Sevilla FC - wróg większy niż sama Barcelona?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Sevilla utrzyma tak wysoki poziom?
Nie, to niemożliwe.
39%
 39%  [ 80 ]
Możliwe, że tak.
38%
 38%  [ 78 ]
Tak, na pewno.
16%
 16%  [ 33 ]
Tak, ale tylko kolejny sezon.
2%
 2%  [ 6 ]
Nie mam zdania...
2%
 2%  [ 5 ]
Głosowało Użytkowników : 202
Wszystkich Głosów : 202
Szczegółowe rezulataty/Cofanie głosów

Autor Wiadomość
BigDaddy.
Trener
Trener

PostWysłany: 2007.07.03 12:08    Temat postu: Sevilla FC - wróg większy niż sama Barcelona? Odpowiedz z cytatem

Witam. Szukałem w dziale Primera Division, czy nie ma tematu o Sevilli. I nie było, więc postanowiłem go założyć. Mianowicie chodzi mi tu o opinie na temat: skąd się wzięła siła Sevilli? Ile jeszcze drużyna ta wytrzyma na tak wysokim poziomie? I najważniejsze: czy może to być wróg groźniejszy od samej FC Barcelony?

FC Sevilla... kto kilka lat temu myślałby, że ten mały klubik wygra 2x z rzędu puchar UEFA (niby UEFA, ale zawsze), zajmie wysokie miejsce w Primera (3. miejsce i strata zaledwie 2 punktów do nas) i wygra Copa del Rey? Z Sevilli odszedł Jose Antonio Reyes, Julio Baptista, Sergio Ramos (zdawało się filary zespołu) i co? Klub ten wynajduje coraz to nowych piłkarzy, zdolnych, walecznych. Kanoute, Maresca, Dani Alves, Poulsen, Javi Navarro, Puerta, ich bramkarz Palop - przez wielu są uznawani za odkrycia sezonu i jednych z najlepszych piłkarzy. Poza tym jest ich więcej. Wystarczy powiedzieć, że Real z Barceloną wygrał i zremisował (2:0, 3:3), a z Sevillą... przegrał i wygrał (szczęśliwie - 1:2, 3:2)...

Jednak nasuwa się tu kolejne pytanie: czy ten klub nadal prezentować będzie taki poziom? Podobno bliscy odejścia są Maresca i Dani Alves, może też inni gracze (np. Kanoute) - czy Sevilla poradzi sobie bez nich i znajdzie zmienników... Za Saviolę przyszedł Chevanton (praktycznie spisuje się tak samo - może nawet lepiej), oprócz tego ciekawostką jest, że klub ten, ściślej mówiąc trener, prawie lub nawet na każdy mecz wystawia inne jedenastki! Zmienia spokojnie kilku piłkarzy, nie martwiąc się o zgranie czy wynik! Patrząc na Real, to na pewno trudno by było zastąpić powiedzmy nawet trzech piłkarzy: Beckhama (oczywiście chodzi o poprzedni sezon), RvN i Ramosa... Trzy filary trzech formacji. I z Barceloną czy właśnie FC Sevillą prawie nie ma szans. Nie zrozumcie mnie tak, jakbym nie miał wiary w nasz zespół, ale przyznacie chyba, że bez tej trójki byłoby nam ciężko. Natomiast Sevilla ma bogatą kadrę (w ataku może być Kanoute, Chevanton, Kerzhakov lub Fabiano, pomoc: Maresca, Renato, Adriano, Poulsen, Jesus Navas, może być Puerta czy Dani Alves - obaj mogą grać w pomocy - Jesuli, Marti, Sales, Capel, obrona: Javi Navarro, Escude, Dani Alves, Puerta, też Adriano, Dragutinović, David, Hinkel, Ocio, i bramkarz Palop, Cobeno Smile.

W czym tkwi klucz do sukcesu? W bogatej kadrze, w zarządzie czy w trenerze? Chyba we wszystkim po trochu: w zarządzie, bo sprowadza utalentowanych, często nieznanych wcześniej graczy za małe pieniądze, a później sprzedaje za ogromne; w trenerze (Juande Ramos), który potrafi cały zespół odpowiednio poukładać i zgrać; w piłkarzach, ponieważ mają talent i walczą o sukcesy. Zgodzicie się ze mną?

Jeszcze jedno: czy Barcelona może być słabsza od Sevilli? To trudne pytanie. Patrząc na nazwiska, Sevilla powinna być zmieciona przez Barcę, ale tak nie jest. Sevilla straciła raptem dwa punkty do liderów, a gdyby ten mecz z Mallorcą wygrała... to miałaby trzy korony. Wg mnie to jest dobra drużyna, ale nie wiem, czy długo zdoła grać tak dobrze. Być może to tylko 2-3 letni epizod w życiu drużyny, który na zawsze pozostanie w pamięci kibiców. Chociaż, patrząc z drugiej strony, może zrodził nam się kolejny gigant światowej piłki? Jeśli chodzi i rywalizację, to dobrze, ale nam, kibicom Realu, to chyba nie odpowiada za bardzo - trzeci silny pretendent do korony... No cóż, czeka nas trudna przyszłość.

Na koniec chciałbym o czymś powiedzieć, a zarazem zadać małe pytanko: Sevilla FC to klub, który wg IFFHS jest najlepszym na świecie. W najnowszym notowaniu utrzymuje swoją pozycję. Ale jak to się stało, że po dwóch, może trzech dosyć dobrych sezonach w ich wykonaniu od razu wspięli się na szczyt? Zna ktoś może jakiś regulamin, zasady 'działania' tego rankingu? A może owych zasad nie ma? Statystycy sami wybierają swoich pupilków? Z góry dzięki za wiadomości.

To koniec mojej dłuuugiej wypowiedzi. Mam nadzieję, że napiszecie mi tu jakieś ciekawe opinie na ten temat Smile Czekam na posty. Pozdrowienia.

Source.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.07.03 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wzorowe wprowadzenie do tematu ;)

Co do tego czy Sevilla będzie wrogiem - równorzędnym czy też groźniejszym od Barcelony...jestem pewny że nie.

Nikt dwumeczu z Sevillą nie nazwie Derby europy...poza tym real i Sevillę łączą dosyć przyjazne stosunki o czym może świadczyć choćby ilość transferów na linii Real, Sevilla.

Wygląda na to że pojedynki z Sevillą będą trudne, ale raczej nie będą należeć do tych z cyklu Real vs Barca, czy real vs Atletico

Skąd wzięła się siła Sevilli, tego chyba nawet oni sami nie wiedzą, ale prawdą jest, że dokonują przemyślanych, tanich i co najważniejsze perspektywicznych transferów, trener idealnie balansuje skład...można tez powiedzieć, ze zamiast gwiazd mają drużynę, bo o ich gwiazdach, czy to z ubiegłych sezonów czy z niedawno zakończonego, można powiedzieć tyle, że odchodzą po sezonie...vide Ramos, Baptista, Reyes

Sir Przemek
Polonista

PostWysłany: 2007.07.03 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siła Sevilli wzięła się dzięki świetnych ruchach transferowych prezesa klubu, gdzie nie kupował supergwiazd na topie, tylko większość pieniędzy przekazywał na szkolenie młodzieży i promowanie swoich piłkarzy. Kiedy piłkarze typu Ramos czy też Reyes zachwycili swą grą cały piłkarski światek i byli u szczytu formy to wtedy prezes sprzedał tych kopaczy za bardzo wysoką cenę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
DJ Thomas
Joga Bonito Fan

PostWysłany: 2007.07.03 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sevilla to idealny przykład perfekcyjnie wykonanych transferów. Każdy ruch jest starannie przemyślany. Chyba żaden piłkarz sprowadzony do tego klubu nie zawiódł. Mają czasami gorsze dni (vide Kerzhakov), ale ogólnie trzymają poziom. Nie boją się transferów młodych piłkarzy (jak 90% ludzi z tego forum...), ale znają siłę ogrania w Europie. Mają świetnego trenera, który zamiast partii szachów ustawia zespół żeby grał efektownie. Z lepszym lub gorszym skutkiem, ale w przekroju całego sezonu to się udaje. Poza tym w przeciwieństwie do Ajaxu nie puszczają swoich graczy za "grosze".

Ostatnia moja wiadomość do Chooba: Weź nie pier*** oznacza w wolnym tłumaczeniu nie pisz głupot/nie kłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2007.07.03 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Sevilli za transfery odpowiedzialny jest Monchi z tego co wiem? Wlasnie dzieki niemu Sevilla zawdziecza obecna siłę, Pedja móglby sie uczyc od niego Tongue

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
uohronin
prawie Ignacy Prądzyński

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2007.07.03 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupić Monchiego!! :]
Cytat:
Jednak nasuwa się tu kolejne pytanie: czy ten klub nadal prezentować będzie taki poziom?

Może. Jeżeli coś się nie zatnie na długo, jeżeli się prezesowi nie popieprzy mogą utrzymać bądź co bądź bardzo wysoką dyspozycję.

Czy to krótki epizod, czy narodziny giganta? Poczekamy zobaczymy, aczkolwiek wątpiłbym w to że Sevilla już nagle zgaśnie. Wydaje się że zespół z Andaluzji ma zbyt mocne podstawy na bycie gwiazdą tylko trzech sezonów.
Za to rankingiem IFHS bym się już nie przejmował. :]

Powrót do góry
El Jarek
intocable
intocable

PostWysłany: 2007.07.03 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki wróg, za prawie bezcen oddali nam Ramosa, a Ty chcesz ich nazwać wrogiem? :lol2: walka będzie tylko w czasie meczów ;)

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2007.07.03 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becen, gdyby Ramos nie mial klauzuli to by nam go a 60 oddali :P

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
nuru
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.07.03 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramos za 60? Ale tanio :]

El Jarek
intocable
intocable

PostWysłany: 2007.07.03 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dla mnie 27 za piłkarza który zrobił taki postęp to bezcen, ale masz rację lukecik bez klauzuli to z 60 by było Very Happy

Source.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.07.03 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to juz prawie jak Kaka :lol2:

imerr
Culé
Culé

PostWysłany: 2007.07.03 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez parę sezonów będą silni, ale do Barcelony i Realu na stałe nie dołączą. Można chyba Sevillę porównać do Deportivo.

BigDaddy.
Trener
Trener

PostWysłany: 2007.07.03 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z waszymi opiniami. Co do słowa wróg, to nie chodziło mi o to, że mecze będą takimi... 'wojnami' o honor i panowanie. Chodziło mi o kogoś, kto może nam przeszkodzić w zdobyciu trofeów. Silnego rywala. Może słowo wróg to określenie za ostre, ale przecież na boisku nikt nie zachowuje się wobec przeciwników jak wielki przyjaciel Smile

Transfery - to prawda, Mijatović powinien się uczyć. Niesamowicie podobają mi się kluby, które kupują piłkarzy za grosze, piłkarze ci grają świetnie, prawie nie zawodzą, odnajdują się od razu w składzie, a po udanym sezonie czy dwóch jako większe gwiazdy odchodzą z klubów za grube miliony Smile Oczywiście z Realu odchodzić by nie musieli Very Happy

Source.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2007.07.03 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wręcz byłoby to nie wskazane

Dodatkowo wydaje mi się, że Real nie musiałby ich nawet kupować (grosz do grosza...) wystarczy dać szanse "szkółce" chociaż w Copa del Rey

BigDaddy.
Trener
Trener

PostWysłany: 2007.07.04 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też racja. Jednak wiadomo, że sama szkółka nie zawsze wystarczy Smile Nie każdy z naszych młodzików wyrośnie na gracza, który mógłby bronić naszych barw (chociaż na razie jest takich wielu... tylko ich sprzedajemy innym Evil ).

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 1 z 22
Skocz do: