Praca
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.08.24 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoły i kursy faktycznie wymagają sporo czasu i pieniędzy, ale według mnie warto znaleźć jakiegoś Brytyjczyka lub Amerykanina (native speakera) w okolicy, z którym mógłbyś się umówić raz na jakiś czas na godzinkę i pogadać. Najlepiej nie przez szkołę językową, bo wtedy sobie sporo liczą (100 zł/h), tylko takiego, który ma własną działalność.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
saymen
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.08.24 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasna sprawa i ja doskonale o tym wiem, dlatego staram się szukać czegoś w kierunku, gdzie nie mam kontaktu w formie ustnej z zagranicznym klientem, tylko np. e-mail. Pewnie z czasem i tak się podszkolę i nabiorę wprawy. Ale angielski to akurat mój najmniejszy problem, pytałem jednak o te języki programowania, nie mam zamiaru być tłumaczem ani jechać zagranicę Very Happy

Sprawdziłem kursy np: takiej JAVY to kupa kasy, więc stawiam bardziej na samouczek, widzę dużo filmów na youtube o tej tematyce, kwestia tego czy mnie to wciągnie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.24 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem skąd ci 100 zł//h wyskoczyło. Znajoma, świeżo po studiach daje korki z francuza za 50-60 zł. Kilka lat temu mój angielski kosztował około 2500 zł za rok, od października do połowy czerwca zajęcia. 3 godziny zegarowe tygodniowo.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.08.24 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A znajoma to Polka? Bo ja mówię o zajęciach z nativem, najlepiej kimś kto po polsku nie ogarnia prawie wcale. Tacy niestety liczą sobie więcej niż Polak po filologii angielskiej (dając przy tym o wiele większy efekt oczywiście).

Powrót do góry
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.24 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Polka, po filologii. W szkole językowej też miałem zajęcia z polskimi lektorami, w grupie około 10 osób. Dzięki temu było stosunkowo tanio. Z nativem miałem lektorat na studiach, ale efekty były średnie, chociaż to głównie wynikało z jego słabej organizacji zajęć i braku doświadczenia w dydaktyce. Ale same zajęcia były ciekawe i sporo anegdot z USA opowiadał itp.

Powrót do góry
Bartush
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.08.24 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saymen napisał:
Sprawdziłem kursy np: takiej JAVY to kupa kasy, więc stawiam bardziej na samouczek, widzę dużo filmów na youtube o tej tematyce, kwestia tego czy mnie to wciągnie

Ostatnio Seliga na geeCON'ie miał fajną prezentację gdzie poruszał między innymi tematykę takich kursów z Javy czy dla frontendowców gdzie robią programistów jak z taśmy produkcyjnej i w sumie wiedzy konkretnej to za wiele z tego nie ma, ale nie ma co się dziwić - nie przeleją przez parę miesięcy konkretnego doświadczenia. Aczkolwiek "bycie programistą jest super i Grażynka ze spożywczaka mówiła, ze strasznie dużo zarabiają", stąd te kursy, szczególnie frontend, cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.

Wymyśl sobie prostą aplikację i coś rób w tym kierunku, odpal Spring Boota, wiele rzeczy konfiguruje się z automatu i można skupić się na pisaniu funkcjonalności i nauce języka. Od oglądania filmików i czytania książek bez praktyki nikt jeszcze nie został programistą.

Frontendy poza tym, że zmieniają się z prędkością światła, są prostsze do nauki, ale to też trzeba umieć robić, przynajmniej w moim odczuciu. Jeśli masz jakąkolwiek wiedzę o programowaniu to najprościej ją rozwijać kodząc Very Happy

Powrót do góry
saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.24 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby praktykować i zacząć w ogóle coś klepać trzeba znać chociaż jakieś podstawy totalne. Znalazłem jakiś poradnik na youtube i zobaczymy jak to z nim pójdzie. Zależy mi żeby się gdzieś zaczepić i uczyć się już w trakcie pracy, a nie po niej. Ogólnie czuje, że będzie ciężko Very Happy

Powrót do góry
Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2017.08.24 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzuć okiem na jakieś zasoby uczelni czy strony wykładowców. Dużo ludzi udostępnia jakieś skrypty czy ćwiczenia z prowadzonych przedmiotów, a tam zazwyczaj takie coś jest ładnie usystematyzowane.

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
Cule a muerte
wiejski głupek
wiejski głupek

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2017.08.25 04:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

labeleq napisał:
Cule, powiedz, że trollujesz...
Potfur

Kuzyn opowiadal mi, ze podczas rekrutacji wlasnie na nia zwrocono uwage, poniewaz CV farmaceutíw i lekarzy mieli na tony. Dostala szanse na sprzedanie sie i tak zrobila.

Wsrod moim znajomych ze studiów (Historia na UMK) jest cale spektum zawodów, które oni wykonuja.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2017.08.25 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saymen napisał:
Żeby praktykować i zacząć w ogóle coś klepać trzeba znać chociaż jakieś podstawy totalne. Znalazłem jakiś poradnik na youtube i zobaczymy jak to z nim pójdzie. Zależy mi żeby się gdzieś zaczepić i uczyć się już w trakcie pracy, a nie po niej. Ogólnie czuje, że będzie ciężko Very Happy

Z doświadczenia ci powiem, że sucha wiedza to za mało. Tak samo jak ktoś wcześniej pisał, musisz zacząć zwyczajnie rozmawiać po angielsku. Ja np. zasób słownictwa miałem ogromny ale kiedy przyszło do rozmowy przez telefon, gdzie trzeba było parę rzeczy wytłumaczyć to zaczynało się dukanie i szukanie danego tłumaczenia w głowie. Pamiętam, że już po paru tygodniach moglem swobodnie o wszystkich po angielsku porozmawiać, wystarczyło się przełamać i przyzwyczaić do płynnej mowy w języku angielskim.

Pracuje w transporcie międzynarodowym i nawet kiedy dukałem i nie potrafiłem znaleźć slow na to co chce przekazać to i tak nie było problemu z dogadaniem się. Wystarczyło rzucić jakieś słowa zaczepienia żeby drugą stronę naprowadzić na to co chcesz przekazać. Czasem to wystarczy na początek ale też podejrzewam, że zależy od branży w jakiej chcesz pracować.

Kolega pojechał do Anglii spawać i opowiadał, że też słabo stał z angielskim i na początku Anglicy z roboty go ignorowali. Ale jak zobaczyli, że stara się rozmawiać po angielsku i czegoś nauczyć to zmienili swój stosunek do niego i zaczęli mu pomagać.

saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.29 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po głębszym zastanowieniu postanowiłem podszkolić się w HTML, CSS i JS i polecieć w stronę webmastera. Wydaje mi się to interesujące i może mnie wkręcić, ruszam ostro od września z nauką i od nowego roku chciałbym już wpisać sobie w CV jakieś strony/projekty . Very Happy

Powrót do góry
Bernhard
Kibic
Kibic

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2017.09.01 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz programowanie jest bardzo w cenie, tak samo reklama internetowa, aczkolwiek właśnie HTML, CSS i JS to podstawa - nie mówiąc o JAVA czy CMS bo wtedy można nieźle zarabiać ;)

KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2017.09.02 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazus pracowy.

Pracownica M pracuje w firnie X od 2010 roku, miała przerwe związaną z urodzeniem dziecka ale wróciła do pracy w roku 2013, jest zatrudniona ponad 3 lata, okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiace.

Dnia 1.09 zaniosła wypowiedzenie i od kierownika otrzymała wiadomość że się spóźniła bo skoro rozpoczął się nowy miesiąc to bieg wypowiedzania rozpocznie się dopiero wraz z początkiem nowego miesiąca.

Czyli zamiast pracować do 01.12.2017, ma być do dyspozycji do 01.01.2018.

Czy to jest realne?
Dla mnie nie do pomyślenia ale tak już podobno w fimrie X się zdarzało.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.02 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co jest nie do pomyślenia? Jest to przecież normalne, jak podpisujesz głupią umowę na siłowni na czas nieokreślony i masz np miesięczny okres wypowiedzenia, to jeśli chcesz, żeby umowa przestała obowiązywać wraz z końcem września, to wypowiedzenie musisz złożyć najpóźniej 31 sierpnia.

Powrót do góry
Szefo89
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.02 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie jest prawo pracy i związane z nim okresy wypowiedzenia. Jeżeli ktoś pracuje mniej niż pół roku, to okres jest równy dwa tygodnie i liczy się od następnego weekendu od momentu położenia papieru (czyli nie ma znaczenia czy złożyłeś wypowiedzenie w poniedziałek czy w piątek, musisz pracować dwa tygodnie od kolejnej soboty lub niedzieli, nie pamiętam, ale nie ma to większego znaczenia dla ludzi pracujących 8-16 poniedziałek-piątek).

Jeżeli ktoś pracuje więcej niż rok, ale mniej niż trzy lata to ma miesięczne wypowiedzenie, a jak ktoś pracuje więcej niż trzy lata to trzymiesięczne. W obu tych przypadkach wypowiedzenie "liczy się" od kolejnego miesiąca, więc złożenie wypowiedzenia 01.09 jest równe temu złożonemu 30.09 i zaczyna się liczyć od pierwszego października.

To o co może ta osoba jeszcze powalczyć, to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, czyli dogaduje się, że na przykład w ciągu miesiąca, półtora, dwóch przekazuje wszystkie swoje tematy i rozwiązują umowę na przykład 15.11, czyli zyskuje półtora miesiąca. Dogadać się można na dowolną datę, nie ma tutaj żadnych ograniczeń, więc wszystko zależy od firmy - niektóre chcą jak najszybciej wypchnąć takiego pracownika, inne lubią przetrzymać delikwentów przez pełne trzy miesiące.

Z całym szacunkiem dla tej osoby, ale położenie papieru pierwszego dnia miesiąca jest chyba najgłupszą rzeczą jaką można zrobić, bo z trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia robi jej się tak naprawdę czteromiesięczne. Zrozumiałbym gdyby ktoś nie wiedział jak ten system działa mając kilka miesięcy doświadczenia, ale osoba zatrudniona 7 lat w jednej firmie powinna już widzieć wszystko co było do zobaczenia (ja pracowałem 3 lata w poprzedniej firmie i na własne oczy widziałem chyba każdą możliwą kombinację odejścia z pracy). A jeżeli nigdy na to nie zwróciła uwagi, to od czego jest Internet w dzisiejszych czasach?

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Następny
Strona 43 z 45
Skocz do: