Bieganie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aoki
Kibic
Kibic

Zakaz pisania

PostWysłany: 2016.10.09 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasio121 napisał:
Jak zwiekszyc wytrzymałość podczas biegania?
Ja po 2km juz ledwo żyję.
A chcialbym biegać po 5km minimum...
Jak poprawić wynik?

kilka tygodni codziennego biegania 2 km - i pójdzie w górę. 3, potem 4, potem pierwsza dycha. trzeba mieć cierpliwość

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2016.10.09 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Polecam sprawdzić stan swojego układu krążenia i poziom ciśnienia krwi.
2. Warto przyjrzeć się swojej technice biegania, wbrew pozorom bardzo łatwo zrobić sobie krzywdę nieprawidłowa techniką. Zła praca ramion, kolan i stawów skokowych może powodować spore zmęczenie i kontuzje.
Byle jakie machanie rękami, powłuczenie nogami, nisko unoszone kolana - katastrofa!
Poczytaj w necie, pełno jest dobrych stronek o bieganiu. I odpuść ambicję, wyniki przyjdą, trochę cierpliwości :-)

Powrót do góry
wera88
Cheerleaderka
Kibic

PostWysłany: 2016.11.10 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już kilka razy próbowałam biegać Tongue ale ostatecznie stwierdziłam, że to nie dla mnie Tongue

123Dorota
Kibic
Kibic

Zakaz pisania

PostWysłany: 2016.12.18 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj sobie czas. Ja biegam juz od roku i dopiero teraz zbliżam się do 5km. za to nigdy nie wracam do domu z zadyszka i flegmą w płucach. Nie warto - przecież nie robisz tego dla kasy tylko dla frajdy.

IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.04.07 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, potrzebuję jakichś solidnych butów do kręcenia cardio. Zależy mi na miękkości biegu, dobrej amortyzacji, coby nie obciążać jeszcze bardziej stawów (siady ;)), stabilności i lekkości buta. Trening będzie głównie polegał na interwałach, HIIT, częste zrywy, te sprawy.

W Nike są całkiem fajne promocje i wypatrzyłem LunarGlide 8 i Air Zoom Pegasus 33 Shield, który model lepszy? A może Zoom Flyknit Streak albo coś z Free Runów (Motion Flyknit, Distance 2, Distance Shield), ceny również dla mnie przystępne.

Ktoś coś doradzi?

Powrót do góry
ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2017.04.07 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem dość wysoki i ciężki. Amortyzacja dla moich stawów zniszczonych przez lata grania w piłkę to podstawa. Najlepiej z tym radzi sobie moim zdaniem adidas boost. I to nawet te na poziomie cenowym 200 zł.

Powrót do góry
Szymon8484
Kibic
Kibic

Zakaz pisania

PostWysłany: 2017.04.08 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że to nieco amatorskie... ale ja od dwóch sezonów latam w butach z Lidla i wbrew pozorom - są naprawdę wygodne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
pafnucaldo
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2017.05.04 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale może trafi się ktoś obeznany z tematem... Ogólnie sprawa dotyczy biegania na bieżni, a dokładnie rzecz ujmując pasa do bieżni. W mojej bieżni pas nagle zwalnia i przyspiesza - są to objawy typowo informujące o tym, że przyszła pora wymienić pas. Znalazłem w necie sklep z pasami - http://www.pasydobiezni.pl/ tylko tu rodzi się moje pytanie - czy ktoś z was wymieniał taki pas? Jest to łatwe do wykonania? Czy lepiej sobie darować i znaleźć serwis?

Powrót do góry
sportsmenka
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2017.08.16 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam ten sklep dla biegaczy: https://dotsport.pl/bieganie.html. Zawsze znajdziecie najnowsze modele butów niedługo po tym, jak wychodzą one za granicą.

Powrót do góry
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2017.08.16 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biegam w butach z Lidla za stowe. Są przezajebiste. W decathlonie swego czasu zakupiłem dużo droższe to mnie stopy bolały. Są tu jacyś biegacze? Jaki trening preferujecie? Przeplatany z siłownia, samo bieganie, intertwaly czy może coś jeszcze?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.08.28 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko bosko, w końcu zrobione 10 km nieprzerwanym biegiem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2017.08.28 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trochę i osiągniesz poziom Benzemy.

TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.08.30 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sicario napisał:
Biegam w butach z Lidla za stowe. Są przezajebiste. W decathlonie swego czasu zakupiłem dużo droższe to mnie stopy bolały. Są tu jacyś biegacze? Jaki trening preferujecie? Przeplatany z siłownia, samo bieganie, intertwaly czy może coś jeszcze?

Ja to uzależniam od czasu, który można przeznaczyć na bieganie. Ja mam około 45-60 min. - 4/5 razy w tygodniu (ale biegam tylko od listopada do kwietnia, pozostałe miesiące rower).
Kiedyś biegałem jednostajnym tempem cały trening, wychodziło około 10 km, ale to system nieefektywny. Spróbowałem interwałów - bardzo szybkie tempo przez około 1min/spokojny bieg przez 3/4 min. Tak szacuję na oko bo nie definiuję precyzyjnie tych czasów, uzależniam to też od ukształtowania terenu bo trasy mam góra/dół.
Jak ktoś nie ma czasu na 20 kilometrowe biegi tylko np. poniżej godzinki to polecam interwały, i to najlepiej takie na "czuja", intuicyjnie dopasować do swoich możliwości bieg naprzemienny szybki/wolny.

Powrót do góry
Szefo89
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.30 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kiedyś biegałem jednostajnym tempem cały trening, wychodziło około 10 km, ale to system nieefektywny.

W jakim sensie nieefektywny? Osiągałeś słabsze wyniki, mniej kilometrów, mniej się męczyłeś, miałeś słabsze wyniki na zawodach? Myślałem o zmianie typu treningu, bo właśnie też głównie biegam tempem jednostajnym.

Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.08.30 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie chodzi mi o brak poprawy wyników - czyli tempa, czasów, wydolności itp. Organizm szybko się przyzwyczaja do tej samej dawki wysiłku i trzeba by cały czas dokładać dystansu a tym samym czasu treningu, a na "maratonach" mi nie zależy.
Natomiast trening interwałowy bardzo mobilizuje organizm, a tym samym poprawia wydolność. Poprzeczkę można cały czas podnosić zwiększając tempo i długość "sprintów". Ja podczas interwałów osiągam wręcz stan "euforyczny" :> a podczas treningów jednostajnych nierzadko "nuda i marazm" ;)
No i najważniejsze: NIE biegam na stadionie tylko w plenerze!

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Następny
Strona 25 z 26
Skocz do: