawet szarpnąłem się na wydatek ok 27 zl na zakup tej pozycji :] Tak jak każdemu pewnie czytało mi się ją bardzo dobrze, na początku dośc wiarygodne wydawały mi sie te historie tam zawarte ale z czasem tak jakby wkradło się we mnie niedowierzanie.Aczkolwiek nie do konca.
Poprzednich ksiazek Browna nie czytałem a ostatnio wyszła kolejna, najnowsza.
W pewnym momencie udało mi się przeczytać dośc kontrowersyjną książkę Mein Kampf Bardzo trudno sie ją czytało, Autor pisał dośc niezgrabnie, przeskakiwał z wątku na wątek, musiałem sie nieźle skupić aby coś z tego wiedzieć... I nie uwazam tej książki za jakąś zabronioną, kontrowersyjna-owszem ale na 1 miejscu-historyczna :>

Powrót do góry
wienek
Trener
Trener

PostWysłany: 2005.06.02 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Airwolf napisał:
wienek napisał:
Airwolf napisał:

Akurat ludzie, których na szermowaniu argumentami opartymi o "Kod..." przyłapałem, byli - bez choćby jednego wyjątku - ateistami.

no to chociaż tyle, to może jednak nie jest tak źle z naszą wiarą Wink
albo książkę czytają nie odpowiedni ludzie Wink

Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.06.02 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiałbym na to drugie, albo coś w tym stylu przynajmniej - że ludzie nie rozumieją, iż treść książki to od początku do końca fikcja literacka, naginana przez autora (czasem aż poza granice logiki) tak, aby ułożya się fabuła.

Powrót do góry
Skat3
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2005.06.02 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytańsko, nie wiecie może kiedy wyjdzie Harry Potter część 6 Question

mUoda*HaLa_MaDrId
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2005.06.04 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsze książki jakei czytałam to chyba :
Arrow "Barwy zdrady) biografia Beckhama
Arrow "O sobie" autobiografia Becksa :P

nie żebym miała obsesje (chociaż może...) poprostu są ciekawe :]

iHALA MADRID!
Powrót do góry
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2005.06.04 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto napisał te książki?

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 183, 184, 185  Następny
Strona 1 z 185
Skocz do: