Forumowa Mafia - Zasady, Zgłoszenia.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 178, 179, 180  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Night Wish
AdvoCatus Diaboli

PostWysłany: 2007.04.30 12:40    Temat postu: Forumowa Mafia - Zasady, Zgłoszenia. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. W tej chwili chcę założyć ogólno-sondażowy temat na temat tej wciągajacej gry.

Do niektórych osób wysłałam PM-y z propozycją gry Forumowej Mafii, co spotkało się z niemalże 100% poparciem i chęcią uczestnictwa. Mam nadzieję, że osoby, które sie zadeklarowały, wystartują w grze, która ruszy za tydzień lub dwa. Od razu poszukuję osoby, która byłaby moim pomocnikiem, która potrafiłaby wraz ze mną poprowadzić tę grę, wszak mogą u mnie z powodu remontu wystąpić małe problemy z dostępem do internetu.

Koniec tych słów wstępu, pora nakreślić zasady gry i wytłumaczyć o co w niej chodzi. Zaczerpnę parę słów z innego forum:

Cytat:
1. Wstęp
„Mafia” jest grą znaną, popularną jednak raczej „na żywo”, kiedy większa grupka osób zbierze się w jednym miejscu. W tej odmianie gra rozłożona jest często na kilka dni, w zależności od zasad. Istnieje jednak jej odmiana przeznaczona na fora i grupy dyskusyjne.
2. Założenia
Zacznijmy od założeń fabularnych Mafii, które we wszystkich możliwych jej rodzajach pozostają niezmienne. Wyobraźmy więc sobie, że jesteśmy mieszkańcami niewielkiego miasteczka. Miasteczka, które do tej pory żyło swoim własnym, mozolonym życiem i nic nie było w stanie zakłócić jego spokoju. Wszyscy pracowali i żyli w zgodzie… do czasu. Niedawno jednak pojawiła się tu bezwzględna, żądna krwi mafia. Mieszkańcy są świadomi zagrożenia, jednak nie mają pojęcia, kto tak naprawdę jest mordercą. Może być nim gruby i brzydki sąsiad Edmund albo twoja najlepsza koleżanka – Kunegunda. Dlatego właśnie nie można ufać nikomu, a zabójcą może okazać się najspokojniejszy i teoretycznie najmilszy człowiek w mieście.

3. Zasady
Uczestnicy gry są właśnie takimi „mieszkańcami”. Przed rozpoczęciem rozgrywki otrzymują oni informacje od Mistrza Gry, jaka rola została im przydzielona. Info to może być wysłane na kilka sposobów (gg, mail, pm). Na tym forum mamy możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, więc raczej nie będzie problemów. W ten sposób każdy uczestnik może stać się jednym z trzech typów postaci: zwykłym, szarym mieszkańcem, bezwzględnym mafiosem lub dociekliwym detektywem. Informacja ta jest przekazywana indywidualnie i tylko dana osoba dowiaduje się, kim będzie w trakcie rozgrywki. Może przekazać tą informację innym osobom, jeśli ma do nich zaufanie , ale jak już wspomniane zostało wcześniej – mordercą może być każdy, więc radzę jednak wstrzymywać się, przynajmniej na początku, z rozpowiadaniem wszystkim swojej roli.

Gra rozgrywana jest w cyklach dziennych. Podczas pierwszego dnia nie dzieje się nic. Rozdane są jedynie role, a gracze mają odrobinę czasu na spokojną dyskusję. Dopiero następnego dnia akcja gry wkracza we właściwą fazę. Wtedy właśnie mafiosi (przy 10 osobach jest ich dwóch, powyżej 15 MG może zwiększyć te liczbę) przekazują Mistrzowi Gry informację, kogo chcą „sprzątnąć” na początek. Ta osoba „ginie” i nie może dalej uczestniczyć w rozgrywce. Następnego dnia miasto (czyli cała grupa, łącznie z detektywem i mafiosami) zastanawia się, kto mógł popełnić ten mord. Wszyscy jednogłośnie dochodzą do wniosku, że należy za wszelką cenę wytropić zabójców i wymierzyć im sprawiedliwość na własną rękę, Tego dnia każda osoba uczestnicząca w grze (mafiosi też!) wysyła MG wiadomość zawierającą nick / imię osoby, która ich zdaniem należy do mafii. Oczywiście właściwi mordercy już to wiedzą, więc muszą wskazać osobę niewinną (mogą oczywiście wskazywać siebie nawzajem , co raczej zbyt mądrym posunięciem by nie było… chociaż i takie taktyki widziała formowa odmiana mafii i w niektórych przypadkach działały na korzyść zabójców). Kiedy do MG dotrą wszystkie głosy, następuje ich przeliczenie, a osoba, na którą wskazano największą ilość razy „ginie” i odpada z rozgrywki. MG podaje to do ogólnej widomości, informując jednocześnie miasto, jaka była jej rola w rozgrywce (MG nie ujawnia jednak, kiedy został zabity detektyw. Może powiedzieć jedynie, czy mieszkańcy zabili niewinną osobę, czy też udało im się unieszkodliwić jednego z morderców). Tego samego dnia, tyle że odrobinę później, mafia likwiduje po skonsultowaniu się między sobą następną osobę…. W kolejnym ponownie głosowanie mieszkańców i jeszcze jedna osoba odpada… Cykl ten powtarzany jest do czasu, kiedy wystąpi jedno z możliwych zakończeń.

Zakończenia mogą być dwa. Po pierwsze, jeśli mieszkańcom uda się wytropić i zabić w głosowaniach obu mafiosów, gra kończy się wygraną miasta. Jeśli zaś nastąpi sytuacja, kiedy liczba pozostałych mafiosów będzie równała się liczbie pozostałych mieszkańców (np. w grze pozostały już tylko cztery osoby, dwóch mafiosów i dwóch mieszkańców), wygrywa mafia, podporządkowując sobie miasto. Zgodnie z tym można wywnioskować, ze celem detektywa i mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich zabójców, zaś celem mafii przede wszystkim nie pozwolenie na to, aby została wykryta i pozbycie się mieszkańców wraz z detektywem.

Warto jeszcze wspomnieć o roli detektywa. Osoba, której przypadnie odgrywanie tej postaci, ma takie same prawa jak zwyczajny mieszkaniec. Może więc uczestniczyć w głosowaniach i typować potencjalnych mafiosów. Poza tym ma jednak dodatkową umiejętność. Detektyw może bowiem tego samego dnia kiedy zabija mafia, zapytać się MG o tożsamość wybranej przez siebie osoby. Mistrz Gry zaś mówi mu, czy dana osoba jest mieszkańcem, czy też żądnym krwi mordercą. Detektyw może z ta wiedzą zrobić wszystko, co mu się podoba. Należy jednak pamiętać, że właściwie każdy może się podać za detektyw a i powiedzieć: „Słuchaj, dowiedziałem się, że XXX jest w mafii”. Poza tym ujawnienie się może się okazać dla niego pewną śmiercią (wszakże mafia będzie się chciała go pozbyć w pierwszej kolejności, gdyż to właśnie detektyw jest dla nich najbardziej niebezpieczny). Dodatkowo, jeżeli osoba wskazana danego dnia przez detektywa jest mieszkańcem, a mafia tego samego dnia będzie chciała zabić ową osobę, będzie ona chroniona prze detektywa i nie zginie. Na tej samej zasadzie detektyw może za każdym razem wskazywać sam siebie, w wyniku czego będzie chroniony przed mafiosami, ale nie będzie w stanie pomóc miastu w wytropieniu morderców.

4. Przypisy

a) W realiach formowych można od razu ustalić godziny głosowań mieszkańców, typowań mafii i detektywa. Moje propozycje są następujące: mieszkańcy oddają swoje głosy do godziny 19 każdego dnia; detektyw podaje nick osoby, którą chce sprawdzić do godziny 20, zaś mafia typuje delikwenta do morderstwa do godziny 21. W ten sposób wyników głosowania mieszkańców możecie się spodziewać około 20, a morderstwo mafii ogłoszone będzie o 22.

b) W czasie gry istnieje zakaz kontaktu pomiędzy jej uczestnikami na temat Formowej Mafii, poza forum, a konkretniej topiciem, w którym będzie toczyła się gra. Oczywiście MG nie może tego w żaden sposób sprawdzić, więc i tak prawdopodobnie będziecie komunikować się do woli, ale wspomnieć o tym warto. Kiedy ktoś was zrobi w konia i wmówi wam np. na gg, że jest zwyczajnym mieszkańcem a okaże się mordercą, sami domyślicie się, że komunikacja poza forum nie wychodzi grze na dobre…

Niestety zasad jest trochę, najlepiej rzucić na to okiem, a z pytaniami zgłaszać się do mnie, lub spojrzeć na FAQ, które umieszcze tutaj:

MAFIJNE FAQ

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról”
- NIEUSTALONE!
2. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”
- Wszystko podane wyżej
3. „Co się dzieje w przypadku, gdy w głosowaniu będzie remis?”
- Decyduje Ojciec Crzestny, wybierany przez swoich mafiozów..
4. „Czy brak głosowania będzie karany?”
- Tak. Z wykluczeniem z gry i dożywotnim banem u MG włącznie ;>
5. „Jak głosujemy?”
- Odpowiedź wyżej.
6. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”
- mailem lub przez gg ew. pw(podane wyżej). Żadnych offtopów na forum! Jestem tylko narratorem.
7. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
- Nie, takie rozmowy powszechnie uważane są za kodziarstwo (cheating), a kodziarze smażą się w piekle… i są usuwani z listy graczy. Na temat gry piszemy na forum tylko i wyłącznie.
8. „Czy po śmierci mogę komentować grę z 'zaświatów'?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze zobowiązany jest do zaniechania pisania w FM. Każdy kto się nie zastosuje najprawdopodobniej spotka się z wielkim gniewem z nieba
9. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum.
- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 8. FAQ!
10. Jeżeli pojawią się posty offtopicowe, to należy je ignorować. Zostaną usunięte przez życzliwych moderatorów mam nadzieję...

UWAGA - Mafia może zabić jednego ze swoich aby zrzucić podejrzenia.

Wszyscy zostaniecie sprawiedliwie wylosowani i poinformowani.

Mafia sama wybiera sobie Ojca Chrzestnego!!!

WAŻNE - MAFIOZI TEŻ GŁOSUJĄ

To chyba na tyle. Mam nadzieje, że w dobie niezbyt wielkiej aktywności forum, uda się tą grą jakoś je rozruszać, zwłaszcza, ze sama jestem po dwóch edycjach i wiem, że to wciąga.

Jeśli będzie sens dalej podam już profilaktyczne zasady, których tutaj nie opisano.

ZGŁOSZENIA:
1. Bonso +
2. Kamior
3. Yamamoto
4. Airwolf +
5. Asika +
6. Helga
7. szymonberbeka
8. Smilw
9. Damian2902
10. Klatus
11. uohronin +
12. Pixik
13. Swan
14. kacius
15. Joaquin7
16. Piwwwko
17. LatinSnake
18. Romek_
19. Piotrek_
20. Makalu
21. happy64
22. gala150
23. mansta
24. jezzo
25. Jaff
26. Sheila
27. Cypherq
28. DJ Thomas
29. Expert7

Czekam na zgłoszenia, i na chętnych do pomocy, po potrzebuje chociaż jedną osobę ;)

Ostatnio zmieniony przez Night Wish dnia 2007.04.30 16:18, w całości zmieniany 4 razy

Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem, hej, hej…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bonso
Por décima vez...
Por décima vez...

PostWysłany: 2007.04.30 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytam własnie cały temat z grą na PN i jestem coraz bardziej za ;) myślę, ze dla tych którzy nie wiedzą ocb, pomocny będzie link, aby zobaczyć jak ta gra wygląda już w trakcie:
http://pilkanozna.pl/board/viewtopic.php?t=27140&postdays=0&postorder=asc&start=0

Zgłaszam sie do gry!

Kamior
Joker

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2007.04.30 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej zgłaszam się do gry!! :]
Punishera nie może zabraknąć w mieście przeżartym mafią Twisted Evil

Yamamoto
2249

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2007.04.30 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja też się zgłaszam, jako pierwszy redaktor Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Airwolf
Batman
Batman

PostWysłany: 2007.04.30 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja! I ja! <jupi>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Asika
Universal Traveler

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2007.04.30 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aśika bezszelestnie wślizgnęła się do ponurego, mrocznego topicu. Rozejrzała się szybko - jej wzrok spoczął na krześle, stojącym w najciemniejszym kącie Tematu. Uśmiechając się pod nosem, zasiadła na nim i mrożącym krew w żyłach szeptem rzekła:
- Jestem w grze.

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2007.04.30 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgen gotowa!!! Mam nadzieję że pojmę zasady z tymi głosowaniami. *Jeśli dobrze zrozumiałam to sama mafia będzie znać innych członków tej organizacji? :]

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Vampireq
EmeryT

PostWysłany: 2007.04.30 14:07    Temat postu: Re: Forumowa Mafia - Zasady, Zgłoszenia. Odpowiedz z cytatem

Night Wish napisał:
Czekam na zgłoszenia, i na chętnych do pomocy, po potrzebuje chociaż jedną osobę ;)

Na czym miałaby polegać ta ewentualna pomoc? Bo jeśli chodzi o udział, to może w następnej edycji, na razie wolę spokojnie przyjrzeć się jak to będzie wyglądać Smile

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2007.04.30 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o Serpico :]

Zglaszam się ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bart.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.04.30 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłaszam chęć udziału w grze ;)

Pytanie: w trakcie gry będzie podane tylko kto umiera czy również kto głosował na osobę która umarła?

Ostatnio zmieniony przez Bart. dnia 2007.04.30 15:15, w całości zmieniany 1 raz

Helga
Chosen.1

PostWysłany: 2007.04.30 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję że ja też myślałam że o niego chodzi. <hahaha>
Może być ciekawie, chociaż nie mam może zdolności by pisać takie zajebongo historyjki, ale "karciana" mafia zawsze miała coś w sobie.

Pixik
Legendary

PostWysłany: 2007.04.30 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgłaszam się bo wydaje się że pojmuje zasady :lol2:

Raul i Guti to dwa przekleństwa współczesnego Realu
Powrót do góry
Klatus
Eterno

PostWysłany: 2007.04.30 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłaszam się :>

Damian2902
transcendentalista

PostWysłany: 2007.04.30 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapisuje się, choć jeszcze nie czytałem regulaminu, ale na pewno na dniach spróbuje się z nim zapoznać. ;)

Powrót do góry
el crack total
aviomarin.
aviomarin.

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2007.04.30 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś bawiliśmy się w coś podobnego - klik.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 178, 179, 180  Następny
Strona 1 z 180
Skocz do: