Juan Mata [Manchester United]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 42, 43, 44  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milky
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.01.28 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gehu89 napisał:
Niemniej ja będąc na miejscu Mourinho nie sprzedałbym Maty za żadne skarby. To jest gracz wokół którego powinno się budować zespół, a nie pozbywać i stawiać na dajmy na to nieopierzonego Oscara.

Mourinho w jednym z wywiadów powiedział, że chciałby zostać w Chelsea przez najbliższe 12 lat. To właśnie trener ma jakąś wizję, koncepcję składu, przebywa z piłkarzami na co dzień, dzięki czemu zna otoczenie od środka. Mourinho doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jacy piłkarze będą mu potrzebni do odniesienia sukcesu w Chelsea - takim typem piłkarza nie był dla Mourinho Mata.

Tu można powiedzieć o czymś podobnym do koncepcji obranej w NBA (swoją drogą, jak to się nazywa? bo mi wyleciało z głowy). Nie liczą się wyłącznie asysty i bramki, ale też to ile dany piłkarz daje w obronie itd. Piłka nożna już dawno poszła do przodu i jest rozpatrywana na wielu płaszczyznach - boczni obrońcy atakują, napastnicy wracają się po piłkę do własnego pola karnego itd. I w tym miejscu Mourinho przeanalizował sobie aktualny skład, kto ile wnosi do zespołu i jak to będzie się przekładało na przyszłość i jasno mu wyszło, że Mata do jego zespołu pasuje jak Isco do aktualnej taktyki Realu... On to dawał do zrozumienia dużo wcześniej, rzadko stawiając na Matę w wyjściowej 11. A gdy już Mata grał to nie grał tak efektywnie jak miało to miejsce sezon temu - ciężko byłoby Mourinho wpasować Hiszpana do jego koncepcji drużyny.

W sumie to podobna sytuacja była nie tak dawno u nas, bo mając do odstrzału kogoś z dwójki Di Maria - Ozil pewnie większość z nas wyjebałaby z zespołu Argentyńczyka.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2014.01.28 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Napisałem, że to on wybiera i on odpowiada później za wyniki. Więc to zrozumiałe. Obarczanie takiego gracza jak Mata zadaniami stricte defensywnymi mija się z celem. To tak jakby będąc u nas Mourinho kazał Ozilowi grać box to boxa. Albo DMA. Mata to jakość z przodu, podobnie jak Ozil.

Podjął ważną decyzję, czy mądrą czas pokaże. Największym plusem tej decyzji jest możliwość gry dla Maty. Kolejnym może być wzmocnienie "lokalnego" rywala - czyli sprzedanie go do tej samej ligi. Zapewne mieli jakieś oferty z poza Anglii. Mou wiedział co robi i na co ewentualnie się pisze.

Tak jak piszę, czas..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
milky
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.01.28 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw czy Mou zabezpieczył sobie w jakiś sposób ten transfer. Czy wyjmie kogoś z Manchesteru na wakacjach. Bo inaczej byłoby tak jak piszesz - lepiej byłoby go sprzedać do Włoch, Francji czy nawet Hiszpanii.

Wg mnie Mata wypali w United i to dość szybko.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
WylęgarniaWęży
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2014.01.28 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko kogo mógłby Mou chcieć z tego United ? Chyba tylko Rooneya.

Co do Maty to jestem pewien że poprawi grę Manchesteru i z nim zaczną grać lepiej. Szkoda że do nas nie trafił :(

Powrót do góry
milky
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.01.28 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie chyba tylko i wyłącznie Rooney'a.

Powrót do góry
Awesome
smart, handsome etc.

PostWysłany: 2014.01.28 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem, że w wyjściowym i nawet asysta na 2:0. Oglądał ktoś, jak?

Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2014.01.28 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asysta to sporo powiedziane, bo ta bramka to wyłącznie zasługa genialnego strzału Younga. Mecz fajny, spokojny. Grał dziś jak typowy rozgrywający i kilka razy popisał się świetnymi, długimi podaniami. Bez żadnych szaleństw, ale negatywów ciężko się dopatrzyć. W sam raz na debiut. ;)

LeChuck
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2014.01.28 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Asysta"

Chwilę wcześniej podał mu Mata. Raczej ciężko to nazwać asystą...

Odnośnie Juana: zaprezentował swój przeciętny poziom, parę celnych przerzutów, parę piłek do przodu. Nic nadzwyczajnego, ale na tle drewniaków pokroju Valencii było widać różnicę w wyszkoleniu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Awesome
smart, handsome etc.

PostWysłany: 2014.02.01 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna asysta i podobno zagrał całkiem przyzwoicie, gdyby kilka razy się lepiej ustawił wpakowałby i bramkę. Nie wiem, nie oglądałem, czekam na relację ;)

LeChuck
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2014.02.01 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny mecz na swoim, niezłym poziomie. Jeden z lepszych w barwach Manchesteru, parę razy zabrakło celności w ostatnim zagraniu, czasami brakowało go przy bramce Begovicia, kiedy cofał się i uspokajał grę, ale ogólnie na plus.

PS. Nie wiem jak Moyes chce to poukładać, ale Mata skrzydłowym na angielskie standardy nie jest i raczej nigdy nie będzie - zbyt często cofa się i schodzi do środka + brakuje mu szybkości. Coś mi się wydaje, że przyjdzie moment kiedy Moyes będzie musiał wybierać pomiędzy Rooneyem, a Matą (chyba, że zacznie wystawiać Wayne'a z RVP z przodu, a za ich plecami Matę, ale w dzisiejszej piłce mało kto tak gra).

Powrót do góry
Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

PostWysłany: 2014.02.01 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mata dziś dla mnie najlepszy na boisku. Niestety koledzy jeszcze nie ogarniają, że można dostać prostopadłe podanie otwierające drogę do bramki.
A Mourinho na jednej z ostatnich konferencji na pytanie o to, dlaczego nie ściągnął napastnika w tę zimę, odpowiedział "zobaczycie w lato", także dla mnie temat Rooneya w Chelsea jest jak najbardziej aktualny i bardzo prawdopodobne, że niedługo nie będzie dylematu o to, jak pogodzić Wazzę i Juana na boisku.

milky
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2014.02.06 08:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po meczu ze Stoke powiedział, że wiatr im przeszkodził w odniesieniu zwycięstwa :lol2: Chyba jest właśnie w trakcie lektury książki "Xavi: 1000 najgłupszych wymówek na wytłumaczenie porażki w meczu"

Powrót do góry
LeChuck
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2014.02.10 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po meczu z Fulham jestem w stanie powiedzieć, że Mata większe szanse na wyjazd na mundial miałby siedząc na ławce w Chelsea, niż grając w Manchesterze na tej pozycji na której jest obecnie ustawiany.

Teraz jestem już pewny, że jeśli Rooney ma grać za napastnikiem, to nie ma miejsca dla tej dwójki na boisku.

Powrót do góry
El Pistolero
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2014.02.10 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milky napisał:
Po meczu ze Stoke powiedział, że wiatr im przeszkodził w odniesieniu zwycięstwa :lol2: Chyba jest właśnie w trakcie lektury książki "Xavi: 1000 najgłupszych wymówek na wytłumaczenie porażki w meczu"

Nie wierzę :lol2:

Jeżeli to prawda, to zdecydowanie Mata przeczytał tę lekturę już dawno i zaczyna pisać swoją <hahaha>

Powrót do góry
Uberaman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2015.06.10 08:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może Mate Benitez by do Realu sprowadził? Pamiętam, że w Chelsea był chyba najlepszym graczem pod skrzydłami Rafy.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 42, 43, 44  Następny
Strona 43 z 44
Skocz do: