Muay Thai
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Macioso
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2008.01.05 11:23    Temat postu: Muay Thai Odpowiedz z cytatem

A o czymś takim ktokolwiek słyszał? ;) W Polsce to tak naprawde nowość, ale mamy już swoje osiągnięcia. Trenuje dopiero pierwszy rok. Polecam pasjonatom boksu... ;]

Dzisiejsze muay thai jest ringowym sportem walki. Jest to styl rozgrywany w stójce (zawodnik leżący na deskach nie uczestniczy w walce). Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. Istnieją także szkoły uczące tradycyjnych technik muay boran („dawny (starożytny) boks”). W Polsce boks tajski uprawia się od początku lat 90. XX wieku.

Cechami wyróżniającymi boks tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami (w formule amatorskiej na łokcie, kolana i korpus są zakładane ochraniacze, w walkach zawodowych są one nieosłonięte). Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkim nokautami.

W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych. Podstawą stylu jest niskie kopnięcie na udo (z angielska zwane lowkick). Posiada ono dużo wariantów - m.in. jako kopnięcie opadające z góry w dół. Wykonywane jest z mocnym dokręceniem ciała, a nawet obrocie zawodnika po nietrafieniu celu. Powierzchnią kopiącą jest w nim goleń, rzadziej stopa.

Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu. Jest to łatwo rozpoznawalny element boksu tajskiego. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz. Dozwolone są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, natomiast zabronione rzuty, jakie się stosuje w judo. Słabością boksu tajskiego jest brak walki parterowej, duszeń i dźwigni.

Początkowo ciosy bokserskie były słabością muay thai, gdyż kładziono większy nacisk na techniki nożne. Obecnie są szeroko spotykane. Co więcej, mistrzowie muay thai niekiedy zostają mistrzami świata w boksie zawodowym.

A tutaj jeden z filmików dla was:

http://youtube.com/watch?v=uLDntn2jou0

A Wy? Co sądzicie? Podoba się, a może ktoś z was trenuje? ;>

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
soc9
Trener
Trener

PostWysłany: 2008.01.05 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej efektywny sport walki, jeżeli chodzi o walkę na ulicy( obronę oczywiście:) ). Wielu uważa, że trenują go głównie osoby biorące udział w tak zwanych ustawkach.

Mam takie pytanie: czy to właśnie w tym sporcie walki -zawodnik był transseksualistą ?, bowiem kiedyś oglądałem jakiś film biograficzny.

Macioso
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2008.01.05 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ustawek, z przykrością muszę sie zgodzić...Troche smutne, ale co zrobić. Co do transseksualisty... :lol2: nie mam pojęcia :P Ali mial Parkinsona, ale o niczym więcej nie słyszałem... Zaskoczyłeś mnie tym pytaniem :P

Powrót do góry
RONALDO-MISTRZ-R9
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2008.01.05 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny sport Smile osobiście nie cwiczę, ale mam qmpla z Muay Thai ;] i nieźle wymita :P jets cholernie utwardzony i wogóle ;] Ale jaka walka sportowa zdecydownanie lepsze jets Taekwon-Do :P ale jeśli chodzi o ulicę to Muay Thai jest świetne Smile

Powrót do góry
Macioso
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2008.01.05 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taekwon-do? Mój braciszek trenuje od paru ładnych lat i chce sie przenieść na box albo MT. Tak naprawde nie trzeba nic trenować żeby umieć sobie dobrze na ulicy poradzić ;] Ale moim zdaniem MT ma coś w sobie. Coś czego nie ma żaden inny sport ;] No, oprócz sumo :P

Powrót do góry
Olchez
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2008.01.05 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój brat to trenuje. Jego trenerem jest aktualny (?) mistrz świata Tomek Makowski. Troche mnie denerwuje to jak wraca do domu i mi gada: "chodź pokaże ci fronta, albo low kicka" :P

Powrót do góry
Rothen
Jack the Ripper

PostWysłany: 2008.01.05 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soc9 napisał:
Najbardziej efektywny sport walki, jeżeli chodzi o walkę na ulicy( obronę oczywiście:) ).

Moim zdaniem to bzdura.

Bonso
Por décima vez...
Por décima vez...

PostWysłany: 2008.01.05 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim tez. Jeśli chodzi o walkę uliczną myślę że Krav Maga jest najefektywniejsza. Zresztą o tym więcej Rothen może napisać, podobno to trenował :P

Rothen
Jack the Ripper

PostWysłany: 2008.01.05 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prędziej hobbest, ja po paru treningach się połamałem :]

lans
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2008.01.05 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krav Maga raczej nie jest sportem walki tylko systemem samoobrony ;)

Jeżeli chodzi o Muay Thai to trenuję już od roku z kawałkiem i jest to naprawdę świetny sport. Polecam wszystkim :-)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Rothen
Jack the Ripper

PostWysłany: 2008.01.05 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno z drugim jest ściśle związane, nie rozdrabniamy się aż tak.

Macioso
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2008.01.06 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o to co jest lepsze na ulicy, tylko co nam sie bardziej podoba ;] MT jest naprawde fajne, wszystkim polecam ;]

Powrót do góry
lans
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2008.02.17 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś ogląda 'Contender Asia' ? Całkiem ok jest ale trochę źle dobrali zawodników bo różnice w umiejętnościach dzielące niektórych zawodników są zbyt duże więc faworytów do wygranej jest tylko dwóch. Może w drugim sezonie lepiej ich dobiorą i program będzie ciekawszy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Pixik
Legendary

PostWysłany: 2008.02.17 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link

znam dwóch kolesi ,którzy chodzą na młaj taj twój stary daj i jeden jest identyczny jak bohater tego filmiku :lol2: .

Raul i Guti to dwa przekleństwa współczesnego Realu
Powrót do góry
casillas1908
Kibic
Kibic

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2009.07.13 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krav Maga jest dnem ... Ja trenuje troche MT i BJJ (tzn jak mam karnet bo 60 zł 10 wejśĆ na trening a jeszcze w piłe mykam więc nie zawsze kasa na wszystkie składki) i w MT tylko początki są zle rozbijanie piszczeli przedramion i rozciąganie a później już jest dobry tylko ciężkie treningi Very Happy ja po treningach mogłem koszulke wyciskaĆ z potu jak po praniu ... a co do BJJ jeszcze wspomne to jak ktos chce trenowac to niech sie nastawi ze pozniej będą problemy z kolanami :]

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: